Esileht Tööelu, raha ja seadused. Selgitage lollile – töötunnid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Selgitage lollile – töötunnid

Postitas:

töötan esmaspäevast reedeni 8-17. Lõuna on 30min, mis teeb tööpäeva pikkuseks 8,5h. Ametlikult olen tööl 0,8 kohaga ja märtsikuu normtunnid on 176 – seega minul 140,8.

7 märts ma tööl ei käinud, kuna lasteaias oli streik ja olin lapsega kodus.
Täna teatas ülemus, et ma PEAN selle päeva järgi tegema. Küsisin, et miks?! Et ma ju niikuinii 0,8 kohta ja et mul vähemalt 1 vaba päev veel saada. Sellepeale ütles, et mul ei tule siis tunnid täis. Kuidas ei tule? see kuu on 22 tööpäeva. 22×8=176, KUID minul ju tööpäev 8,5h ja 22×8,5=187 ja 187×0,8=149,6 ja kui nüüd viimane jagada tööpäevadega, peaks sellisel juhul minu tööpäeva pikkuseks olema 6,8h

Kuidas ma suudaks ülemusele selgeks teha, et ma ei pea midagi järgi tegema, vaid kogun hoopis ületunde omale?

Loodan, et saite aru ja kui ise loll olen, siis seletage lahti mulle, kuidas ma võlgu jään

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõuna ei lähe töötundide arvestusse. Sinu tööpäev on 8 tundi pikk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 23:45; 10.03 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lõuna ei lähe töötundide arvestusse. Sinu tööpäev on 8 tundi pikk.[/tsitaat]
ta ei arvestanudki ju lõunat sisse. 8-17 on 9 tundi, lõuna on tal 0,5 tundi.
tekkis küsimus, et miks sa teed nii pikki päevi siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ülemus ei taha aru saada, siis ei ole võimalik talle ka midagi selgitada. Loomulikult on sinul õigus, aga see loeb vähe, kui ülemus on su palganud 0,8 koormusega selle arvestusega, et teed 80% palgaga 100% töö.

Aga sa palu tal näidata, mitu tundi sa pead tema arvates märtsikuus töötama, kui arvestada seda, et sinu koormus on 0,8 kohta ehk pead töötama 80% sellest ajast, mida peavad töötama need, kellel täiskoormus. Palu see selgitus tal kirjalikult paberi peal teha, muidu sina ei saa aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on paika pandud, et koormus on 0,8, siis ei saa sealjuures olla tööpäeva kestvuseks iga päev 8-17. Ma olin tööl 0,75 koormusega ja lasin töölepingus ka vastavalt sellele oma tööaja fikseerida. Mul oli tööandjaga kokku lepitud, et osad tööpäevad on täispikad ja osadel ei pidanud tööl käima, lisaboonusena võisin kuni 8 h nädalas ka kodus töötada. See kõik oli lepingu muudatusega kirjalikult fikseeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]apelsin777 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui on paika pandud, et koormus on 0,8, siis ei saa sealjuures olla tööpäeva kestvuseks iga päev 8-17. Ma olin tööl 0,75 koormusega ja lasin töölepingus ka vastavalt sellele oma tööaja fikseerida. Mul oli tööandjaga kokku lepitud, et osad tööpäevad on täispikad ja osadel ei pidanud tööl käima, lisaboonusena võisin kuni 8 h nädalas ka kodus töötada. See kõik oli lepingu muudatusega kirjalikult fikseeritud.[/tsitaat]

Saab küll! See on puhas kokkuleppe asi, eriti kui on summeeritud tööaeg mingi perioodi jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 23:45; 10.03 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähed tööandja juurde selle sama arvutusega mis siin tegid ja näitad talle puust ja punaselt.
Tema omakorda esitab sulle oma nägemuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lõuna ei lähe töötundide arvestusse. Sinu tööpäev on 8 tundi pikk.[/tsitaat]

Kumb sul puudulik on, matamaatika või lugemisoskus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Selgitage lollile – töötunnid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.