Esileht Beebi ja mitmikud Selgitamine….

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Selgitamine….

Postitas:

Laps nüüd nagu öeldakse sõna ei kuula.Kas on vara veel tahta,et laps kuulaks kui ütlen EI?Mis vanuses peaks laps aru saama,mida ei tohi,kui keelad?Minu laps on selline,et kui ütlen Ei, siis see pole nagu mingi sõna.Teeb ikka seda mis tahab ja nareab minu keelu peale.Kui teen kurjemat häält,siis tal lõbus hoopis.Kuidas õpetada lapsele mida tohib,mida mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 9-kuune EI sõnast veel aru ei saanud. lihtsalt viisin lapse keelatud tegevuse-eseme juurest ära. ja ega 9-kuuselt eriti polnudki midagi keelata. kuskil 10-11.kuust alates sai aru ,mis EI tähendab , aga ega siis see polnud põhjus keelatud tegevust lõpetada. hetkel saab väga hästi aru , mida tohib ja mida mitte , aga katsetab ikka. ja endiselt ütlen EI ja viin ta mujale või võtan keelatud asja käest.
nii lihtne see ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nalja teed või? Minu 1,5 aastane ka ei reageeri sõnale EI. Ta teab küll et ei tohi, aga ikka teeb. No ok, mõne asja peale ikka natuke juba reageerib ka, aga nii enda suva järgi, kui keelatud tegevus ikka nii huvitav on, siis ikka võetakse maksimum niikaua kuni keegi füüsiliselt takistab. 9-kuu vanuselt on seda tõesti vara nõuda. Ta ju alles avastab maailma.
Eks nii tulebki õpetada, pidevalt ja järjepidevalt muudkui korrata, et ei tohi ja aiai. Kunagi hakkab ka kohale jõudma, vähemalt loota ju võib 🙂 No aga eks ma natuke olen ka selle suhtumisega olnud, et niikaua kui tema tegevus talle ohtlik ei ole, siis lasen tal ka maailmaga tutvuda. Nt algul paar korda lasin tal lillepotist natuke mulda kraapida, alles hiljem hakkasin juurde seletama, et ei tohi, sest asju katsudes ja tehes ta maailma tundma õpibki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 9kuust pole veele eriti põhjust keelata olnud. Kodu on nii lapsekindel juba vanemast lapsest. Ainult siis, kui kuuma ahju puutuma on tahtnud minna, olen paar korda kõvasti kolistanud, nii et ta kergelt ehmataks, öelnud selgelt ei ja siis ta sealt eemale viinud. Nüüd enam pole huvi tundnud selle vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-kuune saab su jutust aru juba. Ainult, et ta ei tea täpselt, kuidas sellele iga kord reageerima peab.
Ikka tuleb keelata. Mitte ainult \”Ei\” vaid ikka lühike seletus ka juurde. Näiteks \”Ei tohi! Valus!\” (piisab ka lihtsalt hoiatusest \”Valus!\”, \”Kuum!\” või mille eest teda hoiatad). Ma ise ei pooldagi väga seda lõpmatut EI-tamist. Kuidagi väga negatiivne. Olen enamasti kasutanud hoiatamist. Ja kui on õrnalt saanud ka tunda, mis tähendab \”valus\” või \”kuum\” vms (no ikka juhtub vahel, et ei jõua nii kiiresti jaole või ei ole asi ohtlik ja selle abil on hea lapsele näidata, mida miski sõna tähendab), on hoiatamise tagajärjel asjast hoidumine päris tõhus.

Ja keelu või hoiatusega tuleb ikka ette näidata, mida siis laps peab tegema kui ta sellist asja Sinu suust kuuleb. Ehk siis eemalduma. Tood lapse keelatud tegevuse juurest ära. Võid pakkuda alternatiivi – näidata, et kuskil mujal on ka huvitavat toimetada, mis on lubatud.

NB! Keelud peavad olema tõesti mõjuvatel asjadel. Mitte lihtsalt moe pärast. Sa ei jõua neid kõiki jälgida ja pidevalt keelata. Samuti ei jõua laps kõiki meeles pidada ja siis ei olegi enam keelamisel seda toimet kui päev läbi käib üks \”ei tohi! ei saa! ära tee!\”.
Kui on vähegi võimalik, et mingit asja ei ole vaja keelata, siis ära keela.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% nõus zy jutuga. Selliselt lapsega käitudes oli talle 9-kuusena tõesti selge, mida \”ei tohi\” tähendab. Keelatud olidki täpselt 3 asja- porised jalanõud esikus, kassi liivakast ja kamina klaasuks. Keelama hakkasin, kui ta 7-kuuselt ise ringi hakkas liikuma ja just täpselt nii, et ütlesin \”ei tohi\”, tõstsin ta koheselt keelatud asja juurest ära ja selgitasin maksinaalsest 1-2 sõnaga, miks ei tohi. Ei eeldanud üldse, et ta nii vara juba kuuletuma peaks, aga suureks üllatuseks oligi nii, et kui esimest korda selles vanuses lapsele eemalt hüüdsin, siis põrkas kohe tagasi ja nii jäigi. Kas ma ikka tõsiselt mõtlen, seda hakkas jupp maad hiljem uuesti testima :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peagi 10 kuune ka vaid naerab mu EI sõna peale.
Keelan ja eemaldan ta keelatud tegevuse juurest.
Eks ta ükshetk hakkab sellest rohkem aru saama 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Selgitamine….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.