Esileht Ajaviite- ja muud jutud Seljaajukasvajaga noormees ja pettus

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 507 )

Teema: Seljaajukasvajaga noormees ja pettus

Postitas:
piret005

Tony õde siis ei tee 40 päeva ühtegi teist ülekannet(nt kodulaen, kommunaalide maksed) ka, kuna leinaaeg? 30k pole nii hullult suur summa, et seda nüüd väga jupitama peaks hakkama. Kingitud elu fondile nt terve summa ja see ei võta päevast üle paari minuti.

Pigem usuks seda, et raha on laiaks löödud ja nüüd proovitakse selleks mingeid vabandusi välja mõelda, mitte et see rahakandmine iseenesest nii aeganõudev töö oleks.

+31
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
kaiekast

Tony õde siis ei tee 40 päeva ühtegi teist ülekannet(nt kodulaen, kommunaalide maksed) ka, kuna leinaaeg? 30k pole nii hullult suur summa, et seda nüüd väga jupitama peaks hakkama. Kingitud elu fondile nt terve summa ja see ei võta päevast üle paari minuti.

Pigem usuks seda, et raha on laiaks löödud ja nüüd proovitakse selleks mingeid vabandusi välja mõelda, mitte et see rahakandmine iseenesest nii aeganõudev töö oleks.

Jõuludeks just hea kanda. Nagu kingitus Tony poolt vms.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
nimetamats

tegelikult saavad nad ju külma kõhuga öelda,et raha on annetatud ja asi lõpetatud.Annetused ju anonüümsed ja seda ei saa keegi kontrollida.Mäletate seda ekre saadiku Urmas Espenbergi lugu kui ta paariks nädalaks Riigikogust lahkumise eest 20000 eurot sai ja lubas selle raha annetada! Kas ta tõestas seda kuidagi ?Samuti lubasid ju Riigikogu saadikud coronakriisi alguses oma palgatõusu annetada .Kas me teame palju sellest annetati?Sama lugu keskerakondlase Andrei Korobeinikuga .

+22
-1
Please wait...

Postitas:
BellaBee

tegelikult saavad nad ju külma kõhuga öelda,et raha on annetatud ja asi lõpetatud.Annetused ju anonüümsed ja seda ei saa keegi kontrollida.Mäletate seda ekre saadiku Urmas Espenbergi lugu kui ta paariks nädalaks Riigikogust lahkumise eest 20000 eurot sai ja lubas selle raha annetada! Kas ta tõestas seda kuidagi ?Samuti lubasid ju Riigikogu saadikud coronakriisi alguses oma palgatõusu annetada .Kas me teame palju sellest annetati?Sama lugu keskerakondlase Andrei Korobeinikuga .

varem on nad ülekannetest pilte jaganud. Kui seekord seda ei tee, siis võibki eeldada, et jätsid endale.

+15
0
Please wait...

Postitas:
atsetoon

Hr Kapten A.Ader all over again.  No sama jant, alguses oli hädasti vaja oma Tais avariisse sattunud poja tarbeks annetusi. Kui tuli välja, et summa jääb 4000 kanti ja selle korvab kindlustus, siis oli kadunud kui mutiauku -“ärge tülitage mind,  meedia andke rahu” jne.

+20
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Hr Kapten A.Ader all over again. No sama jant, alguses oli hädasti vaja oma Tais avariisse sattunud poja tarbeks annetusi. Kui tuli välja, et summa jääb 4000 kanti ja selle korvab kindlustus, siis oli kadunud kui mutiauku -“ärge tülitage mind, meedia andke rahu” jne.

Mis sellest annetatud rahast sai üldse?

+10
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Õhtulehe kommentaarides on üsna õigesti välja toodud, et kui neil oli raha vaja, siis oli seda vaja kohe, homseks. Mõne abivajaja jaoks võib just see summa olla elupäästev ja pole samamoodi aega oodata. Aga nüüd andke rahu ja ärge tülitage, küll me siin mõtleme ja kaalume, mis me selle rahaga teeme. Väga kurb, selline käitumine võib nii mõnegi edaspidise annetaja meelt muuta, sest ühtki abipalujat ei saa usaldada.

+29
0
Please wait...

Postitas:
Tont

Nemad said raha kokku nelja tunniga. Ka neil oli kiire. Nüüd on aega vaja…

+25
0
Please wait...

Postitas:
billa

Hr Kapten A.Ader all over again. No sama jant, alguses oli hädasti vaja oma Tais avariisse sattunud poja tarbeks annetusi. Kui tuli välja, et summa jääb 4000 kanti ja selle korvab kindlustus, siis oli kadunud kui mutiauku -“ärge tülitage mind, meedia andke rahu” jne.

Mis sellest annetatud rahast sai üldse?

Ader lubas suure suuga, et kes oma annetust tagasi tahab, kirjutagu talle, aga artiklite all olevates kommentaarides inimesed kirjutasid, et tahtsid oma raha tagasi, kirjutasid ja pole midagi härra Aderilt kuulnud.

+16
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Õhtuleht tõstatas teema.

https://www.ohtuleht.ee/1050529/seljaajukasvajaga-tony-heaks-annetanu-tahab-teada-mida-tegid-lahedased-parast-haige-surma-jarele-jaanud-ravirahaga

Kuigi Tony sugulased on meediale varem tabamatuks jäänud, õnnestub nüüd ühega neist rääkida. „Praegu on veel leinaaeg. Võiks oodata ära, kuni see mööda läheb. Perekonnal on veel raske. Leinaaeg kestab 40 päeva ja seda peaks iga inimene austama ning teadma,“ sõnab ta. Tony sugulane annab lootust, et ilmselt otsustatakse annetuste saatus uuel aastal.

Aga ema vist kolm nädalat tagasi abiellus – seda lein ei seganud.

+19
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Tõesti? Kolm nädalat tagasi on 18. nov, Tony suri 14. nov. Tony seisund ei seganud pulmi planeerimast? Tõesti omapärane.

+14
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Tõesti? Kolm nädalat tagasi on 18. nov, Tony suri 14. nov. Tony seisund ei seganud pulmi planeerimast? Tõesti omapärane.

Abiellus 12 november.

Ma ise arvasin, et Tony suri varem, seega abiellumine toimus enne Tony surma. Minu viga ja vabandan.

+9
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Abiellus 12 november. Ma ise arvasin, et Tony suri varem, seega abiellumine toimus enne Tony surma. Minu viga ja vabandan.

2 päeva enne poja surma abielluda on ka veidi imelik, siis oli ju Tony seisund juba väga halb ja oli teada, mis juhtuma hakkab, see oli päevade küsimus. Inimesed on ikka väga erinevad.

+21
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Abiellus 12 november. Ma ise arvasin, et Tony suri varem, seega abiellumine toimus enne Tony surma. Minu viga ja vabandan.

2 päeva enne poja surma abielluda on ka veidi imelik, siis oli ju Tony seisund juba väga halb ja oli teada, mis juhtuma hakkab, see oli päevade küsimus. Inimesed on ikka väga erinevad.

Ma olen nõus, mina ei suudaks sellisel ajal abielluda, aga inimesed on tõesti erinevad.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu113

Selle ema FB :O

+10
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Selle ema FB :O

Mis?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Treesi

Arvestades kuidas Õhtulehele vastati, siis minule jääb mulje et seda raha teised abivajajad ei näe. 30 000 pärast oma surnud venna ja oma pere maine rikkuda on ikka viimane tase. Liiguvad kõlakad et raha lüüakse juba muude asjade peale laiaks. Miskipärast ei ole siiani tehtud midagi et neid väiteid kummutada. Ema FB kontot on valus vaadatagi.

Ma teen annetuse vähiravifondile. Olin päris pettunud kui nad toona kommenteerisid seda abipalvet. Nüüd on mul piinlik et nii loll olin.

+26
0
Please wait...

Postitas:
UunoR

Olin päris pettunud kui nad toona kommenteerisid seda abipalvet.

Ju neil on ebaeetiliste inimestega kogemusi, lisaks võib-olla ka rohkem siseinfot meditsiinitöötajatelt, mida avalikustada ei saa. Teadsid algusest peale, et abipalves räägitud jutt polnud tõsi.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Treesi

Olin päris pettunud kui nad toona kommenteerisid seda abipalvet.

Ju neil on ebaeetiliste inimestega kogemusi, lisaks võib-olla ka rohkem siseinfot meditsiinitöötajatelt, mida avalikustada ei saa. Teadsid algusest peale, et abipalves räägitud jutt polnud tõsi.

Siinkohal olen taas naiivne ja ütlen et mina ikkagi usun et kogu see haiguse asi oli tõsi ja arvan ikkagi et Saksamaale sõit oli hea otsus. Eestis ei tahetud midagi teha. Saksamaa andis vähemalt mingit lootust ja ilma selleta oleks see “mis oleks kui” väga valusalt kripeldama jäänud. Aga kogu see praegune komejant on lihtsalt jälk.

+5
-15
Please wait...

Postitas:
UunoR

Siinkohal olen taas naiivne ja ütlen et mina ikkagi usun et kogu see haiguse asi oli tõsi ja arvan ikkagi et Saksamaale sõit oli hea otsus. Eestis ei tahetud midagi teha. Saksamaa andis vähemalt mingit lootust ja ilma selleta oleks see “mis oleks kui” väga valusalt kripeldama jäänud.

Haigus oli muidugi tõsi, aga see, et Eestis ei uuritud midagi ega tahetud midagi teha, vist ikka ei olnud tõsi. Ja Saksamaal ju ei opereeritudki ega tehtud ühtki protseduuri, sest sel ei olnud mõtet. Üsna varsti öeldi sama, mis Eestis, et minge koju ja veetke järelejäänud aeg perega, sest midagi pole teha. Tegelikult Saksamaale sõitmine ei andnud midagi, kuigi seda ma usun, et pere sealt midagi lootis, sest ei uskunud Eesti arstide juttu. See Eesti arstide mahategemine tundus kummaline algusest peale, sest Eesti meditsiinis on küll palju puudusi, aga et raskelt haiget inimest üldse ei uurita, midagi ei nähta, midagi ei osata arvata, abi ei anta, see pole tõsi.

+28
0
Please wait...

Postitas:
Treesi

Siinkohal olen taas naiivne ja ütlen et mina ikkagi usun et kogu see haiguse asi oli tõsi ja arvan ikkagi et Saksamaale sõit oli hea otsus. Eestis ei tahetud midagi teha. Saksamaa andis vähemalt mingit lootust ja ilma selleta oleks see “mis oleks kui” väga valusalt kripeldama jäänud.

Haigus oli muidugi tõsi, aga see, et Eestis ei uuritud midagi ega tahetud midagi teha, vist ikka ei olnud tõsi. Ja Saksamaal ju ei opereeritudki ega tehtud ühtki protseduuri, sest sel ei olnud mõtet. Üsna varsti öeldi sama, mis Eestis, et minge koju ja veetke järelejäänud aeg perega, sest midagi pole teha. Tegelikult Saksamaale sõitmine ei andnud midagi, kuigi seda ma usun, et pere sealt midagi lootis, sest ei uskunud Eesti arstide juttu. See Eesti arstide mahategemine tundus kummaline algusest peale, sest Eesti meditsiinis on küll palju puudusi, aga et raskelt haiget inimest üldse ei uurita, midagi ei nähta, midagi ei osata arvata, abi ei anta, see pole tõsi.

Minuteada ei olnud tal Eestis veel diagnoosigi, sai selle alles Saksamaal. Seda, kuidas asi arstidega oli ma ei mäletagi. Ma arvan ikka et nii tõsises seisus inimese ravis peakski võimalusel kõik variandid ära proovima. Poiss oli ju veel nii noor 🙁 Kurb lugu igatahes.

+3
-19
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Loomulikult oli tal Eestis juba diagnoos pandud, kahjuks oli prognoos lootusetu ja Saksamaal leidis see ainult kinnitust. Maailm on täis “kliinikuid”, kelle äriidee ongi ahastuses omastelt nende viimane (või annetustega kogutud) raha valelootust jagades kätte saada.  Minu arvates on kuskil siiski piir, kui kaugele peaks nende kõikide võimaluste äraproovimisega minema. Ma ei ole sugugi kindel, et selle Saksamaa vahet solgutamisega noormehele lisakannatusi ei põhjustatud või tema surma hoopis ei kiirendatud.

+23
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kaegu007

Hmm, aga kui Saksamaal midagi ei tehtud, siis kas see kliinik kasseeris ikka selle 127 000 sisse? Lennud jms. Samas – mingi osa pidi ka sellest ju alles jääma, kui oppi ei tehtud.

+7
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Hmm, aga kui Saksamaal midagi ei tehtud, siis kas see kliinik kasseeris ikka selle 127 000 sisse? Lennud jms. Samas – mingi osa pidi ka sellest ju alles jääma, kui oppi ei tehtud.

See tegelikult jääb ka selgusetuks, palju seal Saksamaal raha võeti. Pandi küll üles ülekande kviitung, mis maksti, see oli 111 000 eurot, aga see oli siis, kui oli plaan lõigata. Tegelikult jäeti lõikus ära ja mina tegelikult arvan, et osa rahast maksti tagasi, sest tehti vaid uuringuid, aga mitte ravi.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Bla

Hakkasin just sama asja üle mõtlema – kui operatsiooni ei toimunudki, kandis haigla vähemalt (arvestatava) osa sellest tagasi. Pilt on üleval küll sellest, et raha kanti haiglale, aga keegi ei tea tagasikande suurust. Väga halva maiguga on kogu see asi, aga eks niimoodi eraisikule annetamine ongi pimesi usaldamine.

Võib-olla peaks edaspidi seadma reegli, et kui keegi raha korjab, on tal kohustus MTÜ rajada, mitte nii, et kõik läheb kellegi isiklikule pangaarvele. Asi pole rahas, vaid selles, et edaspidi inimesed ei pruugi usaldada enam, sest tahaks ju ikkagi omada kindlust, et raha abivajajani jõuab, mitte ei jää toetama mingi kolmanda isiku isiklikke projekte.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
meri2

Eesti meditsiin on tegelikult maailma parimate ja efektiivseimate hulgas. tahaks teada, kus on veel parem.

+12
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Perekond võiks mõelda natuke kaugemale, kui see hetkel nende jaoks nii ahvatlev raha. Kas see tasub ära Tony nime määrimist? Neid ei jäeta ju kunagi rahule ja see plekk jääb eluajaks. Kõigi nende nimed on avalikult teada. Mul võttis umbes 3 minutit, et ema uhkeldavad pulmapildid üles leida, mis on tehtud 2 päeva enne Tony surma. 40 päeva on täis paari nädala pärast, siis pöördub ju ajakirjandus uuesti ja uuesti. On see siis kõik seda väärt? Ma saan aru, et nad ei suuda mõelda teistele abivajajatele, kes võib-olla abi ei saa, sest tuleb kohe nende juhtum meelde, kus elati kaasa, usuti perekonna juttu ja tulemus oli selline.

+17
0
Please wait...

Postitas:
sadness

Perekond võiks mõelda natuke kaugemale, kui see hetkel nende jaoks nii ahvatlev raha. Kas see tasub ära Tony nime määrimist? Neid ei jäeta ju kunagi rahule ja see plekk jääb eluajaks. Kõigi nende nimed on avalikult teada. Mul võttis umbes 3 minutit, et ema uhkeldavad pulmapildid üles leida, mis on tehtud 2 päeva enne Tony surma. 40 päeva on täis paari nädala pärast, siis pöördub ju ajakirjandus uuesti ja uuesti. On see siis kõik seda väärt? Ma saan aru, et nad ei suuda mõelda teistele abivajajatele, kes võib-olla abi ei saa, sest tuleb kohe nende juhtum meelde, kus elati kaasa, usuti perekonna juttu ja tulemus oli selline.

Ma olen vist väga kehv googeldaja, aga ma ei suutnud neid pilte leida. Kas sa saad mind pisut aidata?
Mina olin ka annetaja ja tahaks pisut pilti selgemaks saada, mis siin toimub. Eks ma saan teha omad järeldused, sest pere on otsustanud vaikida.

+11
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Ma olen vist väga kehv googeldaja, aga ma ei suutnud neid pilte leida. Kas sa saad mind pisut aidata?

Tony ravi teekonna lehel on ema nimi ja ka pildid.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Tont

Abielluda sellisel ajal on küll surevale lapsele näkku sülitamine. Kes teavad need teavad 🙁

+12
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 507 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Seljaajukasvajaga noormees ja pettus