Esileht Sünnitus Seljasüstiga keiser ja seljavalu

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Seljasüstiga keiser ja seljavalu

Postitas:

Mul oli 3 kuud tagasi seljasüstiga keiser. Alates sellest ajast selg valutab/on selline ebameeldiv tunne sealt kohast kuhu tehti süst. Peale keisrit paar nädalat lihtsalt suri nagu ära see koht kui pikalt kõndisin.
Kas valu võib olla sellest tingitud? On kellelgi kogemusi?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 23:00; 02.12 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli epiduraal? Mulle tehti 10+ aastat tagasi, peale seda oli ca pool aastat seljavalu (hommikuti ei saanud valu tõttu voodist püstigi, mees pidi tualetti aitama). Hakkasin väga kõval pinnal magama, see aitas leevendada. Nüüd vahel valutab ikka, aga mitte nii hullusti. Just sealt kohast, kus epiduraali arm on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:09; 15.09 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbrannal sama. Sai epiduraali tüsistuse ehk nüüd on juba 3 aastat selg valutanud. Esimestel kuudel oli tal kuklavalu ka aga see kadus õnneks ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise 🙁

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 17:37; 16.09 06:48;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise ????

Valuläved on erinevad.
Minu jaoks ei olnud avanemise valud nii hullud, et epiduraali kasutada, aga kindlasti ei mõista hukka neid, kes kasutavad seda, sest ma ei tunne seda, mida nemad (õnneks).

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise ????

Ee, teemaalgataja kirjutas, et tehti keiserlõige. Ilma tuimestuseta on see väga valus operatsioon. Ja üldnarkoos on suts kahjulikum (siis saab tita ka oma narkodoosi kätte).

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:09; 15.09 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise ????

Ee, teemaalgataja kirjutas, et tehti keiserlõige. Ilma tuimestuseta on see väga valus operatsioon. Ja üldnarkoos on suts kahjulikum (siis saab tita ka oma narkodoosi kätte).

Jah, sul on õigus. Mu algne kirjutatu oli pikem, kirjutasin ka, et ma ei mõista neid kes ilma näidustuseta keisri valivad – kahjulik lapsele ja endale. Aga kustutasin selle sest kartsin, et teemaalgataja võib end puudutatuna tunda sest temal ei pruugi ju keiser näidustuseta olla.

Minu mõtted käisid aga sellesse teemasse. Tüsistustest ja nii keisri kui epiduraali kahjust tuleks palju rohkem rääkida. Need on mõlemad teatud puhkudel ainuvõimalikud valikud aga mõlemat kasutatakse liiga kergekäeliselt ja põhjendamatult.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 17:37; 16.09 06:48;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise ????

No esimesel pikal sünnitusel, kus juba niikuinii sekkuti kiirendava tilgaga, ma tõesti ei pidanud ilma vastu.
Teine sünnitus oli 3 korda lühem ning vaid paar tundi oli päriselt raske, kuid kordagi ei mõelnud ma, et nüüd oleks epiduraali vaja, kuigi esimesel korral mul sellega midagi negatiivset ei kaasnenud. Kui mul oleks esimene sünnitus ka lihtne olnud, oleksin ehk ka mõelnud, et mis nõrgukesed need seda kasutada tahavad…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise ????

Ee, teemaalgataja kirjutas, et tehti keiserlõige. Ilma tuimestuseta on see väga valus operatsioon. Ja üldnarkoos on suts kahjulikum (siis saab tita ka oma narkodoosi kätte).

Jah, sul on õigus. Mu algne kirjutatu oli pikem, kirjutasin ka, et ma ei mõista neid kes ilma näidustuseta keisri valivad – kahjulik lapsele ja endale. Aga kustutasin selle sest kartsin, et teemaalgataja võib end puudutatuna tunda sest temal ei pruugi ju keiser näidustuseta olla.

Minu mõtted käisid aga sellesse teemasse. Tüsistustest ja nii keisri kui epiduraali kahjust tuleks palju rohkem rääkida. Need on mõlemad teatud puhkudel ainuvõimalikud valikud aga mõlemat kasutatakse liiga kergekäeliselt ja põhjendamatult.

Oot, aga kust selline teadmine, et epidurali kasutatakse kergekäeliselt? ????

Eestis pooldatakse kõikjal haiglates loomulikku sünnitust ja päriselt ka ämmaemandad on välja koolitatud, et aidata valustada võimalikult nö looduslähedaselt.

Ka epidurali tehakse vaid äärmisel vajadusel, mitte ei hoita sünnitama tulijal juba uksel seljakanüüli pikalt ees, et kas teeme juba. (Nagu näiteks meie naaberriigis.)

Plaaniliseks keisriks on meil ka vaid ühe käe näppudel loetletud näidustused. Näiteks suur laps seda enamasti pole.

Omal soovil keisrit enam ka ei saa juba pea 20 aastat. Millalgil 2000 kanti seda varianti prooviti, aga kuna tüsistuste statistika läks pahaks, siis see lõpetati.

On üks viis, kuidas keisrit välja saab rääkida: horror partus ehk hirm sünnitamise ees, aga ma ei tea kui kerge see on ja kuidas see täpselt välja näeb.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sul on õigus. Mu algne kirjutatu oli pikem, kirjutasin ka, et ma ei mõista neid kes ilma näidustuseta keisri valivad – kahjulik lapsele ja endale. Aga kustutasin selle sest kartsin, et teemaalgataja võib end puudutatuna tunda sest temal ei pruugi ju keiser näidustuseta olla.

Minu mõtted käisid aga sellesse teemasse. Tüsistustest ja nii keisri kui epiduraali kahjust tuleks palju rohkem rääkida. Need on mõlemad teatud puhkudel ainuvõimalikud valikud aga mõlemat kasutatakse liiga kergekäeliselt ja põhjendamatult.

Kas ma olen midagi maha maganud ja Eestis saab ise keisrit valida kui vaid tahe tekib?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sünnitus ukse ees, eeldatavasti loomulik sünnitus ja just samal põhjusel olen nii kahevahel epiduraali osas. Esimese sünnitusega ei saanud, kuigi oli väga pikk ja raske sünnitus, sest olin enne otsustanud, et ei soovi seda, sünnitusplaanis oli ka nii kirjas ning ei pakutud seetõttu kordagi. Kuigi eelmine sünnitus oli tõesti raske ja mõte väiksemast või isegi olematust valust tundub kutsuv, siis võimalikud kõrvalmõjud hirmutavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks – terminid. Keisrilõike ajal tehakse spinaalanesteesia mitte epiduraalanalgeesia. Ehk minnakse nõelaga kihi võrra sügavamale, seljaajule lähemale. Kas keegi epiduraalanalgeesiaga sünnitanutest kujutaks ette, et tal lõigatakse kõht lõhki? Tegelikult on ju suures osas kõik siiski tunda, nii pressid kui nõrgad valud kui rebenemine… Lihtsalt ei ole nii terav ja tugev.

Teiseks on õigel ajal tehtud epiduraalanalgeesia sünnituse kulgu oluliselt kiirendav võte. Eks seal ole peale aja ka muid faktoreid. Isiklikust kahekordsest kogemusest rääkides aga võin öelda et epiduraaliga saavutasin 3-4 cm avatusest täisavatuse umbes tunniga.

Ma olen ka kuulnud jutte, et peale epiduraali ja ka “seljasüstiga” keisrilõiget on seljavalud. Huvitaval kombel aga ei räägi neid teised inimesed, kellel samuti spinaalanesteesiaga operatsioone tehakse. Ainult sünnitanud… Äkki võib seljavalude põhjus olla hoopis raseduse ajal nõrgenenud sidekude ja mittepiisav kerelihaste toonus?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise ????

Ma pakun välja, et sul pole olnud üle 15 h kestvat sünnitst,milelel on eelnenud mitu magamata ööd ebaregulaarsete valudega?

Tihti pole asi valu läves, vadi väsimuses – epiduraali reeglina kasutavad need naised, kellel on pikk sünnitus. Mina näiteks ei oleks olnud võimeline last enam välja pressima, kui ma poleks saanud vahepeal tänu epiduraalile magada. Kas oleks parme olnud siis keisrilõige? Mu sõbranna ka kiitles just, kuidas ta sünnitas loomulikult ja valuvaigistiteta, aga lõpus ta ei jaksanud enam pressid aja oli vaakumit vaja – kas see oli siis parem? 100 aastat tagasi oleksid sellised lapsed lihtsalt ära surnud, kui sünnitus kestis nii kaua, et emal sai jaks otsa.

A ja muideks, rääkides siis tunnetusest jmt – mul oli just epiduraalisünnitusel tunnetus parem, väga korralikud ja tugevad pressid (täisavatus saabus alles 3 h peale viimast epiduraali doosi). teise, kiire sünnitusega, kus ma ei jõudnud isegi valuvaigistitele mõelda, ei tundnud ma praktiliselt üldse presse ja pidin toore jõuga lapse välja pressima! Nii palju sulle siis tunnetusest!

Teemaalgatajale aga – soovitan pöörduda arsti poole, kiropraktik vmt, võibolla on sul vaja mingit taastusravi, selga tugevdavat trenni jne

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle sunniti esimese sünnituse ajal epiduraali peale, et sünnitust kiirendada. Sünnitusplaani järgi soovisin valuvaigistitest priid sünnitust. Käidi nii kaua peale kuniks nõustusin. Ähvardati beebi surma ja keisriga jne. Mul olid ainult veed ära tulnud, valusid polnud, väga OK oli olla, lapsel olid näidud korras. Probleem selles, et haiglates on nö “keskmise sünnitaja” järgi seatud ajaraamid ja täpselt nende järgi peab iga naine sünnitatud saama. Kui ei saa, sekkutakse. Minu keha toimib aeglasemalt ja nii nad tulid kõigepealt oma tilgutiga, siis epiduraaliga jne. Süstikoht valutas aastaid. Kogu sünnituse juures valusaim hetk oli süsti tegemine. Oluliselt sünnitegevust epiduraal ei kiirendanud, küll aga sundis mind voodisse pikali, mis on sünnitamiseks kõike halvem asend. Kokku läks sünnitusega ikka 34h.
Järgmist last selliste sekkumistega sünnitada ei soovinud ja sünnitasin ämmaemandaga kodus. Polnud ühtki valuvaigistit vaja ja sain oma tempos sünnitada. Sünnitus kestis 20h.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb täiesti arusaamatuks, miks te arvate, et naised kergekäeliselt keisrilõiget tahavad? Mul on olnud kolm keisrit, millest esimene oli erakorraline, sest ilma selleta oleks ilmselt nii mina kui ka laps lihtsalt ära surnud ja järgmised juba plaanilised. Kõigil kolmel korral kasutati spinaalanesteesiat ja kõik kolm kesrist toibumist olid erinevad.

Aga lihtsalt teemaalgataja suhtes on selline teiepoolne kommentaar solvav. Inimene küsis abi, mitte ei oodanud kellegi targutamist.

Ja ma lisaks siia juurde, et väga mitmete alakeha ja jalgade operatsioonide puhul kasutatakse spinaalanesteeriat, mitte ainult keisrilõike puhul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh milline arutelu siin vahepeal on käinud!

Aga jah. Keiser (keisrid) ei olnud mul mingi “ma ei taha ise sünnitada, nõuan keisrit”. Mõlemad on olnud erakorralised.

Seljavalu on siiani, usun et aitabki vaid aeg 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 23:00; 02.12 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, aga kust selline teadmine, et epidurali kasutatakse kergekäeliselt?

Ka epidurali tehakse vaid äärmisel vajadusel, mitte ei hoita sünnitama tulijal juba uksel seljakanüüli pikalt ees, et kas teeme juba. (Nagu näiteks meie naaberriigis.)

Minu meelest ikka suhteliselt kergekäeliselt. Mul on 3 sünnitust olnud (ei olnud keisrid) ja igal sünnitusel pakuti mulle lahkesti epidurali kui valuvaigustit.  Ma keeldusin, sest mul niigi seljamured ja ma olin enne lugenud ja kuulnud epidurali tüsistustest. Ootan 4ndat last ja epidurali ma endiselt ei taha, kui just väga mõjuv põhjus selleks pole. Näiteks kui peaks olema erakorraline keiser siis ma valiks ilmselt narkoosi enne epidurali.

Sama on ka mu sõbrannadega, kes üle poole kõik epiduraliga sünnitanud ja see oli pakutud neile ämmaemanda poolt. Kusjuures nendest oma korda pooltel on vähemal või suuremal määral mingi seljamure pärast olnud või on siiani.

Niiet mina arvan küll, et Eestis pakutakse epidurali üsna kergekäeliselt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise ????

Ee, teemaalgataja kirjutas, et tehti keiserlõige. Ilma tuimestuseta on see väga valus operatsioon. Ja üldnarkoos on suts kahjulikum (siis saab tita ka oma narkodoosi kätte).

Jah, sul on õigus. Mu algne kirjutatu oli pikem, kirjutasin ka, et ma ei mõista neid kes ilma näidustuseta keisri valivad – kahjulik lapsele ja endale. Aga kustutasin selle sest kartsin, et teemaalgataja võib end puudutatuna tunda sest temal ei pruugi ju keiser näidustuseta olla.

Minu mõtted käisid aga sellesse teemasse. Tüsistustest ja nii keisri kui epiduraali kahjust tuleks palju rohkem rääkida. Need on mõlemad teatud puhkudel ainuvõimalikud valikud aga mõlemat kasutatakse liiga kergekäeliselt ja põhjendamatult.

Kuule, jää vait. Sa targutad teemal, millest sul mingit aimu pole.
Ilma tuimestuseta keiser ja keiser kui sünnitaja oma valik. No, tõesti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Sünnitus Seljasüstiga keiser ja seljavalu