Esileht Sünnitus Seljasüstiga keiser ja seljavalu

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Seljasüstiga keiser ja seljavalu

Postitas:
Kägu

Mul oli 3 kuud tagasi seljasüstiga keiser. Alates sellest ajast selg valutab/on selline ebameeldiv tunne sealt kohast kuhu tehti süst. Peale keisrit paar nädalat lihtsalt suri nagu ära see koht kui pikalt kõndisin.
Kas valu võib olla sellest tingitud? On kellelgi kogemusi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, võib olla. Eestis vist sellest kõrvaltoimest väga ei räägita, ingliskeelse otsinguga saab päris palju kogemusi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sul oli epiduraal? Mulle tehti 10+ aastat tagasi, peale seda oli ca pool aastat seljavalu (hommikuti ei saanud valu tõttu voodist püstigi, mees pidi tualetti aitama). Hakkasin väga kõval pinnal magama, see aitas leevendada. Nüüd vahel valutab ikka, aga mitte nii hullusti. Just sealt kohast, kus epiduraali arm on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mu sõbrannal sama. Sai epiduraali tüsistuse ehk nüüd on juba 3 aastat selg valutanud. Esimestel kuudel oli tal kuklavalu ka aga see kadus õnneks ära.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise 🙁

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõista neid inimesi, kes lasevad lihtsalt valuvaigistina teha epiduraali. Tajud ja tunnetamine on sünnituse ajal üliolulised, et ennast ja last aidata ning kaitsta. Kuidas küll valib mõni inimene teadlikult nende kaotamise 🙁

Valuläved on erinevad.
Minu jaoks ei olnud avanemise valud nii hullud, et epiduraali kasutada, aga kindlasti ei mõista hukka neid, kes kasutavad seda, sest ma ei tunne seda, mida nemad (õnneks).

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ee, teemaalgataja kirjutas, et tehti keiserlõige. Ilma tuimestuseta on see väga valus operatsioon. Ja üldnarkoos on suts kahjulikum (siis saab tita ka oma narkodoosi kätte).

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ee, teemaalgataja kirjutas, et tehti keiserlõige. Ilma tuimestuseta on see väga valus operatsioon. Ja üldnarkoos on suts kahjulikum (siis saab tita ka oma narkodoosi kätte).

Jah, sul on õigus. Mu algne kirjutatu oli pikem, kirjutasin ka, et ma ei mõista neid kes ilma näidustuseta keisri valivad – kahjulik lapsele ja endale. Aga kustutasin selle sest kartsin, et teemaalgataja võib end puudutatuna tunda sest temal ei pruugi ju keiser näidustuseta olla.

Minu mõtted käisid aga sellesse teemasse. Tüsistustest ja nii keisri kui epiduraali kahjust tuleks palju rohkem rääkida. Need on mõlemad teatud puhkudel ainuvõimalikud valikud aga mõlemat kasutatakse liiga kergekäeliselt ja põhjendamatult.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No esimesel pikal sünnitusel, kus juba niikuinii sekkuti kiirendava tilgaga, ma tõesti ei pidanud ilma vastu.
Teine sünnitus oli 3 korda lühem ning vaid paar tundi oli päriselt raske, kuid kordagi ei mõelnud ma, et nüüd oleks epiduraali vaja, kuigi esimesel korral mul sellega midagi negatiivset ei kaasnenud. Kui mul oleks esimene sünnitus ka lihtne olnud, oleksin ehk ka mõelnud, et mis nõrgukesed need seda kasutada tahavad…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sul on õigus. Mu algne kirjutatu oli pikem, kirjutasin ka, et ma ei mõista neid kes ilma näidustuseta keisri valivad – kahjulik lapsele ja endale. Aga kustutasin selle sest kartsin, et teemaalgataja võib end puudutatuna tunda sest temal ei pruugi ju keiser näidustuseta olla.

Minu mõtted käisid aga sellesse teemasse. Tüsistustest ja nii keisri kui epiduraali kahjust tuleks palju rohkem rääkida. Need on mõlemad teatud puhkudel ainuvõimalikud valikud aga mõlemat kasutatakse liiga kergekäeliselt ja põhjendamatult.

Oot, aga kust selline teadmine, et epidurali kasutatakse kergekäeliselt? 🤔

Eestis pooldatakse kõikjal haiglates loomulikku sünnitust ja päriselt ka ämmaemandad on välja koolitatud, et aidata valustada võimalikult nö looduslähedaselt.

Ka epidurali tehakse vaid äärmisel vajadusel, mitte ei hoita sünnitama tulijal juba uksel seljakanüüli pikalt ees, et kas teeme juba. (Nagu näiteks meie naaberriigis.)

Plaaniliseks keisriks on meil ka vaid ühe käe näppudel loetletud näidustused. Näiteks suur laps seda enamasti pole.

Omal soovil keisrit enam ka ei saa juba pea 20 aastat. Millalgil 2000 kanti seda varianti prooviti, aga kuna tüsistuste statistika läks pahaks, siis see lõpetati.

On üks viis, kuidas keisrit välja saab rääkida: horror partus ehk hirm sünnitamise ees, aga ma ei tea kui kerge see on ja kuidas see täpselt välja näeb.

+1
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Sünnitus Seljasüstiga keiser ja seljavalu