Esileht Ilu ja tervis seljavalu

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: seljavalu

Selg väsi kiiresti ja hakkab valutama, näiteks juba pärast 45 min seismist või jalutuskäiku.
Milles võib asi olla? Kas lihtsalt nõrgad lihased ja mis harjutustega neid tugevdada? või peaks ikka arsti poole pöörduma? Millise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 00:35; 17.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama asi ja ma ei saagi pikemaks ajaks seisma jääda või pikalt kõndida, pean vahepeal kindlasti istuda/lebada saama, sest muidu on koheselt selg nii tuksis, et tugevaim valuvaigisti ka ei aita enam.
Olen ka mõelnud, et millest see on – eluaeg sporti teinud. Mul on istuv kontoritöö, see on kindlasti üks põhjus, sundasend jne. Kuigi üritan ikka iga hetk poosi vahetada jne.
Mul on tehtud pildid seljast, diskid on lupjunud ja luud hõrenenud. See olevat paljudel, ning kuna mitmed mu tuttavad on isegi opi teinud ja ometi kasu pole sellest saanud (endiselt valutab), siis olengi õppinud elama selle probleemiga.
Soovitan sul ka pildid teha lasta seljast, see oleks esimene asi, siis saab juba edasi vaadata – mida need pildid näitavad ja mida annaks üldse ette võtta.
Harjutused on selga tugevdavad täiesti olemas, isegi kõhulihaste harjutused on head, kuna kõhulihased toestavad selga. Mul on nt. äärmiselt nõgus selg, lausa täiesti kumeralt sissepoole. Kas sul ka äkki? Olen mõelnud, et see füüsiline omadus võib ehk põhjuseks olla (miks kulumisaste nii suur).
Soovin sulle head ja paranemist! Pea vastu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 15:33; 17.03 19:10;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on sama asi ja ma ei saagi pikemaks ajaks seisma jääda või pikalt kõndida, pean vahepeal kindlasti istuda/lebada saama, sest muidu on koheselt selg nii tuksis, et tugevaim valuvaigisti ka ei aita enam.
Olen ka mõelnud, et millest see on – eluaeg sporti teinud. Mul on istuv kontoritöö, see on kindlasti üks põhjus, sundasend jne. Kuigi üritan ikka iga hetk poosi vahetada jne.
Mul on tehtud pildid seljast, diskid on lupjunud ja luud hõrenenud. See olevat paljudel, ning kuna mitmed mu tuttavad on isegi opi teinud ja ometi kasu pole sellest saanud (endiselt valutab), siis olengi õppinud elama selle probleemiga.
Soovitan sul ka pildid teha lasta seljast, see oleks esimene asi, siis saab juba edasi vaadata – mida need pildid näitavad ja mida annaks üldse ette võtta.
Harjutused on selga tugevdavad täiesti olemas, isegi kõhulihaste harjutused on head, kuna kõhulihased toestavad selga. Mul on nt. äärmiselt nõgus selg, lausa täiesti kumeralt sissepoole. Kas sul ka äkki? Olen mõelnud, et see füüsiline omadus võib ehk põhjuseks olla (miks kulumisaste nii suur).
Soovin sulle head ja paranemist! Pea vastu![/tsitaat]
Aitäh!
Me oleme tõesti sarnased, mul ka ideaalsest oluliselt nõgusam selg. Samuti istuv töö 🙂 Sellepärast püüangi väljaspool tööd rohkelt liikuda, nt jalgsi kõndides oma asju ajada ja siis see häiribki, et pikemal käigul juba hakkab selg valutama. Olen ka keset linnatänavat igasuguseid painutusi ja väänamisi teinud, sellest saab hetkeks leevendust 🙂
Eks ma pean ilmselt ikka arstitee jalge alla võtma jah.
Või äkki mingi füsioterapeut – kes soovitaks spetsiifilisi individuaalsed harjutusi? ma oleks nagu kuskilt lugenud, et sellised on olemas, aga praegu ei leia.
Edu sulle ka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 00:35; 17.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minulgi oli seljaväsimise-valu probleem, sain leevendust joogast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooga on raudselt hea. Olen ise ka mõelnud sellega tegelema hakata. Seal peaks vaatama just seljale suunatud harjutusi eelkõige siis meie puhul. Tuleb lihtsalt aega võtta. Tervis on ju kõige tähtsam. Ilma selleta ei saa ega ole midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 15:33; 17.03 19:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis seljavalu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.