Esileht Koolilaps Selle aasta hitt kingitused lastele?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Selle aasta hitt kingitused lastele?

Postitas:

Mis on teie laste kingisoovid?

(vanuse võiks ka lisada)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastane soovib Nintendo Switchi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastane tüdruk soovib mõnd erilist järgmise taseme ruubikukuubikut, mida tal veel ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastane tüdruk ja 13-aastane poiss soovivad mõlemad puldiga led-ribasid, et oma tubasid tuunida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastane soovib, et jõuluvana päriselt jõuluõhtul meile tuleks. Arvata võib, et on viimane (või üks viimaseid) aastaid, kui ta veel jõuluvanasse usub, nii et püüame korraldada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lapsed soovisid kotttooli (9, 11 ja 13 aastased), lisaks soovisid nad laadijakaitsjaid (loomakeste kujulisi) (umbes selliseid).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 11:56; 09.12 16:09; 10.12 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikud arvutid.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 12:06; 10.12 11:14; 10.12 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 a ja Playstation 5. Aga seda on võimatu osta, ülilimiteeritud kogus, Prisma loosib välja nt selle toote ostuõiguse 😀 Sellisel ajastul elame.

Teiseks sooviks on mingid vanaaegsed konsoolid, seda on ka raske täita. Vanus on 10, aga veel siiski nagu usub jõuluvana… Ostetud on praeguseks ainult pidžaama ja Aliexpressist Fortnite teemalist pudi-padi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16 aastane – juuksesirgendaja ja lõhn

19 aastane poiss: lõhn ja tolmuimeja

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa ja minu lapsed tahaks neid 3d puldiga virtuaalreaalsuse prille, aga nii kalleid kinke meie jõuluvana ei tee.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 11:56; 09.12 16:09; 10.12 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

9a tüdruk: Microbit, kuna nad koolis programmeerivad neid. Minecrafti Lego.

15a tüdruk: kott-tool.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane poiss – platikust multikategelased. See ei loe, et neid on tal juba palju olemas.

11-aastane poiss  – piljard… ja mingi kapten ameerika – jura… ei saanud kirjast aru, pean guugeldama 🙂

Reaalselt saavad ilmselt mingi mängukonsooli kolme peale issiga 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4a ja present pets

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastane – 3D-pliiats, Harry Potteri teemalist nänni, lauamängu

7-aastane – küünestuudio mänguasja (mingi küüntele piltide kleepimise asi), ühte kindlat kaisukat, laste küünelakke ja meiki

Suurem laps ihkaks tegelikult Nintendo konsooli, aga selgitasime, et see nii suur soov peab tal jääma sünnipäevaks ja osa raha peab taskurahast koguma. Kui vanaema-vanaisa sünnaks veidi raha panevad ümbrikusse, meie ise ka + ise kogutud raha, siis venitab isegi konsooli välja. Kogumist alustas ta ise juba tükk aega tagasi, nii et tal endal korralik summa juba koos.

Ja muidugi LUND, nagu paistab, et paljud teised lapsed. Eelmine talv sai korra kelgutada, nüüd ka kuiv ja jahe, aga lund pole. Eile just vaatasid vanu fotosid lumerohkematest talvedest ja igatsesid lund taga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laadijakaitsjaid (loomakeste kujulisi) (umbes selliseid).

Vaatasin linki ja pidin pikali kukkuma, mis need maksavad. Ostisn neid Alist paar aastat tagasi sentidega. Praegu kontrollides maksab seal üks loomake 30-50 senti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane soovib elektrikitarri ja ühte fännipluusi. Viimase saab.

9-aastane soovib iPhone’i. Seda ei saa. Ja rohkem soove tal polegi 🙁

Nii tore oleks, kui jõuluvana ei tooks konsoole ja telefone ja muid mitmesajaeuroseid asju. Keeruline ju selgitada oma lastele, miks sõber nii kalli asja sai. Oleme selgitanud nii, et sellised kallid asjad on kuuse alla pannud siiski lapsevanemad.  Meil oleks ka rahaliselt võimalik kalleid asju osta, aga usaldades oma empaatiavõimet, ja talupojamõistust, siis ei soovi tekitada jõuludest mingit kingisaju püha.

 

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8a üllatust  ja et lumi tuleks maha. ja et koroona läbi saaks.

15a küpsist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane poiss – platikust multikategelased. See ei loe, et neid on tal juba palju olemas.

11-aastane poiss – piljard… ja mingi kapten ameerika – jura… ei saanud kirjast aru, pean guugeldama ????

Reaalselt saavad ilmselt mingi mängukonsooli kolme peale issiga ????

Proovi tuua ikka need, mida lapsed soovivad kui nad juba jõuluvanale kirja kirjutasid. Mängukonsooli nad ju ei tahtnud.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-a juhtmevabasid kõrvaklappe ja need ta ka saab.

10-a tahaks uut PlayStationit a teab, et nii kalleid kinke ei saa. Saab ühe riietuseseme ja ühe u 100-eurose üllatuse.

6-aastased kaksikud saavad Frozen II teemalised nukud ja joonistustarbeid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8-aastane poiss saab juhtmeta kõrvaklapid, puldiauto ja kokapõlle (tema suur soov juba teist aastat)

12-aastane tüdruk saab lõhna, Potteri-teemalist nänni ja pusa ning kunstitarbeid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane soovib elektrikitarri ja ühte fännipluusi. Viimase saab.

9-aastane soovib iPhone’i. Seda ei saa. Ja rohkem soove tal polegi ????

Nii tore oleks, kui jõuluvana ei tooks konsoole ja telefone ja muid mitmesajaeuroseid asju. Keeruline ju selgitada oma lastele, miks sõber nii kalli asja sai. Oleme selgitanud nii, et sellised kallid asjad on kuuse alla pannud siiski lapsevanemad. Meil oleks ka rahaliselt võimalik kalleid asju osta, aga usaldades oma empaatiavõimet, ja talupojamõistust, siis ei soovi tekitada jõuludest mingit kingisaju püha.

Meil just lapsed saavadki kallimad asjad jõuluvana käest ja sünnipäevaks. Niisama mõtetut  odavat nänni ma ei ostagi. Jõuluvana rahakott on siiski minu käes. Igas peres muidugi oma mõtteviis ja kuidas sina oma lastele midagi põhjendad on küll sinu probleem. Oma lapsele fänni särgi paned ju täpselt samuti sina kuuse alla ja nii täpselt suhtugi teistesse. Kellegi halvustamine ei näita sind ei ilusamana ega targemana.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 12:06; 10.12 11:14; 10.12 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane soovib elektrikitarri ja ühte fännipluusi. Viimase saab.

9-aastane soovib iPhone’i. Seda ei saa. Ja rohkem soove tal polegi ????

Nii tore oleks, kui jõuluvana ei tooks konsoole ja telefone ja muid mitmesajaeuroseid asju. Keeruline ju selgitada oma lastele, miks sõber nii kalli asja sai. Oleme selgitanud nii, et sellised kallid asjad on kuuse alla pannud siiski lapsevanemad. Meil oleks ka rahaliselt võimalik kalleid asju osta, aga usaldades oma empaatiavõimet, ja talupojamõistust, siis ei soovi tekitada jõuludest mingit kingisaju püha.

Meil just lapsed saavadki kallimad asjad jõuluvana käest ja sünnipäevaks. Niisama mõtetut odavat nänni ma ei ostagi. Jõuluvana rahakott on siiski minu käes. Igas peres muidugi oma mõtteviis ja kuidas sina oma lastele midagi põhjendad on küll sinu probleem. Oma lapsele fänni särgi paned ju täpselt samuti sina kuuse alla ja nii täpselt suhtugi teistesse. Kellegi halvustamine ei näita sind ei ilusamana ega targemana.

No eks see ole definitsiooni asi, minu jaoks on ka mängukonsool mõttetu nänn. Enamus kraami, mida tänapäeval ostetakse on mõttetu nänn, milleta annab vabalt elada. Kui juba mõttetu nänn, siis vähemalt mitte 600 eurine. Aga meil ka selgitatakse lapsele, et need kalli kingi saajad saavadki vaid ühe kingi. Meie lapsed eelistavad mitut odavat nänni ühele kallile. Mina pigem eelistan suuri summasid kulutada laste silmaringi laiendamise, elamuste ja kogemuste avardamise tarbeks muul ajal aasta jooksul.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 11:56; 09.12 16:09; 10.12 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane soovib elektrikitarri ja ühte fännipluusi. Viimase saab.

9-aastane soovib iPhone’i. Seda ei saa. Ja rohkem soove tal polegi ????

Nii tore oleks, kui jõuluvana ei tooks konsoole ja telefone ja muid mitmesajaeuroseid asju. Keeruline ju selgitada oma lastele, miks sõber nii kalli asja sai. Oleme selgitanud nii, et sellised kallid asjad on kuuse alla pannud siiski lapsevanemad. Meil oleks ka rahaliselt võimalik kalleid asju osta, aga usaldades oma empaatiavõimet, ja talupojamõistust, siis ei soovi tekitada jõuludest mingit kingisaju püha.

Meil just lapsed saavadki kallimad asjad jõuluvana käest ja sünnipäevaks. Niisama mõtetut odavat nänni ma ei ostagi. Jõuluvana rahakott on siiski minu käes. Igas peres muidugi oma mõtteviis ja kuidas sina oma lastele midagi põhjendad on küll sinu probleem. Oma lapsele fänni särgi paned ju täpselt samuti sina kuuse alla ja nii täpselt suhtugi teistesse. Kellegi halvustamine ei näita sind ei ilusamana ega targemana.

No eks see ole definitsiooni asi, minu jaoks on ka mängukonsool mõttetu nänn. Enamus kraami, mida tänapäeval ostetakse on mõttetu nänn, milleta annab vabalt elada. Kui juba mõttetu nänn, siis vähemalt mitte 600 eurine. Aga meil ka selgitatakse lapsele, et need kalli kingi saajad saavadki vaid ühe kingi. Meie lapsed eelistavad mitut odavat nänni ühele kallile. Mina pigem eelistan suuri summasid kulutada laste silmaringi laiendamise, elamuste ja kogemuste avardamise tarbeks muul ajal aasta jooksul.

Mängukonsool kindlasti ei ole odav mõtetu nänn.

Kallimate asjadega on ikka ka nii et mida üldse olen nõus ostma igat asja ma polegi ju nõus ostma ja igat asja mida silm näeb ei saagi ju osta.  Kas su lastel pole ühtegi kallimat asja. Nutisedmed, jalgrattad, konsoolid jne jne. Minu lapsed ei saa mängukonsooli, aga ma kindlasti ei arvusta lapsevanemat kes ostab oma lastele mängukonsooli.

Silmaringi tuleb ka muidugi arendada, reisimas tuleb ka käia, kõik asjad mõistuse ja võimaluste  piires.

Kindlasti mina ei eelista mitut odavat mõtetut nänni ühele kallimale ja vajalikule asjale.

Kui sa üldse oled nõus lapsele ostma kitarri, siis miks ta ei võiks olla kuuse all, teineasi on kui sa nii ehk naa ei osta seda kitarri lapsele.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 12:06; 10.12 11:14; 10.12 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kalleid kinke ei tee. Teisi ei kritiseeri, lihtsalt meie pere valik on selline. Ihaldatud telefoni jaoks peab laps ise õppima koguma-lisa teenima.

Meie lastele meeldib, kui kinke on palju. Just meeldib avada ja luuletusi lugeda. “Mõttetut” nänni nende hulgas ei ole, aga seda ainult  meie mõistes. Kuuse all on seega asjad, mida reaalselt ka kasutatakse: teismelisele kõikvõimalik näo- ja juuksehooldusvärk (ikka iga asi eraldi pakituna), sporditarbed, kinopiletid jms.

Väiksemale lauamängud, Potteri-teemalised koolitarbed, raamatud, puzzled

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16a on ainult praktilised soovid, uusi teksaseid ja kampsunit tahab. No teksaseid talle jõuluvana ei too, neid peaks ikka enne jalga proovima. Kampsuni saab, palusime poodides tiiru teha ja lingi saata kui midagi meeldib. Lisaks veel mõningaid asju, mida vaja oleks, aga lapse soovinimekirjas polnud.

19a samuti praktilised soovid: dzemper, trennipüksid, pluus. Tema linkidega kitsi polnud, nii et saab need mille ise välja valis. Natuke kosmeetikat ka, millest varasemalt juttu olnud.

Hittkingituste alla tõenäoliselt ei liigitu ükski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

9-aastane soovib, et jõuluvana päriselt jõuluõhtul meile tuleks. Arvata võib, et on viimane (või üks viimaseid) aastaid, kui ta veel jõuluvanasse usub, nii et püüame korraldada.

Ei usu see 9-aastane enam mingit jõuluvana, kui ta just isoleerituna kuskil kommuunis ei ela. Ma arvasin enda lapse puhul ka, et tema jõuluvanausk on üllatavalt pikalt kestnud – oli kaheksane, kui mulle ikka tundus, et veel usub. Aastaid hiljem tunnistas, et tegelikult teadis tõde juba aastaid varem, aga ei tahtnud jõulufiilingut rikkuda (ei teagi, kas siis meie või enda oma) ja kartis natuke ka seda, et kui tunnistab, et ei usu, siis äkki ei saagi oma ihaldatud kinke 🙂

See muidugi ei tähenda, et ei võiks koju jõuluvana organiseerida.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei pea oma lapse pealt üldistama, olen õpetaja ja täitsa igasuguseid lapsi on: mõni usub 9-10-aastaselt veel täitsa kindlasti jõuluvana ja päkapikke, mõned aga juba ammu enam mitte. Ja ega see usk pole neil suurematel enam ju selline… noh, naiivne kogu hingest uskumine, vaid ikkagi segatud väikeste kahtlustega, võib-olla isegi mitte usk, vaid LOOTUS, et äkki ikkagi on pärisjõuluvana ja pärispäkapikud ka olemas. Ja mu meelest on see nii armas ja tore, et lapsed kohe tahavad millessegi heasse ja ilusasse uskuda, isegi kui nende arenev reaalsustaju ja olen-kõva-mees-klassikaaslased seda usku kõigutavad.

Mina ise kuulsin kogemata pealt oma 8- ja 10-aastase lapse arutelu päkapikkude teemal – ja parasjagu 8-aastane ütles: “Ma ikkagi ei saa aru, kuidas need päkapikud saaksid olemas olla?!” ja 10-aastane vastas: “Ma tean, see ongi nii veider, aga samas see pole ka loogiline, et EMME meile nii palju asju oleks kogu aeg ostnud ju!” 😀 – ma nimelt ei ole muidu eriline nännijagaja ja kõigelubaja.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 9-aastane (kes on saanud praktiliselt kõik, mis ta tahtnud on – uued iphone’id, ipadid jne) tahab kingituseks koeratoitu ja koerte asju, et saaks need varjupaika viia.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui kalleid kinke jõuluvana toob, on loomulikult iga pere enda asi. Suuremad lapsed saavad sellest ka suurepäraselt aru, et kui nende vanemate rahakott ei kannate tavalisel päeval välja iPhone’i ostu, siis ega see jõuluvanagi väga palju võimekam pole.

Mina olen olnud jõuluõhtul tunnistajaks, kuidas 12-aastane südamest õhtu otsa nutta lahistas, sest ta soovis ka mingit iPhone’i tippmudelit. Vanemad olid teda kohe hoiatanud, et jõuluvana päris kindlasti sellist asja ei too, sest tal juba on täiesti toimiv ja üldse mitte kehv, vana ega odav nutitelefon ja nad on viimased 3 kuud sellest rääkinud, miks nad seda lapsele siiani ostnud pole. Lapsele anti käsk, et kirjutagu mõni muu soov lisaks ja siis laps kirjutas midagi umbes sama kallist ja muidu suht võimatut. Jõuluvana tõi selle teise asja, sest pidas seda mõistlikumaks sooviks. Ja siis ma sain aru, et kuigi mu lapsed on alles väikesed, ei maksa tekitada neile tunnet, et kui on mingi asi, mida emme-issi ei pea mõistlikuks lapsele osta, siis jõuluvana selle kindlasti toob. Sünnipäevakinkidega on minu hinnangul teine teema, siis on OK, et kui laps ise oma raha panustab (enamus sõpru toob nagunii kingi ümbrikus), siis ostabki täpselt seda, mida ise tahab. Vajadusel kogub mitu aastat, enne kui ostab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Selle aasta hitt kingitused lastele?