Esileht Kodunurk Selveri kalendri “Maailma parem sünnipäevatort”, palun nõu

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Selveri kalendri “Maailma parem sünnipäevatort”, palun nõu

Postitas:

Kas keegi on seda teinud? Kaalun, kas teha tordipõhjad eelmisel õhtul valmis ja laduda vahukoore-toorjuustu ning puuviljade segu järgmisel hommikul vahele või teha seda ikkagi juba eelmisel õhtul? Mõtlen, kas see vahukooresegu ööga kuidagi niruks ei lähe? Panen igaks juhuks ka retsepti, äkki oskavad lihtsalt targemad arvata, kuidas oleks mõistlikum:)

Kooki olen ise maitsta saanud, oli maitsev, aga Marianne kommide puru sinna väga ei sobinud.

Põhi:
125 g võid
1 dl suhkrut
2 munakollast
1,5 dl nisujahu
2 tl küpsetuspulbrit
1 dl piima

Besee:
2 munavalget
1,5 l suhkrut

Täidis:
1pk vahukoort
1pk toorjuustu
vaniljesuhkrut
1,5 dl purustatu Marianne komme
1 sl suhkrut
1 dl maasikaid ja/või mandariine
3 kiivit või muid meelepäraseid marju ja puuvilju.
Kaunistuseks röstitud mandlilaaste

Eelsoojenda ahi 175 kraadini. Vahusta pehme või suhkruga. Lisa ühekaupa munakollase, samal ajal segades. Seejärel sega kokku kuivained ja lisa need vaheldumisi piimaga. Saota taigem suurele küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile.

Vahusta munavalged kõvaks vahuks. Lisa vähehaaval suhkur, vahtu kogu aeg segades. Laota see taigna peale ja aja mass luisika abiga kenasti laiali.Küpseta ahju allosas u. 20 minutit.

Vahusta koor. Sega toorjuust suhkru, kommide ja vahustatud koorega. Viiluta maasika ja/või mandariinid ning kooritud ja puhastatu kiivid.

Lõika jahtunud tordipõhi pooleks. Laota põhjale täidis ja aseta täidise peale puuvilja- ja marjaviilud. Tõsta teine pool tordipõhjast kreemile ning raputa kaunistuseks röstitud mandlilaaste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 12:35; 20.01 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkreetselt seda torti pole teinud.

Aga isetehtud torti ma teen tavaliselt nii, et tordipõhjad üleeelmisel õhtul/eelmisel hommikul (kuidas aega on), siis jõuavad kenasti ära jahtuda.

Eelmisel õhtul laon kokku – jõuab imbuda. Veidi enne peo algust kaunistan.

Samas ma ei tea, kuidas see beseele mõjub, kui varem valmis teha. Ma beseed teen ainult pirukale pealmiseks kihiks, tordis pole kasutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 18:53; 21.01 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beseega ei tohiks midagi juhtuda, aga just selle vahukooreseguga – too kook, mida ma maitsta sain, oli ka eelmisel õhtul tehtud ja veidi tundus see vahukooreosa kokku tõmmanud olevat – ma ei oskagi paremini seletada. Samas õige tähelepanek, et imbuma peaks ka. 4-5 tundi enne pidu laotud puuviljade-vahukoorekreemiga vist ei jõua mahlaseks saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 12:35; 20.01 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on Brita koogi sarnase tordiga. Mina olen Brita põhja küll päev enne valmis teinud ja kahe küpsetuspaberi vahel hoidnud, midagi ei juhtu. Teisel päeval siis täidis vahele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel seda, et kui torti pealt ka vahukoore või mingi kreemiga katan, siis see tuleb tavaliselt vahetult enne kaunistamist üle katta. Kipub muidu pealt ära kuivama – sisse tõmbama. Vahekihi panen tavaliselt piisavalt paksu ja natuke ka immutan biskviiti enne, vahekiht pole küll kunagi ära kuivanud.

Ma eeldaks ka, et beseega ei juhtu varem valmis tehes midagi, aga kuna ise proovinud pole, siis ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 18:53; 21.01 01:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Selveri kalendri “Maailma parem sünnipäevatort”, palun nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.