Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 565 )

Teema: Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Postitas:
Kägu

Tegin semaglutiidi kasutamise üle arutlemiseks uue teema, kuna Ozempicu teema lihtsalt uppus toitumissõprade arutelude sisse ära.

Ise olen veidi üle 2 kuu kasutanud Rybelsust ja toimib hästi. Hetkel käsil esimene pakk 7mg, varem võtsin 3mg.

+7
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis su KMI oli ja kes välja kirjutas?
Kas KMI järgi normkaalulised ka saavad seda?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis su KMI oli ja kes välja kirjutas?

Kas KMI järgi normkaalulised ka saavad seda?

KMI oli 39 ja perearst soovitas ning kirjutas. Selle saamiseks peab olema näidustus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis su KMI oli ja kes välja kirjutas?

Kas KMI järgi normkaalulised ka saavad seda?

Ei saa normkaalulised.

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

2,5 kuud möödunud, kaalu olen maha saanud 9 kg, KMI oli 30,1. Perearst  tegi analüüsid ja siis kirjutas retsepti välja. Kasutan Rybelsust.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas KMI järgi normkaalulised ka saavad seda?

Ilukliinikutes saab küll.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul saab kohe täis 2 kuud Ozempici, kirjutas perearst. Alla olen saanud vaid 5 kilo, viimased 2 nädalat pole kaal liikunud. Muidugi lootsin, et langeb pisut rohkem. Hetkel on doos 0,50 mg. Teine mure on see, et kaks päeva ennem järgmise süsti tegemist pole ravimi mõju ka eriti tunda enam, ikka sama näljatunne, nagu enne ravimi kasutama hakkamist. (Esimesed päevad peale süsti on küll mõju tunda.) Praegu siiski jätkan.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul saab kohe täis 2 kuud Ozempici, kirjutas perearst. Alla olen saanud vaid 5 kilo, viimased 2 nädalat pole kaal liikunud. Muidugi lootsin, et langeb pisut rohkem. Hetkel on doos 0,50 mg. Teine mure on see, et kaks päeva ennem järgmise süsti tegemist pole ravimi mõju ka eriti tunda enam, ikka sama näljatunne, nagu enne ravimi kasutama hakkamist. (Esimesed päevad peale süsti on küll mõju tunda.) Praegu siiski jätkan.

1,0 on õige doos, selle 0,5-ga pole mõtet jantida, see ei mõju, see on ainult kohanemiseks.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kaks päeva ennem järgmise süsti tegemist pole ravimi mõju ka eriti tunda enam, ikka sama näljatunne, nagu enne ravimi kasutama hakkamist.

Teemaalgataja olen.

Minu perearst rääkis, et kui mõju ei paista olevat, võiks proovida teist vormi, st vahetada süst tablettide vastu ja vastupidi. Asi selles, et nad hoiavad toimeaine nivood organismis erinevalt ja ühele sobib üks ja teisele teine rohkem.

Mul endal on tabletid, olen kasutanud veidi üle 2 kuu ja tänase seisuga on 14,8 kg maas. Seni pole see endine pidev näljatunne ja näksimisvajadus naasnud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süstisin Ozempicut üle poole aasta. Kaalu ei kaotanud grammigi, kuigi söögiisu vähenes. Lõpetasin, kuna tekkisid väljakannatamatud kõrvaltoimed.

Rybeslsiust olen nüüd söönud 4-5 kuud. Kaalukaotus u 7 kg, kuid enamus sellest ilmselt selle arvel, et lõpetasin minipillid, millega tuli kaalu juurde 6 kg. Ehk siis kokku 1kg. Söögiisu on väiksem. Kui tunnen kõrvaltoimeid, saan kohe tableti(d) vahele jätta ja on võimalik normaalselt elada.

Min  näidustused on II tüüpi diabeet ja ülekaalulisus (KMI 36-37 praegu).

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süstisin Ozempicut üle poole aasta. Kaalu ei kaotanud grammigi, kuigi söögiisu vähenes. Lõpetasin, kuna tekkisid väljakannatamatud kõrvaltoimed.

Rybeslsiust olen nüüd söönud 4-5 kuud. Kaalukaotus u 7 kg, kuid enamus sellest ilmselt selle arvel, et lõpetasin minipillid, millega tuli kaalu juurde 6 kg. Ehk siis kokku 1kg. Söögiisu on väiksem. Kui tunnen kõrvaltoimeid, saan kohe tableti(d) vahele jätta ja on võimalik normaalselt elada.

Min näidustused on II tüüpi diabeet ja ülekaalulisus (KMI 36-37 praegu).

Mul küsimus –  mis need kõrvaltoimed süstidega olid? Ja kas enne süstidega alustamist pidasid ka juba dieeti? Ma püüan siin aru saada, miks minu kaalulangus võrreldes teiste tarvitajatega nii väike on.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süstisin Ozempicut üle poole aasta. Kaalu ei kaotanud grammigi, kuigi söögiisu vähenes. Lõpetasin, kuna tekkisid väljakannatamatud kõrvaltoimed.

Rybeslsiust olen nüüd söönud 4-5 kuud. Kaalukaotus u 7 kg, kuid enamus sellest ilmselt selle arvel, et lõpetasin minipillid, millega tuli kaalu juurde 6 kg. Ehk siis kokku 1kg. Söögiisu on väiksem. Kui tunnen kõrvaltoimeid, saan kohe tableti(d) vahele jätta ja on võimalik normaalselt elada.

Min näidustused on II tüüpi diabeet ja ülekaalulisus (KMI 36-37 praegu).

Mul küsimus – mis need kõrvaltoimed süstidega olid? Ja kas enne süstidega alustamist pidasid ka juba dieeti? Ma püüan siin aru saada, miks minu kaalulangus võrreldes teiste tarvitajatega nii väike on.

No sa ilmselgelt sööd ikkagi rohkem, kui need, kellel suurem kaalukadu. Ja kulutad vähem kaloreid. Saad aru, mis põhimõttega see ravim töötab? Ei sulata öösel teki all su pekki vaid vähendab söögiisu. Mõnel vähem, mõnel rohkem.
Ja mõnel on see isuke nii tugev, et isegi hormoonravim seda ei vähenda.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mõnel on see isuke nii tugev, et isegi hormoonravim seda ei vähenda.

Nii ta on. Mul on tuttav, kes sööb ikka kommi edasi ja joob veini, nii ei saagi kaal langeda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mõnel on see isuke nii tugev, et isegi hormoonravim seda ei vähenda.

Nii ta on. Mul on tuttav, kes sööb ikka kommi edasi ja joob veini, nii ei saagi kaal langeda.

 

Mina olengi see sinu tuttav 🙁

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ta tõesti läheb maha nagu hooti, kuigi ise söömises ei muuda. Siiani piisab 3st söögikorrast + õhtul söön puuvilja. Aga oluliselt on söögikogused vähenenud – näiteks kui söön väljas, siis päevapraadi ära süüa ei jõua. Koju tulles söön ühe kergema eine (omlett, salat vms) ja kell 7 siis veel teen väikse suupiste+ siis puuvili.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma püüan siin aru saada, miks minu kaalulangus võrreldes teiste tarvitajatega nii väike on.

Aga kas loed oma söödud kalorid kokku ja jälgid mingit toitumiskava?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul langeb kaal väga halvasti ja kuigi enne jälgisin Fitlapi kava, kaalu alla ei saanud. Ozempic süstid võtsid täielikult alguses isu ära, sõin tõesti väga vähe, mingi 500-600 kcal päevas ja sain 15 kg kolme kuuga maha. Edasi isu taastus ja söön nüüd jälle umbes 1400 kcal ja kaal enam ei lange, õnneks ka ei tõuse. Seega tundub, et sellepärast enne maha ei saanudki, et minu keha kulutabki ainult 1400 kcal ja see on kaalu säilitamiseks vajalik kogus. Kui maha tahan saada, pean sööma ülimalt vähe, mis muidugi pikaajaliselt väga jätkusuutlik pole. Aga nüüd olen vähemalt normaalkaalus ja üritan nüüd seda kaalu siis säilitada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul küsimus –  mis need kõrvaltoimed süstidega olid?

Semaglutiidi peamisteks võimalikeks kõrvaltoimeteks on iiveldus, väsimus, kõhukinnisus, kõhulahtisus, refleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Semaglutiidi peamisteks võimalikeks kõrvaltoimeteks on iiveldus, väsimus, kõhukinnisus, kõhulahtisus, refleks.

Minul on need kõik olnud, aga iiveldus oli ainult alguses, kõhukinnisus on siis, kui ei pööra tähelepanu piisavalt kiudainete söömisele, röhatised tulevad siis, kui süüa liiga rasvast toitu või liiga palju. Seega tegelikult suurem osa kõrvaltoimeid on enamusel inimesel välditavad. Kui edasi liiga palju süüa või liiga rasvast süüa, siis võib olla kõhus halb tunne ja röhatised, aga ei ole ju vaja liiga palju ja rasvast süüa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvatoimetena on ainult iiveldus, kui söön õhtul hilja ja rohkem (näiteks sünnipäeval).  Ka rasvane ei sobi sp. jälgin seda, mida söön – vähem, aga kvaliteeset.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvatoimetena on ainult iiveldus, kui söön õhtul hilja ja rohkem (näiteks sünnipäeval). Ka rasvane ei sobi sp. jälgin seda, mida söön – vähem, aga kvaliteeset.

Ilma tabletita ei saa aru, mis on rasvane, ebakvaliteetne? Et kui just oksele ei aja, siis läheb kõik letti muidu ja piiramatult?

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul langeb kaal väga halvasti ja kuigi enne jälgisin Fitlapi kava, kaalu alla ei saanud. Ozempic süstid võtsid täielikult alguses isu ära, sõin tõesti väga vähe, mingi 500-600 kcal päevas ja sain 15 kg kolme kuuga maha. Edasi isu taastus ja söön nüüd jälle umbes 1400 kcal ja kaal enam ei lange, õnneks ka ei tõuse. Seega tundub, et sellepärast enne maha ei saanudki, et minu keha kulutabki ainult 1400 kcal ja see on kaalu säilitamiseks vajalik kogus. Kui maha tahan saada, pean sööma ülimalt vähe, mis muidugi pikaajaliselt väga jätkusuutlik pole. Aga nüüd olen vähemalt normaalkaalus ja üritan nüüd seda kaalu siis säilitada.

Nagu minust räägid, välja arvatud see Ozempicu mõju osa. Ehk siis paistab, et olen see õnnetu, kellele on ravimil üsna väike mõju, suudaksin ära süüa üsna suure prae, vast söögikordade vahel näksimisele aitab. Aga ülejäänud jutt – mul on sama, et Fitlapi pakutu 1400 kalorit aitab mul kaalu paremal juhul hoida, langetada kindlasti mitte. Nii et mul on sama eesmärk – saada Ozempicu abiga normaalkaalu ja siis seda edasi säilitada juba Fitlapi abiga. Ainult et üsna aeglaselt läheb alla ka ravimi abiga.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvatoimetena on ainult iiveldus, kui söön õhtul hilja ja rohkem (näiteks sünnipäeval). Ka rasvane ei sobi sp. jälgin seda, mida söön – vähem, aga kvaliteeset.

Ilma tabletita ei saa aru, mis on rasvane, ebakvaliteetne? Et kui just oksele ei aja, siis läheb kõik letti muidu ja piiramatult?

Kao minema siit teemast, sa pole siia oodatud. Jätka eelmises teemas.

+16
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõrvatoimetena on ainult iiveldus, kui söön õhtul hilja ja rohkem (näiteks sünnipäeval). Ka rasvane ei sobi sp. jälgin seda, mida söön – vähem, aga kvaliteeset.

Ilma tabletita ei saa aru, mis on rasvane, ebakvaliteetne? Et kui just oksele ei aja, siis läheb kõik letti muidu ja piiramatult?

Sellise mõtteviisiga inimesed ongi paksud. Milleks süüa sünnipäeval rohkem kui mis tahes muul õhtul? Milleks üldse õhtul hilja süüa? Ja veel rasvast toitu.
Inimene saab isu vähendavat hormoonravi ja ikka ajab endale toitu sisse seni, kuni iiveldab. Nii, kui hormoonid ära jäävad, on kõik endine. Ajus on ikka midagi väga sassis ja seda juba süstiga ei ravi.

+11
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajus on ikka midagi väga sassis ja seda juba süstiga ei ravi.

Enamasti ravib ikka väga hästi. Kas eelmises teemas ilkumisest on ikka vähe? Istu ja õienda seal.

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajus on ikka midagi väga sassis ja seda juba süstiga ei ravi.

Enamasti ravib ikka väga hästi. Kas eelmises teemas ilkumisest on ikka vähe? Istu ja õienda seal.

Te ei ravi vaid maskeerite probleemi. Võiks juba sellest aru saama hakata.

+10
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajus on ikka midagi väga sassis ja seda juba süstiga ei ravi.

Enamasti ravib ikka väga hästi. Kas eelmises teemas ilkumisest on ikka vähe? Istu ja õienda seal.

Ajus on ikka midagi väga sassis ja seda juba süstiga ei ravi.

Enamasti ravib ikka väga hästi. Kas eelmises teemas ilkumisest on ikka vähe? Istu ja õienda seal.

Ravib? Juba siin, lühikeses teemas, on mitu inimest kurtnud, et kaal ei lange.
Ei saagi ju langeda, kui endiselt süüakse hilisõhtul rasvast toitu. Mismoodi see teile siis küll mõjuma peaks?

Minu meelest on leiutatud suurepärane ja lihtne isu kahandav vahend- üks süst nädalas. Ja ikka paksud hädaldavad ja pressivad endale toitu sisse. Kui KMI on 36-37, peaks normaalselt toitudes langus olema 2-4 kilo nädalas. Aga nagu näha, ei midagi. Eks siis tuleb need süstid ka nurka visata ja oodata järgmist imet.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Palun ärge vastake nendele trollidele, nad jäävadki ilkuma.

Teemasse, minul kõrvaltoimeid ei ole, ainult päris alguses, kui tablette võtma hakkasin, siis vähesel määral iiveldas. Praegu ei saa muud midagi aru, kui et söögiisu on tunduvalt väiksem ja mingeid otseseid isusid millegi järele ei ole.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravib? Juba siin, lühikeses teemas, on mitu inimest kurtnud, et kaal ei lange. Ei saagi ju langeda, kui endiselt süüakse hilisõhtul rasvast toitu. Mismoodi see teile siis küll mõjuma peaks?

Suurem osa ikka ütleb ju, et kaal langeb väga hästi. Muidugi ei lange kaal, kui ei jälgi toitumist, sest see on vaid abivahend, mis kahandab isu. Ise see süst kaalu ei langeta. Kui süüa palju, siis tulevadki need kõrvaltoimed, mille üle osa kurdavad, aga need on täiesti enda vale toidu valimise tagajärg või et süüakse liiga palju. Osa pakse on jah need, kes toitumist ei jälgi, aga mitte sugugi suurem osa pakse. Suurem osa on ikka enne neid süste igasugu toitumiskavasid proovinud, aga ei suuda nendest kinni pidada. Või siis peavad kinni küll, aga kaalu need ei alanda, sest keha kulutab väga vähe kaloreid. Siis süstid aitavad vähemalt ajutiselt veelgi vähem süüa. Miks ilkuda, kui suurem osa paksudest saavad küll nende süstidega kenasti kaalust alla. Ise võtsin 15 kg alla ja mu tuttavad on ka nüüd saledaks saanud. Mõnele üksikule ei mõju, sest söövad ikka üle.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi kasutab ka maksimumannuseid, nt Rybelsuse puhul 14mg tablette? Kui kaua olete kasutanud ja kui palju kaal on langenud?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 565 )


Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)