Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Näitan 30 postitust - vahemik 451 kuni 480 (kokku 565 )

Teema: Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Postitas:
Kägu

Mul aitasid ka 0,50 süstid vast kaks kuud. Kangemaid ei saanud proovida, pole müügil.

Kuidas ei ole? Ma just vaatasin Raviminfo.ee – enamuses apteekides olemas 1 mg pen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga millest see oleneb, kas arst kirjutab süstid või tabletid?

Minul arst küsis kumba ma soovin. Kui arsti juurde läksin siis ei teadnudki, et tabletivariant üldse olemas on. Kuna iseenda süstimine ei ole minu esimene eelistus siis valisin tabletid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga millest see oleneb, kas arst kirjutab süstid või tabletid?

Hetkel kirjutab ta ainult tabletid, sest süste pole saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga millal on õige aeg siis ravimit manustada? Ma alustan päeva vara, umbes kell 6.30-7.00 joon kohvi. Hommikusöök alles 9.30-10.00. Kas siis vahetult enne hommikusööki?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimiinfo lehel on kirjs.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga millest see oleneb, kas arst kirjutab süstid või tabletid?

Minule pakkus perearst ainult tablette.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes kasutavad tabletivarianti – kuidas kogemused? Kas hoiab isud ja näksimistahtmise eemal? Kuidas kaal langeb? Kui kanget tabletti võtate ja kui kaua juba?

alla olem võtnud 14 kg, oktoobrist alates. nüüd kasutan 14 mg tablette, Söögiisu on palju väiksem, eriti õhtul. Ja ka saab kõht kiiremini täis, söön väiksemaid portse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina joon hommikul kohvi ära ja tableti võtan 10-11 ajal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alla olem võtnud 14 kg, oktoobrist alates. nüüd kasutan 14 mg tablette, Söögiisu on palju väiksem, eriti õhtul. Ja ka saab kõht kiiremini täis, söön väiksemaid portse.

Kas kõrvalmõjusid ka on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alla olem võtnud 14 kg, oktoobrist alates. nüüd kasutan 14 mg tablette, Söögiisu on palju väiksem, eriti õhtul. Ja ka saab kõht kiiremini täis, söön väiksemaid portse.

Kas kõrvalmõjusid ka on?

alguses oli iiveldus, aga mitte iga päev ning õhtul peab jälgmina, et ei söö korraga palju. Siin paha olla. Sööngi kell 5 ja 7

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen süstinud Ozempicut 15 nädalat, selle ajaga alla võtnud 11 kilo. Minu jaoks täiesti piisav tempo, arvestades, et 13 nädalat sellest olin .25 mg doosi peal. Isusid ei ole ja toitumisel tervislikke valikud teha väga lihtne. Olen alati ise nullist süüa teinud, kasutades ohtralt köögivilju, magus pole kunagi maitsenud, pagaritooteid ei söö, aga kaal muudkui kogunes. Alles Ozempicuga alustades sain aru, et minu probleemiks ei olnud mitte ebatervisliku toidu söömine vaid ebatervislikud kogused. Kas ma suudaks ka ilma Ozempicuta neid koguseid madalal hoida? Jah, mõnda aega suudan ja siis läheks see piiramine väga raskeks ning libastuksin, oleksin pettunud, libastuksin uuesti, tekiks masendus, mis paneb suuremaid koguseid sööma… Eks siis paistab, kas ideaalkaalu saavutamise järel on mu keha ja eelkõige aju suutnud ümber harjuda väiksemate kogustega ja suudan kaalu säilitada, või on vaja säilitusdoosil olla põhimõtteliselt kogu elu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, kes te siin kirjutate, et perearst kirjutab rohu välja, kui on näidustus… Mul on KMI 36. Ja perearst ei    andnud mulle retsepti. Ütles, ei, tema seda ei kirjuta. Et temalt on nii palju küsitud, ka soomlased ????

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli KMI napilt alla 40 ja perearst peale uuringuid ja vestlust kirjutas välja. Meil on arstiga väga hea suhe ja me oleme mu kaaluprobleemiga varem ka tegelenud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, kes te siin kirjutate, et perearst kirjutab rohu välja, kui on näidustus… Mul on KMI 36. Ja perearst ei andnud mulle retsepti. Ütles, ei, tema seda ei kirjuta. Et temalt on nii palju küsitud, ka soomlased ????

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

Retsepti kirjutab arst välja siis,  kui näeb, et sa oled midagi ikka ise ka üritanud. Võib-olla oled, aga arst ehk ei tea? Minu KMI oli üle 40, arst üsnagi surus peale mulle seda tabletti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

See ongi ju hea mõte, minule kirjutaski endokrinoloog. Kilpnäärme alatalitlus on ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, kes te siin kirjutate, et perearst kirjutab rohu välja, kui on näidustus… Mul on KMI 36. Ja perearst ei andnud mulle retsepti. Ütles, ei, tema seda ei kirjuta. Et temalt on nii palju küsitud, ka soomlased ????

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

Retsepti kirjutab arst välja siis, kui näeb, et sa oled midagi ikka ise ka üritanud. Võib-olla oled, aga arst ehk ei tea? Minu KMI oli üle 40, arst üsnagi surus peale mulle seda tabletti.

Kõik räakisin talle, mida PÄRISELT ka olin teinud. Mul ka kilpnäarme alatalitust. Juba 16 aastat võtan Lthyroxini. Huvitav, selle kogust sai ta küll tõsta ilma 3ndokrinoloogile suunamiseta. Aga jah, õnneks on endokrinoloogi aeg juba nädala pärast. Eks siis saab temaga arutada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, kes te siin kirjutate, et perearst kirjutab rohu välja, kui on näidustus… Mul on KMI 36. Ja perearst ei andnud mulle retsepti. Ütles, ei, tema seda ei kirjuta. Et temalt on nii palju küsitud, ka soomlased ????

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

mine endokrinoloogile. too kindlasti kirjutab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

See ongi ju hea mõte, minule kirjutaski endokrinoloog. Kilpnäärme alatalitlus on ka.

just. endokrinoloog võib teha ka GTT testi, siis on selge, kas sul üldse võib olla semaglutiidist kasu

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

See ongi ju hea mõte, minule kirjutaski endokrinoloog. Kilpnäärme alatalitlus on ka.

just. endokrinoloog võib teha ka GTT testi, siis on selge, kas sul üldse võib olla semaglutiidist kasu

Kas see on su enda arvamus või põhineb see mõnel teadustööl?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on GTT test?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

just. endokrinoloog võib teha ka GTT testi, siis on selge, kas sul üldse võib olla semaglutiidist kasu

GTT test seda küll ei näita, kas on kasu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on GTT test?

GTT test on glükoosi taluvuse test. See ei näita semaglutiidi sobivust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi veel süstekoht esimesel (või ka hilisemal) korral on sügelenud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Alustasin ka 1 kuu tagasi Ozempicu süstidega, doos 0,25. esimesel nädalal kaal tõusis na nüüd on püsinud algkaalus 3 nädalat? Kõnnin 8000 sammu päevas, käin 3 korda nädalas tantsutrennis ja vahest ujumas. Toiduportsjonid on vähenenud ja peale 20.00 ei söö. KMI on 32. Küsimus, kas on kellelgi juhtunud, et esimene kuu seisab kaal paigal aga siis hakkab langema? Tänud ette!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pisut on sügelenud aga see läheb kiirelt üle!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Alustasin ka 1 kuu tagasi Ozempicu süstidega, doos 0,25. esimesel nädalal kaal tõusis na nüüd on püsinud algkaalus 3 nädalat? Kõnnin 8000 sammu päevas, käin 3 korda nädalas tantsutrennis ja vahest ujumas. Toiduportsjonid on vähenenud ja peale 20.00 ei söö. KMI on 32. Küsimus, kas on kellelgi juhtunud, et esimene kuu seisab kaal paigal aga siis hakkab langema? Tänud ette!

Järelikult sa sööd siiski rohkem kui kulutad kaloreid. Aga üldiselt mul on suht sama, kaal küll mingil määral langes, aga vähe, mitme kuuga 5 kilo. Söögiisu ei kadunud mul kuhugi. No ok, pidulauas lõhki end ei õginud, ehk siis võibolla pisut oli kergem kontrollida. Mulle väideti, et 0,25 ongi liiga väike kogus, et mõju tunda oleks, aga ka 0,50 ei muutnud mul midagi. Lõpetan tarvitamise, ei näe mõtet. 1,0 mg ma ei proovinud, parajasti tekkisid just tarneraskused.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kes on need arstid ja kus, kes teile seda rohtu välja kirjutavad? Mul KMI 36, vererõhk kõrge. Perearst ütles, et tema küll ei kirjuta. Saatis endokrinoloogile. Tema mõõtis ja kuulas mu ära, vaatas kõik analyysid ja näidud digiloost. Ma räakisin talle kogu loo ka sellest, et mitu aastat teinud toitumiskavasid, olen käinud terapeudil – null kasu, kaal tõuseb.  Ei aidanud nutt ega hala, et sooviks proovida neid tablette. Tema ytles, see on diabeediravim. Ja koik. Andis vaid aparaadi, et nyyd kuu aega veresuhkrut mõõta (kuigi mul see korras).

Kellelt te siis saate neid retsepte?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kellele kirjutatud rohi välja ilukliinikus (nt Health Clinicus). Kas seal kirjutatakse vaid süste või saab paluda ka tablette?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kes on need arstid ja kus, kes teile seda rohtu välja kirjutavad? Mul KMI 36, vererõhk kõrge. Perearst ütles, et tema küll ei kirjuta. Saatis endokrinoloogile. Tema mõõtis ja kuulas mu ära, vaatas kõik analyysid ja näidud digiloost. Ma räakisin talle kogu loo ka sellest, et mitu aastat teinud toitumiskavasid, olen käinud terapeudil – null kasu, kaal tõuseb. Ei aidanud nutt ega hala, et sooviks proovida neid tablette. Tema ytles, see on diabeediravim. Ja koik. Andis vaid aparaadi, et nyyd kuu aega veresuhkrut mõõta (kuigi mul see korras).

Kellelt te siis saate neid retsepte?

Miks ei teinud GTT testi???? Kui kaal tõuseb siis väga tõenäoline et 2h suhkur ja/või insuliin on paigast ära. Siis saab retsepti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on GTT test?

GTT test on glükoosi taluvuse test. See ei näita semaglutiidi sobivust.

Glükoosi taluvuse test näitab kas rasvumise põhjus on süsivesikute metabolismis. Kui 2h insuliin või suhkur kn normist kõrgem, siis on tegemist eel-diabeediga, ehk metaboolse sündroomiga, kuigi diabeeti veel ei ole. Semaglutiid on diabeediravim. Kellel on rasvumise mehhanism mujal, neid semaglutiid ei aita

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 451 kuni 480 (kokku 565 )


Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)