Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Näitan 30 postitust - vahemik 481 kuni 510 (kokku 555 )

Teema: Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Postitas:
Kägu

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

See ongi ju hea mõte, minule kirjutaski endokrinoloog. Kilpnäärme alatalitlus on ka.

just. endokrinoloog võib teha ka GTT testi, siis on selge, kas sul üldse võib olla semaglutiidist kasu

Kas see on su enda arvamus või põhineb see mõnel teadustööl?

Guugelda metabolic syndrome.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on GTT test?

GTT test on glükoosi taluvuse test. See ei näita semaglutiidi sobivust.

Glükoosi taluvuse test näitab kas rasvumise põhjus on süsivesikute metabolismis. Kui 2h insuliin või suhkur kn normist kõrgem, siis on tegemist eel-diabeediga, ehk metaboolse sündroomiga, kuigi diabeeti veel ei ole. Semaglutiid on diabeediravim. Kellel on rasvumise mehhanism mujal, neid semaglutiid ei aita

Kas ma saan seda sama asja mõõta kodus selle veresuhkru mõõtja (glükomeetriga)? See oli see, mille endokrinoloog kaasa andis. Aga tema ytles, et teeksin testi siis, kui mul hakkab halb. No see selline tunne, et minestan kohe ära, kui midagi kiirest syya ei saa. Tema tahtis teada, kas see on seotud veresuhkru langemisega. Aga kas selle aparaadiga saan ma ka seda 2 h suhkru mõotmist teha? Ja kui jah, siis mismoodi? Mis aegadel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Minul kmi 37, lisaks kilpnäärme sõlm ja näidud alatalitluse piiril siia-sinna kõikunud aastaid (sõlme leidmisest alates). Aasta alguses uus endokrinoloog otsustas, et semaglutiid võiks mind aidata. Alustuseks Ozempic 0,25 ja kaalulangus kuuga 4,2kg. Näljasööstud on kadunud, väga lihtne on tervislikult toituda ja koguseid mõõdukana hoida. Suurendasin nüüd ka liikumist, loodan et pole vaja veel annust suurendada.
+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kes on need arstid ja kus, kes teile seda rohtu välja kirjutavad? Mul KMI 36, vererõhk kõrge. Perearst ütles, et tema küll ei kirjuta. Saatis endokrinoloogile. Tema mõõtis ja kuulas mu ära, vaatas kõik analyysid ja näidud digiloost. Ma räakisin talle kogu loo ka sellest, et mitu aastat teinud toitumiskavasid, olen käinud terapeudil – null kasu, kaal tõuseb. Ei aidanud nutt ega hala, et sooviks proovida neid tablette. Tema ytles, see on diabeediravim. Ja koik. Andis vaid aparaadi, et nyyd kuu aega veresuhkrut mõõta (kuigi mul see korras).

Kellelt te siis saate neid retsepte?

Jumal tänatud, et mõnel arstil on mõistus peas ja ilma diagnoosita välja ei kirjutata. Saage aru, see on diabeetikute ravim mitte ülekaalulistele arvavad, et see on imeravim. Selle ravimiga jälgivad diabeetikud väga hoolega toitumist ja ega ravim üksi aita, kui suust aetakse kõike suvaliselt sisse. Mul on diabeetikute toitumisäpp ja range kontroll toidu üle, ei saa mingeid suvalisi õgimispäevi teha, vaid diabeetikuna tunnengi enamasti näljatunnet, aga arst ütles, et ravim aitab nii diabeedile kui näljatundele leevendamisele.

Need kel diabeeti ei ole, ei peaks seda ravimit saama.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kel diabeeti ei ole, ei peaks seda ravimit saama.

Mina jälle arvan, et peaksid küll saama, kui see ravim aitab neid vältida seda, et nad diabeedini jõuaks. Ärgem unustagem, et see ravim on 2. tüübi diabeedi raviks, mis kujuneb välja enamasti ülekaalust ja ebaõigest elustiilist. Kui nüüd selline inimene on jõudnud sinnani, et diabeet on välja kujunenud, on ta sinu arust millegipärast see õige inimene, kes peab seda ravimit saama. Aga kui veel pole kujunenud, siis ei ole. Minu arust on see igati tervitatav, et inimesed oma kaalu alla saavad ja ei jõuagi ülekaalust põhjustatud haiguste väljakujunemiseni. Lisaks teevad nad seda oma raha eest, diabeetikust paksu eest maksab haigekassa.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kel diabeeti ei ole, ei peaks seda ravimit saama.

Mina jälle arvan, et peaksid küll saama, kui see ravim aitab neid vältida seda, et nad diabeedini jõuaks. Ärgem unustagem, et see ravim on 2. tüübi diabeedi raviks, mis kujuneb välja enamasti ülekaalust ja ebaõigest elustiilist. Kui nüüd selline inimene on jõudnud sinnani, et diabeet on välja kujunenud, on ta sinu arust millegipärast see õige inimene, kes peab seda ravimit saama. Aga kui veel pole kujunenud, siis ei ole. Minu arust on see igati tervitatav, et inimesed oma kaalu alla saavad ja ei jõuagi ülekaalust põhjustatud haiguste väljakujunemiseni. Lisaks teevad nad seda oma raha eest, diabeetikust paksu eest maksab haigekassa.

Seda ravimit ei tarbi alati inimesed kel on teine diabeet, vaid ka esimese diabeediga inimesed kes on terve elu dieedil olnud, nemad vajavad seda samuti. Samuti kirjutavad arstid neid välja, kui mõni teine raske haigus on diabeedi tekitanud, sest kuigi teine diabeet on elustiili haigus, siis peale pikka ja kurnavat ravi võib inimestel teine diabeet tekkida.

Kui ravimil on tarneprobleemid, siis peaks ravimit saama inimesed kel on päriselt haigus mitte nii, et inimene ajab kahe suupoolega suvalist toitu sisse, läheb ilukliinikusse ja loodab ravimile mida vajavad raske haigusega inimesed.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ravimit ei tarbi alati inimesed kel on teine diabeet, vaid ka esimese diabeediga inimesed kes on terve elu dieedil olnud, nemad vajavad seda samuti. Samuti kirjutavad arstid neid välja, kui mõni teine raske haigus on diabeedi tekitanud, sest kuigi teine diabeet on elustiili haigus, siis peale pikka ja kurnavat ravi võib inimestel teine diabeet tekkida. Kui ravimil on tarneprobleemid, siis peaks ravimit saama inimesed kel on päriselt haigus mitte nii, et inimene ajab kahe suupoolega suvalist toitu sisse, läheb ilukliinikusse ja loodab ravimile mida vajavad raske haigusega inimesed.

Sellised juhtumid on harvad ja suurem osa Ozempicu tarvitajaid on siiski 2. tüübi diabeedi põdejad, kes on samamoodi ise süüdi oma haiguse kujunemisel. Ja on ka pakse, kes on paksud mingi haiguse tagajärjel. Ka ei ole mingeid tarneraskusi, tabletid on kogu aeg saadaval ja on ka süste saada küll. Ilukliinikute äritegevust ma samuti õigeks ei pea, kes normaalkaalulistele neid süste raha teenimise eesmärgil välja kirjutavad.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kel diabeeti ei ole, ei peaks seda ravimit saama.

Mina jälle arvan, et peaksid küll saama, kui see ravim aitab neid vältida seda, et nad diabeedini jõuaks. Ärgem unustagem, et see ravim on 2. tüübi diabeedi raviks, mis kujuneb välja enamasti ülekaalust ja ebaõigest elustiilist. Kui nüüd selline inimene on jõudnud sinnani, et diabeet on välja kujunenud, on ta sinu arust millegipärast see õige inimene, kes peab seda ravimit saama. Aga kui veel pole kujunenud, siis ei ole. Minu arust on see igati tervitatav, et inimesed oma kaalu alla saavad ja ei jõuagi ülekaalust põhjustatud haiguste väljakujunemiseni. Lisaks teevad nad seda oma raha eest, diabeetikust paksu eest maksab haigekassa.

Arvan sama. Võib-olla mõnel diabeetikul ei olekski praegu diabeeti kui oleks seda ravimit enne saanud. Ei pea ju ootama diagnoosi saamist kui on võimalik ennetada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need kel diabeeti ei ole, ei peaks seda ravimit saama.

Mina jälle arvan, et peaksid küll saama, kui see ravim aitab neid vältida seda, et nad diabeedini jõuaks. Ärgem unustagem, et see ravim on 2. tüübi diabeedi raviks, mis kujuneb välja enamasti ülekaalust ja ebaõigest elustiilist. Kui nüüd selline inimene on jõudnud sinnani, et diabeet on välja kujunenud, on ta sinu arust millegipärast see õige inimene, kes peab seda ravimit saama. Aga kui veel pole kujunenud, siis ei ole. Minu arust on see igati tervitatav, et inimesed oma kaalu alla saavad ja ei jõuagi ülekaalust põhjustatud haiguste väljakujunemiseni. Lisaks teevad nad seda oma raha eest, diabeetikust paksu eest maksab haigekassa.

diabeet EI TEKI ÜLEKAALUST! Ülekaal on üks selle tulemustest, et insuliini tundlikkus on vähenenud. Mida semaglutiid teeb, ta TÕSTAB insuliini, et aidata liigutada suhkur lihastesse! Insuliine tundlikkuse vähenemine ongi eel-diabeet, diabeet ise on juba insuliiniresistentsus (kui rakud ei reageeri enam insuliinile). Teist tüüpi diabeetikutel on erinevalt esimese tüüpi omadega just KÕRGE insuliin, aga see “ei tööta” piisavalt, ja glükoosi kasutamise suurendamiseks tuleb insuliini veelgi tõsta.

Aga ülekaal ei ole alati sellest! Ülekaalu põhjustab kortisool, östrogeen ja adiponektiin, vepeetus. Need mehhanismid on teistsugused ja kasutades semaglutiidi üksnes isu vähendamiseks, et natukenegi langetada kaalu ei lahenda põhiprobleemi, mis on mujal! Lisaks tõstab insuliini kõrgeks ja või omakorda tekitada muid tüsistusi.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

diabeet EI TEKI ÜLEKAALUST!

2. tüübi diabeet tekib küll tavaliselt just ülekaalulistel täiskasvanutel. Ei ole vaja vaielda. 2. tüübi diabeet on enamasti valest elustiilist põhjustatud haigus. Ülekaalust otseselt muidugi ei teki, aga see ei muuda fakti, et tekib ülekaalulistel täiskasvanutel.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on teada, et ravimi kättesaamine on keeruline, siis praegu ei tohiks ühelegi patsiendile seda enne kirjutada kui tal on vähemalt üks raske haigus.

Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andis vaid saatekirja endokrinoloogile. Et kui vaja, siis tema kirjutab.

See ongi ju hea mõte, minule kirjutaski endokrinoloog. Kilpnäärme alatalitlus on ka.

just. endokrinoloog võib teha ka GTT testi, siis on selge, kas sul üldse võib olla semaglutiidist kasu

Kas see on su enda arvamus või põhineb see mõnel teadustööl?

Guugelda metabolic syndrome.

Ma tean mis see on. Lisaks olen lugenud hulga teadusuuringuid semaglutiidi kohta, aga ei ole leidnud tõesti veel infot, et see ei mõjuks normaalse veresuhkruga inimestele. Lisaks ei langeta semaglutiid veresuhkrut, kui see on juba enne võtmist normis. Pealegi on sellel veel toimemehhanisme, mis ei ole insuliiniga seotud, nt aeglasem mao tühjenemine.

Olen sellest teemast huvitatud ja seetõttu küsisingi, et kas oled millegi osta sattunud, mida ma ei ole veel lugenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on teada, et ravimi kättesaamine on keeruline, siis praegu ei tohiks ühelegi patsiendile seda enne kirjutada kui tal on vähemalt üks raske haigus. Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

Ravimit on saada küllalt ja kellegi elu see ohtu ei pane. Ära liialda. Ravim on välja töötatud 2. tüübi diabeedi patsientidele, kes on täpselt samamoodi ise oma seisundi tekkimises süüdi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

2. tüüpi diabeedi riskitegurid

•Ülekaal. Ülekaalulisus on 2. tüüpi diabeedi peamine riskifaktor.

•Rasvkoe jaotus. Kui kehas ladestub rasv peamiselt kõhupiirkonda, on suurem 2. tüüpi diabeedi oht kui siis, kui rasv ladestub mujal – näiteks puusadel ja reitel.

•2. tüüpi diabeedi risk on suurem meestel, kelle vööümbermõõt on üle 101,6 sentimeetri ning naistel, kelle vööümbermõõt on suurem kui 88,9 sentimeetrit.

•Väheaktiivne eluviis. Füüsiline aktiivsus aitab kehakaalu kontrollida, kulutab energiaks glükoosi ja muudab rakud insuliini suhtes tundlikumaks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

2. tüüpi diabeedi riskitegurid

•Ülekaal. Ülekaalulisus on 2. tüüpi diabeedi peamine riskifaktor.

•Rasvkoe jaotus. Kui kehas ladestub rasv peamiselt kõhupiirkonda, on suurem 2. tüüpi diabeedi oht kui siis, kui rasv ladestub mujal – näiteks puusadel ja reitel.

•2. tüüpi diabeedi risk on suurem meestel, kelle vööümbermõõt on üle 101,6 sentimeetri ning naistel, kelle vööümbermõõt on suurem kui 88,9 sentimeetrit.

•Väheaktiivne eluviis. Füüsiline aktiivsus aitab kehakaalu kontrollida, kulutab energiaks glükoosi ja muudab rakud insuliini suhtes tundlikumaks.

just nii. liigse kõhurasvaga inimestel on ka suurem organitevahelise rasva kogus. see on suurem riskitegur kui ülekaal ise. igasuguse ülekaaluga inimestel ei ole semaglutiidist muud kasu et tõepoolest mõjub veidi maole ja vähem tarbides saadki veidike kaalu langetatud küll (kuigi selle mõjuga organism harjub ruttu ja sel viisil ta üsna ruttu enam ei toimigi). samal ajal need inimesed tõstavad oma insuliini kõrgustesse mis võibki põjustada neil hiljem tüsistusi nagu diabeet. ma olen diabeedi ja PCOSiga tegelenud aastaid profesionaalselt ja molekulaarsel tasemel. semaglutiidist sa seda mujal veel välja ei loe, kuna ravim on uus ja kliinilisi andmeid pole veel kogunud. küll aga on oodata ca 5a pärast ülevaadet T2D diabeedi esinemisest nende seas kes on tarvitanud semaglutiidi kaalu langetamist eesmärgil, seal on oodata olulist T2D tõusu, ja siis alles hakatakse selle kasutamst reaalselt piirama. Targemad arstid saavad sellest juba praegu aru, et 10-15kg langetatud kaalu pärast võib tulemuseks saada elu lõpuni pöördumatud suhkrumetabolismi kahjustused. Aga jah, kui juba igast jama sisse süstitakse ja implanteeritakse, siis pole ju vahet mida sisse süüa, kui tuleviku tervis nkn kedagi enam ei huvita.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

2. tüüpi diabeedi riskitegurid

•Ülekaal. Ülekaalulisus on 2. tüüpi diabeedi peamine riskifaktor.

•Rasvkoe jaotus. Kui kehas ladestub rasv peamiselt kõhupiirkonda, on suurem 2. tüüpi diabeedi oht kui siis, kui rasv ladestub mujal – näiteks puusadel ja reitel.

•2. tüüpi diabeedi risk on suurem meestel, kelle vööümbermõõt on üle 101,6 sentimeetri ning naistel, kelle vööümbermõõt on suurem kui 88,9 sentimeetrit.

•Väheaktiivne eluviis. Füüsiline aktiivsus aitab kehakaalu kontrollida, kulutab energiaks glükoosi ja muudab rakud insuliini suhtes tundlikumaks.

just nii. liigse kõhurasvaga inimestel on ka suurem organitevahelise rasva kogus. see on suurem riskitegur kui ülekaal ise. igasuguse ülekaaluga inimestel ei ole semaglutiidist muud kasu et tõepoolest mõjub veidi maole ja vähem tarbides saadki veidike kaalu langetatud küll (kuigi selle mõjuga organism harjub ruttu ja sel viisil ta üsna ruttu enam ei toimigi). samal ajal need inimesed tõstavad oma insuliini kõrgustesse mis võibki põjustada neil hiljem tüsistusi nagu diabeet. ma olen diabeedi ja PCOSiga tegelenud aastaid profesionaalselt ja molekulaarsel tasemel. semaglutiidist sa seda mujal veel välja ei loe, kuna ravim on uus ja kliinilisi andmeid pole veel kogunud. küll aga on oodata ca 5a pärast ülevaadet T2D diabeedi esinemisest nende seas kes on tarvitanud semaglutiidi kaalu langetamist eesmärgil, seal on oodata olulist T2D tõusu, ja siis alles hakatakse selle kasutamst reaalselt piirama. Targemad arstid saavad sellest juba praegu aru, et 10-15kg langetatud kaalu pärast võib tulemuseks saada elu lõpuni pöördumatud suhkrumetabolismi kahjustused. Aga jah, kui juba igast jama sisse süstitakse ja implanteeritakse, siis pole ju vahet mida sisse süüa, kui tuleviku tervis nkn kedagi enam ei huvita.

Minul ei ole kilpnääret, ehk mitte mingisugust metabolismi. Mida mul veel pekki keerata annab?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi veel, inimesed kes kasutavad semaglutiidi selleks et vähendada oma isu, ei julge endale tunnistada et neil on buliimia, mis on psühholoogiline haigus. Enne insuliini metsiku tõstmist ravimitega tuleks siiski proovida psühhaatri poole pöörduda toitumishäirega (jah, nad ei ravi ainult anorektikuid vaid ka buliimikuid), sealt võib saada abi ilma oma organismi kahjustamata. Buliimia ravi on aidanud paljudel isu vähendada ilma keemiata ja võib anda püsivamaid tulemusi edaspidi oma toitumise planeerimisel. Kui võtta pelgalt isu vähendamiseks, siis semaglutiidiga organism harjub ja ühel hetkel se enam isu ei vähenda, doosi tuleks jälle tõsta, ja ära jätta ka enam ei saa… siis tuleb veelgi hullem isu tagasi. Tekib surnud ring, kus inimene hoiab semaglutiidiga kustlikult insuliini produktsiooni väga kõrgena (kuigi tal seda vaja ei ole, kuna suhkur on normis) ja “kõrvaltoime” saavutamiseks rikub oma tervist. Selles mõtte on maovähendusoperatsioon ilmselgelt ohutum buliimia ravimiseks kui semaglutiid, kuna vähendab toidu koguseid mehaaniliselt (kui inimene ise seda teha ei suuda).

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

2. tüüpi diabeedi riskitegurid

•Ülekaal. Ülekaalulisus on 2. tüüpi diabeedi peamine riskifaktor.

•Rasvkoe jaotus. Kui kehas ladestub rasv peamiselt kõhupiirkonda, on suurem 2. tüüpi diabeedi oht kui siis, kui rasv ladestub mujal – näiteks puusadel ja reitel.

•2. tüüpi diabeedi risk on suurem meestel, kelle vööümbermõõt on üle 101,6 sentimeetri ning naistel, kelle vööümbermõõt on suurem kui 88,9 sentimeetrit.

•Väheaktiivne eluviis. Füüsiline aktiivsus aitab kehakaalu kontrollida, kulutab energiaks glükoosi ja muudab rakud insuliini suhtes tundlikumaks.

just nii. liigse kõhurasvaga inimestel on ka suurem organitevahelise rasva kogus. see on suurem riskitegur kui ülekaal ise. igasuguse ülekaaluga inimestel ei ole semaglutiidist muud kasu et tõepoolest mõjub veidi maole ja vähem tarbides saadki veidike kaalu langetatud küll (kuigi selle mõjuga organism harjub ruttu ja sel viisil ta üsna ruttu enam ei toimigi). samal ajal need inimesed tõstavad oma insuliini kõrgustesse mis võibki põjustada neil hiljem tüsistusi nagu diabeet. ma olen diabeedi ja PCOSiga tegelenud aastaid profesionaalselt ja molekulaarsel tasemel. semaglutiidist sa seda mujal veel välja ei loe, kuna ravim on uus ja kliinilisi andmeid pole veel kogunud. küll aga on oodata ca 5a pärast ülevaadet T2D diabeedi esinemisest nende seas kes on tarvitanud semaglutiidi kaalu langetamist eesmärgil, seal on oodata olulist T2D tõusu, ja siis alles hakatakse selle kasutamst reaalselt piirama. Targemad arstid saavad sellest juba praegu aru, et 10-15kg langetatud kaalu pärast võib tulemuseks saada elu lõpuni pöördumatud suhkrumetabolismi kahjustused. Aga jah, kui juba igast jama sisse süstitakse ja implanteeritakse, siis pole ju vahet mida sisse süüa, kui tuleviku tervis nkn kedagi enam ei huvita.

Minul ei ole kilpnääret, ehk mitte mingisugust metabolismi. Mida mul veel pekki keerata annab?

kui sul ei ole kilpnääret, siis sinu metabolismi võti peitub tproksiini puuduses. Kindlasti saaks hormoonasendusravi, ja kui see ei toimi vajalikul määral, siis tuleb oma endokrinoloogiga ravi ootused ja tulemused üle vaadata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

2. tüüpi diabeedi riskitegurid

•Ülekaal. Ülekaalulisus on 2. tüüpi diabeedi peamine riskifaktor.

•Rasvkoe jaotus. Kui kehas ladestub rasv peamiselt kõhupiirkonda, on suurem 2. tüüpi diabeedi oht kui siis, kui rasv ladestub mujal – näiteks puusadel ja reitel.

•2. tüüpi diabeedi risk on suurem meestel, kelle vööümbermõõt on üle 101,6 sentimeetri ning naistel, kelle vööümbermõõt on suurem kui 88,9 sentimeetrit.

•Väheaktiivne eluviis. Füüsiline aktiivsus aitab kehakaalu kontrollida, kulutab energiaks glükoosi ja muudab rakud insuliini suhtes tundlikumaks.

just nii. liigse kõhurasvaga inimestel on ka suurem organitevahelise rasva kogus. see on suurem riskitegur kui ülekaal ise. igasuguse ülekaaluga inimestel ei ole semaglutiidist muud kasu et tõepoolest mõjub veidi maole ja vähem tarbides saadki veidike kaalu langetatud küll (kuigi selle mõjuga organism harjub ruttu ja sel viisil ta üsna ruttu enam ei toimigi). samal ajal need inimesed tõstavad oma insuliini kõrgustesse mis võibki põjustada neil hiljem tüsistusi nagu diabeet. ma olen diabeedi ja PCOSiga tegelenud aastaid profesionaalselt ja molekulaarsel tasemel. semaglutiidist sa seda mujal veel välja ei loe, kuna ravim on uus ja kliinilisi andmeid pole veel kogunud. küll aga on oodata ca 5a pärast ülevaadet T2D diabeedi esinemisest nende seas kes on tarvitanud semaglutiidi kaalu langetamist eesmärgil, seal on oodata olulist T2D tõusu, ja siis alles hakatakse selle kasutamst reaalselt piirama. Targemad arstid saavad sellest juba praegu aru, et 10-15kg langetatud kaalu pärast võib tulemuseks saada elu lõpuni pöördumatud suhkrumetabolismi kahjustused. Aga jah, kui juba igast jama sisse süstitakse ja implanteeritakse, siis pole ju vahet mida sisse süüa, kui tuleviku tervis nkn kedagi enam ei huvita.

Minul ei ole kilpnääret, ehk mitte mingisugust metabolismi. Mida mul veel pekki keerata annab?

kui sul ei ole kilpnääret, siis sinu metabolismi võti peitub tproksiini puuduses. Kindlasti saaks hormoonasendusravi, ja kui see ei toimi vajalikul määral, siis tuleb oma endokrinoloogiga ravi ootused ja tulemused üle vaadata.

Võti peitub puuduses?

Teoreetik-naljanina.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ka üks viimaseid postitusi siin tuletab meelde, et igal juhul ülekaaluga kimbus inimene (eriti kui oled alati olnud norm kaalus ja siis kaal hakkas tõusma, aga liigud ja sööd samamoodi nagu enne) peaks alustama endokrinoloogi külastusest. Endokrinoloog kontrollib suguhormoone, kilmnäärmehormoone, ja glükoositaluvust. Selle alusel saab arst määrata kõige efektiivsema ravi. Mõnikord on mõõduka ülekaalu põhjuseks hooopis liigne soola- ja alkoholitarbimine mis tekitab veepeetust (võib tõsta kaalu 5%) ja mõne jaoks on seda juba väga palju. Nad üritavad diaaditades küll vabaneda rasvast, kuid veepeetus jääb ravimata ja tekitab hiljem tõsisemaid tervisemuresid, nagu neerupuudulikus jms.  See muidugi ei puuduta neid tugevalt rasvunud inimesi, kes on juba lasknud oma tervist põhjalikult uurida ja arst on leidnud, et semaglutiid on way to go, vaid pigem neid, kes kirjutavad a la “kes mulle välja kirjutaks semaglutiidi”.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin võivad mõned palju õigustada, et nad vajavad neid ravimeid, aga õnneks arstid ei kirjuta neid üsna tihti välja, sest menüü muutmine ja liigutamine on märksa parem kui ravimit kirjutada. Ega see ravim ilma dieedita mõjugi, kui ei ole tahtejõudu isegi menüüd muuta, siis üks ravim ei muuda midagi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see ravim ilma dieedita mõjugi, kui ei ole tahtejõudu isegi menüüd muuta, siis üks ravim ei muuda midagi.

See ravim muudab väga palju, sest dieeti on palju kergem nii pidada, kui kõht ei ole enam kohutavalt tühi. Kõik need inimesed ongi dieeti pidanud, kes selle ravimiga maha võtavad.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas teile seda välja kirjutatakse? Mingite uuringute peale? Peab olema diabeedi diagnoos või kahtlus?

ma olen ülekaaluline, 35kg ülearu, kuid kmi on 29, mis on natuke alla rasvumise piiri. Samas välimuselt ja enesetundelt olen ikka väga ülekaalus. Maadelnud kaaluga juba 3a. Väikesed edusammud ja siis jälle tagasilöögid, jojotamine ja ajapiku pigem kaal tõusnud, dieeditamisega tervis täitsa käest.
perearst ei kirjuta mulle midagi, saatekirja ei anna endokrinoloogile 🙁 ütleb, et mul kõik hästi, ei süvene isegi.

millistel arstidel on pädevus seda ravimit kirjutada?

tänud

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud omavolilist kooskõlastamata reklaami.

Perekooli moderaator.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen väga rahul, tänaseks on kaal langenud 17 kg ja on veel paar kilo jäänud, et olem taas normaalkaalus. Lisaks on väheneuud ka kolesterool.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ülekaaluline, 35kg ülearu, kuid kmi on 29, mis on natuke alla rasvumise piiri. Samas välimuselt ja enesetundelt olen ikka väga ülekaalus. Maadelnud kaaluga juba 3a. Väikesed edusammud ja siis jälle tagasilöögid, jojotamine ja ajapiku pigem kaal tõusnud, dieeditamisega tervis täitsa käest. perearst ei kirjuta mulle midagi, saatekirja ei anna endokrinoloogile ???? ütleb, et mul kõik hästi, ei süvene isegi. millistel arstidel on pädevus seda ravimit kirjutada? tänud

Perearst kirjutas mulle, käisin, kurtsin, et ei suuda alla võtta, kuna iseloomu pole. Arst mõistis ja kirjutas. Mingeid uuringuid ei tehtud. (Aga see oli ennem seda, kui telekas hakati rääkima, et allavõtjad ostavad suhrkuhaigete rohu ära. Et arstid ei tohiks kirjutada. Nii et ma ei tea, kas täna ta veel kirjutaks.)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on aga nii, et võtan asja ette ja pöördun ilmselt politseisse nende paksuvihkajate asjus, pärast seda kui sain teada, et hea sõber kavatses siinse mõnituse tõttu enesetappu … ei tea täpselt, millise teema all ta puid alla sai, aga see pole oluline. Vihakõne on vihakõne ja siin on ju iga kommentaar kui peopesal.

See läks tõesti napilt, mitu last oleks emata jäänud. Ma ei tea, mis inimesed need kiusajad on või mis neid draivib, aga nad peavad saama oma palga. Mitte kedagi ei tohi tema tervise pärast mõnitada, isegi kui ta oma seisundis ise süüdi on. Rääkimata enesetapule õhutamisest. Seda saab teha vaid üdini halb ja õel, õnnetu ja kibestunud inimene. Õnneks on politseil õigus välja nõuda, missugune kasutaja nende postituste taga on, loodetavasti kompenseerib nende makstav trahv nii mõnegi “paksu” halva enesetunde – parim “tasu” on ju kibestunud kiibitsejate makstud hüvitise eest endale vajalikku ravimit soetada või kasvõi lõõgastavale puhkusereisile lennata.

Seega – kas keegi veel tunneb, et tema väärikus on mutta tallatud? Anna märku! Hea, kui koos viitega konkreetsele solvavale kommentaarile. Teen selleks uue teema.

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui on teada, et ravimi kättesaamine on keeruline, siis praegu ei tohiks ühelegi patsiendile seda enne kirjutada kui tal on vähemalt üks raske haigus.

Arusaadav, et enne saagu need kelle elu ja tervis sellest sõltub, kui neile kelle elu sõltub ainult sellest mida nad suhu panevad.

Ei, no mis on raske haigus. Seda ravimit saavad ülekaalulised, kelle on näidustus. A la ma olen 120kg ja ma ei saa midagi teha…

Ma olen 70kg ja teen iga päev 2h trenni, ma koguaeg mõtlen mida ma võin süüa ja mida ei või. Ma ei ole käinud kinos mingi 5 aastat, sest kui ma lähen õhtul kinno, siis ma ei saa teha õhtul trenni.  Ja see ei sobi. Kui ma saaks mingi tableti või süstiga süüa vähem, siis ma saas ka õhtul lastega mängida, abikaasaga aega veeta või teha mida iganes. Aga ma teen trenni, igal hommikul ja 5x nädalas õhtul. Miks on need laisad ülekaallised eelistatud seisus, miks neid aidatakse, aga mina pean hambad ristis edasi laskma? Ma tahaks ka, teha selle süsti ja olla lõpuks vaba. Selles söömise sõltuvusest. Aga ma ei ole piisavalt paks. Veel

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega – kas keegi veel tunneb, et tema väärikus on mutta tallatud? Anna märku! Hea, kui koos viitega konkreetsele solvavale kommentaarile. Teen selleks uue teema.

[/quote]

Ma ei tahaks uskuda, et anonüümsed kommentaarid inimese enesetapuni saavad viia. Ilmselt on juba miskit eos vaimse tervisega mureks. 🙂 Soovitan muredega kuhugi pöörduda. Kuigi ma tean, et see on raske, sest ise võitlen terve elu kaaluga, lisaks mitu aastat stressi, depressiooni jms jamaga ja väga raske on minna abi otsima ja olla järjepidev. Kui inimene on stressis, siis iga negatiivne asi mõjub 2x hullemini.
Loomulikult kurb ja nõme, et need inimesed, kes reaalselt soovivad abi enda kehakaalu muutmiseks ja neid sellepärast nii palju alavääristatakse ja häbistatakse. Ma ei viitsiks sellistega isegi võidelda – kui inimese sees on nii palju õelust, siis järelikult on tal endal ka kuskil mingi probleem (ilmselt mitte kaaluga) vaimselt, tööga, perega, mehega, lastega, sõltuvustega vms…
Mina lihtsalt loodan, et need kes halvustavad ja sõimavad, et nad ei peaks ise kunagi seda võitlust pidama kaaluga. Kellelgi pole kindlust, et ühel hetkel see ideaalne kaal ei muutu elus mingi ootamatuse tagajärgjel – haigused, ravimid, õnnetused, operatsioonid või mis iganes põhjusel võib kõigil tekkida kaalu ja söömisega probleemid.
Olen 100% nõus, et ei tohi sõimata kedagi, eriti välimuse pärast. Aga samas tänapäeval ei tohigi varsti midagi öelda, sest suure tõenäosusega kaevatakse kohtusse või politseisse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lihtsalt loodan, et need kes halvustavad ja sõimavad, et nad ei peaks ise kunagi seda võitlust pidama kaaluga.

Üks konkreetne inimene, kes siin pakse kogu aeg mõnitab, teda ma teah ja ta on tegelikult ise terve elu nälginud. See kaalu püsimine on tõesti tema elu tippsaavutus. Ja ta kannatab depressiooni all. Päriselus nii õel ei ole, aga siin elab ennast välja. Sest tahab ennast ja oma saavutust upitada ja tunda, et on teistest milleski parem. Eks kõigil inimestel on see soov ja kui muud ei ole, siis vähemalt kaalgi võimaldab mõnele teisele ülevalt alla vaadata. Üks mu teine tuttav on ka, kes pakse mõnitab, tema on meessoost ja iga veidi ümarama naise kohta ütleb midagi väga halba. Ise on ta loomulikult kõhn, kuigi vanusega on ka paras kõht ette kasvanud. Tema samas joob väga palju ja suitsetab, mille osas ei tohi muidugi midagi öelda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 481 kuni 510 (kokku 555 )


Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)