Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Näitan 13 postitust - vahemik 541 kuni 553 (kokku 553 )

Teema: Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)

Postitas:
Kägu

Läheks vahelduseks korra algsesse teemasse ka tagasi (veidi tüütu oli lugeda kuidas 50 ja 70kg kemplevad kes kleidis ilusam või koledam on vms). 🙂

Olen ozempicu kasutaja nüüdseks 6 kuud ja tulemus on veidi üle 26kg miinust. Olen väga suure kaaluga ning roht on määratud endokrinoloogi poolt mitte perearsti. Diabeeti veel ei olnud tekkinud ja seetõttu maksan rohu eest täishinda. Olen muutnud oma toitumist, liigun üha rohkem, energiat on rohkem ja elukvaliteet on minu jaoks paranenud. Võtta on maha veel omajagu, seepärast numbreid siia kirja ei pane (võõrastel ja anonüümsetel on alati rohkem põhjust ilkuda kõige kallal ja ma ei viitsi seda toita).

Praeguseks enam rohust sümptomeid, kui selliseid, pole. Süstin õhtul enne magama minekut reide ja vett üritan juua igapäev vähemalt 1,5l. Kaal ei lange stabiilselt vaid on perioode kus läheb alla ja on perioode, kus seisab. Seisakuid on olnud 2-3 nädalasi ja tavaliselt peale seda langeb kolinal.
Olen teadlik, et paljude jaoks on igasugused asjad mürgid, küll vaktsiinid, teatud kohast ostetud toit jne aga ma võin kogemusest öelda, et eluaeg kaaluga maadlemine on kurnav ning murrab su sisemiselt kildudeks ning ma ei näe halba, kui ma usaldan oma eriala professionaali, kes tunneb meditsiini rohkem, kui mina. Eriti, kui tema soovitused reaalselt aitavad mind. Kel pole tugeva (morbiidse) rasvumisega elus probleeme olnud ei tea (võid vaid aimata), kui raske see võitlus olla võib ja minu jaoks tundub kõige lihtsam lahendus netis anonüümselt soovitusi jagada ilma inimest ja tema kogetut teadmata (jah võitlus, sest kuigi sulle võib näida, et paksud ei tee midagi, siis tegelikult sa ei tea ja 1 paksu tundmine ei tee sind eksperdiks) .

Loomulikult ei tule selline kaal ise sellele kaasa aitamata aga verbaalselt peksta maaslamajat ei ole ka minumeelest õige. Seda eriti veel olukorras, kus inimene otsib ja on leidnud abi.

Loodan, et selle kaklemise vahele on mõnel teisel sarnasel kaasteelisel minu postitus kasuks 🙂

NP

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt nagu ütlesin – ega santi ei saa sundida… Kui ikka ei taha kainet nõu ja otsid vaid lihtsaid mugavaid lahendusi (juba aastaid!?), siis pole midagi teha. Kuidas muidu rasv nende aastatega vähenenud on? Kuna oled nii iseteadlik asjatundja, siis pead tänaseks küll megavormis olema.

Mina isiklikult olen normaalkaaluline ja oma kaaluga rahul. Tegelen toitumisnõustamisega, sellepärast loen neid teemasid. Ja tean, et väga paljud eluaegsed paksud on hetkel alla võtnud selle ravimi kaasabil. Ja see tähendab seda, et lõpuks suudavad nad toitumisnõuandeid jälgida. Ega ravim ei võta iseenesest ju midagi maha, süüa tuleb õigesti ja vähem, aga seda on kergem teha, kui söögiisu on normi piires. Väga paljudel paksudel on kehas midagi nihkes, insuliinitundlikkus, hormonaalsed häired jne, jne, sellepärast ei suuda tavaliste toitumisnõuannetega ikkagi maha võtta. Aga sina ei tundu toitumisest väga midagi teadvat ja sinu eesmärk pole kindlasti ka kedagi aidata. Seega ei ole mõtet siin sõna võtta.

Mis kellegi aitamisse puutub, siis ma postitasin siin eespool vähemalt ühe nime, kelle tööga võiks tutvuda. Ka sina, eriti, kui sa insuliinitundlikkuse teemal targutada tahad. Ma ei näe aga, et sinult midagi asjalikku nõu tuleks peale minu kallal ilkumise, proua “ma-tegelen-toitumisnõustamisega”.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei näe aga, et sinult midagi asjalikku nõu tuleks peale minu kallal ilkumise

Sina siin ülbitsed, vatrad oma 54 kilogrammist ja kleitidest, santidest ja millest iganes. Mina muidugi ei topi siia mingit nõuannet, sest ma ei tunne inimest, ei tea tema eripärasid, tervislikku seisundit ega toitumisharjumusi. Eriti naeruväärne oleks hakata hüppama, et ahhahaa, mina olen sale, aga teie ei ole. Lisaks pole keegi siin toitumisnõuandeid palunud. Seega võta minust eeskuju ja ole vait teemadel, mille kommenteerimist sinult keegi ei oota.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas nüüd on mõlemat ravimit vabalt apteekidest saada?

Nüüd Ozempicut kaalulangetajatele ei müüda, diabeetikutele on küll päris palju saada. Teistele aetakse mingit häma, et just sai otsa, broneeritud, mida iganes. Kui helistad, et sooviks ka broneerida, siis tuleb mingi uus häma, et no meil nii palju broneeringuid juba või siis pannakse kirja, aga ei helistata iialgi. Rybelsust on küll saada ja müüakse ka.

Mis tähendab ei müüda? Nemad ei ole arstid et muuta raviplaani ja veel ilma patsiendi nõusoelkuta! Kui arst on välja kirjutanud ja neil on laos olemas (ntx ravimiinfo leht näitab) siis saab pöörduda tarbijakaitsesse ja nad saavad sellise jama kaela, et vähe ei ole!

Nüüd on aga nii, et võtan asja ette ja pöördun ilmselt politseisse nende paksuvihkajate asjus, pärast seda kui sain teada, et hea sõber kavatses siinse mõnituse tõttu enesetappu … ei tea täpselt, millise teema all ta puid alla sai, aga see pole oluline. Vihakõne on vihakõne ja siin on ju iga kommentaar kui peopesal.

See läks tõesti napilt, mitu last oleks emata jäänud. Ma ei tea, mis inimesed need kiusajad on või mis neid draivib, aga nad peavad saama oma palga. Mitte kedagi ei tohi tema tervise pärast mõnitada, isegi kui ta oma seisundis ise süüdi on. Rääkimata enesetapule õhutamisest. Seda saab teha vaid üdini halb ja õel, õnnetu ja kibestunud inimene. Õnneks on politseil õigus välja nõuda, missugune kasutaja nende postituste taga on, loodetavasti kompenseerib nende makstav trahv nii mõnegi “paksu” halva enesetunde – parim “tasu” on ju kibestunud kiibitsejate makstud hüvitise eest endale vajalikku ravimit soetada või kasvõi lõõgastavale puhkusereisile lennata.

Seega – kas keegi veel tunneb, et tema väärikus on mutta tallatud? Anna märku! Hea, kui koos viitega konkreetsele solvavale kommentaarile. Teen selleks uue teema.

Ah? Kus siin kedagi enesetapule on õhutatud?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei näe aga, et sinult midagi asjalikku nõu tuleks peale minu kallal ilkumise

Sina siin ülbitsed, vatrad oma 54 kilogrammist ja kleitidest, santidest ja millest iganes. Mina muidugi ei topi siia mingit nõuannet, sest ma ei tunne inimest, ei tea tema eripärasid, tervislikku seisundit ega toitumisharjumusi. Eriti naeruväärne oleks hakata hüppama, et ahhahaa, mina olen sale, aga teie ei ole. Lisaks pole keegi siin toitumisnõuandeid palunud. Seega võta minust eeskuju ja ole vait teemadel, mille kommenteerimist sinult keegi ei oota.

Miks sulle tundub, et sa pead siin korrapidaja olema? Keegi ütles? Ei pea. Võid rahulikult vait olla ja oma seisukohti oma peas korrata (nagu sa teistele soovitad).
PS Mina ei ole siin kirjutanud ei kleitidest ega oma kaalust. Rahune maha, hüsteerik.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheks vahelduseks korra algsesse teemasse ka tagasi (veidi tüütu oli lugeda kuidas 50 ja 70kg kemplevad kes kleidis ilusam või koledam on vms). ????

Olen ozempicu kasutaja nüüdseks 6 kuud ja tulemus on veidi üle 26kg miinust. Olen väga suure kaaluga ning roht on määratud endokrinoloogi poolt mitte perearsti. Diabeeti veel ei olnud tekkinud ja seetõttu maksan rohu eest täishinda. Olen muutnud oma toitumist, liigun üha rohkem, energiat on rohkem ja elukvaliteet on minu jaoks paranenud. Võtta on maha veel omajagu, seepärast numbreid siia kirja ei pane (võõrastel ja anonüümsetel on alati rohkem põhjust ilkuda kõige kallal ja ma ei viitsi seda toita).

Praeguseks enam rohust sümptomeid, kui selliseid, pole. Süstin õhtul enne magama minekut reide ja vett üritan juua igapäev vähemalt 1,5l. Kaal ei lange stabiilselt vaid on perioode kus läheb alla ja on perioode, kus seisab. Seisakuid on olnud 2-3 nädalasi ja tavaliselt peale seda langeb kolinal.

Olen teadlik, et paljude jaoks on igasugused asjad mürgid, küll vaktsiinid, teatud kohast ostetud toit jne aga ma võin kogemusest öelda, et eluaeg kaaluga maadlemine on kurnav ning murrab su sisemiselt kildudeks ning ma ei näe halba, kui ma usaldan oma eriala professionaali, kes tunneb meditsiini rohkem, kui mina. Eriti, kui tema soovitused reaalselt aitavad mind. Kel pole tugeva (morbiidse) rasvumisega elus probleeme olnud ei tea (võid vaid aimata), kui raske see võitlus olla võib ja minu jaoks tundub kõige lihtsam lahendus netis anonüümselt soovitusi jagada ilma inimest ja tema kogetut teadmata (jah võitlus, sest kuigi sulle võib näida, et paksud ei tee midagi, siis tegelikult sa ei tea ja 1 paksu tundmine ei tee sind eksperdiks) .

Loomulikult ei tule selline kaal ise sellele kaasa aitamata aga verbaalselt peksta maaslamajat ei ole ka minumeelest õige. Seda eriti veel olukorras, kus inimene otsib ja on leidnud abi.

Loodan, et selle kaklemise vahele on mõnel teisel sarnasel kaasteelisel minu postitus kasuks ????

NP

Pool kilomeetrit juttu, aga toitumise muutmisest ei sõnagi. Räägi sellest ka, mismoodi sa siis nüüd sööma oled õppinud ja edaspidi (ilma selle “rohtita” süüa plaanid)?

+1
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheks vahelduseks korra algsesse teemasse ka tagasi (veidi tüütu oli lugeda kuidas 50 ja 70kg kemplevad kes kleidis ilusam või koledam on vms). ????

Loodan, et selle kaklemise vahele on mõnel teisel sarnasel kaasteelisel minu postitus kasuks ????

NP

Pool kilomeetrit juttu, aga toitumise muutmisest ei sõnagi. Räägi sellest ka, mismoodi sa siis nüüd sööma oled õppinud ja edaspidi (ilma selle “rohtita” süüa plaanid)?

Kas sa arvad, et keegi sellise “tooniga” küsimise peale üldse midagi vastata tahab? või oli see sõbralik uudishimu ja heast südamest huvi? Rohtita aga edasi ja leia nüüd minu vastuses ka vähemalt 3 põhjust miks alandada, mõnitada ja ilkuda. Ma lähen jalutan seniks oma ringi ära!  🙂

NP

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

73-kiloga küll ilusaid kleite ei kanna. Ma kaalun 64 ja näen välja nagu vaal. Kleiti küll selga ei topiks. Semaglutiid ei aita üldse, läksime metformiini peale ja tollega on nüüd mõju tunda, tema siiski insuliini tõstmise asemel tõstab rakkude insuliinitundlikkust. Mul ongi osaline insuliiniresistentsus kaalutõusu põhjuseks

Sul küll peas kõik korras ei ole.

Miks mitte? Mis tal sinu aravtes peas valesti on? Mina kaalun 54 ja vot saan ilusaid kleite kanda, ei kujutaks küll ette neid kleite 73 kilo juures, appi, 20 kilo!! paksemana.

Sa mingi taun v? ???? Ma pikk 185cm ja kaalun 73kg ja olen PEENIKE. Minu KMI on 21 ja alakaalulisus on lähedamal kui ülekaalulisus!

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et keegi sellise “tooniga” küsimise peale üldse midagi vastata tahab? või oli see sõbralik uudishimu ja heast südamest huvi?

Ei üks ega teine. See oli lihtsalt fakti nentimine, et sa ei ole aru saanud, et toitumise muutmine on siin kõige alus. Muidu sa oleksid sellest ju ka kirjutanud.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et keegi sellise “tooniga” küsimise peale üldse midagi vastata tahab? või oli see sõbralik uudishimu ja heast südamest huvi?

Ei üks ega teine. See oli lihtsalt fakti nentimine, et sa ei ole aru saanud, et toitumise muutmine on siin kõige alus. Muidu sa oleksid sellest ju ka kirjutanud.

Ahah. Tundud tore. Jätka samas vaimus ????

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

73-kiloga küll ilusaid kleite ei kanna. Ma kaalun 64 ja näen välja nagu vaal. Kleiti küll selga ei topiks. Semaglutiid ei aita üldse, läksime metformiini peale ja tollega on nüüd mõju tunda, tema siiski insuliini tõstmise asemel tõstab rakkude insuliinitundlikkust. Mul ongi osaline insuliiniresistentsus kaalutõusu põhjuseks

Sul küll peas kõik korras ei ole.

Miks mitte? Mis tal sinu aravtes peas valesti on? Mina kaalun 54 ja vot saan ilusaid kleite kanda, ei kujutaks küll ette neid kleite 73 kilo juures, appi, 20 kilo!! paksemana.

Sa mingi taun v? ???? Ma pikk 185cm ja kaalun 73kg ja olen PEENIKE. Minu KMI on 21 ja alakaalulisus on lähedamal kui ülekaalulisus!

Olen samade parameetritega ja pean isegi kuulama tihti kommentaare, et olen kellegi arust liiga kõhn.

Siin on kamp pooletoobiseid koos, kelle arust vist kogu naissugu on 160cm pikk.

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtsin kokku alla – 92’lt kilolt 73 väga rahul, u. 9 kuud ja kasutasin tablette. nüüd võtan talbette üle päeva või isegi harvemini, kaal püsib kenasti.

Kuskilt lugesin, et pidi põhjustama enesetappe. Et mis mõttes – ma näen väga hea välja, saan komplimente, kanna kappi seisma jäänud ilusaid suvekleite või ostan endale uusi, ilusaid riideid!

Sa vajad ilmselgelt psühhiaatri abi, kui mingeid tablette. Saa aru, et kui sa oma 64kg vaalana ennast tunned, on su peakolus mutrid ikka väga lahti.

+10
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna mu enda jaoks on kaaluteemadel teiste kogemused väga olulised ja motiveerivad, siis kirjutan siia ka enda loo. Kaaluga olen maadelnud peaaegu terve täiskasvanuelu, aga nüüd tagasi vaadates, siis tegelikult hakkas suur probleem alles millalgi vanuses 45+. Ema-isa olid mul mõlemad rasvunud, nii et geenidega pole mul vedanud. Kunagi kaalujälgijates võtsin maha 16 kg ja olin uuesti normaalkaalus, siis olin veidi noorem kui 40. Väga hulluks läks asi 50+ ja eriti siis, kui sain vähidiagnoosi. Hormoonravi ajal lisandus niigi suurele kehakaalule veel 15 kg ja lisaks veel jalavigastus, mille tõttu ei saanud pea terve aasta liikuda. Olles oma maksimumkaalus, mis minu pikkust arvestades oli sisuliselt poole suurem kui KMI järgi normaalkaal, hakkasin kõigepealt tegema vahelduvpaastu. See tähendab, et söön 8-tunnises aknas – hommikusöök kell kümme ja õhtusöök enne kuut, sinna vahele lõuna ja mõnikord ka kohvipausi juurde väike vahepala. Mis toitumist puudutab, siis pean ennast juba profiks, st et teoorias olen väga tugev ja võin peast paljude toiduainete kalorsuse ette lugeda. Vahelduvpaastuga võtsin alguses maha ca 9 kg, aga siis hakkas kaal liikuma üles-alla ja lõpuks jäigi kaalulangus vaid -5 kg – see siis kahe aasta pingutuse tulemus. Minu probleem on see, et ma ei talu absoluutselt tühja kõhtu. Mõnikord oli okei pärast kuut mitte süüa, teinekord aga täielik piin – kõhus hakkas keerama ja lihtsalt nii halb oli olla, et pidin midagi sööma, muidu ei tulnud õhtul ka üldse und, keha oli nii stressis. Mingi suur magusasõber ma pole, krõpse ja magusaid jooke pole kunagi armastanud (igaks juhuks mainin).

Nüüd suvel tunnistasin oma perearstile, et ma lihtsalt ei saa dieedi pidamisega hakkama. 8 tunni sisse ei mahu tegelikult väga palju kaloreid, aga kaalust alla üle 5 kg sellega ei saanud (kahe aasta jooksul). Siis soovitaski perearst Rybelsust. Olen seda nüüd võtnud 2 kuud ja esimese kuu kaalulangus oli vaid 2 kg, aga juulis oli ka palju grilliõhtuid ja veinitamist. Kõige esimesel nädalal läks tegelikult üle 3 kg maha, sest kergelt iiveldas ja tõesti isu polnud, aga järgmistel nädalatel tuli kaal tagasi. Kui teisel kuul hakkasin võtma 7 mg tablette, siis hakkas kaal paremini langema, nii et teise kuu kaalulangus on 5,1 kg, kokku siis kahe kuuga -7,1 kg. Semaglutiid on kehaomane hormoon ja ilmselt kuulun mina siis nende hulka, kellel keha seda piisavalt ei tooda. Igal juhul tunnen nüüd, et tänu sellele tabletile ma suudan dieeti pidada. Mõnikord on olnud isegi nii, et enne lõunasööki on kõht väga tühi, aga kui sööma hakkan, siis pärast paari ampsu on tunne, et ongi kõht juba täis – nagu oleks maovähendusopi teinud, et rohkem lihtsalt ei mahu. Nüüd ongi peamine see, et teadlikult tuleb toidukoguseid vähendada. Hommikul praadisin endale 2 muna, sinna juurde paar marineeritud räimefileed ja tükike lõhet ja väike tomat, kõrvale 1 viil täisteraleiba ja see tundus liiga palju. Lõunasöögi koguseid olen ka teadlikult väiksemad võtnud, aga nende kogustega peab veel harjuma, et kogemata liiga palju taldrikule ei laoks. Lisaks kuna kogused on väiksemad, siis aina olulisemaks saab see, et toit oleks võimalikult mitmekesine ja kõik toidugrupid esindatud. Õnneks olen kodune ja on aega süüa teha.

Ma olin vahepeal juba täiesti lootuse kaotanud, aga nüüd üle mitme aasta on tekkinud lootus, et äkki saan isegi normaalkaalu tagasi. Vähiravi käib mul tegelikult veel edasi ja kuna see on hormoonravi, siis kõrvalnähuks on kaalutõus, aga ehk Rybelsus nüüd aitab. Mõtlesin, et olen väga rahul kui suudan 40 kg alla võtta, aga et oleksin normaalkaalus, tuleks võtta vähemalt 50 kg. Ma usun, et see on võimalik ja kui vaja olen valmis semaglutiidi sööma kogu elu. Mul on pensionini aega vaid mõni üksik aasta ja usun, et pensionieaks olen saanud tagasi nii elurõõmu kui liikuvuse. Sest olgem ausad, sellise nn topeltkehakaaluga on elukvaliteet väga halb kuni selleni välja, et ei taha kodust ninagi välja pista. Praegu on liikumisega veel probleeme ja vigastatud jalg ilmselt jääb valu tegema terve elu, aga kui saan kaalu vähemaks ja jalale koormus väiksem, ehk siis saan ka uuesti rohkem liikuma.

Näen siin, et kes pole pidanud sellist elupikka võitlust kaaluga, ei mõista meie probleemi, aga minusugused teavad, et paraku on ka selliseid inimesi, kes peavad võtma ravimeid, mis tõstavad kaalu või siis ei saa mingil põhjusel piisavalt liikuda – selliste inimeste jaoks on kehakaal sageli probleem nr 1, millega igapäevaselt tegelda. Mul pole aastaid olnud ühtegi päeva, mil ma oma kaalule ei mõtleks. See on olnud tohutu stressiallikas, nii et olen südamest tänulik, et mulle on tänu tablettidele antud uus lootus. Muide, kes on LCHFi teinud, siis selle tableti mõju on tegelikult sama – ta hoiab veresuhkrutaseme stabiilsena, mistõttu söögiisu on väiksem. Vahe lihtsalt selles, et LCHFiga peab süsivesikutest loobuma, semaglutiidi võttes jäävad kõik hommikupudrud, leib, kartul ja riis menüüsse alles.

See oli minu lugu. Loodan, et keegi veel jagab siin oma kogemusi, sest kaaluga kimpus inimestel on teiste edulugusid väga vaja motivatsiooni hoidmiseks.

+11
-1
Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 541 kuni 553 (kokku 553 )

Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic ja Rybelsus)