Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 260 )

Teema: Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil

Postitas:
Kägu

PALUN, olgem tugevad ja eirakem neid, kes tulevad siia oma tõde kuulutama. Ja tulevad nad nagunii. Aga kui neile mitte vastata, kohe mitte üldse !!! vastata, siis nad väsivad. Proovime teha nii, et on see üks teema, kus teemavãliseid kommentaare eiratakse. Isegi siis, kui tundub, et neil pole õigus, isegi siis, kui ajavad ilgelt närvi – ärge vastake!

+7
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teen ise ka algust kohe.
Olen naine, 49-aastane. Kaaluga võidelnud pmst kogu oma elu. 16 aastat tagasi diagnoositi ka kilpnäärme alatalitus. Alustaisn L’Thyroxini võtmist, tänaseks doos 150 mg. KMI on 34. Olen pidanud vähemalt  10 erinevat dieeti, käinud toitumisterapeudi juures, teinud Fitlapi ja TAI toitumiskavu ja kaal ikka järjepanu tõusnud. Arst on isegi soovitanud juba bariaatriat. Seda ma ei julgenud. Küll aga võtsin vastu endokrinoloogi soovitatud semaglutiidi ravi.

Alustan homme Ozempicu süstimist. Väikseim annus.
Kuidas kogemused? Millal mõistlik seda süstida? Kas kohe ärgates? Enne sööki? Ma tööpäeviti ärkan juba kell 7, ei söö, joon vaid kohvi. Esimene toit kell 9.30. Kuidas tarbida nii, et oleks võimalikult vähe kõrvaltoimeid (iiveldus, oksendamine)? Äkki pigem peale hommikusööki? Või siis hoopis keset päeva?

Iga soovitus, kogemus ja nõuanne on oodatud. Ka tablettide tarvitajate omad. Sest arst rääkis ka sellest, et täiesti võimalik, et süstid ei mõju ja tuleb ùle minna tablettidele.

Millised on kogemused? Kas kaal hakkab langema? Kui kiiresti? Ise ma kavatsen jätkata TAI programmi järgi toitumisega. Hetkel määratud 2000 kcal/päevas, aga ma liigun vähe ???? Sageli vaid 4000-6000 sammu päevas. Ilmselt peaks kaloraaži piirama voi siis leidma aega, et õhtuti liikuda rohkem. Trenni ma ei julge veel kunugi minna – kardan, et ei jaksa, olen ju tugevalt üle 100 kilo!

+7
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sul võimalik on, siis proovi veetrenne. (Vesivõimlemine, muud sellised.) Seal saab iga kaaluga hakkama. Minu kogemus ravimiga ei olnud väga hea, ei langenud kaal väga palju, just lõpetan tarvitamist. Loodan, et sul läheb paremini.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ilma range toidu jälgimiseta ja füüsilise treeninguta sellega kaal ei lange. Ta täpset protsenti ei öelnud, kuid ta ütles, et paljud arvavad, et süstivad ja söövad siis mida soovivad ja imestavad, et kaal ei lange. See ravim on mõeldud diabeetikutele abistavaks ravimiks, ainult kaalulangetuse eesmärgil süstimisel see kaalulangust ei taga.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ilma range toidu jälgimiseta ja füüsilise treeninguta sellega kaal ei lange. Ta täpset protsenti ei öelnud, kuid ta ütles, et paljud arvavad, et süstivad ja söövad siis mida soovivad ja imestavad, et kaal ei lange. See ravim on mõeldud diabeetikutele abistavaks ravimiks, ainult kaalulangetuse eesmärgil süstimisel see kaalulangust ei taga.

100% õigus.Mis teeb paksuks? Väga rasvane toit? See on vale vastus.Paksuks teeb kurguauguni täis õgimine ehk inimene sööb rohkem kui vaja.Toidu portsionid peavad minema poole väiksemaks.Ainult esimene nädal on väga raske.See tuleb ära kannatada hambad ristis.Seejärel organism harjub vähese toiduga ja dieedi pidamine läheb 3 korda kergemaks.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin selle ravimiga maha 18 kg, 80 kg pealt 62 kg peale. Pidasin toitumiskava kogu aeg, aga ei suutnud sellest alati täpselt kinni pidada. Kõht läks väga kiiresti tühjaks, kogu elu käis toidu ümber, sest kõht oli pidevalt tühi ja sellega pidi siis võitlema. Mingit kurguni täis õgimist ei olnud, aga minu puhul tõuseb ka 2000 kcal päevas süües kaal. On kilpnäärme alatalitlus, hormonaalsed häired, polütsüstilised munasarjad. Ravimit tarvitades muutus toitumiskava jälgimine väga lihtsaks ja kaal hakkas kiiresti langema. Mingil ajal enam kaal ei langenud, kuigi sõin sama vähe edasi. Nüüd söön mingi 1500 kcal päevas, sellega ei ole kaal tõusnud. Kuskil pool aastat enam ei süsti, aga sellest 1500 kcal-st saab kõht rahuldavalt täis. Lõdvaks lasta muidugi ei saa.

+10
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ilma range toidu jälgimiseta ja füüsilise treeninguta sellega kaal ei lange.

Nüüd avastasid küll Ameerika. Muidugi ei lange. Aga ravimiga on söögiisu palju väiksem ja on palju lihtsam toitu jälgida.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustasin kaaluga 90 kg, KMI natuke alla 40. Perearst tegi vereproovid, kontrollis kilpnääret, veresuhkrut jne. Alla olen võtnud keskmiselt 3-4 kg kuus, eelmise aasta lõpus jäin grippi, siis seda ravimit ei võtnud (niigi oli 0-söögiisu). Nüüd võtan jälle, alla ole saanud 16 kg.  Kasutan tablette. Kaaluprobleem tekkis peale menopausi algust 52 aastaselt ja 4 aastat tegelesin kaalu teemaga.

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võtsin selle ravimiga maha 18 kg, 80 kg pealt 62 kg peale. Pidasin toitumiskava kogu aeg, aga ei suutnud sellest alati täpselt kinni pidada. Kõht läks väga kiiresti tühjaks, kogu elu käis toidu ümber, sest kõht oli pidevalt tühi ja sellega pidi siis võitlema. Mingit kurguni täis õgimist ei olnud, aga minu puhul tõuseb ka 2000 kcal päevas süües kaal. On kilpnäärme alatalitlus, hormonaalsed häired, polütsüstilised munasarjad. Ravimit tarvitades muutus toitumiskava jälgimine väga lihtsaks ja kaal hakkas kiiresti langema. Mingil ajal enam kaal ei langenud, kuigi sõin sama vähe edasi. Nüüd söön mingi 1500 kcal päevas, sellega ei ole kaal tõusnud. Kuskil pool aastat enam ei süsti, aga sellest 1500 kcal-st saab kõht rahuldavalt täis. Lõdvaks lasta muidugi ei saa.

Aitäh kogemuse jagamise eest. Kas süstimisel on oluline ka, millal see päeva lõikes teha – hommikul/päeval/õhtul? Enne/peale sööki?

Kui kaua oli see väikseim 0,25 mg süst? Ju kaua läks 18 kg maha saamiseks aega? Kas pärast süstide ärajätmist saab toitumise jälgimisega ja kava hoidmisega paremini hakkama kui enne ravi algust?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aitäh kogemuse jagamise eest. Kas süstimisel on oluline ka, millal see päeva lõikes teha – hommikul/päeval/õhtul? Enne/peale sööki? Kui kaua oli see väikseim 0,25 mg süst? Ju kaua läks 18 kg maha saamiseks aega? Kas pärast süstide ärajätmist saab toitumise jälgimisega ja kava hoidmisega paremini hakkama kui enne ravi algust?

Mina tegin hommikuti süste enne sööki, aga see vist pole väga oluline. Süstisin aasta, 18 kg läks umbes kuue kuuga maha, alguses 10 kg läks väga kiiresti. Praegu jah kaalu hoidmisega väga probleemi ei ole, ju siis aastaga tekkis harjumus vähe süüa. 0,25 oli kuu aega, siis 0,5 ja pärast 1,0 ml.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sageli vaid 4000-6000 sammu päevas. Ilmselt peaks kaloraaži piirama voi siis leidma aega, et õhtuti liikuda rohkem. Trenni ma ei julge veel kunugi minna – kardan, et ei jaksa, olen ju tugevalt üle 100 kilo!

Aga võta alustuseks youtube lahti, see on täis trennivideosid, mida saab teha kodus ilma igasuguse varustuseta. Veidi surfamist ja proovimist ja saad isegi aru, mis sulle sobib.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest 0,25-st pliiatsist jagus oma 7-8 süsti, ehk siis ikka rohkem kui kuu.

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sellest 0,25-st pliiatsist jagus oma 7-8 süsti, ehk siis ikka rohkem kui kuu.

Mina ikkagi kuu pärast tõstsin doosi, tegin kaks süsti samast pliiatsist. Selle 0,25-ga mul väga ei langenud kaal, see oli selline harjumisdoos pigem.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui suur oli vahe 0.50-st ja 1 mg süsti tehes? Mul 0, 50-se süstiga on mõju suht väike, kuidas teil on olnud?

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võtsin selle ravimiga maha 18 kg, 80 kg pealt 62 kg peale. Pidasin toitumiskava kogu aeg, aga ei suutnud sellest alati täpselt kinni pidada. Kõht läks väga kiiresti tühjaks, kogu elu käis toidu ümber, sest kõht oli pidevalt tühi ja sellega pidi siis võitlema. Mingit kurguni täis õgimist ei olnud, aga minu puhul tõuseb ka 2000 kcal päevas süües kaal. On kilpnäärme alatalitlus, hormonaalsed häired, polütsüstilised munasarjad. Ravimit tarvitades muutus toitumiskava jälgimine väga lihtsaks ja kaal hakkas kiiresti langema. Mingil ajal enam kaal ei langenud, kuigi sõin sama vähe edasi. Nüüd söön mingi 1500 kcal päevas, sellega ei ole kaal tõusnud. Kuskil pool aastat enam ei süsti, aga sellest 1500 kcal-st saab kõht rahuldavalt täis. Lõdvaks lasta muidugi ei saa.

Polütsüstilised munasarjad on metaboolse sündroomi sümptom, ja sellistele patsientidele semaglutiid ongi mõeldud, kelle hädad on süsivesikute metabolismi taga. Keegi rääkis siin õgimisest. Vale vastus. Kalorite lugemisest on olulisem süsisvesikute lugemine. On olemas PCOS-ikute dieet (sarnaneb keto-dieediga), selle kaloraaz ei ole väike, kuid kaal langeb kolinal! Selles ongi asi, et suhktumetabolkismi probleemidega inimestele ei sobigi tavalised dieedid. Neile 100g süsivesikuid teeb rohkem liiga kui 100g taimerasva, kuigi rasva kaloraaz on 2x kõrgem!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin oma küsimuse uuesti – kui tuntav vahe on 0,5-sel ja 1 mg süstil? Mõtlen siin, kas proovida ka 1 mg-ne ära või lüüa käega ja lõpetada.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küsin oma küsimuse uuesti – kui tuntav vahe on 0,5-sel ja 1 mg süstil? Mõtlen siin, kas proovida ka 1 mg-ne ära või lüüa käega ja lõpetada.

Proovida tuleb ikka, aga küsimus on, et kas toitumist ka ikka jälgid? Ega see ravim üksi ei saa midagi teha.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina olen see õnnelik, kellel ravim töötab täiesti iseenesest ilma, et ma peaksin midagi jälgima. Kõht saab täis väga väikesest kogusest ja kui üle süüa, siis on pärast lihtsalt kehv olla, seega olen õppinud seda täiskõhutunnet ära tundma ja siis ka kohe söömise lõpetama. Miskipärast on ka toorsalatid muutunud ahvatlevaks, enne Ozempicut ei olnud toorsalat minu jaoks toit vaid toidulisand. Esimesel nädalal olid kõrvalnähud, oksendasin paar korda hommikuti, aga pärast seda pole mingeid muresid olnud. Olen nüüd 17 nädalat süstinud ja selle ajaga 16 kilo alla võtnud. Enamus sellest 0.25mg doosiga, nüüd kolm nädalat ainult 0.5mg peal.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küsin oma küsimuse uuesti – kui tuntav vahe on 0,5-sel ja 1 mg süstil? Mõtlen siin, kas proovida ka 1 mg-ne ära või lüüa käega ja lõpetada.

Alates sellest 1mg on süstidel tõestatud mõju, eelnev on lihtsalt keha harjutamine ravimiga. See, et osad inimesed ka .25 ja .5-ga alla võtavad ei ole mitte reegel vaid erand. Kas su arst siis sulle sellest ei rääkinud?

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Alustasin täna Ozempici süstega 0,25 mg.
Kas mõju oleks pidanud algama kohe? Sest mul täna kohe küll söögiisu vähenemist polnud tunda piduõhtusöögil ???? Tulin niigi varem ära, enne torti, aga kodus ikka söögiisu. Äkki mulle ei mõjugi? Äkki ei jõudnud ravim üldse kohalegi, sest ma nii paks? Äkki pekikiht nii jäme, et see ravim jäi pealmisse kihti pidama? Ma tean, et loll jutt, aga… miks ma siis  mõju ei tunne?

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma tean, et loll jutt, aga… miks ma siis  mõju ei tunne?

Ei algagi mõju kohe sekundipealt.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegemist on ravimiga ja loodame, et ikka abi oskate otsida vajadusel. Sapikivitõbi aktiveerumine. Juuste väljalangemine. Naha kuivamine. Ozempic- nägu (näost ära jäämine, väjanägemine mitu aastat vanem). Harvem, kuid võimalik kõhunäärmepõletik.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegemist on ravimiga ja loodame, et ikka abi oskate otsida vajadusel. Sapikivitõbi aktiveerumine. Juuste väljalangemine. Naha kuivamine. Ozempic- nägu (näost ära jäämine, väjanägemine mitu aastat vanem). Harvem, kuid võimalik kõhunäärmepõletik.

Ajad mingit täielikku jama. Siin on artikkel ozempic face sündroomist: https://www.vogue.co.uk/beauty/article/ozempic-face. Ja on öeldud, et mitte ravim ei põhjusta mingit näo ära vajumist, vaid kaalukaotus ja vähe söömine. Selge see, et trullal on näos rohkem rasva ja see paistab pringim. Kui seda efekti soovid, võta kohe 120 kg peale, saab päris kindlalt öelda, et ühtegi kortsu sul ei ole. Ja kohe on leidnud ka ilutööstus, et tuleb siis pakkuda rohkesti täiesüste ja muid protseduure, sest oled ju pärast kaalukaotust näost nii kole ja ära vajunud, sest pole enam nii paks 🙂

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ajad mingit täielikku jama. Siin on artikkel ozempic face sündroomist: https://www.vogue.co.uk/beauty/article/ozempic-face. Ja on öeldud, et mitte ravim ei põhjusta mingit näo ära vajumist, vaid kaalukaotus ja vähe söömine. Selge see, et trullal on näos rohkem rasva ja see paistab pringim. Kui seda efekti soovid, võta kohe 120 kg peale, saab päris kindlalt öelda, et ühtegi kortsu sul ei ole. Ja kohe on leidnud ka ilutööstus, et tuleb siis pakkuda rohkesti täiesüste ja muid protseduure, sest oled ju pärast kaalukaotust näost nii kole ja ära vajunud, sest pole enam nii paks ????

Huvitav,  koroonavaktsiini kardeti nagu tuld, aga see, et minnakse oma ainevahetust ja seedekulglat ise susima, see ei pane inimest muretsema!? Käsimüügiravimiga võid ka ennast vigastada. Mina ajan muidugi jama, Aga kui uimane olek ja pidev kõhulahtisus on okei, eks siis raviarst on valinud kahest halvast selle parima ravimeetodi.

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Huvitav,  koroonavaktsiini kardeti nagu tuld, aga see, et minnakse oma ainevahetust ja seedekulglat ise susima, see ei pane inimest muretsema!? Käsimüügiravimiga võid ka ennast vigastada. Mina ajan muidugi jama, Aga kui uimane olek ja pidev kõhulahtisus on okei, eks siis raviarst on valinud kahest halvast selle parima ravimeetodi.

Iga asjaga võib ennast vigastada. Kui sul on uimane olek ja kõhulahtisus, siis sina ära tarvita seda ravimit. Ja miks sa arvad, et need, kes vaktsiine kardavad ja kes seda ravimit tarvitavad on ühed ja samad isikud? Eks igaüks hindab ise oma riske ja teeb oma valikud. Sa ei pea teiste pärast nii hirmsasti muretsema.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Iga asjaga võib ennast vigastada. Kui sul on uimane olek ja kõhulahtisus, siis sina ära tarvita seda ravimit. Ja miks sa arvad, et need, kes vaktsiine kardavad ja kes seda ravimit tarvitavad on ühed ja samad isikud? Eks igaüks hindab ise oma riske ja teeb oma valikud. Sa ei pea teiste pärast nii hirmsasti muretsema.

Väga õige, vastutab siis iga inimene ise enda tegude eest. Sobib. See on tähtis, et inimene ise vastutuse võtab.

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja nii see teema esimese trolli nahka juba lähebki…

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja nii see teema esimese trolli nahka juba lähebki…

Ei trolli, tahan et inimene teab mida ta endaga teeb. Kuna te teate mida te endale teete, siis mina siinkohal lõpetan. Rohkem siin teemas sõna ei võta.

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei trolli, tahan et inimene teab mida ta endaga teeb. Kuna te teate mida te endale teete, siis mina siinkohal lõpetan. Rohkem siin teemas sõna ei võta.

Väga tore kuulda, poleks üldse pidanud sõna võtmagi. Viisakas inimene hakkab nõu andma siis, kui seda küsitakse, mitte ei topi ennast igale poole niisama igaks juhuks vahele.

+7
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegemist on ravimiga ja loodame, et ikka abi oskate otsida vajadusel. Sapikivitõbi aktiveerumine. Juuste väljalangemine. Naha kuivamine. Ozempic- nägu (näost ära jäämine, väjanägemine mitu aastat vanem). Harvem, kuid võimalik kõhunäärmepõletik.

Ma olen kasutanud semaglutiidi 5 kuud ja pole mingeid kõrvaltoimeid. Eriti napakas on see näo jutt – igaks, kes liiga kiiresti liiga palju võtab kaalust alla, vajub nägu ära ja nahk loendab. Ei tasu lihtsalt üle pingutada. Mina olen 17 kilo alla võtnud ja näen parem välja kui kunagi varem.

+6
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 260 )


Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil