Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 260 )

Teema: Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil

Postitas:
Kägu

Ravim on ju niigi juba kallis.

Diabeetikutele ju pole sugugi kallis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlen nüüd midagi väga ebapopulaarset, aga seda seoses jutuga, kuidas paksud diabeetikute eest ravimi ära ostavad. Üldiselt on II tüübi diabeediga säärane lugu, et korralik toitumine ja liikumine aitavad haigust suurepäraselt kontrolli all hoida. Minu isa sai diagnoosi umb 15 aastat tagasi, muutis radikaalselt söömis- ja liikumisharjumusi ning on tänase päevani süstimiseta hakkama saanud. Alla võttis säärase kiirusega, et minult küsiti tasakesi, et kas tal on vähk. Saan aru, et ilmselt on erandeid, aga suuremas plaanis on süstimine samuti mugavusvalik.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütlen nüüd midagi väga ebapopulaarset, aga seda seoses jutuga, kuidas paksud diabeetikute eest ravimi ära ostavad. Üldiselt on II tüübi diabeediga säärane lugu, et korralik toitumine ja liikumine aitavad haigust suurepäraselt kontrolli all hoida. Minu isa sai diagnoosi umb 15 aastat tagasi, muutis radikaalselt söömis- ja liikumisharjumusi ning on tänase päevani süstimiseta hakkama saanud. Alla võttis säärase kiirusega, et minult küsiti tasakesi, et kas tal on vähk. Saan aru, et ilmselt on erandeid, aga suuremas plaanis on süstimine samuti mugavusvalik. Rate this item:Submit Rating00

Täpselt nii ongi. Need suremas haiged, kelle eest ravim ära võetakse, on täpselt samasugused nõrgad paksud, kes võiks ka ise alla võtta. Ei ole nad teistest paksukestest paremad midagi.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega seal vahet pole, hetkel oleme kõik ühte moodi ravimist ilma. Otsustasin lõpetada, ei viitsi lihtsalt põdeda, kas on järgmist doosi saada või parajasti mitte. Minu jaoks ka liiga kallis, et mitu peni ette osta, kui vahepeal korraks müügile tuleb.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsisin endokrinoloogilt, et kas võiks tablettide peale üle minna, tema ütles, et kõige kangem tablett võrdub 0,5-se süstiga, et parem neid siis teha. Tema ütles, et süst on ikkagi mõjusam, isegi kui teha pool kogust.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle müüdi apteegis 1 mg puudumisel topeltkogus 0,5 mg süstleid.

Küsisin igaks juhuks oma endokrinoloogi käest üle, et kas võib 1 mg asemel kaks korda 0,5 mg teha ja ta ütles, et see on ok. Küsisin puht selle pärast, et koogiretseptiga on lihtne, tahad suuremat, võta topeltkogus jahu, ravimitega päris omapäi otsustamine ei tundu mõistlik.

Kas see sul topelt kallimaks maksma ei läinud? Ravim on ju niigi juba kallis. Ja tablette vist ei viitsi mina jahtima hakata, nagunii on aja küsimus, millal ka need lõpevad.

Läks ikka (saan ravimit soodushinnaga), aga Ozempic kirjutati mulle, kuna Metformini ja igasuguste ravimikombinatsioonidega ei saanud häid tulemusi. Ikka pikalt sai katsetatud. Ozempiciga oli alguses parem, aga praegu on natuke kehvem jälle. Eks näis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsisin endokrinoloogilt, et kas võiks tablettide peale üle minna, tema ütles, et kõige kangem tablett võrdub 0,5-se süstiga, et parem neid siis teha. Tema ütles, et süst on ikkagi mõjusam, isegi kui teha pool kogust.

Kasutan tablette ja on hetkel kõige kangemad, olen alla võtnud 17 kg  , ma ei kujutaks ette, mis siis oleks kui ma süste teeksin.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Head (kaalulangetuse eesmärgil) tarvitajad!

Mida teete sellise kõrvalnähu puhul nagu harvem roojamine? Ja kõhukinnisus? Saan aru, et sissesöödav toidukogus on nüüd oluliselt väiksem ja seetõttu ka väljutatavat materjali vähem, aga siiski ma arvan, et normaalne oleks ikka iga päev kord see protsess läbi viia ????

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin täna neljanda 0.25mg Ozempicu süsti. Peale esimest süsti esimesel nädalal oli järgmisel päeval veidi “hõre” olla. Ma seda muudmoodi kirjeldada ei oska, kui et selline “on ja ei ole ka” halb olemine. See läks õnneks suht kiiresti üle, külma vee joomine tundus aitavat. Üldse vee joomine on läinud lihtsamaks (päevas pea 2l)
Teisel nädalal oli ka järgmisel päeval teistmoodi olla aga see läks paari tunniga üle. Peale seda pole midagi täheldanud. Kõht käib läbi nii nagu varem st on päevi, kui saab ilusti käidud ja on ka paaripäevaseid pause. Päevas on mul 3 toidukorda ja 2 vahepala. Suurema toidukorra olen üritanud jätta lõuna peale.  Näljatunnet ja isusid pole üldse, mis omakorda teeb palju lihtsamaks omale toidukordade ettevalmistamise ja planeerimise. Väljas söömine on kõige keerulisem koguste mõttes, sest ei jaksa süüa aga noh tihti väljas ei käi, lihtsam on kodus toiduga mässata.
Alkoholi pole kunagi joonud ega tunne vajadust.
Liikumist on rohkem. Vitamiine söön juurde, sest kui toidukogused on väiksemad, siis ilmselt toidust kõike ei saa.
Igatahes tänase seisuga on mul kaalu maha läinud -7,5kg ja loodan, et see jätkub.

NõrkPaksuke (nende rõõmuks, kellele meeldib diagnoose panna) 😀

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi semaglutiidi kasutajaist oskab seletada, miks sel ravimil on alkoholi vastu toime ????

Seletada ei oska, aga selle toime on leidnud ka tootjad ning testivad nüüd ravimit ka alkoholismiravi eesmärgil. https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT05520775

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi semaglutiidi kasutajaist oskab seletada, miks sel ravimil on alkoholi vastu toime ????

Seletada ei oska, aga selle toime on leidnud ka tootjad ning testivad nüüd ravimit ka alkoholismiravi eesmärgil. https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT05520775

See ravim võtab ära igasugused sõltuvuslikud isud, sellepärast.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi semaglutiidi kasutajaist oskab seletada, miks sel ravimil on alkoholi vastu toime ????

Seletada ei oska, aga selle toime on leidnud ka tootjad ning testivad nüüd ravimit ka alkoholismiravi eesmärgil. https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT05520775

See ravim võtab ära igasugused sõltuvuslikud isud, sellepärast.

Pigem asendub üks sõltuvus teisega.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas läheb? On siin kedagi, kes ravimi puudumise tõttu apteekides on pidanud lõpetama? Mina olen 2 kuud ilma ravimita ja esimene kilo on tagasi, vaatamata püüdmisele kaalu hoida. (Ei ole muidugi õhust tulnud, ikka sellest, et ei suuda ilma ravimita näppe külmkapist eemal hoida.)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas läheb? On siin kedagi, kes ravimi puudumise tõttu apteekides on pidanud lõpetama?

Ma ka ei ole enam süstinud päris tükk aega. Juurde veel pole tulnud, aga kõht on kohutavalt tühi, täitsa valutab, kui proovin samamoodi 1300 kcal juurde jääda nagu ravimiga oli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kogemused? Millal mõistlik seda süstida? Kas kohe ärgates? Enne sööki? Ma tööpäeviti ärkan juba kell 7, ei söö, joon vaid kohvi. Esimene toit kell 9.30. Kuidas tarbida nii, et oleks võimalikult vähe kõrvaltoimeid (iiveldus, oksendamine)? Äkki pigem peale hommikusööki? Või siis hoopis keset päeva?

Vahet pole, millal süstid, sest toimib ju nädal aega. Üks süst nädalas, seda ikka tead? Kõrvaltoimete osas ei saa sa midagi ise teha. Organism kas harjub või mitte. Tootja räägib, et peaks harjuma, minu isiklikud kogemused on vastupidised –  läks järjest hullemaks, kuni enam kasutada ei saanud. Võibolla väiksed toidukogused ja tihedamalt aitavad.

Maksimaalset doosi niikuinii pole saada, ka diabeetikud, kes peaks süstima 1 mg nädalas, teevad 2 0,5 mg-st süsti korraga.

100% pole kindel, et ravim alati kaalu langetab. Tean inimesi, kes on suurepäraselt alla võtnud (kuid sealjuures on ka elustiili ja liikumisharjumusi oluliselt muudetud), samas tean inimesi, kes pole grammigi alla võtnud.

Mina olen ise arst ja tean ilmselt sellest ravimist nii väljakirjutaja kui tarvitaja vaatepunktist rohkem kui tavaline Perekooli kasutaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100% pole kindel, et ravim alati kaalu langetab. Tean inimesi, kes on suurepäraselt alla võtnud (kuid sealjuures on ka elustiili ja liikumisharjumusi oluliselt muudetud), samas tean inimesi, kes pole grammigi alla võtnud.

Muidugi peabki elustiili ja toitumist muutma, ega muidu ei lähe midagi alla. Aga minu kogemus on see, et ravim võttis ära igasuguse söögiisu, nüüd kui ravimit enam ei saa, on kõhus suured valud, sest on pidev nälg. Muidugi on selle valuga raskem vähe süüa kui siis, kui seda ei olnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju erinevad tabletid süstidest?

Praegu kasutan 14mg tablette ja need peaaegu üldse ei pärsi isusid. Samas süstiga ikka tundsin, et söögiisu ei olnud ja ei ajanud näksima.

Toimeaine peaks ju sama olema?

Tablettidega iga päev justkui saad värske doosi ja peaks siis ju kohe eriti mõjuma? Enda puhul tunnen, et süstidega oli suurem mõju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jõudsin 0,5 ste süstideni, kui pidin 1 mg ostma, sai ravim just otsa. 0,5-stega mingi väike mõju oli, aga seda, et üldse poleks süüa tahtnud, ei saanud küll öelda. Kokkuvõttes võtsin 3 kuuga alla 5 kilo, millest nüüd on siis 1 tagasi ja mis kuidagi enam alla minna ei taha… Tunnistan ausalt, et minu jaoks liiga kallis lõbu edasi jõurata. Püüan tahtejõudu kasvatada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tablettidega iga päev justkui saad värske doosi ja peaks siis ju kohe eriti mõjuma? Enda puhul tunnen, et süstidega oli suurem mõju.

Minu endokrinoloog ütles, et süstid on palju efektiivsemad ja kõige suurema mõjuainega tablett on umbes sarnane 0,5 mg süstiga. Aga see ei pruugi mõjuda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalu alandavad tabletid – https://euhealth24.com Kokku kaotasin ma 12 kg ja see võttis mul vähem kui kolm kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletikasutajad – mis ajal võtate ja kas vaatate et kindlasti poole tunni jooksul ei söö?

MIna hetkel tunnen, et tabletid ei aita üldse, on need 14mg-sed.

Süstidega oli söögiisu tunduvalt väiksem. Olid küll vahel ka kõrvetised kui rohkem süüa. Aga pigem lepin natukese kõrvetistega kui et üldse ei mõju.

Isegi 0,5 süst tundus efektiivsem olevat kui 14 mg tablett.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletikasutajad – mis ajal võtate ja kas vaatate et kindlasti poole tunni jooksul ei söö?

MIna hetkel tunnen, et tabletid ei aita üldse, on need 14mg-sed.

Süstidega oli söögiisu tunduvalt väiksem. Olid küll vahel ka kõrvetised kui rohkem süüa. Aga pigem lepin natukese kõrvetistega kui et üldse ei mõju.

Isegi 0,5 süst tundus efektiivsem olevat kui 14 mg tablett.

Mingil hetkel mulle tundus, et enne hommikusööki võtmine (pool tundi enne hommikusööki) ei mõju enam nii hästi. Siis lugesin siit, et kellelgi oli soovitatud võtta tablett hoopis õhtul. Nüüd võtan enne magama minekut ja järgmisel päeval on söögiisu väiksem (nagu varem).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas hetkel üldse müüakse 0,5 mg doosi mitte diabeetikule? Endokrinoloog väitis, et 0,25 mg tuleb süstida palju rohkem, et oleks efektiivsust = kallis hind. Et 0,5 mg on broneeritud diabeetikutele või tuttavatele kinni pandud apteegis.
Üks arst kirjutas, et saada on ainult 0,25 mg ja kui pole diabeedi diagnoosi, siis edasisi suuremaid doose apteegist kätte ei saa.

Kuidas Teie kogemused on? Ma olen valmis ka kuu aega proovima, mis see 0,25 mg teeb, et pidurdada seda meeletut kaalutõusu, mis hetkel toimund on. Eks siis näis, mis edasi, kas kuu pärast on võimalus suuremat doosi osta või mitte. Ma üritan igast august leida arsti kuhu pöörduda, kes saaks aidata, sest ma tõesti ei soovi perearsti juurde minna selle murega hetkel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0,25 mg süstlast saab vabalt 7-8 doosi kätte. Nii et lõppkokkuvõttes tuleb sama hind kui osta 0,5ne.

Maikuu alguses oli Laseris saade sel teemal. Ja seal mainis üks arst kaalulangetamiseks ka Saxenda-t ja Victoza-t.

Victoza on apteekides olemas, aga Saxendat ei leidnud. On keegi neid proovinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ilma range toidu jälgimiseta ja füüsilise treeninguta sellega kaal ei lange. Ta täpset protsenti ei öelnud, kuid ta ütles, et paljud arvavad, et süstivad ja söövad siis mida soovivad ja imestavad, et kaal ei lange. See ravim on mõeldud diabeetikutele abistavaks ravimiks, ainult kaalulangetuse eesmärgil süstimisel see kaalulangust ei taga.

100% õigus.Mis teeb paksuks? Väga rasvane toit? See on vale vastus.Paksuks teeb kurguauguni täis õgimine ehk inimene sööb rohkem kui vaja.Toidu portsionid peavad minema poole väiksemaks.Ainult esimene nädal on väga raske.See tuleb ära kannatada hambad ristis.Seejärel organism harjub vähese toiduga ja dieedi pidamine läheb 3 korda kergemaks.

kust selline informatsioon? enda kohta räägid??

pole elus kurguauguni söönud. mulle üldse ei meeldi täiskõhutunne. aga magusaisu on pidevalt suur. soolast ei taha üldse, magusat tahan kodu aeg. lapsepõlves vanemad muretsesis 1.tüüpi diabeedi pärast. nüüd on endokrinoloog teinud selgeks et tegemist on metaboolse sündroomiga, ehk süsivesikute metabolismi häirega. kirjutas välja semaglutiidi. söön sama palju, kuid magusaisusid enam ei ole. saan reguileerida, et võimalikult vältida süsivesikuid (kartul, jahutooted, riis), kergem juurviljadest isu täis saada. kaal hakkas langema ja päevad muutusid regulaarseks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Head (kaalulangetuse eesmärgil) tarvitajad!

Mida teete sellise kõrvalnähu puhul nagu harvem roojamine? Ja kõhukinnisus? Saan aru, et sissesöödav toidukogus on nüüd oluliselt väiksem ja seetõttu ka väljutatavat materjali vähem, aga siiski ma arvan, et normaalne oleks ikka iga päev kord see protsess läbi viia ????

ei tea millest sa räägid. ei söö ka väiksemaid koguseid. lihtsalt väldin süsivesikuid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju erinevad tabletid süstidest?

Praegu kasutan 14mg tablette ja need peaaegu üldse ei pärsi isusid. Samas süstiga ikka tundsin, et söögiisu ei olnud ja ei ajanud näksima.

Toimeaine peaks ju sama olema?

Tablettidega iga päev justkui saad värske doosi ja peaks siis ju kohe eriti mõjuma? Enda puhul tunnen, et süstidega oli suurem mõju.

kahjuks sellega on nagu zanaxiga, et organism harjub sellega ja vana doos enam ei mõju. tuleb teha pikem paus ja siis uuesti proovida. siis jälle mõjub. ainult et vahepeal tulevad kilod tagasi. iga inimese ainevahetus on unikaalne

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage mulle lollile parem palun, kuidas saab turumajanduses  ühe toote nii suur defitsiit tekkida. Kaupmees ju raha tahab. Miks tootmist ei suurendata ja mis asi see tarneraskus üldse on? Rekkad ei sõida enam v?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seletage mulle lollile parem palun, kuidas saab turumajanduses  ühe toote nii suur defitsiit tekkida. Kaupmees ju raha tahab. Miks tootmist ei suurendata ja mis asi see tarneraskus üldse on? Rekkad ei sõida enam v?

Suurendataksegi tootmist, aga see ei käi üleöö. Tootmisvõimsuse suurendamine ravimite puhul võtab väga palju aega, neid sa kuskil kuuris tootma ju ei hakka. Küll seda ravimit tuleb mingil ajal piisavalt, aga Eesti on viimaste seas, kes saab, kuna ravimi nõudlus tõusis ka mujal maailmas ühe aastaga 50-60 protsenti. Ja seda niisama lambist kuskilt üleöö välja ei võlu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks tootmist ei suurendata ja mis asi see tarneraskus üldse on?

Tarneraskus tuleneb paljude ravimite puhul sellest, et koroona ajal tootmine seisis, osade ravimite puhul nõudlus vähenes (näiteks viirushaigusi oli vähem), aukude lappimine võtab ravimite puhul aasta või paar aega, nagu see ebanormaalne olukordki kestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 260 )


Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil