Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 260 )

Teema: Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil

Postitas:
Kägu

Selgitage palun. Mul piisab päevas ühest väikesest toidukorrast, ehkki perele vaaritan. Lihtsalt ei soovi.

Miks sina siis üldse sõna võtad, kui endal pole üldse söögiisu. Teistel on jälle liiga suur söögiisu. Mul on kunagi ühe ravimi tagajärjel olnud nii, et juba öösel hakkas kõht teravalt valutama ja jätkas seda päeva vältel. Kogu aeg tahtsin süüa. Muidugi on niimoodi kehakaalu raskem säilitada, kui siis, kui söögiisu pole. Ja täpselt seda need ravimid teevadki, võtavad ära söögiisu. Seega see, mis on sinu tavaline olukord, on nende jaoks siis, kui võtavad ravimit. Siis on väga kerge imestada, et miks mõni küll paksuks on ennast söönud, mina üldse süüa ei taha.

Ei, mina ei tarvitagi ozempici jms, olen niigi alakaalus. Ma lihtsalt avaldasin arvamust, et kui süüa kolm söögikorda ja kaks vahepala ka veel, siis läheks igaüks paksuks. Kui just pole tegu aeroobikatreeneri v tippsportlasega.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin täna neljanda 0.25mg Ozempicu süsti. Peale esimest süsti esimesel nädalal oli järgmisel päeval veidi “hõre” olla. Ma seda muudmoodi kirjeldada ei oska, kui et selline “on ja ei ole ka” halb olemine. See läks õnneks suht kiiresti üle, külma vee joomine tundus aitavat. Üldse vee joomine on läinud lihtsamaks (päevas pea 2l)

Teisel nädalal oli ka järgmisel päeval teistmoodi olla aga see läks paari tunniga üle. Peale seda pole midagi täheldanud. Kõht käib läbi nii nagu varem st on päevi, kui saab ilusti käidud ja on ka paaripäevaseid pause. Päevas on mul 3 toidukorda ja 2 vahepala. Suurema toidukorra olen üritanud jätta lõuna peale. Näljatunnet ja isusid pole üldse, mis omakorda teeb palju lihtsamaks omale toidukordade ettevalmistamise ja planeerimise. Väljas söömine on kõige keerulisem koguste mõttes, sest ei jaksa süüa aga noh tihti väljas ei käi, lihtsam on kodus toiduga mässata.

Alkoholi pole kunagi joonud ega tunne vajadust.

Liikumist on rohkem. Vitamiine söön juurde, sest kui toidukogused on väiksemad, siis ilmselt toidust kõike ei saa.

Igatahes tänase seisuga on mul kaalu maha läinud -7,5kg ja loodan, et see jätkub.

NõrkPaksuke (nende rõõmuks, kellele meeldib diagnoose panna) ????

Ma täiesti heatahtlikult küsin, et kuidas sa soovid nii palju süüa – kolm toidukorda ja veel vahepalad. Minu jaoks ulme.

Mis on väljas söömises keerulist? Tellid oma eelroa ja naudid. Kõht on täis, mis probleem?

Ma siis täiesti heatahtlikult vastan. See on mu endokrinoloogi soovitus. Nii uskumatu, kui see ka pole. Ja sulle ja ühele veel vastuseks, kes lausa taevast appi kutsus,et mu portsud on tänu sellele rohule VÄGA väikesed. Ja päriselt kas eelroa suuruse portsuga terve päeva peale on võimalik kogu päeva vitamiinid kätte saada? Palun too näide mis see toit selline on? Täitsa huvitaks selline menüü, saaks ka ehk ahhetada. Ma huvipärast küsiks oma arstilt ka järele kas see vastab tõele. Või tuleb siit vastus, et uuri ise, pole aega ja sina ei hakka õpetama?

Ja aitäh soovituse eest eelroog tellida, kahjuks ei suuda ma ka eelrooga väljas olles ära süüa, sest tavaliselt on need minu jaoks suured ja üsna tüütu on igakord mingi osa koju kaasa pakkida ning ei, alati ei ole võimalik kellegagi jagada.

Eks kõrvalt vaatajana on lihtne hinnanguid anda ja ahhetada aga minul see soovitus töötab. Praeguseks on juba üle 17kg maha läinud ????

Ju käid siis mingites pubides, seal eelroad suuremad. Restoranis on eelroog ikka väike.

Iga päev söön erinevaid asju. Täna näiteks paar viilu kanafileed, pool avokaadot, salatilehed, kirsstomatid.

Eile oli heeringas, keedumuna, törts hapukoort, leivaõhik.

Ega ma õpetagi, aga ka mina oleks ilmselt ülekaaluline, kui sööksin kolm korda päevas pluss vahepalad. See, et su portsud on praegu nii imeväikesed, tundub sulle lihtsalt, sest seni sõid ilmselt maaparandaja mõõtu portse.

Sa ei saa ju ravimit igavesti võtta.

Esiteks tõepoolest restorani ei ole iga päev võimalik külastada ja olen harjunud ise süüa tegema, sest nii tuleb odavam.

Teiseks vaata palun nt siia, kui tõesti see 3 toidukorda ja 2 vahepala kõlab nii ulmelisena https://toitumine.ee/kehakaal/kehakaalu-langetamine/energia-jaotus-toidukordade-vahel

Tervise arengu instituut ilmselt omab paremini teadmisi kaalu alandamise kohta, kui perekooli käod, ei?

Pole mõtet midagi eeldada “maaparandaja portsudest” ega teha järeldusi, kui sa ei tea täpselt ega vaevu ka küsima (või uurima)

NP

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selgitage palun. Mul piisab päevas ühest väikesest toidukorrast, ehkki perele vaaritan. Lihtsalt ei soovi.

Miks sina siis üldse sõna võtad, kui endal pole üldse söögiisu. Teistel on jälle liiga suur söögiisu. Mul on kunagi ühe ravimi tagajärjel olnud nii, et juba öösel hakkas kõht teravalt valutama ja jätkas seda päeva vältel. Kogu aeg tahtsin süüa. Muidugi on niimoodi kehakaalu raskem säilitada, kui siis, kui söögiisu pole. Ja täpselt seda need ravimid teevadki, võtavad ära söögiisu. Seega see, mis on sinu tavaline olukord, on nende jaoks siis, kui võtavad ravimit. Siis on väga kerge imestada, et miks mõni küll paksuks on ennast söönud, mina üldse süüa ei taha.

Ei, mina ei tarvitagi ozempici jms, olen niigi alakaalus. Ma lihtsalt avaldasin arvamust, et kui süüa kolm söögikorda ja kaks vahepala ka veel, siis läheks igaüks paksuks. Kui just pole tegu aeroobikatreeneri v tippsportlasega.

see muudugi on vinge, et alakaal teeb eksperdiks ja tead täpselt 😉

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see muudugi on vinge, et alakaal teeb eksperdiks ja tead täpselt ????

Eriti vinge, et inimene pole oma alakaalus olemiseks midagi ise teinud, vaid tal pole lihtsalt söögiisu. Sama hea, kui ma hakkan mõnitama lühikeste jalgadega inimesi, et ma ei saa aru, kuidas sellised jalad mõnel küll küljes on, mul on küll pikad. Selgitage palun.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev söön erinevaid asju. Täna näiteks paar viilu kanafileed, pool avokaadot, salatilehed, kirsstomatid. Eile oli heeringas, keedumuna, törts hapukoort, leivaõhik.

Sa nagu seda mõelnud ei ole, et nii 500 kcal päevas normaalne inimene ei saa elatud? Tal pole sellise toiduga absoluutselt energiat mitte midagi teha. Mingitest vitamiinidest või mineraalainetest ma ei hakka rääkimagi. Oled alatoitumuses ja alakaaluline ja sina võtad sõna toitumise teemal. Tõesti huvitav.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see muudugi on vinge, et alakaal teeb eksperdiks ja tead täpselt ????

Eriti vinge, et inimene pole oma alakaalus olemiseks midagi ise teinud, vaid tal pole lihtsalt söögiisu. Sama hea, kui ma hakkan mõnitama lühikeste jalgadega inimesi, et ma ei saa aru, kuidas sellised jalad mõnel küll küljes on, mul on küll pikad. Selgitage palun.

Ülesöömine kuulub sinna suitsetamise ja alkoholismi poole. Hakkasid suitsetama, on raske maha jätta. Või jood iga päev. Ka raske maha jätta. Aga see on võimalik. Ka kaaslane ei salli tavaliselt neid sõltuvusi sul. Leiab et pead valima, kas tema või joomine.  Lühikeste jalgade puhul pole lahendusi.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülesöömine kuulub sinna suitsetamise ja alkoholismi poole.

Ei ole. See, et inimesel ei ole absoluutselt söögiisu, on kaasasündinud nagu lühikesed jalad. Kui me räägiks sellest, et inimene sööb ülisuures koguses magusat, siis võime rääkida sõltuvusest, mida saab välja harjutada ja mis on ise endale tekitatud nagu suitsetamine või alkoholisõltuvus. Küll ei saa inimene endale tekitada väikest söögiisu. See on tema organismi eripära, et inimene sööb kord päevas paar salatilehte ja rohkem isu pole. See on ausalt öeldes anomaalia, millega siin inimene uhkustab. Mõni õgib nagu loom, aga ei lähe paksuks, ka see on tema organismi eripära, millega pole midagi uhkustada, sest inimene ise pole selle heaks mitte midagi teinud. Mul käis just selline inimene külas, kes kogu aeg sööb. Tunni ajaga ajas endale sisse pähkleid, komme, krõpse vähemalt 1000 kcal eest, natukese aja pärast jälle tahtis süüa. See inimene sööb vähemalt 4000-5000 kcal päevas ja on ülikõhn. Loomulikult ei ole see tavapärane, aga inimene pole ise selle saavutamiseks mitte midagi teinud ega elu sees oma toitumisele tähelepanu pööranud.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev söön erinevaid asju. Täna näiteks paar viilu kanafileed, pool avokaadot, salatilehed, kirsstomatid. Eile oli heeringas, keedumuna, törts hapukoort, leivaõhik.

Sa ju mõistad, et sa oled mingi veiderdis oma 1 eelroaga päevas? Mis põhjusel sa nälgid? Või tõesti arvad, et alla 1200 kcal päevas süüa on kuidagi tervislik?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev söön erinevaid asju. Täna näiteks paar viilu kanafileed, pool avokaadot, salatilehed, kirsstomatid. Eile oli heeringas, keedumuna, törts hapukoort, leivaõhik.

Sa ju mõistad, et sa oled mingi veiderdis oma 1 eelroaga päevas? Mis põhjusel sa nälgid? Või tõesti arvad, et alla 1200 kcal päevas süüa on kuidagi tervislik?

Tal on toitumishäire lihtsalt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on toitumishäire lihtsalt.

On jah, aga imelik on see, et inimene imestab, et miks teised on teistsugused.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin täna süstidelt üle tablettidele. Öelge, tabletikasutajad, kas teil ka on suus kibe maitse. Nagu ükskõik, mis toitu võtan,on see kobeda maitsega. Isegi tomat! Kas see on mööduv?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülesöömine kuulub sinna suitsetamise ja alkoholismi poole.

Ei ole. See, et inimesel ei ole absoluutselt söögiisu, on kaasasündinud nagu lühikesed jalad. Kui me räägiks sellest, et inimene sööb ülisuures koguses magusat, siis võime rääkida sõltuvusest, mida saab välja harjutada ja mis on ise endale tekitatud nagu suitsetamine või alkoholisõltuvus. Küll ei saa inimene endale tekitada väikest söögiisu. See on tema organismi eripära, et inimene sööb kord päevas paar salatilehte ja rohkem isu pole. See on ausalt öeldes anomaalia, millega siin inimene uhkustab. Mõni õgib nagu loom, aga ei lähe paksuks, ka see on tema organismi eripära, millega pole midagi uhkustada, sest inimene ise pole selle heaks mitte midagi teinud. Mul käis just selline inimene külas, kes kogu aeg sööb. Tunni ajaga ajas endale sisse pähkleid, komme, krõpse vähemalt 1000 kcal eest, natukese aja pärast jälle tahtis süüa. See inimene sööb vähemalt 4000-5000 kcal päevas ja on ülikõhn. Loomulikult ei ole see tavapärane, aga inimene pole ise selle saavutamiseks mitte midagi teinud ega elu sees oma toitumisele tähelepanu pööranud.

Aga vot siin eksidki ja seetõttu ongi kõhnad kõhnad ja paksud paksud.

Inimene vastupidi just ise saabki endale väikese söögiisu kujundada! Väikesed portsud, magu muutub väikeseks, täiskõhutunne tulebki mõnest ampsust.

Enamik hakkab järgmist toidukorda sööma nii, et magu pole veel eelmisest toidukorrast tühi – ega nii ongi lumepalliefekt ja asi lähebki käest. Isu aina kasvab, järjest rohkem toitu vajatakse.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel teen veel 0.5mg, paari nädala pärast 1mg peale üle.

Kuskohast sa võtta kavatsed neid süste?

Mul on need olemas ???? Hoidsin mõni nädal tagasi ravimiinfol silma peal ja kui nägin, et 1mg kohta hakkas infot tulema, siis aega ta võttis pool päeva ringi sõitmist aga kätte ma nad sain. Ja enne kui keegi hakkab kommenteerima, minu KMI oli alguses 55 (jah nii suur) ma pole neid rohte arstilt välja luninud vaid olen käinud kogu tee läbi st endokrinoloog on diagnoosi pannud ning kompleksravi koos ühe teise ravimiga määranud. Mul on konkreetne diagnoos (lõpuks) miks kaal on selliseks läinud, sest sattusin arsti otsa, kes tegi absoluutselt kõik analüüsid ja uuris välja miks see nii on Ning ütlen kohe, et nii suure kaalunumbriga (ja diagnoosiga) soovitus liigu rohkem, söö vähem ei tööta. Ükskõik, kui arusaamatu see teile tundub ja kuidas mõni kägu teab paremini. Kuna mul ei olnud veel diabeeti, siis maksan täishinda ja kui sügiseks uut kogust 1mg ei tule (peale satu) siis pean topelt kogused ostma hakkama. Kallis ta on aga ma võtan seda nii et ma investeerin hetkel oma tulevikku. Kuna tulemused on nähtavad, siis leian et ma pean ja saan ise hetkel teha kõik, et vältida seda et tulevikus tervisekassa arvelt muud ravi saama peaks. Kui keegi leiab, et ma peaks selle tõttu puid alla saama, siis jumala eest laske käia. Õnneks toimub seda ainult siin keskkonnas, väljaspool siinset ollakse toetavad ????

NP

Ei, mina ei pane sulle puid alla. Tubli oled, et tegeled nyyd.

Vihjeks, mõnes Lõuna Euroopa riigis Ozempic retseptivaba ja saadaval.

Sinu KMI 55 on minu jaoks ettekujutamatu küll, aga pole minu asi arvustada onju, kuu asjaolusid ei tea.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin täna süstidelt üle tablettidele. Öelge, tabletikasutajad, kas teil ka on suus kibe maitse. Nagu ükskõik, mis toitu võtan,on see kobeda maitsega. Isegi tomat! Kas see on mööduv?

Ma ka tabletikasutaja, aga maitse pole muutunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga vot siin eksidki ja seetõttu ongi kõhnad kõhnad ja paksud paksud. Inimene vastupidi just ise saabki endale väikese söögiisu kujundada! Väikesed portsud, magu muutub väikeseks, täiskõhutunne tulebki mõnest ampsust. Enamik hakkab järgmist toidukorda sööma nii, et magu pole veel eelmisest toidukorrast tühi – ega nii ongi lumepalliefekt ja asi lähebki käest. Isu aina kasvab, järjest rohkem toitu vajatakse.

See on muidugi õige, et vähem süües tõmbab magu kokku ja siis on ka isu natukene lihtsam taltsudada, kuna mahub vähem sisse.

Tegelikult, see on vaid üks väike osa tegelikkuses. Söögiisu mõjutavad väga paljud asjad. Eelkõige hormoonid ning need töötavad kohe kindlasti inimestel erinevalt. Nagu öeldud, on terve rida haiguseid, mis põhjustavad kehakaalu ja söögiisu tõusu. Alustades kilpnäärme alatalitlusest lõpetades polütsüstiliste munasarjadega või lihtsalt mingi regulaatori häirumisega, mis mõjutab söögiisu (signaal täiskõhutundest ei jõua ajju). Oma keha hormoonitaset ei saa inimene ise suurt mõjutada. Seega, erinevatel inimestel on erinev suhe söögiga.

Ma isiklikult tunnen kahte keskealist (üks üle 60 ja teine üle 45) ja väga alakaalulist (lausa inetult alakaalulist) naist. Üks neist ütleb, et ta lihtsalt ei taha süüa. No löö või pooleks, aga ei taha. Aga vägisi ikka natukene sunnib. Täpselt ei tea, vbl sööb ka kord päevas 500 kcal eine. Aga seda kindlasti mitte sellepärast, et tahaks kaalu hoida, vaid ta lihtsalt ei taha rohkem süüa – ei maitse!

Teine on väga-väga mures oma kõhnuse pärast. Sööb palju, aga ainevahetuses on midagi sellist, mis ei lase kaalu normtasemele tõsta. Silma järgi tal rasvkude nagu täiesti puuduks. Nagu nahk oleks luustiku peale tõmmatud – pehmet kudet seal vahel eriti ei ole. Aga, kuna tal on vanemad ka samasugused, siis on see pärilik.

Seega, väita, et kõik inimesed on ju tegelikult ühe puuga löödud ja kõikidel on täpselt võrdne võimalus olla sale ja ise oma isusid reguleerida, on lihtsalt ignorantne.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vihjeks, mõnes Lõuna Euroopa riigis Ozempic retseptivaba ja saadaval.

Kus näiteks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin täna süstidelt üle tablettidele. Öelge, tabletikasutajad, kas teil ka on suus kibe maitse. Nagu ükskõik, mis toitu võtan,on see kobeda maitsega. Isegi tomat! Kas see on mööduv?

Tabletti võttes on küll korraks kibe maitse suus kuna see tableti pealiskiht ei ole meeldiva maitsega aga toitude maitsed küll muutunud ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna enam pole toidud kibedad ???? Samas kurbgus nagu on ikka kibe maitse. Süsti tehes seda ei tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna enam pole toidud kibedad ???? Samas kurbgus nagu on ikka kibe maitse. Süsti tehes seda ei tundnud.

Kusjuures minul on süstidega aegajalt seda mõrudat tunnet olnud küll aga avastasin, et vee joomine aitab selle vastu kenasti.

 

NP

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemus, kas 0,5 doosi saamiseks võib süstida 0,25 kaks järjestikust korda? Arsti kätte ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemus, kas 0,5 doosi saamiseks võib süstida 0,25 kaks järjestikust korda? Arsti kätte ei saa.

Jah ikka. Mul ka arst ütles, et kui 1mg ei saa, siis 2×0,5 teeb sama töö 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellegil on kogemus, kas 0,5 doosi saamiseks võib süstida 0,25 kaks järjestikust korda? Arsti kätte ei saa.

Jah ikka. Mul ka arst ütles, et kui 1mg ei saa, siis 2×0,5 teeb sama töö ????

Veider, et tablette ei lubata niimoodi mitu tükki võtta, et suuremat annust saavutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev söön erinevaid asju. Täna näiteks paar viilu kanafileed, pool avokaadot, salatilehed, kirsstomatid. Eile oli heeringas, keedumuna, törts hapukoort, leivaõhik.

Sa ju mõistad, et sa oled mingi veiderdis oma 1 eelroaga päevas? Mis põhjusel sa nälgid? Või tõesti arvad, et alla 1200 kcal päevas süüa on kuidagi tervislik?

Tal on toitumishäire lihtsalt.

Kõhnal on toitumishäire, aga paksudel ei ole?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhnal on toitumishäire, aga paksudel ei ole?

Võib küll nii olla. Aga häirega kõhna kiidetakse ja ka ta ise arvab, et on teistest kuidagi tublim, aga pakse mõnitatakse. Siit tuleb vahe, kuigi mõlemad on häirega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhnal on toitumishäire, aga paksudel ei ole?

Võib küll nii olla. Aga häirega kõhna kiidetakse ja ka ta ise arvab, et on teistest kuidagi tublim, aga pakse mõnitatakse. Siit tuleb vahe, kuigi mõlemad on häirega.

Äkki sellepärast, et kõhna toitumishäire on igati tervislikum kui paksu oma? Mina arvan, et kõhn ongi tublim kui paks, sa ei?

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Äkki sellepärast, et kõhna toitumishäire on igati tervislikum kui paksu oma? Mina arvan, et kõhn ongi tublim kui paks, sa ei?

Miks sa nii arvad? Anoreksia on ikka väga ebatervislik ja eluohtlik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sellepärast, et kõhna toitumishäire on igati tervislikum kui paksu oma? Mina arvan, et kõhn ongi tublim kui paks, sa ei?

Ega nälgimine pole sugugi tervislikum kui kerge ülekaal. Pigem vastupidi. Aastaid toitainetepuuduses olla pole kuidagi tervislik. Ja kui inimesel puudub lihtsalt söögiisu, pole tema tublidusega siin mingit pistmist. Mis mõttes ta tublim on? Mõni paks peab sellegi kehakaalu hoidmiseks väga palju vaeva nägema, et üleüldse sajakiloseks ei paisuks, mis mõttes on söögiisuta kõhn tublim?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin täna neljanda 0.25mg Ozempicu süsti. Peale esimest süsti esimesel nädalal oli järgmisel päeval veidi “hõre” olla. Ma seda muudmoodi kirjeldada ei oska, kui et selline “on ja ei ole ka” halb olemine. See läks õnneks suht kiiresti üle, külma vee joomine tundus aitavat. Üldse vee joomine on läinud lihtsamaks (päevas pea 2l)

Teisel nädalal oli ka järgmisel päeval teistmoodi olla aga see läks paari tunniga üle. Peale seda pole midagi täheldanud. Kõht käib läbi nii nagu varem st on päevi, kui saab ilusti käidud ja on ka paaripäevaseid pause. Päevas on mul 3 toidukorda ja 2 vahepala. Suurema toidukorra olen üritanud jätta lõuna peale. Näljatunnet ja isusid pole üldse, mis omakorda teeb palju lihtsamaks omale toidukordade ettevalmistamise ja planeerimise. Väljas söömine on kõige keerulisem koguste mõttes, sest ei jaksa süüa aga noh tihti väljas ei käi, lihtsam on kodus toiduga mässata.

Alkoholi pole kunagi joonud ega tunne vajadust.

Liikumist on rohkem. Vitamiine söön juurde, sest kui toidukogused on väiksemad, siis ilmselt toidust kõike ei saa.

Igatahes tänase seisuga on mul kaalu maha läinud -7,5kg ja loodan, et see jätkub.

NõrkPaksuke (nende rõõmuks, kellele meeldib diagnoose panna) ????

Ma täiesti heatahtlikult küsin, et kuidas sa soovid nii palju süüa – kolm toidukorda ja veel vahepalad. Minu jaoks ulme.

Mis on väljas söömises keerulist? Tellid oma eelroa ja naudid. Kõht on täis, mis probleem?

Ma siis täiesti heatahtlikult vastan. See on mu endokrinoloogi soovitus. Nii uskumatu, kui see ka pole. Ja sulle ja ühele veel vastuseks, kes lausa taevast appi kutsus,et mu portsud on tänu sellele rohule VÄGA väikesed. Ja päriselt kas eelroa suuruse portsuga terve päeva peale on võimalik kogu päeva vitamiinid kätte saada? Palun too näide mis see toit selline on? Täitsa huvitaks selline menüü, saaks ka ehk ahhetada. Ma huvipärast küsiks oma arstilt ka järele kas see vastab tõele. Või tuleb siit vastus, et uuri ise, pole aega ja sina ei hakka õpetama?

Ja aitäh soovituse eest eelroog tellida, kahjuks ei suuda ma ka eelrooga väljas olles ära süüa, sest tavaliselt on need minu jaoks suured ja üsna tüütu on igakord mingi osa koju kaasa pakkida ning ei, alati ei ole võimalik kellegagi jagada.

Eks kõrvalt vaatajana on lihtne hinnanguid anda ja ahhetada aga minul see soovitus töötab. Praeguseks on juba üle 17kg maha läinud ????

Ju käid siis mingites pubides, seal eelroad suuremad. Restoranis on eelroog ikka väike.

Iga päev söön erinevaid asju. Täna näiteks paar viilu kanafileed, pool avokaadot, salatilehed, kirsstomatid.

Eile oli heeringas, keedumuna, törts hapukoort, leivaõhik.

Ega ma õpetagi, aga ka mina oleks ilmselt ülekaaluline, kui sööksin kolm korda päevas pluss vahepalad. See, et su portsud on praegu nii imeväikesed, tundub sulle lihtsalt, sest seni sõid ilmselt maaparandaja mõõtu portse.

Sa ei saa ju ravimit igavesti võtta.

Esiteks tõepoolest restorani ei ole iga päev võimalik külastada ja olen harjunud ise süüa tegema, sest nii tuleb odavam.

Teiseks vaata palun nt siia, kui tõesti see 3 toidukorda ja 2 vahepala kõlab nii ulmelisena https://toitumine.ee/kehakaal/kehakaalu-langetamine/energia-jaotus-toidukordade-vahel

Tervise arengu instituut ilmselt omab paremini teadmisi kaalu alandamise kohta, kui perekooli käod, ei?

Pole mõtet midagi eeldada “maaparandaja portsudest” ega teha järeldusi, kui sa ei tea täpselt ega vaevu ka küsima (või uurima)

NP

Muidugi jaa, teada levinud standard, pane aga edasi kolm toidukorda ja veel vahepalad. Ega modellikeha nii ei saa. Kusjuures eriti lōbus on see, et sa ei suuda üht restorani eelrooga süüa, aga küll jõuad viis korda päevas süüa ja tunned selleks vajadust?:)

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vihjeks, mõnes Lõuna Euroopa riigis Ozempic retseptivaba ja saadaval.

Kus näiteks?

Hispaanias.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sellepärast, et kõhna toitumishäire on igati tervislikum kui paksu oma? Mina arvan, et kõhn ongi tublim kui paks, sa ei?

Ega nälgimine pole sugugi tervislikum kui kerge ülekaal. Pigem vastupidi. Aastaid toitainetepuuduses olla pole kuidagi tervislik. Ja kui inimesel puudub lihtsalt söögiisu, pole tema tublidusega siin mingit pistmist. Mis mõttes ta tublim on? Mõni paks peab sellegi kehakaalu hoidmiseks väga palju vaeva nägema, et üleüldse sajakiloseks ei paisuks, mis mõttes on söögiisuta kõhn tublim?

Ehk siis vormis inimesed pole tublid ja tublid on vaid paksud, et nad suudavad oma kaalu alla 200 kg hoida? Lausa medalit väärt? Sa ise ei taju enam tegelikkust. Ainult õigustad oma ülekaalulisust.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 260 )


Esileht Ilu ja tervis Semaglutiid (Ozempic, Rybelsus) kaalulangetuse eesmärgil