Esileht Tööelu, raha ja seadused. Seoses lõpparve tasumisega

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Seoses lõpparve tasumisega

Postitas:
Kägu

Täna on viimane tööpäev. Kas lõpparve rahad peavad täna (pühapäeval) laekuma või homme?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna on viimane tööpäev. Kas lõpparve rahad peavad täna (pühapäeval) laekuma või homme?

Esmaspäeval

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõpparve peab olema välja makstud hiljemalt viimasel tööpäeval!

Töölepingu seaduse (TLS) kohaselt muutuvad töölepingu lõppemisega kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks (TLS § 84 lg 1). Teisisõnu tekib töötajal õigus nõuda tööandjalt rahaliste kohustuste täitmist.

Tööandja peab maksma töölepingu lõppemise päeval töötajale kõik väljateenitud tasud (töötasu, kasutamata puhkuse hüvitise jne). Lisaks tuleb tal hüvitada töötajale tööülesannete täitmisega seotud kulud, eelkõige lähetusega seotud kulud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpparve peab olema välja makstud hiljemalt viimasel tööpäeval!

Jah ja kui see satub pühapäevale, siis esmaspäevaks.
Täpselt sama ütleb Tööinspektsiooni nõustamisjurist Kaire Saarep:
“Samas kui töölepingu lõppemise päev langeb pühapäevale ehk nädalavahetusele, on tööandjal kohustus lõpparve välja maksta järgneval tööpäeval ehk esmaspäeval.”
(Allikas: http://www.vastused.ee/loe/oigus/toooigus/14717/milline-viimane-toopaev-lahkumisavalduse.html)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõpparve peab olema välja makstud hiljemalt viimasel tööpäeval!

Töölepingu seaduse (TLS) kohaselt muutuvad töölepingu lõppemisega kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks (TLS § 84 lg 1). Teisisõnu tekib töötajal õigus nõuda tööandjalt rahaliste kohustuste täitmist.

Tööandja peab maksma töölepingu lõppemise päeval töötajale kõik väljateenitud tasud (töötasu, kasutamata puhkuse hüvitise jne). Lisaks tuleb tal hüvitada töötajale tööülesannete täitmisega seotud kulud, eelkõige lähetusega seotud kulud.

Jah, seadus ütleb nii tõesti, aga sama seadus ei saa sundida raamatupudajat, kes lõpparve välja arvutab, tööle tulema tema puhkepäeval.
Ja enne pühapäeva õhtut raamatupidaja ei tea ka, kas töötaja sel viimasel päeval ikka lõpuni oma tunnid tööl on.
Nii et varem ei saa ka ülekannet panka sisestada.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Seoses lõpparve tasumisega