Esileht Lapse ootamine Septembri beebid 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 341 )

Teema: Septembri beebid 2019

Postitas:
Kägu

Minul oli korra väga tugev iiveldus. Selle peale tegin ka kohe testi. Nädalaid oli siis kalkulaatori järgi 3 +5. Järgmisest päevast alates kuni siiani ei ole rohkem kordagi iiveldanud ega ka muid sümptomeid olnud. Praegu nädalaid täpselt 5. Esimese lapsega iiveldas esimesest päevast alates ja terve esimene trimester. Olen juba päris mures,sest mu aasta ja poolene laps vajab päris palju süles vedamist ja kaalub 15.5 kg. Lisaks ka veel imetan teda. Räägitakse, et see ei mõju ka rasedusele hästi,aga imetamisnõustaja lubas jätkata ja ei leia, et ohtlik oleks. Loodan väga, et ei ole beebile liiga teinud ja kõik ikka hästi. Arstile sain aja 24.01. Siis rasedust täpselt 8 nädalat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oleks 2 küsimust:

1. Kui TA on augusti lõpus nt aga laps sünnib ikkagi septembris siis kas palgaarvestus on uue seadusemuudatuse järgi? Või veel vana kuna TA augustis ja siis seadusemuudatust pole.

2. Kui TA on septembris ja arvestusperiood on 09.18-09.19. Juhul kui ma lähen dekreeti nt 2.08 , siis kuidas on arvestusperiood ikkagi 12 kuu lõikes kui september 2019 ma enam palgaliselt ju tööl midagi ei teeni?

Aitäh kes vastata viitsivad 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kikimiki

Okei tegelt lugedes tuleb meelde, et mul on ka ikka veel sümptomeid 😀 pissihäda on umbes 24/7 ja kõht on koguaeg tühi. Kui nii edasi, siis veeren sûnnitama. Nii kui kõht tühi, ajab iiveldama.

Selle seaduse kohta lugesin niipalju, et vana kehtib vaid siis, kui kuskil juunis sünnitada, sest loevad ka 70p sünnituspuhkust. Väga pole end selle teemaga kurssi viinud, aga augusti sûnd ei päästa ka enam mu meelest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel nädalal lisandunud pearinglus ja hommikune iiveldus. Öösiti on rasks magada, sest nahk sügeleb? Olen kuulnud, et seda esineb sümptomina pigem hiljem. Nii et ilmselt on süüdi kesküte ja kuiv nahk, mida proovin niisutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kikimiki

Jaa, pea ka ringleb pidevalt püsti tõustes! Ja kohe nii, et pean kätega peast kinni hoidma mõnda aega 😀 hajameelsus vist ka, et kõik kohe meelde ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oleks 2 küsimust:

1. Kui TA on augusti lõpus nt aga laps sünnib ikkagi septembris siis kas palgaarvestus on uue seadusemuudatuse järgi? Või veel vana kuna TA augustis ja siis seadusemuudatust pole.

2. Kui TA on septembris ja arvestusperiood on 09.18-09.19. Juhul kui ma lähen dekreeti nt 2.08 , siis kuidas on arvestusperiood ikkagi 12 kuu lõikes kui september 2019 ma enam palgaliselt ju tööl midagi ei teeni?

1. Kui sa RSP-le ei lähe ja laps sünnib septembris, on VH uue seaduse järgi.

Kui sa RSP-le ei lähe ja laps sünnib augustis, siis vana järgi.

RSP-le minnes igal juhul uue seaduse järgi.

Õigus vanemahüvitisele algab rasedus- ja sünnituspuhkuse lõpupäevale järgnevast päevast. Kui ema ei saanud rasedus- ja sünnituspuhkust, tekib õigus vanemahüvitisele alates lapse sünnist.

2. Sa ilmselt pead vanemhaüvitise arvestusperioodi silmas?
Esmalt tuleb võtta maha lapse sünnikuule eelnenud 9 kuud ehk kui su laps sünnib sept 2019, võta esmalt maha sellest 9 kuud (ehk august 2019, juuli 2019…detsember 2018). Olenemata tähtajast või sellest kas laps sünnib enne tähtaega, hiljem või õigel ajal, võetakse igal juhul maha esmalt lapse reaalsele sünnikuule eelnenud keskmine raseduse pikkus ehk 9 kuud.

VH hakkad saama nende 12 kuu põhjal, mis rasedusele eelnesid ehk siis 1.12.2017-30.11.2018 (kui laps sünnib septembris).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas RSP-le minek on siis vabatahtlik ja kuidas saada aru, kas seeläbi võidad või mitte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haha, esmarasedana lugesin ja uurisin igast lehekülgi ja sattusin peale vist mingile lehele kus oli nädalate kaupa kirjas, mis kehaga ja lootega toimuma hakkab. Rääkisin siis kaaslasele ka, et varsti võib hakata uni maha murdma ja vajan lõunauinakuid.. sellepeale mees vastas, et siis ma küll koguaeg rase olnud 😂

Please wait...
Postitas:
Kägu

VH hakkad saama nende 12 kuu põhjal, mis rasedusele eelnesid ehk siis 1.12.2017-30.11.2018 (kui laps sünnib septembris).[/quote]

Kas kuupäevad ikka õiged? 2018 palga järgi see arvestus pole?
Oled kirjutanud 2017.. 🤔

Mul oleks 2 küsimust:

Õigus vanemahüvitisele algab rasedus- ja sünnituspuhkuse lõpupäevale järgnevast päevast. Kui ema ei saanud rasedus- ja sünnituspuhkust, tekib õigus vanemahüvitisele alates lapse sünnist.

Esmalt tuleb võtta maha lapse sünnikuule eelnenud 9 kuud ehk kui su laps sünnib sept 2019, võta esmalt maha sellest 9 kuud (ehk august 2019, juuli 2019…detsember 2018). Olenemata tähtajast või sellest kas laps sünnib enne tähtaega, hiljem või õigel ajal, võetakse igal juhul maha esmalt lapse reaalsele sünnikuule eelnenud keskmine raseduse pikkus ehk 9 kuud.

VH hakkad saama nende 12 kuu põhjal, mis rasedusele eelnesid ehk siis 1.12.2017-30.11.2018 (kui laps sünnib septembris).

VH arvestusperiood on kindlasti 2017 detsember? Ei saa ju olla 2017. See oleks siis üleelmise aasta järgi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kuupäevad ikka õiged? 2018 palga järgi see arvestus pole?

Oled kirjutanud 2017.. 🤔

Mul oleks 2 küsimust:

VH arvestusperiood on kindlasti 2017 detsember? Ei saa ju olla 2017. See oleks siis üleelmise aasta järgi[/quote]

Saab küll, süvene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et on viimane aeg endale uus seadusemuudatus selgeks teha:

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/muudatused-perehuvitiste-seaduses-septembris-2019

Millal laps eeldatavalt sünnib? Võta raseduse 9 kuud sellest maha ja VH arvestatakse uue seaduse järgi rasedusele eelneva (mitte sünnitusele!) 12 kuu põhjal, ja ka mitte enam kalendriaasta põhjal. Seega saab väga hästi ja ongi sinu juhtumi puhul ka 2017.a detsember sees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/muudatused-perehuvitiste-seaduses-septembris-2019

Millal laps eeldatavalt sünnib? Võta raseduse 9 kuud sellest maha ja VH arvestatakse uue seaduse järgi rasedusele eelneva (mitte sünnitusele!) 12 kuu põhjal, ja ka mitte enam kalendriaasta põhjal. Seega saab väga hästi ja ongi sinu juhtumi puhul ka 2017.a detsember sees.

Tsitaat sinu enda antud lingist:

Näide 1: Kui laps sünnib 10. septembril 2019, kehtib juba igal juhul uus kord ja arvutame vanemahüvitise selle lapse vanematele uue korra järgi. Lapse sünnikuust ehk septembrist 2019 lahutame 9 täispikka kuud = detsember 2018. Arvesse lähevad seega detsembrile 2018 eelnenud 12 kalendrikuud. Vanemahüvitise suuruse arvutame perioodi 1. detsember 2017- 30. november 2018 teenitud tulude alusel.

Seega arvutatakse ikka sünnitusele eelnenud 9 kuud.

EDIT: vabandust, seda sa ju kirjutasidki. Minu viga 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seega arvutatakse ikka sünnitusele eelnenud 9 kuud.

Ja mis kuupäevad ma enda näites siis tõin? Ma ei saa hetkel aru,kas sa vaidled mulle vastu või oled nõus?

Jah, sünnitusele eelnevad 9 kuud võtad maha ehk siis raseduse ajal teenitud tulud EI LÄHE arvesse vaid need 12 kuud, mis olid enne sinu rasedaks jäämist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selge. Sain aru. Tänud
Haiguslehed lähevad ka siis selle perioodi järgi arvestusse nagu ma aru saan eks? 12.2017-11.2018

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas RSP-le minek on siis vabatahtlik ja kuidas saada aru, kas seeläbi võidad või mitte?

RSP-le saab minna siis, kui sul on töökoht, kust minna, sest sisuliselt on tegu ühe töövõimetuslehe liigiga ja kui lähed õigeaegselt (maksimaalselt 70 päeva, minimaalselt 30 päeva) enne sünnitustähtaega,siis saad selle eest 140 päeva sünnitushüvitust. Nende 140 päeva lõppedes tekib sul õigus vanemahüvitisele. Kui sa nt otsustad, et lähed RSP-le 20 päeva enne sünnitustähtaega, siis vähendatakse sinu sünnitushüvitist 10 päeva võrra ehk saad 130 päeva eest. Ja arvesta, et kuigi sa sel juhul said sünnitushüvitist lühema aja eest, siis EI pikene selle võrra sinu vanemahüvitise periood.

Kui sul on õigus RSP-le, aga sa seda ei kasuta – nt oledki tööl kuni sünnitama minekuni – siis makstakse sulle 70 esimest päeva vanemahüvitist töötasu alammääras.

Kui sa oled töötu, siis sul polegi kuskilt RSP-le jääda ja seega ei saa sa ka sünnitushüvitist. Vanemahüvitist hakkad aga saama lapse sünnist alates.

Sünnitushüvitis arvutatakse lapse sünnile eelneva kalendriaasta sotsmaksustatud tulude põhjal.

Seega, on sinu otsustada,kas soovid saada hüvitist nende 140 päeva eest või mitte, arvuta see ise välja. Lisaks sellele teenid sa nende 140 päeva jooksul ka puhkust (TLS §68, lg 2): Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg.

Please wait...
Postitas:
Mannukene

Tere, sain ka täna oma triibud.
Eelmine aasta kaks järjest peetumust. Loodan, et seekord õnnestub püsima jääda.
Teispäev juba arstile,siis 4+5 saan rohu peale, et säiliks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere Mannukene ja palju õnne triipude puhul!

Minul on viimase 6 aasta jooksul olnud 3 katkemist/peetumist. Lisaks säilimise probleemile on mul ka probleeme rasedaks jäämisega, s.t et iga raseduse jaoks pean kauem kui 1 aasta proovima (ehk siis mul lapsi polegi).

Mulle pole varem säilitamiseks rohtusid välja kirjutatud, kuid saan samamoodi teisipäeval arstile, siis selgub mis minust edasi saab.
Täna peaks olema 4+3, kuid päevade asemel on juba nädal aega olnud määrimine. Mu ootused eriti kõrged pole.

Helbeke

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun mulle ka selgitust. Olen kaevanud seadustes ja enda puhul ei saa ikka aru. Naasin tööle september 2018.a. (enne seda olin eelmise lapsega kodus) VH eelmise lapsega lõppes augustis 2018.
Kuidas siis minu puhul on dekreedi ja VH arvutamine.4 kuud on 2018 aastal sots. maksuga maksustatud tulu. Kas see summa siis jagatakse siis ikka 365 päevaga? Ja ma siis kaotan nii palju? Mõlema puhul, nii VH kui ka dekreedirahades?

Palaun vabandust oma rumalust ja mitte arusaamis 🙁

Tähtaeg 01.09

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna arstil, samuti määrinud mitu päeva. Loode oli olemas ja ka südametöö. Kirjutati toetavat hormooni.
Mul on 4-s rasedus ja eelneva kolmega on samuti olnud määrimine, alati olen ka ravi saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun mulle ka selgitust. Olen kaevanud seadustes ja enda puhul ei saa ikka aru. Naasin tööle september 2018.a. (enne seda olin eelmise lapsega kodus) VH eelmise lapsega lõppes augustis 2018.

Kuidas siis minu puhul on dekreedi ja VH arvutamine.4 kuud on 2018 aastal sots. maksuga maksustatud tulu. Kas see summa siis jagatakse siis ikka 365 päevaga? Ja ma siis kaotan nii palju? Mõlema puhul, nii VH kui ka dekreedirahades?

Palaun vabandust oma rumalust ja mitte arusaamis 🙁

Tähtaeg 01.09

Sain omad vastused, kahjuks ei saa ma seda siit ära kustutada, hüpakse sellest postitusest üle 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lähen arstile uuesti 10.01
Peale seda kui arst enamvähem ära suudab tuvastada kui palju ma rase olen siis võtan end ITKs arvele ka.😃
Tähtaeg kõigub mul seal 27.08-5.09 vahel enda arvutuste järgi
Kuna esimene laps pidi sündima novembris aga tuli oktoobris siis ei julgegi väga ülekandmisele panustada ja sel juhul jääks ma augustisse..

Please wait...
Postitas:
pacius

Minul sai eile tasulises UHs käidud. Kõik tundus kenasti olevat – emaka limaskest paks ja kohev, paiknemine õige (mis oli mul suureks hirmuks). Arsti sõnul alla 5 nädala ehk siis suurt midagi rohkem näha ei olnudki. Päevade järgi arvutades oleks pidanud olema 5+6 aga nagu ma ka varem siin maininud, siis viljastumine toimus ilmselt ikka hiljem. 21.12 ei saanud kõige varajasema testiga isegi mitte imeõrna triipu ja kaks sama tugevusega triipu sain mina alles 02.01. Sellegipoolest sain enda esimese UH pildi ka juba kätte 😀 31.01 sain järgmise aja juba TÜKi. Tundub meeletult pikk ootamine 😀 Ilmselt ikka käin ja teen vahepeal selle veretesti enda südamerahuks ka ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul sai eile tasulises UHs käidud. Kõik tundus kenasti olevat – emaka limaskest paks ja kohev, paiknemine õige (mis oli mul suureks hirmuks). Arsti sõnul alla 5 nädala ehk siis suurt midagi rohkem näha ei olnudki. Päevade järgi arvutades oleks pidanud olema 5+6 aga nagu ma ka varem siin maininud, siis viljastumine toimus ilmselt ikka hiljem. 21.12 ei saanud kõige varajasema testiga isegi mitte imeõrna triipu ja kaks sama tugevusega triipu sain mina alles 02.01. Sellegipoolest sain enda esimese UH pildi ka juba kätte 😀 31.01 sain järgmise aja juba TÜKi. Tundub meeletult pikk ootamine 😀 Ilmselt ikka käin ja teen vahepeal selle veretesti enda südamerahuks ka ära.

Oleme ühekaugusel😉Ja mul arst TÜK 29.01, eks näis…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma nii elevil ja äksis. Käed värisevad. Lugesin seda tremat juba ammu, lootuses, et daan ka teie rüppe.
Homme peaks pp hakkama ja tegin täna varajase testi, ilusti 2 triipu. Teine küll heledam, aga arvestatav.
Loodan et kõik korras ja jääb püsima.
Kodus üks metslane 1.5aastane poiss samuti ja teismeline poeg. Abikaasa unistab, et lõpuks daab tütre ka 😅
Rasedust peaks siis olema 3+5n ta 16.09

Muna 🎀🎀🎀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 39 korda. Täpsemalt
Postitas:
pacius

Palju õnne, Muna! 🎉😍

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised. Kas keegi plaanib ka niptify testi teha?

Muna 🎀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju palju õnne Muna! 😊

Mul on täitsa mõttes ja vist juba ka plaan, et teen selle niptify testi. Aega on veel mõelda 😊

-kroko-

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muna 🎀

Kas see on see kromosoomhaiguste test?
Kas seda mitte niikuinii ei tehta arstil kui arvele võtma minnakse 12 nädala paiku?
Mul esimese lapsega tehti igasuguseid uuringuid enne kui arvele võtma läksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muna 🎀

Kas see on see kromosoomhaiguste test?

Kas seda mitte niikuinii ei tehta arstil kui arvele võtma minnakse 12 nädala paiku?

Mul esimese lapsega tehti igasuguseid uuringuid enne kui arvele võtma läksin.

Ei. See test on uus ja tasuline. Guugelda saad infot.
Sellest aastast vist nüüd 250€?
Sellega saab teada ka soovi korral 100% lapse soo. Tehakse ema vere analüüsi kaudu.

Please wait...
Postitas:
Kikimiki

Palju õnne Muna! Niii tore!

Mina sain ootamatult aja naistearstile ja käisin just âra. Nii kui sisse astusin ja arstikabineti lõhn vastu hüppas, jooksin vetsu öökima 😀 Aga rasedust täpselt 6+2, loode õiges mõõdus ja südametöö olemas. Seega võib rahulikumalt hingata 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 341 )

Esileht Lapse ootamine Septembri beebid 2019