Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Septembri Triibupüüdjad 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 385 )

Teema: Septembri Triibupüüdjad 2019

Postitas:
Triibukas27

Tere September!

Copy eelmisest teemast:
LÜHENDID:
OV- Ovulatsioon
CD- CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on
– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev
DPO- DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:
Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/
Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:
Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! 🙂

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! 🙂

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

HCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest HCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid 😉

Kas see või too HCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks HCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! 🙂

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub HCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Please wait...
Postitas:
Triibukas27

Teen siis otsa lahti. Tänaseks olen triipe püüdnud aasta ja 1kuu.
19.sept arstile..selgub mis edasi saab kui aaasta tagasi arstil käisin siis ta ütles mulle,et paari kuu pärast näeme..sõnas vist ära🤔😁

Väike lootus rase olla on veel olemas. Päevad peaksid hakkama 6-ndal.

Täna sai pere ainus laps neljandasse klassi saadetud.
Oleks aeg ühe beebi jaoks 😊

Kõigile triibulist kuud!

Please wait...
Postitas:
munaots

Tuli ka kaotust tunnistada ja augustist septembri ülekolida. Hetkel DPO6 ja lootust paju. Järgmise nädala lõpus saab mingeid vastuseid ootama hakata.
Triibutamist katsetanud peale 6 aastatst pillide popsimist nüüdseks selle aasta kevadest. Homme sõidame mehega nädalaks vahemere äärde. Oleks nii vahva kui saaks seal imelisi uudiseid jagada. Samas natuke pelgan ka teste teha puhkusel. Negatiivse korral võib pettumus reisitunde nässu keerata.

Igaljuhul loodame parimat ja saagikoristus kuusse palju triipe

Please wait...
Postitas:
biancaA

Mina olen olnud triibupüüdja juba üle 3 aasta. Olemas sama mehega 10a laps. Ise oleme 30ndates, terved.
Selle 3aasta sisse On jàànud ûks IVF, mitmeid kuid stimuleerimisi hormoonidega, refleksolooga, nôelravi, pendliga ravitseja ja midagi kindlasti veel. Olgu öeldud, et vabalt On vôetud küll ja kûll, kôike pole jàrjest tehtud. Praegu proovin veel nôelraviga. Arsti olen ka vahetanud, viimane arst ûtles, et munasarjad On laisad, munarakke On palju. Ise môôdan nüüd ûle pika aja basaali Ja teen ov teste. Kôik nagu toimib.
Nôelraviarst utleb et mul kàed-jalad külmad,emakas ka külm. Tema arvab, et ravimid ei aitakski.
Edu kôigile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Annan ka siin ennast üles, esimese postituse tegin eelmisel kuul siia, jälginud olen pikemat.
Lapse saamise plaan kevade lõpust, siiani uudisteta. Kuigi ausalt öeldes pole ühtegi rasestumisvastast vahendit kasutanud viimase 2 ja poole aasta jooksul :S
Täna DPO6, isegi lootma ei hakka.

Kõigile jätkuvalt kiireid triipe!

Mann(34)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
ilussuvi

Püüdnud üle kolme aasta. Lähikuudel on lootus suurem, sest juuli lõpust on mees võtnud ravimit, vitamiine ja retseptiga foolhapet – et halba halospermi tulemust parandada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere, mina ka siin. Kirjutanud käona juba maist saadik kuna kasutajanimi on mu pärismini. Triipe püüdnud maist, teinud kenasti ov teste, et tabada õiget hetke. Juulis sain kolm päeva enne päevi triibud aga päevade õigel päeval algasid ka päevad. Triibud olid juba korralikud tumedad ning siis teine triip kadus.
Hetkel dpo4 ja ov sai korralik panus antud.

E.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 38 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tihane20

Tere!

Mina olen ka siin randades. Hakkame mehega jälle koos vitamiine sööma mis siis aitavad kaasa. Kas keegi kasutab ka libestit, kui jah siis millal? Ja olen lugenud siit ka vaarika varre tee kohta, aga millal seda täpsemalt jooma peab?

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Kirjutan ka kokkuvõtte. Triipude püüdmist saab detsembris 3 aastat. Eelnine aasta oktoobris ka triibud sain, kui kuu hiljem tabas šhokk, emakaväline, rasedust oli tolleks hetkeks 7+ nädalat. Toimus LAP teel katkestus. Sest loode kasvas. HCG muudkui tõusis.
See selleks.
Nüüd siis uuesti püütud jaanuarust. Ja tulemusteta. Kolmapäeval oli viljatusravi visiit enda naistearsti juurde. S.Sekavini ja tema pani aja IVF kirja detsembriks. Seniks püüane oma jõududega ikka rasestuda😊
Ravi hetkel ei määranud, kõik korras. Sel nädal oli ov, esimest korda viimase aja jooksul ei saa ma aru millal mul see nädal ov oli, tegelt ka. Kui muidu tunnen hästi. Kolmapäeval arst arvas, et ära ei tohiks olnud olla veel, aga hiljemalt laupäevaks küll. Mind ajabki see hetkel segadusse, et esmaspäeval oli vasakul pool vahekorras olles tunda miskit muna taolist. Aga UH selgus et ov toimub paremal, mis oli suur üllatus. Sest ma ka tundsin ov tunnuseid eelnevatel päevadel ka seal pool. Ja samas terve nädal on kõht veider ja metsikud gaasid ja õhku täis. Alates esmaspäevast saadik siiani🤔 sellepärast ei saagi seekord ov täpsest toimumisest aru🤭 ja eile asjatades oli valus, kannatasin ära, sest oli vaja, meil tuli kahjuks 3 päeva pausi sisse, minu väsimuse tõttu. Siis oli eile viimane piir olla, et siiski saaks viimane panus antud. Iseasi kas ka kasulik(kähkukas dušši all) mõtlen , et nirises välja ju😀😀 ehk ikka jagus ka õilsaks asjaks🤭
Nii, et mina enda peaga julgen lugeda umbes täpselt täna dpo1. Kuna sex oli valulik.Kuigi kindel pole milleski see tsükkel. Muidu ov tavaliselt minul 6-8CD . Aga eile 12CD. No saame näha. Segane ootus tuleb😁

Please wait...
Postitas:
marju1

Kolin ka augusti triibupüüdjatest siis siia 🤦‍♀️ Kodus 3,5 aastane keda oodates ootasime triipe üle pooleaasta. Vaatame kaua siis sel korral Triibud end oodata lasevad. Arst 25.sept

M(26)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustan nüüd esimest kuud triibupüüdmisega. Spiraali lasin eemaldada üle kuu aja tagasi. Vitamiine hakkasime mõlemad mehega võtma paar kuud tagasi. Kodus on olemas 3,5a laps, keda kaua ootama ei pidanud, aga enne rasestumist vajasin siiski väikest ravi, sest tsükkel oli väga ebaregulaarne. Praegu olen võtnud Inofolicut ja varunud ovulatsioonitestid koju, sest eelmine kord selles kombinatsioonis õnnestus rasestuda kohe esimesel korral. Praegu CD26 ja lihtsalt ootan.
MrsSmith (31)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Soft

Minul ka arstil käidud ja nagu arvasin, siis muud varianti, kui IVF, pole.

Olen Blonduga sama kaugel järjekorras. Ehk siis novembri alguses pean kirjutama, et detsembris saaks raviskeemiga pihta hakata. Kutsus mu veel nüüd septembris tagasi, et teha veretestid ja vaadata limaskesta paksust.

Veel pole mul päevad hakanud. Flo järgi tsükli 27. päev. Loodan ikka, et nende väheste seemnerakkude seas on üks tubli, kes jõuab õigesse kohta. Testi ei tee enne, kui 30 päeva täis on.

Please wait...
Postitas:
chikibriki

Okei, mina ka siis siin.

Triipe püütud ajaliselt aasta nüüd see kuu, kuigi kuna vahepeal jäi mitu kuud ajalis-asukohaste iseärasuste tõttu vahele, siis 10. Tsükkel. Enne võtsin pille ca 8 aastat, eelmisel kevadel lõpetasin. Esialgu mitte lapsesoovi tõttu, lihtsalt mõtlesin, et aitab kah. Enne pille oli tsükkel enamvähem regulaarne ja mõtlesin kalendermeetodit kasutama hakata. Praegu tsükkel umbestäpselt 26 päeva, kuigi korraks oli mingi hetk kolm kuud järjest 30 päeva. Olen sari rasedaks mõtleja 😛 ja see oli selles osas ikka suht hull aeg. Hetkel cd12 ja ov ootan paari päeva pärast. Ovulatsiooni teste teen ka teist kuud ja tänane juba hakkas tumenema. Kui eelmise kuu näitel võtta, siis homme võiks positiivne olla. Teist kuud võtame mehega ka vitamiine ja kasutame libestit.

See tsükke saavutasin ka uue taseme peast rasedaks minemisega ja seda tsükli esimese poolel! No sure maha. Test kaks päeva enne päevi oli täiesti negatiivne. Päevad olid, aga suht lahjavõitu ja lühikesed. Päevade lõpus oli 4! päeva määrimist. Enesetunne oli peale päevi eriti kahtlane: peavalud mitu päeva järjest ja kerge iiveldamine. Cd8 tegin esimese ov testi ja see oli üllatavalt tume, ka cd9 oli tume. No nii vara ikka ei ole ovulatsiooni old noh. Olin täiesti wtf seisundis ja ostsin rasedustesti ja tegin tööl vetsus ära, muidugi täiesti negatiivne. Mida mu keha vee välja mõelda suudab. Cd10 ov test oli juba väga hele, et ma ei tea, mis see oli.

Please wait...
Postitas:
Soft

Tüdrukud, ma vist söön ikka testimise osas oma sõnu.

Täna hommikul oli nii kahtlane olla, päevi ei alanud nädalavahetusel. Mõtlesin, et ok, viin lapse lasteaeda ja siis lähen ostan omale ühe testi, aga ei tee kohe vaid ootan veel paar päeva, sest tualetis käidud ja kõik jutud. Nõrk nagu ma olen, siis järgmine tiir vetsu minnes kakkusin ikkagi paki lahti.

Mul pole elu sees nii moodi käed värisenud, aga siin see PILT on.

Ma ei suuda oma silmi uskuda. Reedel käisin arstil, sain IVF aja. Arst veel ütles, et kollaskeha on paremal pool, olin nii kindel, et mul ei õnnestu ise saada last, kuna mehel näitajad ainult natuke üle viie miljoni. Tõttasin ruttu ka kohalikku haiglasse veretesti tegema. Mingi hetk peaks need tulemused ka saabuma 🙂

Teine triip tuli minuti jooksul.

Please wait...
Postitas:
Kiksu

Palju õnne, Soft!
Kaua kokku triipe püüdsite?

Please wait...
Postitas:
Triibukas27

Ohohh Soft! See on küll hea uudis. Ja korralik triip ka 🙂

Please wait...
Postitas:
Soft

Tänan

Tabletivaba olen alates 2018 juuli algus. Jaanuaris oli keemiline ning kevadel vahepeal paar kuud niivõrd-kuivõrd ei proovinud, sest mees soovis peale oma ravi natuke kehale puhkust anda ning muretses ka, et äkki see võib mõjuda kuidagi lapsele, kui peaks jääma too hetk ootama.

Täiendan ka, et täna peaks olema 4+0 ja hCG näit oli 86.45. Kolmapäeval kordan testi.

Please wait...
Postitas:
Tuu-tiki

Juhuuuu, Soft! Superäge! Palju õnne!

Please wait...
Postitas:
Redvelvet

Hei!

Palju,palju õnne Soft :)- isegi minul hakkas süda puperdama, loodetavasti kosute kenasti!
Aga ise, püüame triipe esimest kuud: 2018.oktoober katkes 6.nädalal, siis tegime pausi ja nüüd proovime uuesti.
CD12, aga kuna ma olen kärsitu nagu vanakurat, siis asjatame juba aktiivselt. Tsükli pikkus mul üldjuhul 28 aga vahel ka 30 päeva. Kodus kasvavad kass, koer ja 11.aastane neiu 🙂

Please wait...
Postitas:
Triibukas27

Soft..
Kas mingeid tunnuseid ka on? Peale päevade ära jäämisele.

Please wait...
Postitas:
ilussuvi

Soft, palju õnne nii ilusate triipude puhul! Tundub, et siin saab juba normiks, et kõik IVF-i ootajad jäävad enne rasedaks..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen triibupüüdjate varasemate kuude teemasid seni vaikselt jälginud, nüüd esimest korda võtan ise ka sõna. Esimene laps 2 aastane, teist sihtinud väikese vanusevahega alates esimese sünnist (no realistlikult siis mitte, imetasin üle aasta, sel ajal päevasid ega erilisi lootusi ei olnud, aga kätt pole vahepeal ette pannud). Nähtavasti 2a6k vanusevahe sisse ei mahtunud, aga nüüdseks on taastunud enam-vähem korrapärane tsükkel, mis küll pikk (35+ päeva), aga võrreldes esimese sünnituse eelsega on seis ikkagi paranenud (siis oli vahel ka mitmekuiseid vahesid).
Ov teste teinud ei ole, aga augustis esimest korda pidasin oma arvestust ja ajastasime tegutsemist viljakale ajale. Ehkki päevad võiksid alata alles selle nädala lõpus, olen juba mitmeid rasedusteste teha jõudnud (ostsin need valmis tsükli lõpuks eesmärgiga mitte varem teha, aga nüüd peab juba uuesti poodi minema), viimati eile hommikul (negatiivne). Täna võiks olla DPO 10, viimased paar päeva on olnud kergeid alakõhuvalusid ja iiveldust, isutust, aga samas ka kõhulahtisus. Kokku on küll tunne selline habras, nagu väga varase rasedusega olla võiks, aga kõhulahtisus tõmbab sellele kahtlusele vist vee peale… pigem ootaks ju kõhukinnisust. Kas kellelegi ka sellist kogemust, et kõhu hoopis lahti lööb hormoonidest? Igal juhul asun veel sellel nädalal uute testide jahile ja loodan veel, aga kui seekord triipe ei tule, siis proovime kuu lõpus uuesti beebit eostada ja jään teistele kaasa elama.
Gugu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tuu-tiki

Annan endast veel nii palju märku, et tänane kordusvereproov näitas hCG-ks 5596 iu/l, neljapäeval oli 1129 iu/l, niiet vist võib praegu kergendatult hingata ja kuidagi vastu pidada 3 nädalat kuni arstini.
Progesterooni lasin ka mõõta, kuna on üks katkemine olnud (5 aastat tagasi), see oli 65.84. Synlabi kodukal on referentsid 13 – 108, nii et vist võib ka selle okeiks lugeda? Täna peaks siis olema 5+1.

Igatahes – kiireid kiireid triipe kõigile, ja no ausalt – imesid juhtub!

Please wait...
Postitas:
Soft

Soft..

Kas mingeid tunnuseid ka on? Peale päevade ära jäämisele.

Kõhus tundmusi ei ole erilist. Ikka nagu päevade eelne siit-sealt torge. Rinnad mul peale ov-d olid megavalusad, aga kuskil kolmapäev äkki jäi järgi, seega arvasin, et päevad üsna pea platsis.

Eile oli hästi tige tikker nagu ka päevade-eelselt mulle kohane. Kokkuvõtvalt võib öelda, et ei tunne end kuidagi teistmoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soft, palju õnne nii ilusate triipude puhul! Tundub, et siin saab juba normiks, et kõik IVF-i ootajad jäävad enne rasedaks..

I wish!

Liblikas (DPO6 ja hommikune test negatiivne)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Blondu1

Tundub nii jaa, et paljud ivfikad jäävad ise rasedaks ivfi ootel. Saabuks see ime ka minu ja teiste õuele😍.

Palju palju õnne Soft😇

Please wait...
Postitas:
ilussuvi

Tublid, kes suudavad ov ajal palju vahekorras olla..meil on kaks korda ikka maksimum. Eile oli ov test tugevalt positiivne ja siis oli ka teine vahekord, aga tänane vahekord oleks juba täielik sidruni tühjaks pigistamine. Kuigi esimese raseduse jaoks piisas positiivse ov testi päeval vahekorras olemisest.

Please wait...
Postitas:
2 poja emme

Mina ka jätkuvalt siin, läheb 1,6a triibupüüdmist. Eelmisel kuul ov stimuleerimine tulemust ei andnud, varsti arstile, vaatab siis mis edasi saab. OV peaks homme-ülehomme olema, aga täna oli veel tühi ring.
Peaks ka äkki viljatusraviarstile aja kirja panema, siis saab ka äkki ivf-ks aja ja ise triibud testile nagu siin viimasel ajal tavaks😀 Palju õnne Soft
Seksi koha pealt oleme meie ka rohkem nö nädalavahetuse inimesed. Kui OV nädala sees, siis esimene kord ok, teine kord “peame vastu” ja kolmas kord “elame üle”😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil mehega kokkulepe, et ma ei ütle kuna ov aeg kuna tema arvates on siis seks kohustuslik. Üritangi siis kuidagi loomulikult asja seksini viia, kuigi ega see laste kõrvalt kerge pole. Sel korral sai panus antud lausa neljal korral. Hetkel dpo6 ja mitte mingeid tunnuseid pole. Ei valuta kuskil midagi, ei torgi ja ka rinnad tavalised. Päevad peaks hakkama reede-pühapäev. Eelmine kuu sel ajal olid rinnad suured, selg valutas ning voolus oli väga märg, loik oli koguaeg püksis. Kes veel minuga samal maal, kuna testime?

E.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 38 korda. Täpsemalt
Postitas:
ilussuvi

Kui ma mehele ei ütleks, et ov on, siis ta ammu magaks juba, kui mul lõpuks õhtused toimetused tehtud 😀 Ning siis ei leiaks ta üldse motivatsiooni, rasestumise nimel siiski võtab end kokku.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 385 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Septembri Triibupüüdjad 2019