Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Septembri triibupüüdjad 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 126 )

Teema: Septembri triibupüüdjad 2020

Postitas:
Kägu

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! 🙂

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda 1DPO-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 1DPO.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! 🙂

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla 4-10DPO, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest 7-8DPO (pigem 8DPO), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui 10DPO, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid 😉

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! 🙂

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere
Liitun ka nüüd esimest korda triibupüüdjatega 🙂 Ov oli äpi järgi paar päeva tagasi. Päris testidega pole veel proovinud.
Olen loomult ka üsna ärevik ja loodetavasti ennast kohe peast rasedaks ei mõtle..

mann

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
berryberry

Hei! Liitun ka nüüd esmakordselt triibupüüdjatega, kuigi lugemas olen juba varemgi käinud 🙂
Kodus kasvamas neljane poja ning esialgu plaanisime sel sügisel uusi triipe püüdma hakata. Kevadel aga mõistsin, et ei taha sügiseni oodata ning juunis sain testile triibud. Kahjuks see rasedus peetus ning nüüd oleme uuel katsel. Loodetavasti panustasime õigel ajal aga kuna ma pole veel päris kindel, mis mu tsükli pikkus peale peetumist on (esimesed päevad peale katkemist tulid mõned päevad hiljem kui tavaliselt) siis nüüd lihtsalt ootan järgmist nädalat ja loodetavasti päevade ära jäämist 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liitun ka. Veidi kahtlevalt aga nii igaks juhuks. 🙂
Mul oli augusti lõpus 11 nädala pealt katkemine aga tundub, et emakas puhastas end koheselt ära ning arstilt sain rohelise tule kohe kui veritsemine järgi jääb (mis on peale nädalat aega suht järgi jäänud).

Ma arvan, et see kuu lihtsalt vaatame mis saab ning kui miskit ei saa, siis järgmisest kuust alustame jälle Letrozolega (eelmine kord jäin esimese Letrozole kuuriga rasedaks).

nora

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kerttuk

Tere, Nora, Berryberry ja Mann!

Ma olen nii kahtleval seisukohal praegu. Arvutuste järgi pidi ovulatsioon olema eile-täna, aga tester näitas juba 1,5 nädalat tagasi rohelist tuld. Nüüd ei tea kohe, millal potentsiaalset rasedust testida voiks.

Kas keegi teab tsüklist seda, et kas ovulatsioon ongi alati enam-vähem tsükli keskel voi voib teisiti ka olla? Nt, et tsükkel on 30 pärvane, aga ovulatsioon on 10. Päeval vms?

0
0
Please wait...

Postitas:
Elli-Ly

Kerttuk – hoolimata tsükli pikkusest on luteaalfaas ehk periood ovulatsioonist päevadeni ikka keskmiselt 14 päeva, ligikaudselt 12-16 päeva. Juhul kui lutaalfaas on lühem kui 10 päeva, on mõistlik igal juhul arstiga konsulteerida, sest see viitab hormoonide ebakõlale. Sama lugu on ka pikemate luteaalfaasidega. Peale ovulatsiooni umbes 14 päeva pärast annab keha organismile märku, et kuna rasedust ei toimu, tuleks üleliigne välja lükata ja kui seda ei toimu või toimub 16+ päeval, siis tasub samuti arstiga konsulteerida. Kuigi on naisi, kellel ongi luteaalfaas tavapärasest pikem ja kõik on normis, siis see on pigem erandlik nähtus ja igaljuhul tasuks arstiga sel teemal ühendust võtta.

Kui testid näitasid juba 1,5 nädalat tagasi OV toimumist, siis ilmselt võiks testide põhjal sealt keskmiselt 14 päeva edasi lugeda päevade alguseks ehk siis loetud päevade pärast juba. Kehal on aga huvitav komme muuta tsükli pikkuseid ja lükata viimasel hetkel siiski OVi edasi ja teha muid trikke naistega, kes seda kõike jälgida üritavad rasestumise eesmärgil. Siit on väga palju naisi läbi käinud (sh ka mina ise), kellel varasemalt on olnud üsna korrapärased tsüklid, pole kunagi tsükli keskel määrinud ega midagi sellist, kuid triibupüüdmisega said alguse sellised uued huvitavad nähtused. Ka võimenduvad igasugused tunnused, sest nüüd sa paned neid tähele ja jälgid neid ning lisaks kõigele muule võimendad oma mõttetööga neid, muu hulgas ka ovulatsiooni tunnuseid ja PMSi.

Vastuseks eelmises teemas küsitule, siis jah, võib täiesti vabalt juhtuda, et ovulatsiooni ajal/peale seda hakkab määrima, isegi kui seda varem kunagi olnud ei ole. Mina olin u pool aastat triibupüüdja, kui tekkisid ka esimest korda elus määrimised peale ovulatsiooni. Kestsid nad pool päeva kuni isegi 4 päeva (roosa määrimine), ja aasta jooksul esines seda määrimist ligi kolmandik tsüklitel. Nüüd viimased tsüklid on määrimisteta olnud ja viimased määrimised olid ka pigem sellised korraks määrimised, kui midagi muud. Arstid selle kohta midagi ütelda ei ole osanud, kehitavad õlgu ja ütlevad, et seda tuleb ikka ette. Küll aga kunagi ei tea põhjuseid ja seega tasuks arstil lasta end üle vaadata, sest kurat seda teab, mis põhjusel nüüd äkki määrima hakkas – põletik, hematoom, haavandid või sootuks suguhaigused (iial ära ütle iial). Kuid ära liialt ole kinni põhjuste otsimises – võibki lihtsalt olla triibupüüdmise stressist ja keha omapoolsest panusest meie elu keerulisemaks teha….

Elli-Ly

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Andra,

Mul kunagi uuritud juba endometrioosi jm seisundeid – need mul välistati. Küll aga munajuhade läbitavust ei tea – selle kohta arst ütleski, et ta ei näe veel põhjust uurida.
Seega, loodan, et nüüd oktoobris võetakse mind konkreetsemalt ette. Olla kiidetud günekoloog.

Ovulatsioon toimub mul testide ja basaali mõõtmise järgi iga kuu ja seda on kinnitanud ka UH-d, kui vastuvõtul käies täpselt OV sattus.
Küll aga ütlesin arstile, et mu sisetunne ütleb, et minu rasestumise soovi võib segada ühe munasarja lõhkemine/rebend, mis 6a tagasi oli. Pärast seda tekkis mul ka tsüst emakasse, mida täna enam ei ole. Kuid .. lugesin, et väljaravimata rebend võib mõjutada viljakust, tekitada liiteid (ka haiglas öeldi tookord mulle seda). Selle jutu peale aga ütles, et tema minu läbivaatusel küll probleemi ei näinud või et mul liiteid jmt oleks…. Võib-olla mõtlengi üle aga ma ei pea seda mõistuspäraseks ega loogiliseks, et täiesti terved inimesed aga vot rasedust ei tule. 🙂

Soovin kõikidele teistele siin edu! 🙂

I.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

I,

Ma olin ka täiesti terveks tunnistatud. Mees samuti. 3 aastat proovisime ning lõpuks andsime alla ja võtsin 5 tabletti Letrozoli tsükli alguses ja plaks rase. Ma ei tea kas ma rasestusin tänu Letrozolile või siis lihtsalt võtsin seda tsüklit vabamalt. See rasedus küll katkes kuid nüüd vähemalt tean, et olen võimeline rasestuma. 🙂

Nora

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ka siin! Püüan esimesi triipe juba üle aasta. Ühekorra õnnestus rasedustestile õrnad triibud saada juulis, kuid järgmisel päeval algas veritsus. Tsüklid on terve elu olnud väga ebaregulaarsed, tavaliselt siis 40+ päeva. Järgmisest tsüklist võtan ilmselt ov.testid kasutusele, ei teagi miks seda varem teinud pole. Edu ja kergeid triipe koigile! 🙂

J25

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul oli mai lõpus peetumine ning puhastus ise. Loodan, et see kuu läheb hästi ja saame triibud… Eelnevad kuud pole õnnestunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme ka mehega vahelduva eduga 2,5 aastat triipe püüdnud (paus tuli mehe põletiku ravi tõttu). Mees on ka arstil käinud ja sperma kvaliteet oli kehva. Peale põletiku väljaravimist oli seis parem, aga ikkagi nigelavõitu. Ovulatsiooniteste ei tee, midagi otseselt ei jälgi vaid kuna mu tsükkel üldiselt 25-26 päeva, siis üritame viljakal ajal aktiivsemad olla. Nüüd viimane kord hakkasid päevad tsükli 22.päeval. Mis võis põhjustada nii varajast algust? Peale päevi, tsükli 10.päeval muutusid rinnad väga valulikuks. See on ka varasemat arvestades veider, sest kui rinnad üldiselt valusaks muutunud, siis alles 17-21 päeva vahemikus ja tasapisi, nüüd aga oli äkitselt üsna valus. Mis võib neid muutusid tingida? Ma liiga palju erinevaid foorumeid lugenud, kuidas rasedatel on subchorionic hematoma (ma ei tea kuidas see eesti keeles kõlada võiks) ja soovmõtlemine tekib igast väiksemast muutusest. Nüüd siis mõtlengi, et äkki on ka mul SCH ja viimane kord polnudki päevad? Muidu ehk mõtted ei viikski sinna, aga tean, et mu emal on ka rasedusega verejooksud olnud. Keegi võiks mu mõistusele tuua 😊
Vabandan kui segane tekst, olen tavaliselt foorumites jälgija rollis:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli äärmiselt suur ja veritsev hematoom (kordades suurem kui beebi ja lootekott ja platsenta kokku). Positiivse testi sain aga 6 päeva enne oodatavaid päevi.

Enne seda proovisime ka aastaid ning veidraid tsükleid tuli omajagu ette, test oli alati negatiivne. Ma panen selle kõik stressi arvele.

Oma õige positiivse testiga oli mul väga vähe sümptomeid. Rinnad ei läinudki valusaks (ca 7-8 nädalal kasvasid küll veits), päevade valu oli 5-7 nädal, hematoom veritses nii kuidas juhtus ja ilma valuta (veri ja veritsud olid teistsugused kui päevade ajal). 5. nädalal alanud tohutu väsimus ning 8. nädalal alanud iiveldus olid ainsad korralikud sümptomid. Kõhtu ei kasvanudki mul ette (rasedus katkes 11+4 ja beebi oli selle hekteni ilusti kasvanud), kaotasin hoopiski 7kg.

Nendel kordadel kui end rasedaks mõtlesin (ja rase ei olnud) oli mul ikka kõvasti rohkem sümptomeid.

Soovitan sul testi teha. Loodan, et on triibud, aga vabalt võivad sümptomid suurest soovimisest tulla.

Nora

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tere, Püüan ka triipe nüüd 3-ndat kuud. Aprillis katkes rasedus 13 nädalal, enne seda võttis rasestumine aega 10 kuud. Arst arvas et katkes kuna hemoglobiini näit oli madal. Arvatavasti seetõttu et mul olnud väga vererohked päevad ja et see uuesti üles saada võtab ikka kuid aega .

L34

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Liitun ka püüdjatega. Päevad peaksid algama kolmapäeval, kuid tegin täna hommikul testi, mis esmapilgul tundus negatiivne, kuid natukene hiljem ilmus sinna õrnake teine triip ka. Sama lugu oli õhtuse testiga. Nüüd ei teagi, kas see õrn triip on rasedus või kuivamisest. Samas on see päris hästi näha. Eks hommikul teen uuesti ja siis ehk juba konkreetsem.

Nips

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

L34, nii kahju, et pidid selle läbi elama. Loodan, et järgmine kord läheb kõik hästi! 🙂

Nips, kui rase olin siis olid mul niiiii heledad triibud alguses, et ei uskunud. Seega, loodan, et su triip on tõesti triip. 🙂 Kui kuivamistriipu kardad, siis võid ju teise firma testiga ka testida.

Nora

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Krissukene18

Nips, kuidas tänane test?😊

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin hommikul uue testi ning ilmus mõne minuti pärast samasugune hele, kuid kindel triip 😊 Lugesin pärast testi kasutusjuhendit ka ning seal oli kirjas, et tulemust saab lugeda 10 min pärast. Olen harjunud nendega, kus ilmub kohe.
Olen väga elevil, aga kindluse mõttes teen mõne päeva pärast uue testi.
Nips

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas teie end ovulatsiooniks/ raseduseks ette valmistate?

Ma hetkel võtan igapäevaselt rasedatele võetud vitamiine.
Kuna katkemisest on ka alles 2 nädalat, siis joon endiselt igapäevaselt paar tassi vaarikalehe (et emakas vormis oleks) ning paar tassi nõgeseteed (kuna hematoomiga olid väga suured verejooksud ning arvan, et vajan veidi rauataseme tõstmist). Hetkel on raedustestil eelmisest rasedusest õrn roosa triip aga see on viimase nädalaga oluliselt kahanenud. Ovulatsioonitestidel on tugev positiivne triip kuid eeldan, et see on endiselt hcg olemasolust. Ma arvan, et ma see nädal veel testin ja ootan, et ov-testi triip läheb kõigepealt koos hcg langusega heledamaks ning siis peaks kohe varsti päris ovulatsioon olema ning ka triip taas tumedamaks. Jätkan raviteede joomist täpselt selle hetkeni.

Arst lubas meil jätkata kohe kui veritsemine on järgi jäänud – mis on hetkeks ka juhtunud. 🙂

Nora

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palju õnne Nips!

Nora

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Liitun ka püüdjatega. Päevad peaksid algama kolmapäeval, kuid tegin täna hommikul testi, mis esmapilgul tundus negatiivne, kuid natukene hiljem ilmus sinna õrnake teine triip ka. Sama lugu oli õhtuse testiga.
Tegin hommikul uue testi ning ilmus mõne minuti pärast samasugune hele, kuid kindel triip

Saan aru, et alustasid septembris esimest korda triipude püüdmist ja soovid teada, mida edasi teha. Tee homme või ülehomme uus test ja kui päevad ei alga, võid testimist paari päeva pärast korrata. Kui teine triip on selgelt näha ja tumedam, pane aeg arsti juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuna püüan triipe esimest korda, siis hetkel on ainult foolhape kasutuses. Kui see kuu ei õnnestu, siis võtan ka ovulatsioonitestid kasutusele.
Hetkel on CD20 ja DPO7 (?) dpo on siis äpi järgi ja pole selles kindel.

Mann

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võtan ka rasedatele mõeldud vitamiini, mis sisaldab juba foolhapet , rauda ja erinevaid b grupi vitamiine ja palju muudki. Eks näis 😏

L34

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
-Iiris-

Terekest. Kolin ka septembri triibutajate sekka edasi. Ei õnnestunud see august kohe sugugi. Voolus võttis 08.09.20 öösel pruunika tooni ja see näitab, et päevad on algamas. Mul on nõnda, et enne päris punaseid määrib hea mitu päeva pruunikalt. Alakõhus näpistab ja isu mõttes sööks ära kõik, mis vähegi käeulatusse trehvab. Augustis sai mässatud OV testidega ning selle järgi teadlikumalt ka spermapoisse viljakamate päevade jaoks kogutud…aga nuh.
3,5 aastat katsetamist seljataga 🙂 no ei edene.

0
0
Please wait...

Postitas:
2 poja emme

Mehel nüüd 3ndl rohud peal olnud ja minul täna ov testil püsiv naerunägu. Õhtul küll panustame, aga nii lühikese ravi järel ilmselt imet veel loota ei tasu (mehel sperme ainult 4mlj, norm hakkab 20mlj).
Septembris sai 2,6a triibupüüdmist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Anny000

Tere kõigile triibupüüdjatele, kiireid triipe teile. 🙂
Kolin teie hulka. Viimati olin siin foorumis kui ootasin oma teist last, kes nüüd juba 5a 🙂 püüaks siis nii, et 3 on kohtuseadus. Oleme üritanud nii aastakese triipe saada, väikese kevadise vaheajaga.
Tsükkel mul üsna regulaarne +-2 päeva.
Ma ei tea kui ruttu need igasugused tunnused hakkavad aga see kuu tundub teisiti olla peale ov. Aga noh teate küll kuidas kehad selle triibu püüdmisega trikke teevad niisama kiusamiseks 😉
Täna siis dpo5 või dpo6
Dpo3 hakkasid nibud kergelt nagu valutama, no mis seal ikka…viimase 24h jooksul on muu rinna osa ka valusaks läinud, kõhus on veider punnis tunne koguaeg,käin tihti vetsus isegi kui joonud pole, tohutu väsimus kestnud 2 päeva…ise mõtlen ju, et liiga vara
Tunnusteks vms. Aga samas olen alati olnud tundlik igasugustele muutustele.
Ahah ja veider minu puhul on see et ma aevastan tihti juba paar päeva :/
Noh sain hingelt ära…. 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
stine

Minul läheb teine kuu triibupüüdmist. Nüüd nädalalõpus peaksid päevad hakkama. Kuna tsükkel on umbes 26-28 päeva pikk, siis võib juba homsest alata. Kui eelmine nädal olin suht kindel, et see kuu õnnestus, siis enam nii mitte. Hommikul oli tunne, et nüüd kohe hakkavadki. Kõhus sellised päevade moodi krambivalud. Aga ei hakanudja enam ei valuta ka. Testida veel ei julge 😃 ootan vist pühapäevani, kui siis pole punaseid platsis, teen testi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Näsa

Oi Nora meil sinuga sarnased lood. Me oleme ka terveks tunnistatud ja seletamatu viljatus siis diagnoos, aga jäin imekombel Aprillis ise rasedaks, olime 4a4k püüdnud. 7 nädalal avastati hematoom veritsusega (arvasin, et katkes) aga järgmine päev selgus imekombel, et beebi tubli ja terve. Nii ma aegajalt 11 nädalani veritsesin, aga beebi kasvas imeilusti, kuigi see hematoom oli suurem kui beebi ja kõik pesa tal kokku. 11n olid teistsugused valud kui enne ja järgmine päev arstil beebi süda ei löönud, 11+1 näitas oma arsti UH, just viimase 24h sees oli lõpetanud tuksumise süda. Ma tagantjärgi mõtlen, et nende valude põhjal siis mul oleks ise katkema ilmselt hakanud suht kohe, aga valisin suures segaduses kirurgilise samal päeval, kuna arsti jutust tundus, et soovitaks ka seda ja 2015.a olnud raseduse põhjal kartsin hirmsalt neid valusi ja kõike, mis mul tol korral 7n katkemisega oli. Igatahes see oli nüüd 12 Juuni kui see kirurgiline puhastus toimus, meile andis arst rohelise tule peale ühtede päevade ära ootamist, seni õnnestunud pole. Loodan Nora, et saad uued triibud juba varstivarsti!

Minul sai eile mu järjekordne mammuttsükkel läbi ja sain täna oma viljatusraviarstiga kontakti ning järgmine nädal lähen kontrolli ja saan teada, et mis siis edasi. Olen küll rahulik ja võtan kõike kaine mõistusega ja üsna suure positiivsusega, aga ei taha jälle aastaid rasedust oodata, seega tahaks ikkagi uusi uuringuid ja võibolla veel põhjalikumaid ehk ka neid mehele nt mida haigekassa kinni ei maksa ja mille tegemist arst siis ei pakkunud kui meid uuriti.

Palju-palju õnne Nips ja soovin sulle rahulikku rasedust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi Näsa, tundub nii, et meil sarnased lood.
Kui meil see kuu loomulikult ei õnnestu, siis esimeste päevadega alustame jälle tablettidega. Suve algus õnnestus sedasi esimese korraga, seega ootused on suured 😀
Aga proovime ise ka see kuu, sest miks mitte.

Edu kõigile!

Nora

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Näsa

Ja ovulatsiooniks otseselt ette end ei valmista, raseduseks otseselt ka mitte, aga hoolitsen oma keha eest niisama hästi ja toitun tervislikult, kuna lihtsalt meeldib ja armastan oma keha. Rämpsu söön ka kui isu on ikkagi. Selleks, et hormoone tasakaalus hoida joon ma vaarikateed samuti. Oma eelmised triibud saingi kusjuures peale seda kui olin 3k igapäevaselt (v.a päevade eel ja ajal) vaarikalehe teed joonud. Praegu olen rauda võtnud, kuna mul oli see raseduse ajal juba nende hematoomi veritsuste tõttu madal ja kui sinna otsa veel katkemine ka lisaks, siis ei kujuta ettegi mis see lõpuks oli. Ja kuna mul rasedavitamiinid juba olemas olid 6k varu, siis olen otsustanud need ka lõpuni võtta ja ka omega3 vitamiinid mis raseduseks/imetamiseks ostsin. Lugesin, et omegad on kusjuures üliolulised limaskestale, et ta oleks mõnus ja kohev ning munarakul oleks sinna kergem kinnituda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see vaarikalehe tee teeb? Ja millal seda jooma peab?

Aitäh targematele vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 126 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Septembri triibupüüdjad 2020