Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 398 )

Teema: Septembribeebid 2020

Postitas:
Kägu

Rasedus võib igasuguseid tervisehädasid põhjustada.
Mul eelmise rasedusega juhtus nii, et ühel hommikul ärgates ja wc-sse minnes ei tulnud midagi potti. Teadsin, et põis on täis ja peaks ju pissihäda olema, aga välja ei tulnud midagi.
Päeval ikka proovisin korduvalt ja kuna selga hakkasid ka valud tekkima, siis kahtlustasin põiepõletiku. Olin varem põdenud korduvalt ja tundus väga sedamoodi. Jõin siis ohtralt jõhvikamahla ja vett, aga mida ei tulnud oli piss. Päeva lõpetasin EMO-s ja seal selgus, et mul on urineerimistakistus. Uriin lasti välja ja ma vabanesin valudest ja piinadest. Olin haiglas mõned päevad. Uuriti ja puuriti. Lõpuks selgus, et kõik on korras ja mingeid põletike ega midagi muud halba ei ole, kuid tõenäoliselt on emakas tahapoole kaldu ja laps surub mingil hetkel niimoodi seal sees, et urineerimine on takistatud. Öeldi, et pean hästi tihti wc-s käima, ka siis kui otseselt häda ei tunne. Et see võib korduda ka.

Hetkel rase olles annab ka vahepeal altpoolt tunda ja on ebamugav. Justkui siis kui põiepõletik hakkab tekkima. Joon nüüd igapäevaselt põieteed. Siiani on see aidanud. Mõtlen juba, et ei tea, kas selle rasedusega võib ka see urineerimistakistus ilmneda?
Vähemalt olen kursis, et selline häda rasedusega seoses eksisteerib ja oskan juba varakult seda jälgida ning vajadusel sammud EMO poole võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oeh… juba hôiskasin et nii hea on olla ja üldse pole enam paha… kui jârgmise päeva hommikul oli taas iiveldus kohal 😩
Kuidas teistel, kas hakkab juba paremaks minema?
Tundub et paljud fb kolinud, ise enne ei plaani kui 4.03 oscar tehtud. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täitsa lõpp, tuharavalutajad! Ma arvasin, et olen ainus,kellel juba raseduse alguses valutab midagi. Minul valutab sabakondi juurest, kord natuke paremalt poolt, kord vasakult. Selline ebamugav sikutav valu. Valutab siis kui olen end füüsiliselt koormanud, trenni teinud vms. Vahel ka niisama, enamasti iga päev annab ikka tunda kuidagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on küll enesetunne paremaks läinud, st ei ole enam iiveldust. Mõtlengi, et imelik, kas kõik ikka hästi. Samas rindade valulikkus on mõnikord vähesel määral ja no see tuharavalu ka. 😀 Täna 9 nädalalt. Järgmise nädala lõpus käin kindluse mõttes korra tasulises ultrahelis, sest Oscari aeg veel nii kaugel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
kadri91

Eile ei jõudnudki siia ja kohe mu tuharavalu sai kõneainet. Mõtlesin et mis värk on, kas olen nikastanud vms 😀 mul siis vasakult poolt annab tunda 😀
Mul tänasest 12+1, õhtuti ikka aegajalt iiveldab, aga mitte iga õhtu. Muud nagu väga häda pole. Natuke olen hakanud muretsema, kas ikka kõik ok.. 27.02 KV, ooooootan täiega juba.

Please wait...
Postitas:
Grampus

Hahah ma ka vahepeal muretsen kui liiga hea on olla siis hakkad ise sümptomeid otsima, et miks liiga hea olla on😀 endal ka alles oscar 4 märts tundub liiga kaugel. Üle kuu aja arsti vahe tundub nii pikk korralikult ikka muretsenud kas kõik ok ikka oeh 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ikka paras sant 😀 Iiveldus on õnneks tagasi tõmmanud, aga jah, rasedused pole mulle ilmselt eriti õnnis aeg 😂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere!
Segan veidi teie teemat ja palun abi ühe uuringu läbiviimisel. Uurin oma lõputöö raames, kuidas mehed, kelle naine on lapseootel või kelle peres kasvab alla aastane laps, kohanevad uue olukorraga. Kahe väikelapse emana tundub mulle oluline, et pööraksime lapseootuse ja beebi kasvamise ajal tähelepanu ka isadele. Kindlasti annaks see tervele perele rõõmu ja tuge veelgi juurde.
Kui teil vähegi võimalik on, siis jagage palun allolevat küsitluse linki oma meestega, et tulevikus ka nende rõõmudele ja muredele rohkem tähelepanu pööratakse. Uurimuses osalemine on anonüümne ning küsimustiku täitmine võtab aega umbes 15 minutit.
https://www.ankeet.ee/a/leheye

Aitäh teile! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun andke nõu. Peaks tööalaselt kesk-euroopasse reisima sel nädalal. uudiseid koroonaviiruse levikust aga lisandub tundidega (uued nakatunud ka austrias, horvaatias), rääkimata sellest, et lennujaamad ise on inimesi täis. Mida teha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
kadri91

Palun andke nõu. Peaks tööalaselt kesk-euroopasse reisima sel nädalal. uudiseid koroonaviiruse levikust aga lisandub tundidega (uued nakatunud ka austrias, horvaatias), rääkimata sellest, et lennujaamad ise on inimesi täis. Mida teha?

Mask ette, desota käsi pidevalt. Lennujaamas ootama pead, siis otsi vaiksem koht. Kui on võimalus valida, siis mitte minna..

Please wait...
Postitas:
Lyysu123

Nonii. Käes siis tähtis päev meile paljudele, kellel täna Oscar test. Loodetavasti kõigi tulemused on head ja kõik on korras. Omal ikka väga korralik hirm, aga pöidlad pihku 😊

Please wait...
Postitas:
Käokell

Mina käisin juba hommikul vara ära. Kõik hästi, riskid madalad ja endalegi ootamatult võttis beebi nägemine silma natuke märjaks. Ta oli alguses ilusti paigal, lasi kõik ära mõõta ja siis ujus meie rõõmuks natuke ringi ja siputas jalgu ka. Väga tore kogemus. Saatsin ka FB grupiga liitumise jaoks meili.

Please wait...
Postitas:
kadri91

Minul kah käidud, riskid madalad ja oli tore 😊 ämmaka visiit oli kohe takka, niiet inffi palju ja posu uusi kuupäevi mida oodata 😀

Please wait...
Postitas:
Lyysu123

Te saite riskid kohe teada? Mul ütles lihtsalt, et areng on kõik normaalne, aga täpsem vastus tuleb siis kui vereproov antud ja vastus käes. Et kui on miskit, siis helistavad ja kui kõik ok, siis ei helista 😛
Mul võttis natuke silma märjaks, kui südant kuulsin 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain ka täna Oscaril käidud. Õnneks oli kõik hästi ja riskid madalad (minu puhul siis 1:3696).
Ma ikka ka veidi pabistasin enne uuringut ja hommikul olin juba 4.30-st üleval. Peale wc-s käimist ei suutnud enam uinuda.

Nüüd jälle 2 nädalat ootamist ja siis saan ämmaemanda vastuvõtule.
Täna tuleb küll hea uni 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Te saite riskid kohe teada? Mul ütles lihtsalt, et areng on kõik normaalne, aga täpsem vastus tuleb siis kui vereproov antud ja vastus käes. Et kui on miskit, siis helistavad ja kui kõik ok, siis ei helista 😛

Kus haiglas sa uuringul käisid?
Minu ämmaemand ütles kohe kv/oscari aega pannes, et 10-11 nädalal tuleb vereproov anda, 15 min enne oscari uuringut tuleb vererõhku mõõta ja uuringu vastused saan kohe peale uuringut sellelt arstilt.
Eelmiste rasedustega on olnud samamoodi. Ma käin ITK-s.

Please wait...
Postitas:
kadri91

Ma TÜKis kah käisin mingi kaks/kolm nädalat tagasi verd andmas ja eile UHs arvutasid kohe ära riski. Ma numbrit ei kuulnud, aga ütles, et madal risk ja edasi ei pea uurima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulen ka esimest korda, et ultraheli on enne vereproovi. Kõigi rasedustega vereproov olnud 10-11 n ja siis uh.

Please wait...
Postitas:
Lyysu123

Kus haiglas sa uuringul käisid?

Minu ämmaemand ütles kohe kv/oscari aega pannes, et 10-11 nädalal tuleb vereproov anda, 15 min enne oscari uuringut tuleb vererõhku mõõta ja uuringu vastused saan kohe peale uuringut sellelt arstilt.

Eelmiste rasedustega on olnud samamoodi. Ma käin ITK-s.

Ma käisin pelgus. 10ndal nädalal andsin vereproovi (söömata-joomata) ja nüüd võeti pärast uh uuesti. Oma ämmaka visiit alles 9.03, kus saan ka rasedakaardi jne. Äkki kuna mul ämmakas n-ö erakas (Maike Parve naistearstide all ja võtab vastu ka mujal) siis selle pärast niiviisi?

Please wait...
Postitas:
-Lily-

Minul tekkis nüüd rasedusega kööm, varem tundmatu probleem. Praegu õnneks veidi tagasi andnud, paar nädalat tagasi oli hullem.

Please wait...
Postitas:
kadri91

Mul on turjale akne tulnud, õnneks praegu vähemaks jäänud 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei! Käisin ka esimesel ämmaka vastuvõtul, aparaat näitas 7+5, tänaseks 11+1. Ainuke häda on mul peavalud ja õuna ning kapsa söömisel gaasid.. Muidu kõik ok. Uh nüüd 20.03. Vereproovi vastused saan vast homme teada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peetumine

Minu rasedus kahjuks oli peetunud 10 nädalal, hakkas pruunikalt määrima kui oli 11+ nädalat. Puhastus ise ära ōnneks. Kaks aastat tagasi oli tühi lootemuna 7 nädalal, eelnevalt 3 last sama mehega ja arvan et vanuse tōttu enam ei ōnnestu. Vanus 40 ja ei tea kas enam üritan kuna see raseduse algus väga raske ja iiveldades nagu eelmised. Arst tahab geneetikule saata, hormoonid ja analüüsid korras.
Kaola

Please wait...
Postitas:
kadri91

Minu rasedus kahjuks oli peetunud 10 nädalal, hakkas pruunikalt määrima kui oli 11+ nädalat. Puhastus ise ära ōnneks. Kaks aastat tagasi oli tühi lootemuna 7 nädalal, eelnevalt 3 last sama mehega ja arvan et vanuse tōttu enam ei ōnnestu. Vanus 40 ja ei tea kas enam üritan kuna see raseduse algus väga raske ja iiveldades nagu eelmised. Arst tahab geneetikule saata, hormoonid ja analüüsid korras.

Kaola

Oi, mul on väga kahju!! Pea vastu! 😘

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul täna siis uh ees.Nädalaid 13+.Närv on vägagi sees ja tahaks loota vaid parimat.Enesetunne on vahelduva eduga ja kõht punnis nagu õhupall.Aga peale mehe pole siiski kellelegi veel öelnud….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaola

Paid ja head mõtted sinu suunas teele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul kvs käidud. Nädalaid 13+5 tàhtaeg 4.sept.
Kôik hästi ja riskid madalad❤️Kohe paju kergem olla..
varsti hakkan vaikselt fb grupiga liituma, tundub et seal on rohkem jutustajaid 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hei, kes te juba olete teinud või plaanite teha tasulisi lisauuringuid. Mille järgi otsustasite, kas teha Panorama, Niptify või Vistara? Või on veel variante.., ei suuda otsustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei, kes te juba olete teinud või plaanite teha tasulisi lisauuringuid. Mille järgi otsustasite, kas teha Panorama, Niptify või Vistara? Või on veel variante.., ei suuda otsustada.

Mina tegin Panorama XP. Lihtsalt otsustasime mehega, et ei jäta neid asju juhuse hooleks ja see hind on südamerahu eest OK. Just sain vastuse ka, et kõik riskid on madalad. KV uuring tuleb alles 16.03. Boonusena tean tänasest juba, kumb sünnib 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kus sa seda tegemas käisid, mis selle hind oli ja miks just see, mitte mõni teine uuring? St miks otsustasid just selle uuringu kasuks?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 398 )

Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2020