Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 358 )

Teema: Septembribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Hetkel on mul nädalaid 5. Mingeid sümptomid mul pole kui rinnad ainult natuke tundlikud. Sattusin arstile kui oli 3+4 nädalat siis veel arst ei näinud midagi.  Aprillis oli üks rasedus peetus rasedust oli siis 4+3.

Nüüd mõtlen ei tea kas see kord taas läheb nii.

Millisel nädalal peaks hakkama iiveldus ja muud nähud. Viimane rasedus oli mul 11 aastat tagasi.

KV

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Mul täna 5+5,eile käisin verd andmas, hcg väga hea. D-vitamiini tase oli ainsana liiga madal, niiet täna apteeki. Ja muidugi foolhape algusest peale, kohe kui rohelise tule andsime.

Rinnad on algusest peale olnud tundlikud. Vanem laps enam peale ronida ei saa, on valus kui ta vastu rindu nõjatub vms. Tihti on sellist kerget iiveldamise tunnet, eriti pärast söömist. Ja süüa tahan rohkem kui tavaliselt. Hoian oma olukorda siiski veel enda teada, loodan, et tööl suudan end tavapärasena näidata 😀

Ämmaemanda juurde sain aja 23.01, selleks ajaks 7+2

 

Juveel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul peaks hetkel 5+2 olema, ka mingeid sümptomeid ei ole, ainult wc’s käin tihedamini ja alakõhus aeg-ajalt torgib. Energiat rohkem kui varem.

 

O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mul esimene rasedus ja hetkel peaks olema 5+5. Mul kahjuks aga jõhker iiveldus peal tervepäev ja eile oksendasin 3x ja öökimist tuleb ka ette. Pidin juba haiguslehe võtma, voodist välja küll ei saa, loodan väga et see nii nüüd kestma ei jää ja läheb ikka leebemaks. Joon küll väikeste lonksudega ingveri ja kummeli teed ja vett ning proovin süüa kõrsikuid või puuvilju/marju. Ämmaemanda juurde 24.01, loodan et kõik ikka hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

minul ka täna 5+5 – päris paljudel sama seis.

Vahepeal iiveldas pidevalt, nüüd häirib nt hambapasta ja igemed on õrnad.

Vahepeal on väsimus suur, vahepeal nagu üldse mitte.

Vahepeal on rinnad tundlikud, vahepeal mitte.

Ja see kõik ajab nii segadusse. Tahaks, et kõik oleks selge ja korras. Aa, vot – emotsioonid on küll igas suunas olemas.

Vitamiinidest võtan foolhapet ja just ostsin c ja d-vitamiini.

-Draakon

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

Vereproovi vastus oli 17000.

Igapäevane iiveldus on kohal ja lõhnatundlikkus on ülisuur. Külmkapi lahti teen, siis öögin kohe. Õnneks oksendanud veel pole, aga pidev iiveldus häirib tugevalt. Söögiisu on suht olematu. Lõunaks olen üliväsinud. Mul on kodukontor ja kui rahulikum, siis saan pikali veidi visata.

Lisaks võtan foolhapet praegu.

Päevade järgi 5+5, uh järgi 6+0.

KS

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulen siia korrraks triibupüüdjate teemast.

Kui varakult olete te käinud hCG proovi andmas? Mitmendal CD-l/DPO-l oleks mõistlik minna? Või olete oodanud eeldatava menstruatsiooni alguse ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulen siia korrraks triibupüüdjate teemast.

Kui varakult olete te käinud hCG proovi andmas? Mitmendal CD-l/DPO-l oleks mõistlik minna? Või olete oodanud eeldatava menstruatsiooni alguse ära?

Mina viljatusravi tõttu käisin dpo11 esimese raseduse ajal ja siis oli tulemus 77. Ma oletan, et rasedust oleks kinnitanud hcg juba dpo9 ????

 

5+2 ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näiteks kordagi ei mõõtnud HCG. Tegin DPO11 varajase rasedustesti ja sain triibud.

Aga olen aru saanud, et pole liiga vara mõtet minna. Äkki ongi mõistlik alates siis kui päevad ära jäävad!? Ning paljud käivad mõne päeva pärast kordamas, et tõusu näha. Seega sinu vaba valik.

Muidugi soovitaks mitte üle mõelda, aga seda on hea lihtne öelda ning väga raske teha. Edu!

H

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsemalt siis ei mõõtnud HCG verest, rasedustesti ikka tegin 🙂

H

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina seekord ei ole käinud hcg-d mõõtmas. Ootan oma arstiaega ja ei taha endale lisapingeid seoses hcg-ga tekitada(eelnevate raseduste ajal on hcg tõus olnud kuidas-kunagi, googeldasin ka hulluks end, kuidas ikka näidud ei sobi, tegelikkus oli see, et kõik oli korras).
Oksendamise ja iivelduse koha pealt on mul väga suur hirm, kuna olen saanud diagnoosi hyperemesis gravidarum. Eelnevalt olen ikka haiglaravil olnud ja oksendanud oma tipphetkedel isegi 40x ööpäevas. Õnneks viimase rasedusega(2021) sain ravimit, mis aitas oksendamise vähemalt ära lõpetada, iiveldus jäi. Olin jälle haiglas 10 päeva ja sain igapäevaselt tilguteid ja ravimeid. Haiglasse minnes oksendasin ca 20x päeva jooksul. Loodan seekord pääseda, rohud on ootel juhuks, kui peaks jälle käest minema, aga eks aeg näitab, kuidas läheb 🙂

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

M 44 ja N36

3 poega (15, 11. 1,5)

Nüüd siis 4. rasedus.

12.01 käisin UH, kuna nädalaid juba 7 aga HCG ei tõuse eriti, selgus, et on väike täpike, kes alles hakkab mühinal kasvama ja mõõtude järgi 5 nädalat ja 4 päeva. Eelmise nädala teisipäeval roosakas määrimine ja täna siis samuti koos siis spottinguga. Loodame parimat. Eelmised rasedused kõik hästi olnud, üle kantud 2 nädalat kõigil, sündisid esile kutsumisega.

Päikest teile kaasteelistele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks see rasedus katkes.????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

 

Liitun ka septembribeebidega. Sain täna positiivse testi ja eeldatav tähtaeg 22.september. Sümptomeid hetkel ei ole. 11.veebruar lähen rasedust tuvastama, siis ka peaks olema 9 nädalat täis.

 

Säde

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin  kodus nädala lugejaga testi ja sain loote vanuseks 3+ .  päevade järgi on 5+1

Käisin ka veretesti tegemas. Ei tea kui suur nr peaks olme hcg

KV

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin kodus nädala lugejaga testi ja sain loote vanuseks 3+ . päevade järgi on 5+1

Käisin ka veretesti tegemas. Ei tea kui suur nr peaks olme hcg

KV

Kas said tulemused kätte? ????

5+5 ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin kodus nädala lugejaga testi ja sain loote vanuseks 3+ . päevade järgi on 5+1

Käisin ka veretesti tegemas. Ei tea kui suur nr peaks olme hcg

KV

Kust seda nädala lugejaga testi osta saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid saab osta apteegist kui ka neist https://www.ovulatsioonitestid.ee/et/c/rasedustestid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin kodus nädala lugejaga testi ja sain loote vanuseks 3+ . päevade järgi on 5+1

Käisin ka veretesti tegemas. Ei tea kui suur nr peaks olme hcg

KV

Kas said tulemused kätte? ????

5+5 ????

Kahjuks veel mitte. Kardan et alles homme tuleb vastus. Kuna tegin eile õhtul ja täna ikkagi pühapäev.

KV

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea veel, kas ma liitun või ei, aga hirm on küll. Päevad ei käi kellapealt, keskmine on 33 päeva, aga kõigub ligi nädala jagu. Hetkel äpp ütleb, et 4 päeva hiljaks jäänud, aga no ma ei julge testi teha. Neljas laps sai just 2a, ja esimene aasta sellest oli kohutav, ta praktiliselt üldse ei maganud, mis tähendab, et mina ei maganud ka. Üldse ei tahaks seda uuesti läbi teha… Aga samas beebit ikka tahan, mees ilmselt poleks väga vaimustuses… Tahtsin lihtsalt korraks ventileerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea veel, kas ma liitun või ei, aga hirm on küll. Päevad ei käi kellapealt, keskmine on 33 päeva, aga kõigub ligi nädala jagu. Hetkel äpp ütleb, et 4 päeva hiljaks jäänud, aga no ma ei julge testi teha. Neljas laps sai just 2a, ja esimene aasta sellest oli kohutav, ta praktiliselt üldse ei maganud, mis tähendab, et mina ei maganud ka. Üldse ei tahaks seda uuesti läbi teha… Aga samas beebit ikka tahan, mees ilmselt poleks väga vaimustuses… Tahtsin lihtsalt korraks ventileerida.

Kõik lapsed ei ole ühtemoodi. Aga karta ei tasu. Ma hetkel ootan ka oma 5last. Esimene rasedus oli väga hull enamus rasedusest olin haiglas ja peale laste(kaksikud) veel oma 3kuud. Teine rasedus läks liialt hästi sündis pisike elevandike 36+nädal 3535g ja 52cm. Neljas laps tuli meile üllatusena kui oli 4 aastane ja nüüd on ta juba 9.

KV

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea veel, kas ma liitun või ei, aga hirm on küll. Päevad ei käi kellapealt, keskmine on 33 päeva, aga kõigub ligi nädala jagu. Hetkel äpp ütleb, et 4 päeva hiljaks jäänud, aga no ma ei julge testi teha. Neljas laps sai just 2a, ja esimene aasta sellest oli kohutav, ta praktiliselt üldse ei maganud, mis tähendab, et mina ei maganud ka. Üldse ei tahaks seda uuesti läbi teha… Aga samas beebit ikka tahan, mees ilmselt poleks väga vaimustuses… Tahtsin lihtsalt korraks ventileerida.

Minul olid lapsed nagu öö ja päev. Esimesega sain magada kuni 6 tundi ööpäevas, teisega magasin juba peale sünnitust 11h jutti ja seda öösel. Kuigi tuleb tõdeda, et mul oli ka jõhker hirm, et äkki teine samasugune kellega ainult 6h und saab heal juhul

5+5 ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mul esimene rasedus ja hetkel peaks olema 5+5. Mul kahjuks aga jõhker iiveldus peal tervepäev ja eile oksendasin 3x ja öökimist tuleb ka ette. Pidin juba haiguslehe võtma, voodist välja küll ei saa, loodan väga et see nii nüüd kestma ei jää ja läheb ikka leebemaks. Joon küll väikeste lonksudega ingveri ja kummeli teed ja vett ning proovin süüa kõrsikuid või puuvilju/marju. Ämmaemanda juurde 24.01, loodan et kõik ikka hästi.


Mina elan Soomes ja siin ingver rasedatele keelatud. Pole piisavalt uuritud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea veel, kas ma liitun või ei, aga hirm on küll. Päevad ei käi kellapealt, keskmine on 33 päeva, aga kõigub ligi nädala jagu. Hetkel äpp ütleb, et 4 päeva hiljaks jäänud, aga no ma ei julge testi teha. Neljas laps sai just 2a, ja esimene aasta sellest oli kohutav, ta praktiliselt üldse ei maganud, mis tähendab, et mina ei maganud ka. Üldse ei tahaks seda uuesti läbi teha… Aga samas beebit ikka tahan, mees ilmselt poleks väga vaimustuses… Tahtsin lihtsalt korraks ventileerida.

Kõik lapsed ei ole ühtemoodi. Aga karta ei tasu. Ma hetkel ootan ka oma 5last. Esimene rasedus oli väga hull enamus rasedusest olin haiglas ja peale laste(kaksikud) veel oma 3kuud. Teine rasedus läks liialt hästi sündis pisike elevandike 36+nädal 3535g ja 52cm. Neljas laps tuli meile üllatusena kui oli 4 aastane ja nüüd on ta juba 9.

KV

No kuna mul juba 4 last ja teised kolm on olnud normaalsed magajad, siis ma tean jh, et lapsed on erinevad. Ega ma neljanda puhul ei osanud hetkekski karta, et probleeme tuleb, aga see oli ikka täiesti kohutav. Miski ei garanteeri, et viiendaga sama lugu pole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul arstil käidud ja kõik kenasti – vastab suurusele ja oli näha imeõrna südamekese värelust ka. 2 nädala pärast uuesti ultraheli ja kui siis ka kõik korras, siis kolin viljatusravikeskusest raseduskeskusesse 🙂

Maasikas (5+5)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul olid lapsed nagu öö ja päev. Esimesega sain magada kuni 6 tundi ööpäevas, teisega magasin juba peale sünnitust 11h jutti ja seda öösel.

Kuidas on võimalik magada vastsündinuga, imikuga öösel 11 tundi jutti? Esimesed kuud peab last toitma iga 3-4 tunni tagant ja nii pikalt magamine ei tundu eriti reaalne. Isegi kui vahepeal toidab last mees või keegi lähedane, siis mingi osa ööst tahavad ka nemad magada, eriti, kui käivad tööl.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin kodus nädala lugejaga testi ja sain loote vanuseks 3+ . päevade järgi on 5+1

Käisin ka veretesti tegemas. Ei tea kui suur nr peaks olme hcg

KV

Kas said tulemused kätte? ????

5+5 ????

Kahjuks veel mitte. Kardan et alles homme tuleb vastus. Kuna tegin eile õhtul ja täna ikkagi pühapäev.

KV

Sain vastuse 13139,49

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul olid lapsed nagu öö ja päev. Esimesega sain magada kuni 6 tundi ööpäevas, teisega magasin juba peale sünnitust 11h jutti ja seda öösel.

Kuidas on võimalik magada vastsündinuga, imikuga öösel 11 tundi jutti? Esimesed kuud peab last toitma iga 3-4 tunni tagant ja nii pikalt magamine ei tundu eriti reaalne. Isegi kui vahepeal toidab last mees või keegi lähedane, siis mingi osa ööst tahavad ka nemad magada, eriti, kui käivad tööl.

See on kahtlane jah, mul näiteks üks laps hakkas 8-9h magama 2nädalaselt, esimene sõi aga 5 h tagant. Mina kedagi ei äratanud, kasvasid mühinal. Aga nad ikkagi magasid mul kõik ilusti nii päeval kui öösel, lükkasin tissi suhu ja magasime edasi.

Aga jätkuks mu ventileerimisele, siis tegin just testi ja see oli positiivne. Ma ei julge mehele öeldagi…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul olid lapsed nagu öö ja päev. Esimesega sain magada kuni 6 tundi ööpäevas, teisega magasin juba peale sünnitust 11h jutti ja seda öösel.

Kuidas on võimalik magada vastsündinuga, imikuga öösel 11 tundi jutti? Esimesed kuud peab last toitma iga 3-4 tunni tagant ja nii pikalt magamine ei tundu eriti reaalne. Isegi kui vahepeal toidab last mees või keegi lähedane, siis mingi osa ööst tahavad ka nemad magada, eriti, kui käivad tööl.

Näed, on võimalik. Päevasel ajal oli iga 2-3h tagant rinnal. Õhtul kell 9 oli rinnal ja uuesti tahtis rinnale kell 7-8 hommikul. See, et sinu lapsed on nii või naa, ei tähenda, et kõigil samamoodi on. Lapsed on erinevad ja imetamisnõustaja ega arst ei näinud selles probleemi, et laps öösel ilma söömata nii pikalt magab, sest kaaluiive oli esimesed 5 kuud üle 1kg kuus ja seda puhtalt rinnapiimal olles. Ma loodan, et sa šokki nüüd ei saa aga isegi haiglas, peale sündi sõi laps esimest korda alles 23h hiljem ja ka selles ei nähtud probleemi ????

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et sa šokki nüüd ei saa aga isegi haiglas, peale sündi sõi laps

Võta rahulikult.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 358 )


Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2023