Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 358 )

Teema: Septembribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Tere.

Sai täna taas kontrollis käidud dr.Šoisi juures. Hematoom kadunud, muu oli kõik korras aga rasedu suuruse sain juba uue 11+1 päevade järgi peaks olema 10+3. Eelmise kontrolli käigust oleks pidanud olema 10+5. Ei teagi millist nädalat lugeda. Oskab keegi seda seletada.

KV

Ma olin kunagi Elites arvel, siis arvestati mul ühte tähtaega ehk ovulatsiooni (mul oli viljatusravi ja mensese järgi arst tsüklit ei arvestanud). Seekord olin üsna imestunud kui mulle pandi reaalselt 3 tähtaega ehk menstruatsiooni, ov ja uh järgi ???? Ma ei teagi kuidas nad lõpuks tähtaega arvestavad, kas oscari järgi? ????????‍♀️

Ma panin Šoisi juurde ka oscari aja. Nädal hiljem ????

11+1 ????

Ma ka lähen oscarit ja veretesti  sinna tegema.  Veretesti teen sellepärast et nii minul kui mehel vanust palju. Mina 39 ja mees 46

KV

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on Oscari vereproov juba antud, kas saaksite öelda, mis näitajad olid PAPP-A ja ja FB-HCG? Lihtsalt huvitavad need numbrid, tean küll, et need üksi ei näita midagi. Võin hiljem öelda ka, miks küsin????

#5(10+4)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on Oscari vereproov juba antud, kas saaksite öelda, mis näitajad olid PAPP-A ja ja FB-HCG? Lihtsalt huvitavad need numbrid, tean küll, et need üksi ei näita midagi. Võin hiljem öelda ka, miks küsin????

#5(10+4)

Kui ma ei eksi siis seda vereproovi tehakse alles siis kui on 11+ nädalat.  Mina lähen tegema 27.02 ja oscar on 2.03 nii andis mulle aja ämmaemand.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on Oscari vereproov juba antud, kas saaksite öelda, mis näitajad olid PAPP-A ja ja FB-HCG? Lihtsalt huvitavad need numbrid, tean küll, et need üksi ei näita midagi. Võin hiljem öelda ka, miks küsin????

#5(10+4)

Kui ma ei eksi siis seda vereproovi tehakse alles siis kui on 11+ nädalat. Mina lähen tegema 27.02 ja oscar on 2.03 nii andis mulle aja ämmaemand.

10+ öeldi mulle ja mul on ka tehtud. UH alles 8.03. Aga slln on kindlasti neil ka, kelle TA kuu esimeses pooles ja veri antud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul võeti 10+0 nädalal täpselt. Oleksin eelistanud pigem 11+0 nädalal, sest oleks kindlam tunne olnud. Andsin vereanalüüsi eelmisel nädalal ja järgmine nädal on uh. Veidi põen, sest hakkasin tulemusi vaatama ja võrdlema. Tean ka, et see veel kombineeritakse vererõhu, uh, pikkuse ja kaaluga aga noh…rasedate värk ???? Eelnevate rasedustega olen Šoisi juures käinud ja alati on võetud nädal enne uh veri. Seekord annan samal hommikul ja lõunal uh.

11+1 ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on Oscari vereproov juba antud, kas saaksite öelda, mis näitajad olid PAPP-A ja ja FB-HCG? Lihtsalt huvitavad need numbrid, tean küll, et need üksi ei näita midagi. Võin hiljem öelda ka, miks küsin????

#5(10+4)

Kui ma ei eksi siis seda vereproovi tehakse alles siis kui on 11+ nädalat. Mina lähen tegema 27.02 ja oscar on 2.03 nii andis mulle aja ämmaemand.

Seda vereproovi võidakse varem ka teha, esimese rasedusega olid vereproovid 9.nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ämmakas ütles, et nädal enne oscarit annaks vere ja viims uriiniproovi. Ehk 7.03 on oscar ja ma arvan, et kuskil eelnev nädal kolmap-neljap lähen verd andma.
ma ostsin omale doppleri(pole kätte saanud veel) ja lihtsalt sellepärast, et oscarini ehk üldse UHni nii kaua aega ja no miskipärast hirm on sees. Ma muidugi ei tea kui hea mõte see doppler on kui ma äkki ei oska leidagi või polegi veel võimalik leida südametööd selle masinaga… elan enda elu keerulisemaks kui vaja vist 😀

peaks olema praegu päevade järgi 10+4, viimase UH järgi on 11+3.

 

E.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ämmakas ütles, et nädal enne oscarit annaks vere ja viims uriiniproovi. Ehk 7.03 on oscar ja ma arvan, et kuskil eelnev nädal kolmap-neljap lähen verd andma.

ma ostsin omale doppleri(pole kätte saanud veel) ja lihtsalt sellepärast, et oscarini ehk üldse UHni nii kaua aega ja no miskipärast hirm on sees. Ma muidugi ei tea kui hea mõte see doppler on kui ma äkki ei oska leidagi või polegi veel võimalik leida südametööd selle masinaga… elan enda elu keerulisemaks kui vaja vist ????

peaks olema praegu päevade järgi 10+4, viimase UH järgi on 11+3.

E.

Mulle öeldi, et 10 nädalat peab täis olema. Ja noh, seestpoolt võib lugeda, mida doppleri omamine teeb – ma ei leia südametööd ja ämmakas ka ei leidnud. See PAPP-A on alla 0,4, mis võib ka viidata probleemidele, aga see-eest fb-hcg oli korralik, 165.3. Ikka hirm on naha vahel.

#5(10+4)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma synlabist lugesin, et platsenta kasvufaktor e. PIGF kasvab progresseeruvalt alles alates 12. nädalast aga eks nad kuidagi selle välja arvutavad mis see uh ajal olema peaks. Mul oli see näiteks väga madalAinult peaaegu ~12pg/ml (ei kujuta ette ka mis see MoM olla võiks. Esimese lapse ajal võeti 12+ ja tulemus oli 7400pg/ml e. 0.362 MoM ja preeklampsia risk oli laes koos kasvupeetuse riskiga. Üritan ette mitte muretseda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just vaatasin, et 2020 esimese lapsega 11+5 oscari eelselt võetud oli 10.35pg/mL aga oscaris hinnatud ikka kõrge risk kasvupeetusele ja varajasele preeklampsiale ja sain aspiriini peale. Hmm ma nendest arvudest ei saa aru 🙂

 

E.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tõstis eelmise lapsega preeklaampsia riski peamiselt kõrge vererõhk oscaris mõõtmise hetkel – valge kitli sündroom ja olin ärevil ka, et esimene rasedus, kas kõik korras jne. Lisaks mingi arteriaalne verevool ühel pool. Minu mäletamistmööda mul vähemalt vereproovi tulemustega polnud mingit seost. Ümber hiljem ei hinnatud, vererõhuga probleemi polnud ka hiljem, preeklaamspia ei tekkinud, aga südameaspiriini, mida siiski soovitati võtsin nii kaua kui pidin.

Oscar tehake vist 12-13 nädal ja verd antakse vist max 2 nädalat enne, 10-11 nädal vist. Arvestatakse jah mingeid kasvufaktoreid, et kui 10+0 oli üks, aga uh on nt 12+3. Vereproovi tulemused peavad kindlasti uh ajaks olemas olema, sest ilma nendeta vist ei saagi oscari tulemusi kätte, vaid niisama ultraheli.

 

Hernes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on UH aeg nii hiljapeale ka jäetud nagu minul – 13+4 nädalat päevade järgi?

Lugesin et 13+6 on viimane aeg üldse teha, peale seda ei anna test enam õiget tulemust.

Hetkel 10+5 ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on UH aeg nii hiljapeale ka jäetud nagu minul – 13+4 nädalat päevade järgi?

Lugesin et 13+6 on viimane aeg üldse teha, peale seda ei anna test enam õiget tulemust.

Hetkel 10+5 ????

Mul on šois 13+1 aga esimese lapsega oli 13+5 ja kõik sai ilusti mõõdetud ja tehtud.

11+2 ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on UH aeg nii hiljapeale ka jäetud nagu minul – 13+4 nädalat päevade järgi?

Lugesin et 13+6 on viimane aeg üldse teha, peale seda ei anna test enam õiget tulemust.

Hetkel 10+5 ????

Mul on šois 13+1 aga esimese lapsega oli 13+5 ja kõik sai ilusti mõõdetud ja tehtud.

11+2 ????

Käisin täna seal just verd andmas nädalaid on mu 11+2 ja oscari UH on plaanis teha 6.03 siis on nädalaid pea 13.  Siis saan ka lapse soo teada.

Kas keegi plaanib ka veel teha panoraam testi või midagi sellist. Ma ise täna just tegin.

KV

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on UH aeg nii hiljapeale ka jäetud nagu minul – 13+4 nädalat päevade järgi?

Lugesin et 13+6 on viimane aeg üldse teha, peale seda ei anna test enam õiget tulemust.

Hetkel 10+5 ????

Mul on šois 13+1 aga esimese lapsega oli 13+5 ja kõik sai ilusti mõõdetud ja tehtud.

11+2 ????

Käisin täna seal just verd andmas nädalaid on mu 11+2 ja oscari UH on plaanis teha 6.03 siis on nädalaid pea 13. Siis saan ka lapse soo teada.

Kas keegi plaanib ka veel teha panoraam testi või midagi sellist. Ma ise täna just tegin.

KV

Läks valesti panoraam testi

KV

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on UH aeg nii hiljapeale ka jäetud nagu minul – 13+4 nädalat päevade järgi?

Lugesin et 13+6 on viimane aeg üldse teha, peale seda ei anna test enam õiget tulemust.

Hetkel 10+5 ????

Mul on šois 13+1 aga esimese lapsega oli 13+5 ja kõik sai ilusti mõõdetud ja tehtud.

11+2 ????

Käisin täna seal just verd andmas nädalaid on mu 11+2 ja oscari UH on plaanis teha 6.03 siis on nädalaid pea 13. Siis saan ka lapse soo teada.

Kas keegi plaanib ka veel teha panoraam testi või midagi sellist. Ma ise täna just tegin.

KV

Läks valesti panorama testi

KV

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

Äkki on ta veel luu taga peidus veel. Kas sa oled proovinud olla põrandal ja padi pepu all.  Vahest on sellest abi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

Proovi tühja põiega ja ka täis põiega. Mul mitu tuttavat täis põiega paremini leidnud kui tühjaga. Ma ise alati tühjaga leidnud ja täis põiega pole kunagi leidnud. Dopleri otsa suuna igasse suunda nurga all. Alusta alt häbemeluu juurest ja liigu vaikselt paremalt vasakule ja üles. Mida sa kasutad? Aloe geel annab signaali näiteks väga hästi edasi. Pepu alla padi või toetu vastu seina väikse nurga all. Ma eile üle pika aja proovisin ka ja ei leidnud esimesed 5 minutit, minu üllatuseks oli ta liikunud kuhugi üles taha nurka, anduril pidi korralik nurk olema, et kätte saaks ????

11+3 ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

Kulla inimene, miks sa endale nii teed?! Rasedus on alles väike, isegi ämmaemandad ei pruugi nii varakult südametööd leida. Tuleb osata otsida ka.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

Kulla inimene, miks sa endale nii teed?! Rasedus on alles väike, isegi ämmaemandad ei pruugi nii varakult südametööd leida. Tuleb osata otsida ka.

Kuna tegemist on mu viiendaga, siis ma tean väga hästi, kui vara on võimalik südametööd leida. Eelmistega on selleks ajaks ammu käes olnud, ju ma siis ikka oskan otsida.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

Kulla inimene, miks sa endale nii teed?! Rasedus on alles väike, isegi ämmaemandad ei pruugi nii varakult südametööd leida. Tuleb osata otsida ka.

Kuna tegemist on mu viiendaga, siis ma tean väga hästi, kui vara on võimalik südametööd leida. Eelmistega on selleks ajaks ammu käes olnud, ju ma siis ikka oskan otsida.

Jah, aga rasedused, tita asendid, paiknemine emakas jne on ometi iga rasedusega erinevad. Ei peagi olema nii vara kõhu pealt südametööd kuulda – võib olla, aga ei pruugi. Mul ei leidnud väga kogenud ämmaemand 14+ ka kõhult südametööd, tehti UH, kõik oli korras – beebi oli lihtsalt sel mõõtmise momendil täpselt sellises asendis, et seda ühte väga spetsiifilist nurka, mille alt toonid kuulda olid, polnud võimalik kobamisi leida. Mida see varajane doplerdamine annab, ma ei mõista – ses suhtes, et teha ju midagi ei saa, kui toonid ongi kadunud ja midagi rasedusega halvasti (mida ma väga loodan, et pole!).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

Kulla inimene, miks sa endale nii teed?! Rasedus on alles väike, isegi ämmaemandad ei pruugi nii varakult südametööd leida. Tuleb osata otsida ka.

Kuna tegemist on mu viiendaga, siis ma tean väga hästi, kui vara on võimalik südametööd leida. Eelmistega on selleks ajaks ammu käes olnud, ju ma siis ikka oskan otsida.

Jah, aga rasedused, tita asendid, paiknemine emakas jne on ometi iga rasedusega erinevad. Ei peagi olema nii vara kõhu pealt südametööd kuulda – võib olla, aga ei pruugi. Mul ei leidnud väga kogenud ämmaemand 14+ ka kõhult südametööd, tehti UH, kõik oli korras – beebi oli lihtsalt sel mõõtmise momendil täpselt sellises asendis, et seda ühte väga spetsiifilist nurka, mille alt toonid kuulda olid, polnud võimalik kobamisi leida. Mida see varajane doplerdamine annab, ma ei mõista – ses suhtes, et teha ju midagi ei saa, kui toonid ongi kadunud ja midagi rasedusega halvasti (mida ma väga loodan, et pole!).

Ärge saage nüüd valesti aru, ma ei ole veel paanika äärel emosse jooksmas, sest ma südamelööke ei leia. Ma tahan lihtsalt enne Oscarit kindel olla, et mind seal halb üllatus ei oota. Eriti nõme oleks, kuna peame selleks veel mehega mõlemad vaba päeva võtma, 200+ km maha sõitma jne, istud seal ootusärevana, et äkki saad soo ka teada juba, ja siis saad puuga pähe…
Kuna mul on 4 eelnevat rasedust olnud täpselt ühesugused kolgata teed ja õuduste alleed, siis see mind ei lohuta, et “rasedused on erinevad”. Hetkel ei ole mul ühtegi raseduse sümptomit v a ärajäänud päevad ja kõrge vererõhk, eelnevatega on olnud kõikvõimalikud ja võimatud hädad algusest lõpuni.
Aga vaatamata hirmudele ma siiski olen juba päris palju riideid ostnud, ja roosasid veel pealegi…

#5(10+5)

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul Oscaris käidud, kõik korras ja riskid madalad. Ämmakas uuesti märtsis ja anatoomia uuring siis aprillis.

Kolin FB ümber 🙂

H

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Facebookis on juba tehtud privaatne perekoolikate grupp? Kuidas sellega ühineda saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Facebookis on juba tehtud privaatne perekoolikate grupp? Kuidas sellega ühineda saaks?

Minu teada ei ole.

 

K.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ndl pärast Niptify test. Et oleks julgem Oscarisse minna 🙂

Enesetunne : väsimus iiveldus+ oksendamine siiani , loodan, et teisest trimestrist ikka möödub.

dopplerit kahjuks pole, pole trehvand ka kasutatud müügi peale, uuena ei raatsi, sest kes teab vb ei leiagi lööke üles vôi palju üldse kasutust leiaks.

Hetkel 10+ 1

M.E

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul eelmise lapsega oli doppler, aga müüsin maha ja mõtlesingi, et ei hakka end närvi ajama.

Aga jäin nüüd haigeks, õnneks koroona ja gripitest oli negatiivne, et vast ei ole mingit halba mõju.

Hernes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Facebookis on juba tehtud privaatne perekoolikate grupp? Kuidas sellega ühineda saaks?

Minu teada ka ei ole. Pole siin teemas vähemalt näinud, et oleks ????‍♀️ äkki siis mõtles, et üldisesse suurde gruppi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkan juba närvi minema, no ei leia südametööd, täielik vaikus???? Väga masendav on minna 100km kaugusele teise linna Oscarile ja siis teatatakse, et sorry, siin pole midagi… Juba tuleb vaikselt nutt peale.

#5(10+5)

Kulla inimene, miks sa endale nii teed?! Rasedus on alles väike, isegi ämmaemandad ei pruugi nii varakult südametööd leida. Tuleb osata otsida ka.

Kuna tegemist on mu viiendaga, siis ma tean väga hästi, kui vara on võimalik südametööd leida. Eelmistega on selleks ajaks ammu käes olnud, ju ma siis ikka oskan otsida.

Jah, aga rasedused, tita asendid, paiknemine emakas jne on ometi iga rasedusega erinevad. Ei peagi olema nii vara kõhu pealt südametööd kuulda – võib olla, aga ei pruugi. Mul ei leidnud väga kogenud ämmaemand 14+ ka kõhult südametööd, tehti UH, kõik oli korras – beebi oli lihtsalt sel mõõtmise momendil täpselt sellises asendis, et seda ühte väga spetsiifilist nurka, mille alt toonid kuulda olid, polnud võimalik kobamisi leida. Mida see varajane doplerdamine annab, ma ei mõista – ses suhtes, et teha ju midagi ei saa, kui toonid ongi kadunud ja midagi rasedusega halvasti (mida ma väga loodan, et pole!).

Ärge saage nüüd valesti aru, ma ei ole veel paanika äärel emosse jooksmas, sest ma südamelööke ei leia. Ma tahan lihtsalt enne Oscarit kindel olla, et mind seal halb üllatus ei oota. Eriti nõme oleks, kuna peame selleks veel mehega mõlemad vaba päeva võtma, 200+ km maha sõitma jne, istud seal ootusärevana, et äkki saad soo ka teada juba, ja siis saad puuga pähe…

Kuna mul on 4 eelnevat rasedust olnud täpselt ühesugused kolgata teed ja õuduste alleed, siis see mind ei lohuta, et “rasedused on erinevad”. Hetkel ei ole mul ühtegi raseduse sümptomit v a ärajäänud päevad ja kõrge vererõhk, eelnevatega on olnud kõikvõimalikud ja võimatud hädad algusest lõpuni.

Aga vaatamata hirmudele ma siiski olen juba päris palju riideid ostnud, ja roosasid veel pealegi…

#5(10+5)

Viies laps aga ometigi nii naiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 358 )


Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2023