Esileht Lapse ootamine Septembrikuus on beebi uus 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 306 )

Teema: Septembrikuus on beebi uus 2022

Postitas:
Kägu

Meil õnnestus täpaselt enne covid positiivseks saamist oscaril käia TA 02.09, menstr järgi 05.09. Saime teada ka et meie väike mutukas on terve kui purikas, riskid madalad ja arvatavasti on tüdrukutirtsuga. 🙂 Nii lahe!

 

Tänasest algas 14.nädal ja enamus vaevuseid on kadunud, küll aga on tekkinud täielik isutus. Mitte ükski toit ei isuta, kõht võib koriseda ja suisa valutada, aga ükski söök isu ei tekita ja kõik käib lihtsalt suus ringi. COVID läks mul ikka väga raskelt, esimesed 48h olin liikumatult ja jõuetult voodis, 38-39 palavik, isegi silmad ei tulnud lahti, veeklaasi käes hoida ei suutnud jne. Kui palavikust jagu saime, siis hakkas natuke normaliseeruma ka. Küll aga köha ja nohu on korralikud, on vähemalt inimese tunne olla. Lõhnasid ei tunne ja magusate asjade maitsetest ka suurt midagi aru ei saa. 🙁

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me saime Oscarist kaasa 4d video ja pildid. Sugu ei öeldud. Muudkui uurisime seda videot kodus et äkki jõuame ise jälile kumb tulemas on 😀 Meie arust poiss 😀 Aga ootan testide tulemusi kus soovisime ka sugu teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oscaril käidud ja väga vahva oli meie pisikest imet koos mehega vaadata seal. Kõik riskid olid madalad ja pisikesega kõik korras. Sain ka lõpuks arvele võetud ja on ikka uhke tunne esmakordselt rasedakaarti omada. 😀 Nüüd hakkab kohe täitsa kohale jõudma, et keegi kasvab mu sees. Nii vahva!

Eleanor

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere hommikust. Meil ka testi vastusdd käes ja 70 haiguse riskid olematud või madalad. Saime teada ka lapse soo.  Nüüd tahaks hirmsasti midagi osta juba beebile. ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere hommikust. Meil ka testi vastusdd käes ja 70 haiguse riskid olematud või madalad. Saime teada ka lapse soo. Nüüd tahaks hirmsasti midagi osta juba beebile. ????

Kas tegite miskisugused testid/uuringud lisatasu eest ? Tahaks ka juba sugu teada, uhh nii ootan. 😀 Nii mõnus on lugeda teiste postitusi, kus on siiras rõõm sees ! <3

Eleanor

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere hommikust. Meil ka testi vastusdd käes ja 70 haiguse riskid olematud või madalad. Saime teada ka lapse soo. Nüüd tahaks hirmsasti midagi osta juba beebile. ????

Kas tegite miskisugused testid/uuringud lisatasu eest ? Tahaks ka juba sugu teada, uhh nii ootan. ???? Nii mõnus on lugeda teiste postitusi, kus on siiras rõõm sees ! <3

Eleanor

Tegin Elites tasulise Nifty Plus testi 70 erineva sündroomi suhtes. Hind oli 530 –  Sellega saab soo ka teada. Nüüd on vähemalt süda rahul. Selle testiga saab kaasa ka kindlustuse. Kui riskid hinnatakse madalaks või olematuks kuid raseduse käigus või sünnitusel tuleb välja siiski et on mõni neist sündroomidest ja pean näiteks raseduse katkestama hilises faasis selle tõttu siis on kahjutasu üsna suures summas. Aga test on ikkagi usaldusväärne. Ei kahetse et tegin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ai, pagan, kui krõbe hind. Ise just mõtlesin, kas keegi sai Oscaril ka niisama teada soo.. Endal täpselt nädala aja pärast aeg, ei jõua ära oodata. Oh seda ootusaega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ai, pagan, kui krõbe hind. Ise just mõtlesin, kas keegi sai Oscaril ka niisama teada soo.. Endal täpselt nädala aja pärast aeg, ei jõua ära oodata. Oh seda ootusaega ????

Mina kolmanda lapsega sain ITK Oscaris teada. Esimese ja teisega tasulises Oscaris. Neljandaga praegu ei saanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul nüüd ka Oscaril käidud, täna täpselt 12+0. Kõik riskid hinnati madalaks aga ikka mõtlen, et kas peaks minema tasulist Niptifyd tegema. Mis teil plaanis, kellel Oscar tehtud?

II trimestril tuleb ka uuring, vist integreeritud sõeluuring (veri+UH)?

Mari 12+0 UH järgi

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina see kellel oscaris selgus et kromosoomihaiguste riskid seal piiri peal. Saadeti niptify testi tegema (riigi poolt) ja sain just teada, et kõik riskid siiski õnneks madalad 🙂 ja soo sain ka teada! Nii tore!

Ja peale oscarit õnnestus mul ka covidisse jääda. Esimene päev oli ikka hull- päevläbi kõrge palavik ja voodis pikali. Õnneks paracetamol aitas. Nüüd teisel päeval palavik veel on, aga enesetunne juba parem 🙂

A (35)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul nüüd ka Oscaril käidud, täna täpselt 12+0. Kõik riskid hinnati madalaks aga ikka mõtlen, et kas peaks minema tasulist Niptifyd tegema. Mis teil plaanis, kellel Oscar tehtud?

II trimestril tuleb ka uuring, vist integreeritud sõeluuring (veri+UH)?

Mari 12+0 UH järgi

Esimese lapsega ei teinud teste lisaks. 20ndal nädalal tuleb ka uuring, jah. Teise lapsega nüüd ootan Oscarit, aga ilmselt kui hinnatud jälle riskid madalaks, siis edasi ise uuringuid ei tee..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul nüüd ka Oscaril käidud, täna täpselt 12+0. Kõik riskid hinnati madalaks aga ikka mõtlen, et kas peaks minema tasulist Niptifyd tegema. Mis teil plaanis, kellel Oscar tehtud?

II trimestril tuleb ka uuring, vist integreeritud sõeluuring (veri+UH)?

Mari 12+0 UH järgi

II trimestril ainult UH, loote anatoomia hindamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tihti ennast kraadinud ja koguaeg on kehatemperatuur 37, vahel harva 37,2 ja väga harva alla 37. kas mõnel siit on samuti kehatemperatuur pisut kõrgem ? Varsti on ämmaka visiit ja kindlasti plaanin sellest rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tihti ennast kraadinud ja koguaeg on kehatemperatuur 37, vahel harva 37,2 ja väga harva alla 37. kas mõnel siit on samuti kehatemperatuur pisut kõrgem ? Varsti on ämmaka visiit ja kindlasti plaanin sellest rääkida.

Ma eraldi end kraadinud pole aga tunnen ka, et temperatuur on tavapärasest kõrgem, see olnud raseduse alguset saadik, praegu mul 12+4. Veidi kõrgem temperatuur pidi olema normaalne.

Mul hoopis teine mure, eile õhtul koju jalutades hakkas paremalt puusakondi juurest õrnalt torkima, vahepeal oli vaikus, diivanil pikutades jätkus ca 10 sek vahedega vahepeal. Otsisin sobivat asendit, et sellest torkimisest vabaneda, vahepeal oli jälle ok. Öösel ärkasin tuima torkimise peale jälle ülesse. Tean, et mul olid ka gaasid, seega ajasin selle suuresti gaaside kaela, kuigi sellist gaasivalu/torget pole kunagi olnud. Hommik oli jälle ok, kõht käib ilusti läbi, aga nüüd tunnen, et ikka vahepeal tuimalt torgib. EMOsse nagu ei kihutaks, aga hirmsalt muretsema paneb ikka. Kas kellelgi midagi sarnast olnud?

Mari

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseda temp.ongi kõrgem.

Torked,pisted ja õrn tuikamine vahest on ok. Emakas kasvab. Muretseda tuleks kui tekib verejooks või valu,torge ei kao. Minul ka aeg-ajal päevade valu ja torked. Ja siis kaob. Kõht lihtsalt kasvab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh 2pu! Googeldasin juba ise ka, et võib olla: lühiajalisi kõhuvalusid või raskustunnet alakõhus. Valud on tingitud emaka sidemete venitumisest, emaka kasvamisest ja vererohkusest. Valu võib esineda ka puusades, ristluu – nimmeluu piirkonnas või häbemeliiduse piirkonnas – ka see on seotud ainevahetuslike muutustega luude ühenduskohtades.

Nüüdseks on see tuim torkimine mul möödas, süda rahulikum.????

Mari

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tänasest voodireziimil 🙁 Pingutades hakkab määrima. Eile juhtus jälle sama asi. Oh nii loodan et nüüd hullemaks ei lähe . Nii kui tekivad valud või verejooks pean ruttu minema. Kuidagi kurb on olla. No ei lõppe need mured.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sai Oscaril täna käidud, beebiga oli kõik korras, kõik näidud kenad. Ainult et enne mõõdeti vererõhku, ent ma olen paaniline muretseja eriti enne sellist kontrolli ning vererõhu näit jäigi kõrgeks, sellest tingituna hinnati ka preeklampsiale risk olemasolevaks ning öeldi, et hakake aspiriini võtma. Eelmise rasedusega pidin kodus nt vererõhku mõõtma, sest see, mis oli rahulikuna kodus vs närveerides arsti juures, olid 2 väga erinevat asja 😀 Lõpuni välja oli vererõhk normis ja pigem madalam, peres kõigil madal see.

Ehk siit küsimus – kas tõesti saab pelgalt ühel hetkel arsti juures mõõdetud rõhu tõttu teha sellise otsuse, et peab rasedana hakkama aspiriini kohe sööma? Muud näidud olid normis, mis sinna valemisse sisse pannakse, vererõhk lõigi kõrgeks ohu. Kuidagi ei taha joosta aspiriini järgi, tean et kodus sellist vererõhku kindlasti pole nagu seal arstikabinetis (160-140 ülemine). Kusjuures mõtlesin veel, et nad võiks ju ometi pärast uuringut mõõta, siis ma olin juba nii maha rahunenud, kui kõik riskid ja asjad hinnati madalaks pluss beebil kõik tip-top.

Kellelgi kogemust? Mis arvate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sai Oscaril täna käidud, beebiga oli kõik korras, kõik näidud kenad. Ainult et enne mõõdeti vererõhku, ent ma olen paaniline muretseja eriti enne sellist kontrolli ning vererõhu näit jäigi kõrgeks, sellest tingituna hinnati ka preeklampsiale risk olemasolevaks ning öeldi, et hakake aspiriini võtma. Eelmise rasedusega pidin kodus nt vererõhku mõõtma, sest see, mis oli rahulikuna kodus vs närveerides arsti juures, olid 2 väga erinevat asja ???? Lõpuni välja oli vererõhk normis ja pigem madalam, peres kõigil madal see.

Ehk siit küsimus – kas tõesti saab pelgalt ühel hetkel arsti juures mõõdetud rõhu tõttu teha sellise otsuse, et peab rasedana hakkama aspiriini kohe sööma? Muud näidud olid normis, mis sinna valemisse sisse pannakse, vererõhk lõigi kõrgeks ohu. Kuidagi ei taha joosta aspiriini järgi, tean et kodus sellist vererõhku kindlasti pole nagu seal arstikabinetis (160-140 ülemine). Kusjuures mõtlesin veel, et nad võiks ju ometi pärast uuringut mõõta, siis ma olin juba nii maha rahunenud, kui kõik riskid ja asjad hinnati madalaks pluss beebil kõik tip-top.

Kellelgi kogemust? Mis arvate?

 

 

Ma võtaks asja selle loogikaga, et nii minidoosis (150, ma eeldan) midagi halba ei tee. Küll aga võib ära hoida palju halba. Ehk et mina võtaks. Isegi kui sul tavaliselt pole nii kõrge, siis jep, tõesti, nii minidoosis (nt peavaluga võetakse aspiriini min 500) ma pigem võtaks. Olgugi siis igaks juhuks, kahju ma ei arva tal olevat. Mitte rohkem kui muudel asjadel millega tänapäeval kokku puutume.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sai Oscaril täna käidud, beebiga oli kõik korras, kõik näidud kenad. Ainult et enne mõõdeti vererõhku, ent ma olen paaniline muretseja eriti enne sellist kontrolli ning vererõhu näit jäigi kõrgeks, sellest tingituna hinnati ka preeklampsiale risk olemasolevaks ning öeldi, et hakake aspiriini võtma. Eelmise rasedusega pidin kodus nt vererõhku mõõtma, sest see, mis oli rahulikuna kodus vs närveerides arsti juures, olid 2 väga erinevat asja ???? Lõpuni välja oli vererõhk normis ja pigem madalam, peres kõigil madal see.

Ehk siit küsimus – kas tõesti saab pelgalt ühel hetkel arsti juures mõõdetud rõhu tõttu teha sellise otsuse, et peab rasedana hakkama aspiriini kohe sööma? Muud näidud olid normis, mis sinna valemisse sisse pannakse, vererõhk lõigi kõrgeks ohu. Kuidagi ei taha joosta aspiriini järgi, tean et kodus sellist vererõhku kindlasti pole nagu seal arstikabinetis (160-140 ülemine). Kusjuures mõtlesin veel, et nad võiks ju ometi pärast uuringut mõõta, siis ma olin juba nii maha rahunenud, kui kõik riskid ja asjad hinnati madalaks pluss beebil kõik tip-top.

Kellelgi kogemust? Mis arvate?

Ma võtaks asja selle loogikaga, et nii minidoosis (150, ma eeldan) midagi halba ei tee. Küll aga võib ära hoida palju halba. Ehk et mina võtaks. Isegi kui sul tavaliselt pole nii kõrge, siis jep, tõesti, nii minidoosis (nt peavaluga võetakse aspiriini min 500) ma pigem võtaks. Olgugi siis igaks juhuks, kahju ma ei arva tal olevat. Mitte rohkem kui muudel asjadel millega tänapäeval kokku puutume.

Jah, see 150 igal õhtul võtta öeldi. Peavalu on teisipidi väga harva. Ma natuke skeptiline raseduse ajal just mingite ravimite igapäevase tarvitamise puhul.. 🙁 saaks aru, kui päriselt ongi vaja, aga nii hetkelise mõõdu ajel.. eks näis, arutan oma ämmakaga ka läbi. Mõtlesin, ehk kellelgi sarnast kogemust või üldse preeklampsiaga, et kas on ka nii lihtsalt määratud see risk ja aspiriin peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka alati vererõhk korras olnud, ka eelneva rasedusega.

Aga seekord enne Oscarit oli ka minul kõrge vererõhk, 3 korda möödeti ja iga korraga natuke langes. Aga sellegipoolest määrati preeklampsia oht 1:48le ja soovitati aspiriini igapäevaselt võtma hakata.

Ka mina kahtlen, kas tõesti on see vajalik, aga võtan siiski ja kui ämmaemandaga kohtun, arutan asja läbi. Ja kui ta on sama meelt, et peab, siis usaldan teda ja jätkan ka edaspidi võtmist.

Mul ka 1 küsimus- kas siin on veel naisi, kellel enamus raseduse sümptomitest kadunud? Mul 14s nädal ja no põhimõtteliselt enam mitte midagi pole- ei valusaid rindu ega torkeid. Isud on vaid muutunud, aga see võib ka covidi tagajärg olla.

A (35)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 1 küsimus- kas siin on veel naisi, kellel enamus raseduse sümptomitest kadunud? Mul 14s nädal ja no põhimõtteliselt enam mitte midagi pole- ei valusaid rindu ega torkeid. Isud on vaid muutunud, aga see võib ka covidi tagajärg olla. A (35)

Minul rinnad ikka veel valusad ja iiveldab kohati ja õrnalt. Samuti on mega uni juba kell 19 ja noh mingid torked ja valud on aeg-ajalt. Olen praegu NoSpa peal 3x2tbl päevas ja see aitab.  Nädalaid äpi järgi 15+6 juba. Aga uue tähtaja järgi 16+4 juba. Täna saan oma doppleri ka kätte.  Esmaseval on veresuhkru test ja saan õnneks jälle UH’sse.  Miskipärast kardan platsena eesasetsust kuna pingutades määrib. Aga eks see selgub esmaseval.Kõht on ees juba ikka üsna normaalne. See nagu kerkiks igapäevaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pole ka üldse sümptomeid kusjuures. Üldse on leebemate tunnustega rasedus, kui seda oli esimene (esimesega olid rinnad märgatavalt valusad, kõhuvalud emaka venimisest jne). Kõhuke on hakanud kergelt paistma küll, kaalu õnneks veel vähe juures, nii 1kg. Hetkel 12+3 käsil, aga tõesti tunne on väga tavaline.

Aga jah, eelmise lapsega sellist preeklampsia hindamist Oscari ajal ei olnud (1,5a tagasi siis), et selles mõttes oli uus mu jaoks see ning pani kohe kahtlema, risk 1:51, peres pole esinenud ja eelmine kordki oli lõpuni välja vererõhuga kõik koduses rahulikus olukorras ok. Aga ise arutan uuel nädalal ämmakaga läbi, eks siis näha ole, mis ütleb ja juhindun ka tema nõuandest. Aitäh jagamast enda kogemust, A!

H(27)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 1 küsimus- kas siin on veel naisi, kellel enamus raseduse sümptomitest kadunud? Mul 14s nädal ja no põhimõtteliselt enam mitte midagi pole- ei valusaid rindu ega torkeid. Isud on vaid muutunud, aga see võib ka covidi tagajärg olla. A (35)

Minul rinnad ikka veel valusad ja iiveldab kohati ja õrnalt. Samuti on mega uni juba kell 19 ja noh mingid torked ja valud on aeg-ajalt. Olen praegu NoSpa peal 3x2tbl päevas ja see aitab. Nädalaid äpi järgi 15+6 juba. Aga uue tähtaja järgi 16+4 juba. Täna saan oma doppleri ka kätte. Esmaseval on veresuhkru test ja saan õnneks jälle UH’sse. Miskipärast kardan platsena eesasetsust kuna pingutades määrib. Aga eks see selgub esmaseval.Kõht on ees juba ikka üsna normaalne. See nagu kerkiks igapäevaga.

Kas Oscari uuringul ei öeldud, kus platsenta paikneb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 1 küsimus- kas siin on veel naisi, kellel enamus raseduse sümptomitest kadunud? Mul 14s nädal ja no põhimõtteliselt enam mitte midagi pole- ei valusaid rindu ega torkeid. Isud on vaid muutunud, aga see võib ka covidi tagajärg olla. A (35)

Minul rinnad ikka veel valusad ja iiveldab kohati ja õrnalt. Samuti on mega uni juba kell 19 ja noh mingid torked ja valud on aeg-ajalt. Olen praegu NoSpa peal 3x2tbl päevas ja see aitab. Nädalaid äpi järgi 15+6 juba. Aga uue tähtaja järgi 16+4 juba. Täna saan oma doppleri ka kätte. Esmaseval on veresuhkru test ja saan õnneks jälle UH’sse. Miskipärast kardan platsena eesasetsust kuna pingutades määrib. Aga eks see selgub esmaseval.Kõht on ees juba ikka üsna normaalne. See nagu kerkiks igapäevaga.

Kas Oscari uuringul ei öeldud, kus platsenta paikneb?

Öeldi ikka. Eesseinas. Kuid eesasetsus on midagi muud. Täna sain ja doplleri ja nii tore on ise kodus kogu perega beebi südametööd kuulata. Ainult et arvasin et ta kusagil veidi kõrgemal on. Viimane kord arst kuulas väga veidi nabast all pool. Ise leidsin südametöö ikka väga all. Esmaspäeval saan teada millest määrimine.  Suur õde oli nii liigutatud kui kuulis beebi kiiret südametööd. Endal on ka süda palju eahulikum kui doppler kodus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tihti ennast kraadinud ja koguaeg on kehatemperatuur 37, vahel harva 37,2 ja väga harva alla 37. kas mõnel siit on samuti kehatemperatuur pisut kõrgem ? Varsti on ämmaka visiit ja kindlasti plaanin sellest rääkida.

Ma eraldi end kraadinud pole aga tunnen ka, et temperatuur on tavapärasest kõrgem, see olnud raseduse alguset saadik, praegu mul 12+4. Veidi kõrgem temperatuur pidi olema normaalne.

Mul hoopis teine mure, eile õhtul koju jalutades hakkas paremalt puusakondi juurest õrnalt torkima, vahepeal oli vaikus, diivanil pikutades jätkus ca 10 sek vahedega vahepeal. Otsisin sobivat asendit, et sellest torkimisest vabaneda, vahepeal oli jälle ok. Öösel ärkasin tuima torkimise peale jälle ülesse. Tean, et mul olid ka gaasid, seega ajasin selle suuresti gaaside kaela, kuigi sellist gaasivalu/torget pole kunagi olnud. Hommik oli jälle ok, kõht käib ilusti läbi, aga nüüd tunnen, et ikka vahepeal tuimalt torgib. EMOsse nagu ei kihutaks, aga hirmsalt muretsema paneb ikka. Kas kellelgi midagi sarnast olnud?

Mari

Minul ka sama jama, aga ma arvan, et see on pimesoole valu. Korra oli mul see nii tugev, et täitsa hirmus hakkas, aga läks ise üle. On juhtunud, et kui pikutan voodis siis sealt samast nagu tekib mingi muna, sool läheb nagu punni. Ei tea, veider. Veri ja kõik on 100% korras seega liialt ma ei muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka preklampsia risk. Olen TÜ-s arvel.
Kuna minul on 1.tüüpi diabeet, siis olen ka sisehaiguste arsti juures nn valvel. Ja ma ausalt soovitan Tartus, kellel on võimalik.
Nt ütles, et diabeedi puhul on harv, kui ei saa preklampsia riski.
Siis et asperiin on ohutu ja seda nt ei kasutata enam valuvaigistina vaid just verevedeldajana. Ja see nn ennetav. 150 on selline asi, et midagi paha ei tee aga võib ära hoida palju pahandust.
Siis miks aspiriini peab võtma õhtuti? Sest uuringus oli nii, arvatavasti võib tegelikult mis tahes ajal võtta aga kuna uuringus võeti õhtuti, siis meil soovitatakse ka õhtuti võtta. Kuna aga teisi uuringuid ka hetkel ei ole selle kohta, siis oleme õhtuse aspiriini võtmise lainel kõik.
Ja üldiselt 45 minutit seletas asja mulle väga hästi lahti ja mu muretsemine ja närvitsemine läks palju väiksemaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka nüüdseks Oscaril käidud ja kõik korras! Ma käisin Šoisi juures ja saime soo teada. Tema juures enamasti saabki varakult. Küll aga vist tüdruk on mõnel siiski poisiks hiljem osutunud. Poisid pigem jäävad vist poisiks ka hiljem. Eks see nii varane ennustamine ole keerukam.

Mul saab esmaspäeval 13 nädalat ja õnneks enamik sümptome kadunud. Iiveldab nüüd vaid hetkeliselt ja suhteliselt harva, aga väsimus püsib siiamaani. Samas see äkki lihtsalt kevadväsimus, kuna ilusate ilmadega on nagu jõudu-jaksu rohkem 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 1 küsimus- kas siin on veel naisi, kellel enamus raseduse sümptomitest kadunud? Mul 14s nädal ja no põhimõtteliselt enam mitte midagi pole- ei valusaid rindu ega torkeid. Isud on vaid muutunud, aga see võib ka covidi tagajärg olla. A (35)

Minul rinnad ikka veel valusad ja iiveldab kohati ja õrnalt. Samuti on mega uni juba kell 19 ja noh mingid torked ja valud on aeg-ajalt. Olen praegu NoSpa peal 3x2tbl päevas ja see aitab. Nädalaid äpi järgi 15+6 juba. Aga uue tähtaja järgi 16+4 juba. Täna saan oma doppleri ka kätte. Esmaseval on veresuhkru test ja saan õnneks jälle UH’sse. Miskipärast kardan platsena eesasetsust kuna pingutades määrib. Aga eks see selgub esmaseval.Kõht on ees juba ikka üsna normaalne. See nagu kerkiks igapäevaga.

Kas Oscari uuringul ei öeldud, kus platsenta paikneb?

Öeldi ikka. Eesseinas. Kuid eesasetsus on midagi muud. Täna sain ja doplleri ja nii tore on ise kodus kogu perega beebi südametööd kuulata. Ainult et arvasin et ta kusagil veidi kõrgemal on. Viimane kord arst kuulas väga veidi nabast all pool. Ise leidsin südametöö ikka väga all. Esmaspäeval saan teada millest määrimine. Suur õde oli nii liigutatud kui kuulis beebi kiiret südametööd. Endal on ka süda palju eahulikum kui doppler kodus olemas.

Arvasin, et nad näevad seal ka selle ära, kas on eesasetsus. Või kas eesasetsust hinnatakse kuskil muul uuringul? Et Oscaris öeldakse, kas on ees- või tagaseinas, aga mitte eesasetsust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka preklampsia risk. Olen TÜ-s arvel.

Kuna minul on 1.tüüpi diabeet, siis olen ka sisehaiguste arsti juures nn valvel. Ja ma ausalt soovitan Tartus, kellel on võimalik.

Nt ütles, et diabeedi puhul on harv, kui ei saa preklampsia riski.

Siis et asperiin on ohutu ja seda nt ei kasutata enam valuvaigistina vaid just verevedeldajana. Ja see nn ennetav. 150 on selline asi, et midagi paha ei tee aga võib ära hoida palju pahandust.

Siis miks aspiriini peab võtma õhtuti? Sest uuringus oli nii, arvatavasti võib tegelikult mis tahes ajal võtta aga kuna uuringus võeti õhtuti, siis meil soovitatakse ka õhtuti võtta. Kuna aga teisi uuringuid ka hetkel ei ole selle kohta, siis oleme õhtuse aspiriini võtmise lainel kõik.

Ja üldiselt 45 minutit seletas asja mulle väga hästi lahti ja mu muretsemine ja närvitsemine läks palju väiksemaks.

Jah, teatud haigusi arvestatakse seal valemis küll, need on kõik need andmed, mida peab Oscari uuringule minemiseks ära täitma (enda haigused, eelmiste raseduste andmed, kehakaal, peres esinevad haigused jms). Kindlasti on diabeet suureks mõjuteguriks preeklampsia riski hindamise korral. Mul ja peres pole nõutud haigusi esinenud, ka mitte diabeeti, lisaks muud andmed olid korras (emaka arteri näitajad jt). Ainus asi, mis tõesti ei olnud korras ja mida arvestatakse ka preeklampsia valemis, oligi koha peal mõõdetud vererõhk. Mul ei saa mitte ühegi arsti juures/haiglas olles normaalset näitu, nn valge kitli sündroom. Võin end jumala paanikasse mõelda, eriti kui öeldakse, et nii, nüüd mõõdame vererõhku 😀 absurdne, tean, aga no mis sa teed. Kodus rahuolekus on korras. Seetõttu lihtsalt natukene kahtlen selle riski hindamise niiöelda ‘õigsuses’.

H

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 306 )


Esileht Lapse ootamine Septembrikuus on beebi uus 2022