Esileht Lapse ootamine Septembrikuus on beebi uus 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 306 )

Teema: Septembrikuus on beebi uus 2022

Postitas:
Kägu

Hei, mul hakkab olemine juba tasapisi paremaks minema, hetkel 13+3. Aegajalt küll iiveldab, rinnad on jätkuvalt suuremad ja valusad, aga mitte nii hull kui alguses. Kaal veel tõusnud pole, õhtuti kõht aga rohkem punnis – see muidugi võib söömisest ka olla.???? Aga väsimus on jätkuv, vabalt võiks kl 18 juba magama minna, loodan, et see ka möödub.

Kas meil siin keegi Pärnu kandist ka on? Mida aeg edasi, seda rohkem tahaks beebi ja raseduse teemasid kellegagi arutada, kes samas paadis.????????

Ja mis ajani te plaanite foolhapet võtta? Mul hakkab purk kohe tühjaks saama, uut pole vist mõtet osta?

Mari

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni 12+0 on mõtet võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endal ka just lõppes foolhape otsa, rohkem juurde ei võta, soovitataksegi esimese trimestri lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16+3

Minul diagnoositi rasedusdiabeet. Nädala pärast lähen karmile dieedile. Olen küll viimasel kuul näidu kõvasti alla saanud kuid ikkagi oli veits üle normi. Kaalu on lisanudnud 3kg. See muidugi tundub uskumatu sest olen viimasel ajal niiiii palju liikunud ja teksad läksid nr väiksem jalga kui muidu.  Pean võtma väga rahulikult ja ugasugune pingutus välistatud. Määrimise põhjust ei teagi. Vist mõni väike veresoon vms. Beebi siples eile nii tugevasti ekraanil. Ma ei ole kindel kas aegajalt juba tunnen liigutusi aga midagi nagu toimub küll. Platsenta on eesseinas ja peaks mõne nädala pärast juba konkreetseid liigutusi nägema. Veider et just nüüd kui ma ennast hästi olen hakanud tundma ja olen tagasi oma rajal ehk toitun tervislikult jne siis saan diabeedi diagnoosi. Nii nõme. Aga noh mõnes mõttes see toitumiskava mille saan ei tee halba. Ehk jääbki mõni üleliigne kilo tulemata-tervel perel. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen Pärnust☺️ Vaikselt olen gruppi ammu jälginud ja kaasaelanud. Ultraheli järgi 16+5,tulemas väike printsess☺️.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tundub ka, et vahepeal õrnalt nagu oleks juba kergelt tunda lapse liigutusi. Või on veel siiski liiga vara? Mul homme saab rasedust täpselt 15 nädalat 🙂

Õhtuti on kõht juba päris punnis ja ausaltöeldes kontoris käies rasedust varjata on juba päris keeruline. Selline tunne, et kindlasti kõik näevad ja teavad 😀

H (35)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka kõht nii punnis koguaeg, et raske vahel tööl kõhtu sisse tõmmata kolleegide juures 😀 Natukene veel ootaksin selle teatamisega neile, ehk järgmisel nädalal, kui juba 16+ nädalaid on. Kuna te plaanite lapseootus puhkusele jääda, mitu päeva enne tähtaega ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib tunda küll liigutusi kui liigutab intensiivsemalt, ise olen tundnud ühe korra selgelt ja ämmaka meelest oli see täitsa võimalik. Igapäevaselt ei tunne veel (16 +6).Kõht on võrreldes eelmise rasedusega samal ajal päris suur ja paistab ikka kenasti välja. Tööandja jutule paari nädala jooksul, sünnipuhkusele plaan jääda 30 päeva enne tähtaega, samas enne seda soovin kasutada ära korralise puhkuse päevad, mis kogunenud on.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei jõua ära oodata kuna keegi mu sees liigutama hakkab. Esimene rasedus ja no tee mis sa tahad aga ma ikka ei usu, et keegi mu sees kasvab. 😀 Eks ikka silitan kõhtu ja räägin vaikselt kõhubeebiga aga enne vist 100% kohale ei jõua, kui miski mu sees liigutab. Sugu tahaks ka väga teada, oh seda ootust. Aegajalt piilun ka beebipoe e-poodides, et ennast kurssi viia mis meil turul müüakse, et mida tulevikus ka lapsele osta, voodid, kärud ja muud vajalikud tarbed. Enesetunne on muidu täiesti hea, ei iivelda, pole väsimust jne. Suuri söögiisu muutusi pole ka täheldanud aga magusat ei taha süüa… no seda pole ma enne ka tahtnud.
Plaanin ka puhkusele jääda 30 päeva enne ja kasutan samuti enda korralise puhkuse päevad enne seda ära. Loodan, et pean ikka vastu tööl. Praegu hea ja kerge aga mis tulevik toob ei tea me ette.

Aux

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul esimese lapsega oli platsenta eesseinas, siis tundsin 16. nädalal esimesi liigutusi. Selle lapsega on tagaseinas, eks näha ole, millal tunnen, tahaks ka juba tunda. Praegu 13+2 🙂 Teisipäeval tavapärane ämmaka visiit, siis annan ka vereproovi veresuhkru jaoks esimest korda. Kaalu juures 1kg. Eelmise rasedusega tuli 22kg juurde, nii et ma teadlikult hoian end seekord ohjes. 😀 Aga kõhuke on ees küll veidi, nii et sisse ei saa tõmmata.

Nüüd see lapsehoolduspuhkuse ja hüvitise teema muutub ka veel, peakski kurssi viima.. septembribeebid juba ju uue süsteemi järgi.

H(27)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, kui ma tahan elitesse minna ja seal teha loote anatoomia, siis kas ma saan neilt mingi lehe vms, kus selle uuringu tulemused kirjas on? Digilukku ju ikka ei lähe?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna plaanite tööandjale ja kolleegidele teatada enda rasedusest ?
Kuidas teil muidu läheb ? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, kui ma tahan elitesse minna ja seal teha loote anatoomia, siis kas ma saan neilt mingi lehe vms, kus selle uuringu tulemused kirjas on? Digilukku ju ikka ei lähe?

Loomulikult läheb. Ja paberi saad ka meili peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna plaanite tööandjale ja kolleegidele teatada enda rasedusest ?

Kuidas teil muidu läheb ? ????

Olen esimese lapsega kodune ja nüüd, kui arvele võetakse vast uuel nädalal, siis teatan tööandjale ka, et tal ei tasu mind sügisest ikkagi tagasi oodata. Mida varem teab, seda parem asju planeerida. 🙂

Muidu vist läheb vaikseltviisi.. Ei oska midagi kurta:D Tahakski juba teisipäevast kontrolli. Hetkel 13+5.

H(27)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jookseb 18 nädal. Kõht muudkui paisub. Mul on tunne et viimased poolteist päeva olen liigutusi tundnud ja korra ka nägin kõhul liikumist. Ilus tunne ikka.

Kas teil on mõni lõhn või maitse mis väga vastu hakkab? Kui varem mulle meeldis lõkke ääres istuda ja lõkke lõhn,siis praegu tundub see kõige vastikum hais üldse. Noniii vastu hakkab. Sama lõhn on mu mehe habemel kui ta just õuest on tulnud. Väkk. 😀 Samuti oli küüslauk mu lemmik. Nüüd hakkavad küüslauguga söögid nii vastu. Kohe täitsa paha hakkab.

Kuidas te magate? Ma nii tahaks selili aga mul on siis raske hingata ja ei soovitata ka kuna võib kinni suruda beebile hapnikuks vajalikud veresooned. Aga võin öelda et esimeste lastega ei teadnud ma neid asju ja magasin nii nagu juhtus.

Tore on see et mehe ja naise suhe hakkab ka taastuma. Vahepealne õudne aeg on õnneks möödas. Mees tundub jälle seksikas ja ise meeldin ka endale palju rohkem. 😀

Füüsilist pingutust ma ei tee,tööst loobusin ja proovin nautida nii palju kui muude hädade kõrvalt võimalik.

Kas teil nimed välja mõeldud? Meil oli nimi enne kui beebi 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pisike kõht on ees ja tööandajle ja kolleegidele kavatsen ehk sel reedel öelda, et lähen pikemale puhkusele. Liigutusi veel ei tunne, ei oskagi arvata millised need esimesed olema peaksid aga küll me näe. 😛
Proovin ka vältida selili magamist aga tahest tahtmata avastan ennast öösel selili magamas. Keeran taas siis küljele, et hiljem uuesti selili ärgata. 😀
Nimele pole küll veel mõelnud, tahaks sugu väga enne teada. Appi- kuna see saabub ???
Täna hommikul enne tööle minemist panin üle pika aja törts head lõhnaõli peale aga oleks pidanud vist enne ikka nuusutama, et kas mulle see hetkel ikka meeldib. Nüüd istun ja krimpsutan nina, et mis jama ma endale peale lasin, fuhh. 😀
Homme ootab mind ees esimene kohtumine ämmaemandaga, olin enne naistearsti jälgimisel. Ootan väga, et saaks beebit jälle näha :3

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lõhnadega probleeme pole. Küll aga nt minule omane magusaisu ja -armastus on kadunud ???? kehale muidugi hea, aga kuidagi imelik tunne, et kodus kõik head asjad seisavad ja ma ei rüüstagi kappe ????

Magamisest nii palju, et mulle ei meeldi muidu ka selili magamine üldse, seega mul ongi hetkel ainult külili magamine, kõhuli lihtsalt ei julge enam, kuigi vist isegi saaks tegelikult ????

Eile sai käidud ämmaka visiidil, kus uriin, veresuhkur, vererõhk korras olid ning nõustus ise ka, et preeklampsia risk ilmselt sai ennatlikult hinnatud Oscaril, kui ei arvestatud niiöelda valge kitli sündroomi ja et rõhk oli seal maru kõrge. Nüüdsest jälgin kodus rõhku, muud näitajad on korras. Võtame asja jooksvalt 🙂

Nüüd alles kuu aja pärast visiidile.

H (14+3)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore et kõigil ikka hästi läheb. Enamus vist fb. Aga mulle meeldib siin rohkem.

Mul oli väga suur verejooks tund peale eelmist postitust. Avastasin alles wc’ vett tõmbama hakates et vesi on täiesti punane. 🙁 Õnneks on kõik hästi. Mingid veresooned lõhkevad. Ma ei tea aga ilma dopplerita ma olen hull valmis.  See on ikka nii väärt asi kui on raske rasedus. Nüüd olen jälle voodireziimil. Mul samuti magus üldse ei lähe. Aga veresuhkur ikka tiba kõrge. Lugesin et see võib hoopis covidist olla. Põdesin seda väga raskelt ja olin alles taastumas kui esimese veresuhkru andsin. Kuuga on see ikka kõvasti langenud. Seega ise arvan et tegelikult polegi nii hull see asi.  Aga noh selle menüü saan enivei. Ongi hea. Ei pea ise mõtlema mida süüa teha. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii. Mina tunnen täna konkreetseid beebi liigutusi. Ei ole mingit liblika tunnet või sellist hõljumist. On konkreetsed löögid. 😀 Nii lahe. Nädalaid 17+5

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna öösel oli ikka täiesti võimatu magada külgedel, puusad hakkasid valutama. Panin padja põlvede vahele aga see ka ei olnud abiks. On keegi sama murega olnud või teab mis aitaks ?
Peavalud on ka nii sagedased, 3 päeva jutti on hetkel valutanud, nüüd täna annab järele. Köhatades ja kummardades lööb vaid valu.
Muidu on kõik tip-top.
16+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on võimatu selili magada, mingil hekel lööb hingates kõhtu nii vastik valu. Mõnda aega hingan siis hästi pinnapealselt ja läheb üle, Õudusega mõtlen, et kui kõht ette tuleb ja laps suur, mis siis saab :/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on võimatu selili magada, mingil hekel lööb hingates kõhtu nii vastik valu. Mõnda aega hingan siis hästi pinnapealselt ja läheb üle, Õudusega mõtlen, et kui kõht ette tuleb ja laps suur, mis siis saab :/

Mida suuremaks laps läheb, seda vähem sa tahad üldse selili olla, rääkimata magamisest 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, kuidas teil lood covidi vastu vaktsineerimisega, tõhustusdoosiga? Olete teinud, plaanite teha? Ma olen vaktsineeritud enne rasedust, nüüd aeg 3ndaks doosiks. Ämmaemad ja noorem ämmaemandaks õppija ütlesid, et ise otsutan, aga nemad soovitasid 3nda ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tee ühtegi covidi vaktsiini. Põhjus: Kaks minu sugulast surid peale 2 süsti. Üks oli kõigest 27 aastane.  Mu ema ei suuda peale 2 süsti enam isegi tassi käes hoida. Need on minu isiklikud põhjused. Minu jaoks tundub täiesti ebaloogiline et üks süst on teinud nii palju kurja aga vot beebile on ohutu.  Need on minu väga isiklikud arvamused ja põhjused. Kuid ma ei halvusta neid kes teevad. Igaüks otsustab ise. Mina ei ole teinud ja ei tee ka. Olen läbi põdenud terve perega rasedana.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen teinud 3 doosi, covodit läbi põlenud ei ole ning loodetavasti ei põe ka 🙂 , vaktsiin on lapsele ohutu ja kindlasti mõistlikum vaktsineerida, kui oodata erinevaid covidist tulenevaid tüsistusi

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 3 süsti tehtud (viimane oli siis dets kuus), kui peaks nüüd 4 toosi jutt tulema, siis olen otsustanud, et selle teeksin peale sünnitust.

Ma ei ole vaktsiinide vastane aga kuna tegelikult kõike me sellest covidi vaktsiinist ei tea, siis mina jätaks selle 3nda toosi kui võimalik sügisesse.

Ma jätan ära ka 4 puugisüsti suvel näiteks.

Aga samal ajal ma ka üritan kõikidest teistest rohtudest, mida arst ei soovita hoiduda. Seega jah.

https://www.instagram.com/isabellagh/ Samas see instagrammer (või kuidas neid kutsutakse) oma raseduse lõpus tegi esimese toosi (selle covidi vaktsiinide alguses kohe) ja kõik siiani korras.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 3 süsti tehtud (viimane oli siis dets kuus), kui peaks nüüd 4 toosi jutt tulema, siis olen otsustanud, et selle teeksin peale sünnitust.

Ma ei ole vaktsiinide vastane aga kuna tegelikult kõike me sellest covidi vaktsiinist ei tea, siis mina jätaks selle 3nda toosi kui võimalik sügisesse.

Ma jätan ära ka 4 puugisüsti suvel näiteks.

Aga samal ajal ma ka üritan kõikidest teistest rohtudest, mida arst ei soovita hoiduda. Seega jah.

https://www.instagram.com/isabellagh/ Samas see instagrammer (või kuidas neid kutsutakse) oma raseduse lõpus tegi esimese toosi (selle covidi vaktsiinide alguses kohe) ja kõik siiani korras.

Doos on see sõna, mitte toos. Sool on toosis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 3 süsti tehtud (viimane oli siis dets kuus), kui peaks nüüd 4 toosi jutt tulema, siis olen otsustanud, et selle teeksin peale sünnitust.

Ma ei ole vaktsiinide vastane aga kuna tegelikult kõike me sellest covidi vaktsiinist ei tea, siis mina jätaks selle 3nda toosi kui võimalik sügisesse.

Ma jätan ära ka 4 puugisüsti suvel näiteks.

Aga samal ajal ma ka üritan kõikidest teistest rohtudest, mida arst ei soovita hoiduda. Seega jah.

https://www.instagram.com/isabellagh/ Samas see instagrammer (või kuidas neid kutsutakse) oma raseduse lõpus tegi esimese toosi (selle covidi vaktsiinide alguses kohe) ja kõik siiani korras.

Miks puugivaktsiini ära jätad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tee ühtegi covidi vaktsiini. Põhjus: Kaks minu sugulast surid peale 2 süsti. Üks oli kõigest 27 aastane. Mu ema ei suuda peale 2 süsti enam isegi tassi käes hoida. Need on minu isiklikud põhjused. Minu jaoks tundub täiesti ebaloogiline et üks süst on teinud nii palju kurja aga vot beebile on ohutu. Need on minu väga isiklikud arvamused ja põhjused. Kuid ma ei halvusta neid kes teevad. Igaüks otsustab ise. Mina ei ole teinud ja ei tee ka. Olen läbi põdenud terve perega rasedana.

Lol what?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 2 süsti tehtud. Viimati juulikuus ja nüüd märtsis põdesin raseduse ajal (12-13 nädalal) covidi läbi.

Rääkisin hiljuti ämmakaga ja tema soovitus oli kindlasti mitte raseduse lõpus teha. Ta toonitas, et igaühe enda otsus, aga oli siiski arvamusel, et päris raseduse lõpus on riskid suuremad. Just platsenta läbivuse pärast.

Nii et ma nüüd ei teagi kas on mõtet näiteks 6ndal kuul üldse teha või ei. Vaatan kuidas need numbrid suve alguseks kujunevad. Võib juhtuda, et ei teegi. Kui, siis peale sünnitust. Eks vaatab.

A (35)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 306 )


Esileht Lapse ootamine Septembrikuus on beebi uus 2022