Esileht Väikelaps Septembrilaps lasteaeda – seletage palun lollile

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Septembrilaps lasteaeda – seletage palun lollile

Postitas:

Kogenud emad, kas saaksite palun algajale emale seletada? Mul laps sündis septembris 2010. Sügisel saab ta 2-aastaseks ja tahaks teda lasteaeda, sõimerühma panna – see tundub loogiline. Sinna aga võetakse temast mõni nädal nooremaid lapsi, minu laps on lootusetult järjekorra lõpus. Kuidas siis sellega on, kas seaduse järgi peaks mu septembris 2-aastaseks saav laps sügisel hoopis 3-4 aastaste rühma minema (s.t. lasteaia noorimasse rühma)? No sinna ta muidugi ka ei pääse, sest tegemist on ju Tartuga. Tundub, et siin peavad kõik suvel ja septembris sündinud lapsed, sõltumata vanusest, eralastehoiuga leppima, sest nende emad on olnud nii rumalad, et ei suutnud sünnitusega oktoobrini oodata… Aga kas ongi siis nii, et kui laps septembris sündis, siis ta saab sõimerühmas olla vaid mõned kuud (s.t. veebruarist kuni septembrini)… kui ta sinna pääseb, muidugi ja kui ema otsustab ta kohe 1,5-aastaselt sõimerühma panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 22:14; 12.01 22:38; 12.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, mis lasteaiaga tegu ja kas tõesti lasteaedades erinevad reeglid, aga meie ka Tartus ja minu tütre sõimerühmas olid eelmisel aastal kõik lapsed üle 2-aastased. Kõige vanemad said juba novembris 3 ja kõige noorem järgmise aasta septembris. Alla 2-aastaseid ei võetudki. Ma küll ei tea, kuhu pandi siis need 1,5-2-aastased, aga selles lasteaias oli eelmisel aastal nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes nii jah.

Uus aastaring kooli ja lasteia jaoks algab 1. oktoobrist. (\”aastakäiku\” jälgitakse nii, et sama rühma lapsed läheksid koos kooli, vähemalt üldjuhul).
Nii et need lapsed, kes on sündinud oktoobri algul, on lasteaia järjekorra jaoks eelisseisundis (sest puhtfüüsiliselt sai neid ju kirja panna kõige varasemalt). Nii et septembrilapsed on siin tõesti kõige kehvemas seisus (kuna nende ees järjekorras on juba eelmise aasta oktoobrist kuni tema sünniaasta augustini sündinud lapsed).

Kuna aga rühmad komplekteeritakse õppeaastaks, siis on vähe tõenäoline, et saad lapsele keset õppeaastat sõimekoha (mingil määral ehk on laste liikumist, aga õppeaasta keskel mitte eriti).
Nii et kõige tõenäolisemalt saad oma lapsele lasteaiakoha siiski järgmiseks aastaks, kui ta peaks minema juba aiarühma (või siis ei saa sedagi).

Endal on kaks septembrilast – esimene oli esimese aasta erakas (2-aastaselt), 3-seks saamise sügisel sai munitsipaallasteaeda.
Teine laps sai 2-aastaselt sõimekoha (käisin juhataja juures ikka halamas ka, et vanem laps juba ees ja ikka kangesti tahaks… , ehk aitas ka see, kes teab). Sõimes käis siis ühe õppeaasta (sept-mai), uuest sügisest läks juba aiarühma (koos kogu senise sõimerühmaga + mõned uued).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:36; 12.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meie oleme kahte lasteaeda järjekorras, aga ikka vastatakse, et enne lähevad oktoobtris, novembris jne sündinud lapsed, s.t. meist nooremad. Minu laps on aga selle aasta sügiseks järjekoras 946. kohal!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 22:14; 12.01 22:38; 12.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud Käole 22.36 põhjaliku vastuse eest! No järgmiseks aastaks oleme me järjekorras veelgi kaugemal. Tundub, et enne kooli me üldse munitsipaallasteaeda ei pääse:( Kuigi olen ju samasugune maksumaksja nagu teised emad, kuidagi ebaõiglane tundub…

Aga kas Su teine laps, kes sõimerühma 2-aastaselt läks, oligi siis oma rühmas üks väiksemaid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 22:14; 12.01 22:38; 12.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algataja on valesti aru saanud. Saan aru, et laps on sündinud sept 2010? St, et ta on järjekorras koos lastega, kes on sündinud okt 2009-sept 2010. Enamus enne sept sündinud lapsi on muidugi enne sinu last järjekorda pandud ja sinu lapsest seega ees. Rühmad moodustatakse selle järgi, kes järjekorras eespool. 2a on kohti tavaliselt vist u 600 (võin eksida, ma ei tööta lasteaiajärjekorraga ise). Sinu laps kuuluks sel aastal siiski 2-3a rühma, mitte 3-4a.

Sinu lapsest paar nädalat nooremad lapsed, st sündinud okt-nov 2010 on järjekorras koos lastega, kes on sündinud okt 2010 kuni sept 2011. Nemad saavad endale 1-2a kohad. Jah, neid 1a kohti on väga vähe ja üldse mitte igas lasteaias. Aga neid on, u sada-paarsada vist.

Jah, ka minu meelest on väga ebaõiglane, et minu lapse 2a saades (ta augustis sündinud) temast paar kuud noorematel lastel kohad kenasti olemas olid ja meile ei pakutud mindagi. Aga mis teha, nii on praegu kord. Seda on püütud kohtusse kaevata või kuidagi muuta, aga siiani minuteada ebaõnnestunult. Peamine probleem on kohtade vähesus, mitte järjekorra skeem. Kui kohti oleks lahedalt, siis poleks väga vahet, mis järjekorras neid antakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, üks laps on veel temast noorem (sünnipäev sept lõpul). Enamus hakkas sügisel-talvel juba 3 saama.

Tegelikult aiarühma on täitsa võimalus saada – oleneb muidugi kui palju kohti aiarühmas rohkem on kui sõimerühmas (tihtilugu on aiarühmi rohkem kui sõime omasid). Järjekord on ju sama, lihtsalt suur osa sellest portsust, kes kohta tahtis, on selle juba saanud (liiguvad ju sõimest aiarühmadesse edasi). Sa pole kuskile järjekorra lõppu kukkunud. Nüüd lihtsalt kandideerib laps juba aiarühma.

Küsi parem lasteaiast, mitmendad te järjekorras olete ja kas nende kogemuste põhjal oleks tõenäoline sügisest aiarühma koht saada. Kuna lapsed on (vähemalt Tallinnas) mitmes lasteaias järjekorras, siis on suur osa nendest ees olijatest ka nö \”tühjad numbrid\”. Samas, kui oled mingi kindla lasteaia välja valinud, võid ka rõhutada, et oleksid kindel tulija, kui kohta pakutaks (võib ehk abiks olla, sest kui kevadel on äraütlejaid palju, on tegelike tulijate otsimine lasteaia juhatajale paras peavalu). Oleneb muidugi kui range see järjekorra süsteem Tartus on ja kas juhatajad saavad niimoodi natuke \”mängida\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:36; 12.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on olemas noorem sõimerühm (kuni 2-aastased) ja vanem sõimerühm (2-3-aastased.

sinu septembris sündinud laps sõime ei saa 2-aastaselt. seda võib suhteliselt kindlalt öelda. noorema sõimerühma kohti oli tartus u 110 tk ja nendesse mahuvad ainult okt-nov sündinud lapsed. hea õnne korral ka dets lapsed.

sinu laps saab väga suure tõenäosusega lasteaiakoha vanuses u 2a10k. ehk siis pisut enne 3-aastaseks saamist. selle aja peale peaks küll kohti jaguma.
minu tutvusringkonnas on augusti-septembri lapsed saanud lasteaiakoha vahetult enne 3a saamist.

hetkel ma ei usu, et abi oleks lasteaiajuhataja juures halamisest… väga paljud (enamus) lasteaedasid alla 2-aastaseid üldse vastu ei võtagi.

ka mina leian, et süsteem on ebaõiglane. aga ma ei tea, mis oleks parem… minu lapse rühmas on nt nii, et osad said novembris 2-aastaseks ja osad detsembris 3-aastaseks… niiet nt sinu puhul on ka nii, et sinu 2-aastane sõime ei saa, aga nt novembris sündinud a la 1a9k vana laps saab.

aasta keskel üldiselt sõimekohtasid ei liigu. sedasi öeldi mulle linnavalitsusest. kohti vabaneb ainult selle arvelt, kui keegi kolib, otsustab lapse lasteaiast ära võtta vmt. aga need on väga üksikud kohad. minu lapse rühmas toimusid viimased liikumised septembris.

tartus ei eksisteeri lasteaiapõhiseid järjekordi. niiet lasteaiast küsida ei saa. lasteaedadele antakse nimekirjad linnavalitsuses – on üldine järjekord.. ja see üldine järjekord tähendab seda, et kohta ei pruugita üldse pakkuda soovitud lasteaeda. lasteaiajuhatajad ju tegelikult isegi ei tea, et kes ja kui palju soovijaid neile on. linnavalitsus majandab seda kõike.
kuna nimekirjad tulevad linnavalitsusest, siis polegi ise suurt miskit lasteaias rääkimas käimisega ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-aastast lasteaeda saada on Tartus igal juhul keeruline. 3-aastast tunduvalt lihtsam. Sul ei ole sugugi vaja munitsipaallasteaia mõtet maha matta. Arvan, et saate koha küll. Aga 2013.a.
Nimekirjas ei saa sa mitte kuidagi allapoole langeda, sest järjekorrad on avalduste laekumise järgi vanusegruppide kaupa. …mitte ei mõjuta sünnikuu lapse kohta järjekorras (ehk siis hiljem avalduse esitanu ei saa teist mitte mingi valemiga ettepoole).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevates omavalitsustes on need asjad erinevalt korraldatud. MÕnes omavalitsuses saavad lapsed kohti avalduste esitamsie järjekorras ja tulemuseks võivad kuuldavasti olla isegi nn pererühmad, mida tegelikult ei tahetudki teha ja mille õpetajatel pole vastavat (täiendavat) ettevalmistust. Teises avatakse rühmad vanuseastmete kaupa ja rühma võetakse selle vanuseastme järjekorra alusel ning üldjärjekord ei loe.

Kui teil on viimase variandi järgi, et kohti jagatakse vanusegruppide järgi, siis sinu last kindlasti 3-4aastastega kokku ei panda, sest aiarühmad komplekteeritakse lastest, kes enne 1.oktoobrit on juba 3 saanud. Sinu lapse aastakäik on 1.okt alles 2 saanud ja käib sõime alla.

Kuna sõimekohtadest on pea igal pool räige puudus, siis tõenäoliselt saab ta järgmisel aastal lasteaeda ja aiarühma. Tema saab septembris kolm, vanim rühmakaaslane oktoobris neli. Minu lapse rühmas on rühma noorima ja vanima lapse sünnipäeva vahe kaks nädalat, ainult et aastanumber on erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasteaiarühmad komplekteeritakse koolimineku järgi ehk oktoober-september sündinud.
Sa oled valesti aru saanud või on tegu veaga mitte reegliga või sa ei pannud ennast järjekorda kohe peale lapse sündi.
Septembri lapsed on alati noorimad rühmas ja koolis, sest kooliminekut arvestatakse seisuga kuni 31.september 7seks saavad lapsed.

Seega need lapsed, kes on sündinud oktoobris-novembris-detsembris jne on sinu lapsest pea 1 a vanemad.

Kui ei, on tegu veaga ja räägi KOV haridusosakonna või ametiga.

Kui sinu laps sündis september 2010, siis ta pannakse rühma lastega oktoober 2009-september 2010 lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]krissu mustakalt kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma arvan, et jutt pole kuu-kaks noorematest, vaid peaaegu aasta vanematest lastest, kes pole veel lasteaiakohta saanud.[/tsitaat]Ka minu laps on sündnud septembris küll aga 2009. 2011a sügiseks kui laps 2.a kohta ei saanud. Küll aga said koha lapsed kes on sündinud seisuga 1.okt 2009a. Seega said koha lapsed kes on nädal ja rohkem nooremad! Kui laps oleks nädal hiljem sündinud oleks lasteaiakoht olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 20:01; 18.01 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]krissu mustakalt kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma arvan, et jutt pole kuu-kaks noorematest, vaid peaaegu aasta vanematest lastest, kes pole veel lasteaiakohta saanud.[/tsitaat]Ka minu laps on sündnud septembris küll aga 2009. 2011a sügiseks kui laps 2.a kohta ei saanud. Küll aga said koha lapsed kes on sündinud alates 1.okt 2009a.enamasti okt-dets lapsed. Seega said koha lapsed kes on nädal ja rohkem nooremad! Kui laps oleks nädal hiljem sündinud oleks lasteaiakoht olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 20:01; 18.01 20:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Septembrilaps lasteaeda – seletage palun lollile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.