Esileht Ajaviite- ja muud jutud Seriaal “Tšernobõl”

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Seriaal “Tšernobõl”

Postitas:
Kägu

Olete vaadanud? Mis tundeid tekitab? Ma olen kohtupidamise ja juhtunule tagasivaatamise (viies osa) juures järjega. Üsna õudne vaatamine, eriti kui mõelda, et Venemaal on neid tuumajaamu veel.

Otsisin ja leidsin ka selliseid artikleid: https://radar.postimees.ee/4496007/radar-tsernoboli-veteran-inimjoud-on-koige-parem-robot
https://www.ohtuleht.ee/423829/tsernobolis-ei-kaidud-mune-sugamas-eesti-mehed-tegid-seal-tosist-tood
Kui seal radiatsioon oli nii hirmus, et mehi ka kaitseriietuses ei lubatud katustele rohkem, kui paariks minutiks, siis kuidas saab öelda, et nad ei saanud nii palju kiiritust, et sellest tervisekahjusid saada? Jah, traumajärgne stress, jah, eluviisid, aga kuidas saab öelda, et kiiritusel polnud oma osa?
Või teine asi, kui ka traumajärgne stress on pärit sealt, siis miks see kiiritus oluline on, tervisekahjude päritolukoht on ikka sama.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kust sa seda vaatad?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See katusel käimise ajaperiood oli rangelt välja arvutatud sel ajal nendesamade vingete teadlaste poolt, keda need kaks (või siis üks, teadlaseboss on ikka päriselust) teadlast filmis esindasid. Kas polnud mitte 90sek? Eesti mehigi lennutati päris palju sinna selleks 90 sekundiks kohale…

Aga film on võmas. Väga võimas. Ma ei saanud kaks nädalat rahulikult olla pärast seriaali vaatamist (vaatasin päevas ühe episoodi kaupa, seega päris intensiivselt) rahulikutl olla.

Koertega episood oli vaata et üks karmimaid….

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kust sa seda vaatad?

Pakun, et HBO või piratebay.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koertega episood oli vaata et üks karmimaid…

Minu jaoks on kohtupidamine seni kõige hirmsam. Sest seal tuleb kõik välja, mis juhtus, miks juhtus ja siis see pidev hoolimatus ja mainest rohkem hoolimine kui reaalsusest, süsteemi kaitsmine elavate inimeste vastu – see tuleb nii tuttav ette. Olen nõuka-aja laps ja mul on see mentaliteet veel meeles. Mul on meeles ka, kui hirmul kõik olid, kui ma olin teismeline ja Tšernobõlist rääkima hakati.
Aga mingi osa sellest “kõik räägivad” sündmusest oli omal kohutaval moel vabastav – lõpuks ometi üks katastroof, mida ei salatud maha, lõpuks ometi miski, mis avalikustati. Ma mäletan hästi seda tunnet.

Koertega episood mind eriti ei loksutanud. Nagu öeldud, ma olen nõuka-aja laps. Ma mäletan küll, kui tavaline praktika oli ülearuseid kutsikaid ning kassipoegi uputada, mu oma isagi käis naabritädile selles osas abi osutamas, ja arvan, et see stseen pandi ärahellitatud heaolumaade publiku jaoks pisarakiskujaks sisse. Liiatigi.. Ega neid kõiki kätte ei saadud:
https://forte.delfi.ee/news/maa/video-tsernobolis-vabalt-liikuvaid-koerakutsikaid-on-parem-mitte-patsutada?id=80679911

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellele sari meeldis ja teema huvi pakub, siis soovitan soojalt kuulata The Chernobyl Podcasti. Sarja tegijad räägivad, mis kõik välja jäi ning mis ühe või teise stseeni taga oli ja palju muud huvitavat.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koertega episood oli vaata et üks karmimaid…

Minu jaoks on kohtupidamine seni kõige hirmsam. Sest seal tuleb kõik välja, mis juhtus, miks juhtus ja siis see pidev hoolimatus ja mainest rohkem hoolimine kui reaalsusest, süsteemi kaitsmine elavate inimeste vastu – see tuleb nii tuttav ette. Olen nõuka-aja laps ja mul on see mentaliteet veel meeles. Mul on meeles ka, kui hirmul kõik olid, kui ma olin teismeline ja Tšernobõlist rääkima hakati.

Aga mingi osa sellest “kõik räägivad” sündmusest oli omal kohutaval moel vabastav – lõpuks ometi üks katastroof, mida ei salatud maha, lõpuks ometi miski, mis avalikustati. Ma mäletan hästi seda tunnet.

Minu jaoks faktid midagi eriti uut ei pakkunud. Võibolla tõesti see, et mis selle kõige taga siis päris täpselt oli, aga see oli pigem üks põnev välja toodud loogika ja eks see teadlase võimas kõne oli ju pigem mõeldud tänapäeva ühiskonna manitsemiseks, et lähtume ikka faktidest mitte populismist. Üldjoontes oli ju teada, et kõikjalt hoiti aga kokku ja pandi kõrvale ja eks see see põhjustaja oligi. Olen käinud ka Kiievis Tšornobõli muuseumis ja mu abikaasa on just viimastel aastatel ka mitu korda Tšornobõlis kohapeal käinud erinevatel põhjustel.

Mindi imponeeris ikka kõige rohkem see, kui faktiderohke see lugu oli ja kui võimsalt emotsionaalselt neid fakte esitati, ilma neid (väga) paisutamata. Väga ajastutruu film iga väiksemagi detailini. Töö seal taga on ikka väga võimas ja väga nauditav vaatamine: faktid, esteetika, emotsioon, näitlejatöö… Muah!

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks faktid midagi eriti uut ei pakkunud.

Faktid on üks asi, neid teadsid lõpuks kõik, kes huvi tundsid, aga see suhtumine juhtkonna, valitsuse ja kohtu poolt, see: “kuritegu riigi vastu”, blabla – see oli tõesti hingemattev. Ja see mentaliteet on sama vana kui inimkond, kahjuks.
Hämmastav tõesti, et seriaali tegijad sellele pihta said ja ära tabasid. Vahepeal ajas mind natuke närvi, kui mõned tegelased, nt need kaevurid, käitusid nagu koomiksikangelased, rind kummis ja õigust täis. Aga see polnud peamine.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks väga karm vaatamine ja ei saanud mitu ööd magada. Karm just selle, et mitu tuttavat ja lähedast saadeti sinna koristama, üks ei jõudnudki tagasi ja peale ühe on ülejäänud nüüdseks vähki surnud.
Aga sari ise väga hästi tehtud ning selles osas küll vägev.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõmbasin torrentisaidilt ja vaatasin. Väga hästi tehtud sari, tabati ära see õudne nõukogude bürokraatia, kus mingi laias plaanis tühise asjapulga karjääripüüdlused põhjustasid tuhandete inimeste surma ja kannatusi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kuidas Fukushima teistmoodi oli?

0
-7
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Fukushima katastroof toimus loodusõnnetuse, mitte lolluse tõttu. Sellest teatati kohe, lähikonda asuti jalamaid evakueerima, paanikat ei tekkinud, ehkki teadmatust ei olnud.

Kui mehega koos Chernobyli sarja vaatasime, asus just nimelt koerte tapmise koha peal naabripeni oma igaöist aariat ulguma. Mina pahvatasin välja, et siia olex seda pyssimeest vaja. Mees vaatas pikalt, kuni tunnistas, et mõtles sama, aga ytelda polex söandanud.

Väidetavasti on nood grafiitvardad tänapäeval turvalisemaax muudetud. Eestile lähim sama tyypi reaktor töötab rõõmsasti Sosnovõi Boris Piiteri all, kui seal peax juhmus juhtuma, pole meil enam mingit muret, mis keeles Ida-Virumaal kooliharidust anda.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav oli, aga ei ütleks, et film väga hinge läks või üldse kuidagi mõjus. Ausalt öelda seni ma kujutasin seda isegi veel hullemini ette.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust kohast te seda vaatate?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Liis T

Väga meeldis, ilmselt üks parimaid seriaale, mida vaadanud olen.

Kes pole veel näinud, siis Telia kasutajad saavad vist HBO-d 30 päeva tasuta vaadata (kui on mini pakett), standard paketis on HBO juba hinna sees.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Fukushima katastroof toimus loodusõnnetuse, mitte lolluse tõttu. Sellest teatati kohe, lähikonda asuti jalamaid evakueerima, paanikat ei tekkinud, ehkki teadmatust ei olnud.

Kui mehega koos Chernobyli sarja vaatasime, asus just nimelt koerte tapmise koha peal naabripeni oma igaöist aariat ulguma. Mina pahvatasin välja, et siia olex seda pyssimeest vaja. Mees vaatas pikalt, kuni tunnistas, et mõtles sama, aga ytelda polex söandanud.

Väidetavasti on nood grafiitvardad tänapäeval turvalisemaax muudetud. Eestile lähim sama tyypi reaktor töötab rõõmsasti Sosnovõi Boris Piiteri all, kui seal peax juhmus juhtuma, pole meil enam mingit muret, mis keeles Ida-Virumaal kooliharidust anda.

Nalja teed? Fukushima oli samasugune lolluste ja hoolimatuse jada, mis oli eriti lollakas arvestades eelmisi kogemusi.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Pilletydruk

Siit pole mõtet küsida kust te seda vaatate. Käod targutavad ja ei ütle niikuinii.

+2
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin ka ära ja imestan, ukrainlased on ise ka hullud, kõik need masinad mis seal nö surnuaedadele veeti, sealt juba 90nda alguses käidi juppe maha kruvimas ja see saaste liikus edasi.
Sisuliselt kogu metall veeti Prõpjatist välja. Lisaks tuhandeid ühikuid autode jm tehnika osi, mis üle laia venekeelse ilma turgudel maha müüdi. Eesti piirilgi pani andurid tööle mingi Tsernobõlist maha monteeritud radioaktiivne helikopteri detail mida Euroopas ränga raha eest müüa loodeti. Prõpjatis pm ei leia täna (korter)maja, kus midagi väärtuslikku alles oleks. Mööbel, tehnika, radiaatorid, serviisid jm kribu-krabu on kõik korteritest haihtunud. Suurema osa varast viisid katastroofi järgsetel aastatel ära omanikud ise kuid seal toimetas kontrollimatult tuhandeid l maha müüdi.
2015. aastal toimus seal kaks metsatulekahju, mis paiskasid radioaktiivseid osakesi koos põlengu tossuga õhku ning osades kohtades Euroopas said inimesed sellest sama suure kiiritusedoosi, kui röntgenpildi tegemisel. Selge on see, et Tšernobõli üllatused ei ole veel läbi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin ka ära ja imestan, ukrainlased on ise ka hullud, kõik need masinad mis seal nö surnuaedadele veeti, sealt juba 90nda alguses käidi juppe maha kruvimas ja see saaste liikus edasi.

Sisuliselt kogu metall veeti Prõpjatist välja. Lisaks tuhandeid ühikuid autode jm tehnika osi, mis üle laia venekeelse ilma turgudel maha müüdi. Eesti piirilgi pani andurid tööle mingi Tsernobõlist maha monteeritud radioaktiivne helikopteri detail mida Euroopas ränga raha eest müüa loodeti. Prõpjatis pm ei leia täna (korter)maja, kus midagi väärtuslikku alles oleks. Mööbel, tehnika, radiaatorid, serviisid jm kribu-krabu on kõik korteritest haihtunud. Suurema osa varast viisid katastroofi järgsetel aastatel ära omanikud ise kuid seal toimetas kontrollimatult tuhandeid l maha müüdi.

2015. aastal toimus seal kaks metsatulekahju, mis paiskasid radioaktiivseid osakesi koos põlengu tossuga õhku ning osades kohtades Euroopas said inimesed sellest sama suure kiiritusedoosi, kui röntgenpildi tegemisel. Selge on see, et Tšernobõli üllatused ei ole veel läbi.

Vaata, et sa jumala eest ei maini kust sa seda vaatasid.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga meeldis, ilmselt üks parimaid seriaale, mida vaadanud olen.

Kes pole veel näinud, siis Telia kasutajad saavad vist HBO-d 30 päeva tasuta vaadata (kui on mini pakett), standard paketis on HBO juba hinna sees.

Aitäh! Leidsin 🙂 Chernobyl Telia TV-s.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telia TV – Menüü – Äpid – HBO – Chernobyl

Nüüd vast leiavad kõik.

Soovitan sealsetest draamadest vaadata veel Gentelman Jack-i. Paras komöödia.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Majades siiski on see kribu-krabu enamjaolt alles- on mööblit, riideid, köögitarbeid, raamatuid, mänguasju jne, poes ostukärud, riiulid etc, küll jah väga lagunenud ja räämas. Tehnika vast veeti ainult minema ja seintest tōmmati juhtmed välja.

+2
0
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Seriaal “Tšernobõl”