Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sessiperiood ülikoolis

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Sessiperiood ülikoolis

Postitas:
Kägu

On siin keegi, kes pole sessi ajal eksamile pääsenud kehva tulemuse tõttu aines? Mida tegite. Võtsite sama ainet uuesti, loobusite erialast, …?

Mida antud tegevused kaasa tõid +/-.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võtsin aine uuel aastal uuesti.

Minu + oli see, et suvel õppisin õpiku järgi (siis olid veel selliste toredate asjade järgi loengud) selgeks ja uuesti ainet läbi võttes sai selgeks, miks seda esimese korraga ära ei teinud. Tegu oli võõrkeele eksamiga 0-st, kuid õppejõud ei selgitanud meile ühtegi keelereeglit. Need leidsin ja leiutasin suvel iseseisva tööna ise.

Tartu Ülikooli(st tulnud) õppejõud harrastavad  seda “vaata ise, kuidas reeglid endale leiad” metoodikat tänapäevani. Ühest küljest on see muidugi tõhus metoodika, sest ise jalgratast leiutades jääb omandatu elu lõpuni meelde. Teisest küljest ei ole kellelgi ülikoolis nii palju aega õppimiseks (ka 16tunniste õppepäevade puhul), et igas aines ise seda jalgratast leiutada.

Mis oli miinus? Ajakadu loomulikult oli miinus.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei jõudnud ühe aine ülesandeid valmis ja loobusin ainest- midagi ei juhtunud, vabaaine oli.

Aga sina mine ja tee aine järgmisel aastal uuesti, mis seal ikka. Ära sellepärast pooleli küll kohe jäta. Paljudel on nii, et teevad järgmine aasta midagi uuesti.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen nii eksami kui ka järeleksami läbi kukkunud 😀

Mis seal ikka, võtsin siis järgmisel aastal uuesti selle kursuse ja tegin ära, hinne tuli isegi päris hea, ei pääsenud üle noatera. Tõsi, ma võtsin eraõpetajalt lisatunde.

Mingit sellist mõtet küll ei olnud, et kool sellepärast pooleli jätta või eriala vahetada. Aine oli majandusmatemaatikaga seotud ja ma tean, et sellisel tasemel matemaatikat ma edasises karjääris nagugii ei kasuta. Aga see oli kohustuslik ära teha.

Kaasa tõi see selle, et kool saab nüüd lõpetatud, lisaks oli ikkagi väga hea tunne, et ma alla ei andnud, vaid ära tegin. Nagu oleks spordivõistlusel medali saanud, selline tunne. Kui oleks alla andnud, siis võib-olla põeksin seda siiamaani. Või noh, kindlasti põeksin.

Ma leian, et kui on võimalik, siis mitte alla anda, kordad seda ühte kursust ja järgmine kord oled hoolsam. Kui muidugi terve eriala on selline, et käib üle jõu, siis on teine asi. Minul nii ei olnud, mul olid õppekavas umbes kolm ainet sellised raskemad ja ühte ainet ma kordasin veel, aga siis oligi mu enda viga, et ei täitnud eksamile pääsemise nõudeid. Kursusel oli veel teisigi kes üht või teist ainet mingil põhjusel kaks korda tegema pidid. Enamasti olid need samad kursused, seal õppejõud juba aasta alguses hoiatasid, et vaadake ette. Noh, mõni õpib teiste vigadest, teine peab ikka omal nahal kogema… Igal juhul hea, et on võimalik uuesti võtta, mitte ei kuku kohe kolinal koolist välja ühe aine pärast.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei jõudnud ühe aine ülesandeid valmis ja loobusin ainest- midagi ei juhtunud, vabaaine oli.

F läheb ju ikka kirja. või on kõrgkoole, kus ei lähe?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Läheb, aga näiteks Tartu Ülikoolis (ma ei tea, kas mujal ka) ei pea valik- ja vabaaineid uuesti sooritama, kui ei taha, sest tegemist on – nagu nimigi ütleb – valik- ja vabaainetega. Kui oma kohustuslikud EAP-d muude ainete arvelt kätte saad, siis ei ole probleemi. Näiteks näeb õppekava ette, et valikaineid peab sooritama 20 EAP mahus. Kui kukud ühe 3 EAP valikaine läbi, siis seda ei pea uuesti sooritama, vaid võid valida mõne muu valikaine ja ikka oma 20 EAP täis saada. Kohustuslikud ained tuleb uuesti sooritada, sest need on kohustuslikud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läheb, aga näiteks Tartu Ülikoolis (ma ei tea, kas mujal ka) ei pea valik- ja vabaaineid uuesti sooritama, kui ei taha, sest tegemist on – nagu nimigi ütleb – valik- ja vabaainetega. Kui oma kohustuslikud EAP-d muude ainete arvelt kätte saad, siis ei ole probleemi. Näiteks näeb õppekava ette, et valikaineid peab sooritama 20 EAP mahus. Kui kukud ühe 3 EAP valikaine läbi, siis seda ei pea uuesti sooritama, vaid võid valida mõne muu valikaine ja ikka oma 20 EAP täis saada. Kohustuslikud ained tuleb uuesti sooritada, sest need on kohustuslikud.

vau, see on minu jaoks uudis. kui ma hiljuti veel tlu-s käisin teist korda, siis olid ka vabaained kohustuslikud hetkest, kui olid need võtnud ja polnud pärast esimest kaht loengut loobunud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käin Tehnikaülikoolis ja meil on ka nii. Olen korduvalt keset semestrit valikainest loobunud ja midagi pole juhtunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

on õppejõude, kes lubavad kokkuleppel järeleksamile, kui kõik puudused järeleksami ajaks kõrvaldad. ole viisakas ja proovi läbi rääkida.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On siin keegi, kes pole sessi ajal eksamile pääsenud kehva tulemuse tõttu aines? Mida tegite. Võtsite sama ainet uuesti, loobusite erialast, …?

Mida antud tegevused kaasa tõid +/-.

Esimese korraga küll alla ei annaks. Nagu eespool kirjeldatud, siis mõni aine ongi selline, et edaspidises elus kasutust ei leia(, kui just  doktoriõppesse ei lähe.) Loobuksin ainult sel juhul, kui tõesti tunnen, et eriala ei huvita. Samas sul on aega mõelda sügiseni. Kevadeni õpi kindlasti edasi ja siis vaata, kas on tahtmist sügisel sama aine uuesti läbida või mitte. Suvel võiksid lisaks ka õppida. Ainete kordamine pole midagi erilist.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka juhtub selliseid asju, kui eriala muidu meeldib, pole küll mõtet pooleli jätma hakata kohe. Mulle ütles kunagi üks haritud õppejõud, doktorikraadiga mees, et tal oli magistriõppes selline raske aeg, kus ta tõsiselt mõtles, et jääbki see kool lõpetamata ja et “lõpuks ma lihtsalt sittusin midagi sinna kaante vahele, et midagi tehtud saada, ja mõtlesin, et ma ei lähe kunagi ülikooli tagasi”. Kõigil on asju, mis ei tule esimese korraga, isegi neil, kes lõpuks doktorikraadini jõuavad.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas puudusi enne eksamit kõrvaldada ei saa?

Kui eksamile ei pääsegi, sest tingimused eksamile saamiseks täitmata, siis läheb F kirja. Suhtle õppejõuga, kas on võimalik veel eksamile pääsemiseks midagi teha või vähemalt järeleksamile pääsemiseks. Kui aines jääbki F, saab selle järgmisel korral uuesti võtta ja paremini sooritada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on distantsõpe nii õudne, et kaalun kooli pooleli jätmist.

Kõigil teistel soovitan pingutada. Tegelikult see aine saab läbi ja õudne hetk läheb ka mööda. Tee uuesti ja ära stressa!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

need rasked kohustuslikud absurdsed ained, mida tulevikus kunagi vaja ei lähe, need jäävad mõru maitsena mällu. energia, mis läks sellise jama läbinärimiseks, oleks koolis saanud panustada lemmikainete süvauurimisse.

nö mõttetu aine alistamisest saab kogemuse, et ajutisele raskusele ei ole vajadust alla anda. otsi lahendusi, kombineeri, tambi puuga pähe, osta, palu jms – igapäevaelus  ettetulevad olmelised olukorrad.

eriala vahetada või poole pealt lahkuda – on ka variant, sest õppimine ei pea olema üle mõistuse oma elu vabatahtlik vägistamine.

+2
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sessiperiood ülikoolis