Esileht Ajaviite- ja muud jutud Shampus, shampanja?

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Shampus, shampanja?

Postitas:
K4gu

Mina ei paranda kedagi. Lihtsalt kui kuulen kedagi ütlevat šampus millegi muu kui Shovetskoje kohta, siis automaatselt liigitub minu jaoks see inimene kuhugi allapoole. Ma ei saa sinna midagi parata, see toimub automaatselt.

Alati võib öelda vahuvein kõige kihiseva kohta.

Ja minu jaoks liiguvad automaatselt allapoole need inimesed, kes sellistele tühistele asjadele nii suurt tähelepanu osutavad.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Mina ei paranda kedagi. Lihtsalt kui kuulen kedagi ütlevat šampus millegi muu kui Shovetskoje kohta, siis automaatselt liigitub minu jaoks see inimene kuhugi allapoole. Ma ei saa sinna midagi parata, see toimub automaatselt.

Ja minu jaoks liiguvad automaatselt allapoole need inimesed, kes sellistele tühistele asjadele nii suurt tähelepanu osutavad.

Sama siin. Ma ei saa midagi parata, täiesti automaatselt tekib selliste ühe sõna järgi inimeste lahterdajate kohta mõte, et tundub, et nende peas kõliseb ainult tühjus ning ainus saavutus nende elus  on sõnade šampanja ja vahuvein tähenduse teadmine. Muus osas puhub nende peas lihtsalt tuul.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Mina ei paranda kedagi. Lihtsalt kui kuulen kedagi ütlevat šampus millegi muu kui Shovetskoje kohta, siis automaatselt liigitub minu jaoks see inimene kuhugi allapoole.

Sa ise liikusid muidu praegu kuhugi allapoole sellega, et isegi sovetskoje kirjutada ei oska 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Sama siin. Ma ei saa midagi parata, täiesti automaatselt tekib selliste ühe sõna järgi inimeste lahterdajate kohta mõte, et tundub, et nende peas kõliseb ainult tühjus ning ainus saavutus nende elus on sõnade šampanja ja vahuvein tähenduse teadmine. Muus osas puhub nende peas lihtsalt tuul.

Vaevalt küll. Selliste peensuste teadmine ja oluliseks pidamine viitab üldjuhul siiski peenema tunnetusega inimesele. Ei ole loogiline, et see on mingi kõlisev tühipea, kes on vaevunud vaid selle ühe mõiste tähenduse endale selgeks tegema. Küllap ta eristab veel nii mõndagi, mida sina ei erista ja siis haavunult oletad, et eks see ole ainus, mida too teine üldse teab 😀

+2
-5
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Vaevalt küll. Selliste peensuste teadmine ja oluliseks pidamine viitab üldjuhul siiski peenema tunnetusega inimesele. Ei ole loogiline, et see on mingi kõlisev tühipea, kes on vaevunud vaid selle ühe mõiste tähenduse endale selgeks tegema. Küllap ta eristab veel nii mõndagi, mida sina ei erista ja siis haavunult oletad, et eks see ole ainus, mida too teine üldse teab 😀

Hea küll. No lisame siis, et selles tühjas peas on lisaks paari sõna eristamisele veel pisut muudki. No näiteks suudab leida parima geelküünte paigaldaja või teab, millised kingad  või kotid on moes. Aga midagi sisukamat nad vaevalt küll teavad. Sest sisukamad inimesed võtavad ka teisi inimesi tervikuna ja ei langeta hinnanguid sõnade  šampus/šampanja/vahuvein kasutamise järgi. Nad saavad aru, et elus ja inimestes on võrratult rohkem, kui see mõiste.

Oma sisutühjust näitasid selle viimase postitusega samuti. Miks sa arvad, et mina nende mõistete tähendust ei tea? Ma rääkisin nende mõistete tähenduse teadmise põhjal inimeste lahterdamisest. See, et inimene mõistet tähendust teab, ei pane veel neid mitteteadjaid niimoodi lahterdama. Sellist lahterdamist teevad sisutühjad inimesed. Ja mina isiklikult loomulikult tean nende tähendust. Mina lihtsalt ei pea sellist lahterdamist normaalseks. Elus on palju olulisemaid asju.

Ma muideks tunnen nt väga tarka ja haritud meesterahvast, kes ei tarbi üldse alkoholi. Ei ole mitte kunagi tarbinudki, ütleb, et lihtsalt ei taha. Ma muidugi pole proovinud temaga šampanjast kunagi rääkida, aga oletan, et kui ise üldse teemat oluliseks ei pea, siis ehk ei ole ka neid mõisteid endale selgeks teinud. Samas on ta haridus ja haritus sellel tasemel, et võib enamusele meist silmad ette teha väga paljudes teemdes. Tark, haritud, intelligentne härrasmees langeb kuskile ossi tasemele, kui ei tea täpselt šampanja päritolu? No kui keegi oss on, siis ikka see lahterdaja, ei keegi muu.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Hea küll. No lisame siis, et selles tühjas peas on lisaks paari sõna eristamisele veel pisut muudki. No näiteks suudab leida parima geelküünte paigaldaja või teab, millised kingad või kotid on moes. Aga midagi sisukamat nad vaevalt küll teavad. Sest sisukamad inimesed võtavad ka teisi inimesi tervikuna ja ei langeta hinnanguid sõnade šampus/šampanja/vahuvein kasutamise järgi. Nad saavad aru, et elus ja inimestes on võrratult rohkem, kui see mõiste.

Oma sisutühjust näitasid selle viimase postitusega samuti. Miks sa arvad, et mina nende mõistete tähendust ei tea? Ma rääkisin nende mõistete tähenduse teadmise põhjal inimeste lahterdamisest. See, et inimene mõistet tähendust teab, ei pane veel neid mitteteadjaid niimoodi lahterdama. Sellist lahterdamist teevad sisutühjad inimesed. Ja mina isiklikult loomulikult tean nende tähendust. Mina lihtsalt ei pea sellist lahterdamist normaalseks. Elus on palju olulisemaid asju.

Ma muideks tunnen nt väga tarka ja haritud meesterahvast, kes ei tarbi üldse alkoholi. Ei ole mitte kunagi tarbinudki, ütleb, et lihtsalt ei taha. Ma muidugi pole proovinud temaga šampanjast kunagi rääkida, aga oletan, et kui ise üldse teemat oluliseks ei pea, siis ehk ei ole ka neid mõisteid endale selgeks teinud. Samas on ta haridus ja haritus sellel tasemel, et võib enamusele meist silmad ette teha väga paljudes teemdes. Tark, haritud, intelligentne härrasmees langeb kuskile ossi tasemele, kui ei tea täpselt šampanja päritolu? No kui keegi oss on, siis ikka see lahterdaja, ei keegi muu.

Oh jumal küll, mis pikk heietus nüüd tuli 😀
See ei ole mingi hariduse või harituse teema üldse. Pigem kultuursuse. Ning selleks ei pea kindlasti ise midagi jooma või sööma, et jookidest või söökidest midagi teada (ehkki enamasti muidugi kaasneb huviga ka tarbimine ja vastupidi).  Mõisted šampanja ja konjak jms on aga nii üldteada, et ei peaks üldse rääkimist väärt olema. Perekool on muidugi selline mahajäämuse kants, et siin imestatakse ja ohitakse igasugustel imelikel teemadel.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
svips

meie nimetame šampuseks, tegelikult ei tohi nimetada, sest sõna šampus on kaubamärk. Minge alkoholipoodi ja vaadake, seal on vahuveinid, šampust pole (kuigi poelehel võib olla see nimi, tootel kindlasti pole) . Originaal šampus on väga kallis, tehtud prantsusmaal kindlas regioonis.

0
-1
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Shampus, shampanja?