Esileht Ajaviite- ja muud jutud Shokivangistus?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Shokivangistus?

Postitas:
Kägu

Oleneb ka vanglast. Kas ta pannakse retsidega koos istuma v mitte v samasse osakonda. Kui pannakse retsidega kokku siis võib kuu vastu pidada päris raskeks minna. Pannakse ilmselt kohe proovile-provotseeritakse. Hakatakse vb välja pressima, füüsiline vägivald, vägistamist küll vähem

Et jah päris nii see aeg ei möödu, et mõnuled seal ja magad ja loed raamatuid ja võtad kursui

Ta on üksikkambris ja teistega ei suhtle. Seda ütles tema jurist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on hea uudis. Väljas muidugi satub teiste vangidega kokku, aga seal on ka valvurid üldjuhul-seega ohtu pole

Üldiselt nad nii kambreid kokku ei pane, et nn pistise saanud valgekrae ja 3 retsi ühes kambris. Üritavad neid taustu sobitada. 1 kuu ikkagi suht lühike aeg, 6 kuud oluliselt raskem mida vastu pidada

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on hea uudis. Väljas muidugi satub teiste vangidega kokku, aga seal on ka valvurid üldjuhul-seega ohtu pole

Üldiselt nad nii kambreid kokku ei pane, et nn pistise saanud valgekrae ja 3 retsi ühes kambris. Üritavad neid taustu sobitada. 1 kuu ikkagi suht lühike aeg, 6 kuud oluliselt raskem mida vastu pidada

Nagu me aru saime, siis ta ei saa õue ka. Et shokivangistus ikkagi pidi olema selline, et istubki oma kambris selle aja ära. Tänaseks üle poole ajast istutud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüüpilised vastused. Raske oligi midagi muud siit oodata 😀

Aga kas keegi küsimusele ka vastata oskab?

need 1 kuu pikkused sutsakad istutakse ära nähtavasti kohalikes arestimajades. nö. “tsooni” nii lühikeseks ajaks sissekirjutama ei hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pannakse ilmselt kohe proovile-provotseeritakse. Hakatakse vb välja pressima, füüsiline vägivald, vägistamist küll vähem
Et jah päris nii see aeg ei möödu, et mõnuled seal ja magad ja loed raamatuid ja võtad kursui

Praegu jah pidi vägistamist endiste aegadega võrreldes vähem olema. Muidu tuleb šampusepudeli punne korjama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu me aru saime, siis ta ei saa õue ka. Et shokivangistus ikkagi pidi olema selline, et istubki oma kambris selle aja ära. Tänaseks üle poole ajast istutud.

Väga kasulik ju, kui nii ka mõistus pähe ei tule, siis võite lootusetuna maha kanda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla korralik inimene, kes oma tegudega nii kaugele läks, et peab vangistuse läbi elama?
Ei ole ta mingi illikuku ega kogemata tegi pahandust inimene.
Ega niisama süütut inimest kinni ei panda.

Ju siis tegi ikka midagi jamasti ja ei pea teda välja vabandama. Täiskasvanud inimene ja vastutab ise oma tegude eest. EI saa elu lõpuni süüd alati teiste kaela veeretada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla korralik inimene, kes oma tegudega nii kaugele läks, et peab vangistuse läbi elama?

Ei ole ta mingi illikuku ega kogemata tegi pahandust inimene.

Ega niisama süütut inimest kinni ei panda.

Ju siis tegi ikka midagi jamasti ja ei pea teda välja vabandama. Täiskasvanud inimene ja vastutab ise oma tegude eest. EI saa elu lõpuni süüd alati teiste kaela veeretada.

Väga õige! Näiteks on ka suurem osa tervisehädasid inimeste endi põhjustatud. Siit küsimus- mis arstile jooksete siis!? Vastutage oma valikute eest ja hingeldage üksinda edasi.

Fakt on see, et iga inimene võib olla valel ajal vales kohas. Teise üle irvitamisega peab väga ettevaatlik olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fakt on see, et iga inimene võib olla valel ajal vales kohas. Teise üle irvitamisega peab väga ettevaatlik olema.

No kui valesti saab vales kohas olla, et kohaldatakse vangistus?
Kui inimene kinnimajja saadetakse, siis pidi ta tõsiselt ikka ise ka sellele isiklikult kaasa aitama. Pole mõtet hämada, et valel ajal vales kohas.

Tervis ja pahateod (mis lõppevad vanglas) on ikka väga erinevad asjad.

Laps on haige ja sa siis naerad, et paras, oli siis vales kohas jne… ega sul mõistus pole jah enda teha.
Sinu tupsununnuke või sa ise sõidad nt kellegi vigaseks, siis ka kindlasti parastad ohvrit, et oli siis vales kohas!

Kui inimene vangi pannakse, siis on ta selles ikka ise süüdi. Tema enda teod on selleni viinud. Mitte kogemata vales kohas olemine!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui valesti saab vales kohas olla, et kohaldatakse vangistus?

Kui inimene kinnimajja saadetakse, siis pidi ta tõsiselt ikka ise ka sellele isiklikult kaasa aitama. Pole mõtet hämada, et valel ajal vales kohas.

Tervis ja pahateod (mis lõppevad vanglas) on ikka väga erinevad asjad.

Laps on haige ja sa siis naerad, et paras, oli siis vales kohas jne… ega sul mõistus pole jah enda teha.

Sinu tupsununnuke või sa ise sõidad nt kellegi vigaseks, siis ka kindlasti parastad ohvrit, et oli siis vales kohas!

Kui inimene vangi pannakse, siis on ta selles ikka ise süüdi. Tema enda teod on selleni viinud. Mitte kogemata vales kohas olemine!

kommentaar ei vääri lihtsalt vastamist. Proovi lihtsalt vähem irvitada teiste inimeste muredele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas te siis ei tea, et vanglas on kõik ilmsüüta kodanikud ja hullumajas Napoleonid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas te siis ei tea, et vanglas on kõik ilmsüüta kodanikud ja hullumajas Napoleonid?

jah, ja kõik üksikemad on vägistatud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Shokivangistust rakendatakse ikka üldjuhul siis, kui kohtunikul on siseveendumus, et see inimene on võimeline paranema ja see nö shokk panebki ta elu üle järele mõtlema ning korduvrikkumisi rohkem mitte toime panema. Kõige tihemini rakendatakse sellist vangistust joobes juhtimiste puhul.

Asi selles, et paadunud retsidivistile ei mõju selline karistus enam. Ta ei saa vanglas viibimisest mingit shokki.

Ja pisikurjategijatele lõputu tingimisi karistuste määramine lõpuks päädib sellega, et kui siis see päris karistus kõikide kuritegude peale kokku tuleb, on situatsioon üsna karm ja kanda tuleb reaalne vanglakaristus pikalt.

Seetõttu vahel kohtunikud määravadki peale mõningaid rikkumisi shokivangistusi, et inimene kuritegelikult teelt tagasi pöörata. Vahel mõjub, vahel mitte.

Kogu ühiskonna huvides loodan, et antud juhul mõjub.

Please wait...
Postitas:
ttriinu

Pean kahjutundega nentima, et nii nagu osad naised armuvad naiivselt ja ülepeakaela vangidesse, siis mõned naised arvavad, et tema mees pandi “niisama” istuma, et “ega ta midagi teinud, need politseinikud on pahad inimesed ja minu mees on nii tundlik”.
Rumal jutt jätta ja ausalt tunnistada, et sinu “õrnake” saatis korda kuriteo ja see karistus kulub talle täielikult ära. Kui ta oma “tundlikkusega” paneb toime seadusevastase teo, siis saab ta vangis istumisega hästi hakkama.
Igal teol on tagajärjed ja on viimane aeg seda teada saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean kahjutundega nentima, et nii nagu osad naised armuvad naiivselt ja ülepeakaela vangidesse, siis mõned naised arvavad, et tema mees pandi “niisama” istuma, et “ega ta midagi teinud, need politseinikud on pahad inimesed ja minu mees on nii tundlik”.

Rumal jutt jätta ja ausalt tunnistada, et sinu “õrnake” saatis korda kuriteo ja see karistus kulub talle täielikult ära. Kui ta oma “tundlikkusega” paneb toime seadusevastase teo, siis saab ta vangis istumisega hästi hakkama.

Igal teol on tagajärjed ja on viimane aeg seda teada saada.

Ja mis su postituse mõte täpselt on? Teemaalgataja ju ütles, et jah, on süüdi ja karistus on asja eest. Ta soovib lihtsalt teada, mida see vangistus ennast kujutab. Ei ole ju väga ulmeline soov?

Aga sinu ja teiste tänitajate soov on mis? Koos karistusekandjaga tampida ka kõik tema lähedased mutta? Või peaks teie meelest ehk kõik lähedased selle shokivangistatu maha kandma, tänavale viskama, eemale peletama, et oleks ikka kindel, et shokivangistusel mõju ei oleks, et tagasi tulles oleks elu nii pea peal? Et siis on ehk lootust, et hakkab uuesti jamasid korraldama ja saate veel rohkem tänitada? Kohtunik usub, et shokivanistusest võiks abi olla, aga teie tahaksite nii tema kui kõik ta ümbritsevad mutta tampida?

Jah, ilmselt hakkate nüüd mind tampima, eeldate et olen ise kriminaal ja mu lähedased on kriminaalid. Teie aja kokkuhoiu mõttes ütlen kohe ära, et endale teadaolevalt ei ole ma elus ühegi kriminaalselt karistatuga kokku puutunud. Või siiski, mu lapsepõlves oli naambrimees vist autoavarii eest kinni istunud, täpsemalt ma ei tea ja naabrimeest tundsin ainult niipalju, et tänaval teretasin nagu viisakale lapsele kohane.

Aga selline tampmine, nagu siin teemas on, ei meeldi mulle siiski. Loodan väga, et sel shokivangistuse saanul on sellest niipalju kasu, et tõesti muudab oma käitumist, misiganes selle vangistuse põhjuseks on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinna vanglasse võib ka sattuda paadunud roolijoodik, kes sisemiselt kriminaal pole

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinna vanglasse võib ka sattuda paadunud roolijoodik, kes sisemiselt kriminaal pole

Siinkohal jään eriarvamusele. Roolijoodik kohe kindlasti on kriminaal. Ja siinkohal ei ole vaja õigustada, et alkoholism on haigus. Jah, ongi, aga ka kõige paadunum joodik on mingil hetkel kaine ja kui ta sel hetkel vajalikku abi ja ravi ei otsi ja üha uuesti ja uuesti rooli istub, siis see moraalne vajakajääk ongi see, mida kriminaalsuseks saab nimetada. Tegelikult on igasugune kriminaalne tegevus (see, mis on karistusseadustikus kvalifitseeritud kuriteona) moraalne vajakajääk ja kui inimesel puudub korrektne sisemine väärtushinnangute süsteem, siis selle eest riik karistab. Ja karistab seetõttu, et kogu ülejäänud ühiskonnale tundub selline tegu- ja käitumisviis valena. Lõppeks, on ju igasugune karistatav tegu ikkagi ebaõiglane tegevus, mis rikub ja riivab kellegi teise õigusi või elu ja tervist.

Roolijoodik oma tegevuses riivab kõigi teiste liiklejate õigust elule ja tervisele, kellega ta kokku puutub. Ja see, et joobes juhi vastutusvõime ja regeerimisvõime on pärsitud, on teaduslikult tõestatud. Inimene on sellises seisundis ohtlik endale ja teistele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paadunud roolikoodik, kes ei mõista, et alkoholijoobes sõitmine on keelatud – ongi kriminaal.

Valel ajal ja vales kohas olemise eest vangi ei panda. Šokki saavad ikka korduvad joobes juhid ja ka kiiruseületajad, väiksed kaliibriga narkomüüjad – sellised, kelle puhul kuu-paar vangimaja mõjub kasvatuslikul eesmärgil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, ma ju ei kaitse ega otsi siin õigustust. Saan aru, et karistada tulebki, kui sellised vead elus tehakse. Mina kahjuks ei saa seda muuta. Saan vaid loota, et asi muutub. Tegemist on minu isaga, kes on juba üle 60 aasta vana. Elu ongi viimase 2 aastaga ta nii auku tõmmanud ja nüüd tulemus käes. Ma siiski väga armastan teda, sest ta on lihtsalt parim isa meile. Ja olengi mures ta pärast.
Palun aitab parastamisest ja mulle moraali lugemisest, sest ma tean ise väga hästi, et vea tegi tema..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga selline tampmine, nagu siin teemas on, ei meeldi mulle siiski. Loodan väga, et sel shokivangistuse saanul on sellest niipalju kasu, et tõesti muudab oma käitumist, misiganes selle vangistuse põhjuseks on.

Pole siin teemas enne kommenteerinud ja rohkem seda ei tee ka, aga ütlen, et nõustun selle tsiteeritud kommentaariga. Ausalt öeldes jätavad osad vastused siin juba pisut hullunud mulje. Umbes nagu olekski teemaalgatus tehtud šokivangistuse ebaõiglusest ja põhjendamatusest. Pidage nüüd ikka piiri, mõni vist saab siin naudingu sellest parastamisest ja kahjurõõmust. Loodetavasti sai teemaalgataja siiski ka infot, mida ta siit küsima tuli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ma ju ei kaitse ega otsi siin õigustust. Saan aru, et karistada tulebki, kui sellised vead elus tehakse. Mina kahjuks ei saa seda muuta. Saan vaid loota, et asi muutub. Tegemist on minu isaga, kes on juba üle 60 aasta vana. Elu ongi viimase 2 aastaga ta nii auku tõmmanud ja nüüd tulemus käes. Ma siiski väga armastan teda, sest ta on lihtsalt parim isa meile. Ja olengi mures ta pärast.

Palun aitab parastamisest ja mulle moraali lugemisest, sest ma tean ise väga hästi, et vea tegi tema..

Noh, aga ehk see ongi, mida vaja, et järelemõtlemine oma elu üle saaks alata. Ma tõesti ei ütle seda paha pärast, sest kohtunikud ju siiski ka teavad ja näevad. Ja ehk on sinu isa just üks nendest, kellele selline karistus kannab ja teenibki selle eesmärki.

Ja siis hetkel (kuni karistuse kandmine kestab) keskenduks mina sinu asemel sellele, et isal oleks tagasi tulles piisav nö tugivõrgustik ja minimaalne võimalus tagasilanguseks. Sest, kas sa tead, miks enamik inimesi uuesti tagasi halvale teele satuvad? Sest nad ei suuda uuesti kuidagi järjele saada. Keegi ei toeta, kõik vaatavad viltu ja nagu kriminaali või siis tundub see inimesele endale nii. Paadunud kriminaalil on muidugi väljakujunenud juba kuritegelik seltskond kellega lävida ja seda hoitakse selleks, et olla nö omade hulgas, kellega sul on midagi ühist. Aga sinu isal ehk sellist seltskonda ei ole, seega pere toetus on kindlasti väga oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paadunud roolikoodik, kes ei mõista, et alkoholijoobes sõitmine on keelatud – ongi kriminaal.

Paadunud roolijoodik on pot. massimõrvar. Muud mõrtsukad tapavad sageli oma joomakaaslasi, aga roolijoodik suvalisi ettejääjaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka tegelikult ei saa aru teemaalgatajale ninna kargamisest. Ta pole ju õigustanud. Õelusekottide õelusel pole ikka piire.
Loodan, et su isa paraneb, ja need, kellele ta võib-olla kahju tegi, samuti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ka tegelikult ei saa aru teemaalgatajale ninna kargamisest. Ta pole ju õigustanud. Õelusekottide õelusel pole ikka piire.

Aitäh. Loodan seda samuti. Õnneks ta kellelegi kahju ei teinud. See lugu on natuke keerulisem, aga oma pere huvides ma seda siin lahkama ei soovi hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh. Loodan seda samuti. Õnneks ta kellelegi kahju ei teinud. See lugu on natuke keerulisem, aga oma pere huvides ma seda siin lahkama ei soovi hakata.

Saan kahjuks teemaalgataja murest aru. Aastaid jändasime oma venna jamadega. Mul on ka 0-tolerants joobes juhtimise suhtes. Kõrvalt on lihtne hinnanguid anda: kriminaal, rets, kaabakas, idioot… Kuni ise kokku puututud.
Aga oma väikevend jääb väikevennaks. Kainena pole olemas toredamat inimest: haritud, intelligentne, südamlik. Ja kui võtab pitsi viina, unustab kõik. KUI palju me oleme võtmeid ära võtnud, ise juhtinud, rääkinud jne.
Jääb üle ainult jumalat tänada, et keegi surma ei saanud. Sai ka oma šokivangistuse kätte. KUI piinlik oli meil, tema perekonnal. Aga samas ka süda rahul, et ei ole joobes tänaval.

Ma ei tea, kas pani vangistus aru pähe, arvan, et pigem tema värske tüdruksõber, kes esitas ultimaatumi, igatahes on vend nüüd 7 aastat olnud mõistlik mees. Vahel tarbib 2-3 õlut, aga ise hoolitseb ette selle eest, et ei tekiks isegi kiusatust rooli minna (läheb ilma autota või annab juba enne võtmed sõbrale).
Lihtne on hukka mõista.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ma ehmataks ikka väga ära, see pole vast niisama määratud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul polnud siin midagi ehmuda, sest otsusest jõustumine võttis pool aastat aega. Kõik jõudsid selle mõttega harjuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul polnud siin midagi ehmuda, sest otsusest jõustumine võttis pool aastat aega. Kõik jõudsid selle mõttega harjuda.

Ja selle poole aasta jooksul ei olnud aega endale selgeks teha, mis ees ootab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis ta siis tegi? Kus ta sattus valel ajal valesse kohta? Laias laastus. Ei pea küla täpsusega ju rääkima. Ehk on teistelgi juhtunust ōppida. Eriti siinsetel molli andjate.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja selle poole aasta jooksul ei olnud aega endale selgeks teha, mis ees ootab?

Kus ma seda endale selgeks teha sain? Netis ei leia mingit infot selle kohta. Tahtsin seda küsida nö päris inimestelt, kellel ehk kogemusi sellega olnud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Shokivangistus?