Esileht Kodunurk Sibulapõlgur ja söögi valmistamine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Teema: Sibulapõlgur ja söögi valmistamine

Postitas:
Kägu

Kui vähegi Aasia toite sööd, siis rõhuvas enamuses kõik need kastmed söögikohtades on tummiseks aetud sibulaga. Või muidugi ka mingite keemiliste paksendajatega.

Enamsti siiski tärklisega 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll oled seda sinagi söönud. Lihtsalt sulle ei öeldud, vältimaks mingit oiglemist laua taga ning sibul sai mahlana näiteks su söögi sisse. Kui vähegi Aasia toite sööd, siis rõhuvas enamuses kõik need kastmed söögikohtades on tummiseks aetud sibulaga. Või muidugi ka mingite keemiliste paksendajatega.

Millegipärast arvavad need toppijad kaljukindlalt, et kõigile maitseb sibul, ainult nad ise ei tea seda. Ja et see mittemaitsemine on ainult pirtsutamine, mis tuleb juba eos välja juurida. No kust te võtate sellise õiguse. Miks te arvate, et sibulamaitset pole tunda, kui seda teie arust on “peidetud”. Kui ei maitse, siis ei maitse, milleks vägisi suruda peale oma maitset. See on täpselt sama nõme kui mõne tiraad, mida tema kõike ei söö. Mõlemad olete samaväärselt ebaviisakad.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te arvate, et sibulamaitset pole tunda, kui seda teie arust on “peidetud”.

Sest minu sibulapõlguritest lähedased ja tuttavad söövad kõik sibulat ja tõstavad juurdegi, nad lihtsalt usuvad, et toidus pole sibulat. Sellest arvangi, et suuresti on see poos. Ja ka küüslaugupõlgur sõi filmi vaadates ämbrikese küüslauguleibasid. No mida ma pean sellest arvama siis?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll oled seda sinagi söönud. Lihtsalt sulle ei öeldud, vältimaks mingit oiglemist laua taga ning sibul sai mahlana näiteks su söögi sisse. Kui vähegi Aasia toite sööd, siis rõhuvas enamuses kõik need kastmed söögikohtades on tummiseks aetud sibulaga. Või muidugi ka mingite keemiliste paksendajatega.

Millegipärast arvavad need toppijad kaljukindlalt, et kõigile maitseb sibul, ainult nad ise ei tea seda. Ja et see mittemaitsemine on ainult pirtsutamine, mis tuleb juba eos välja juurida. No kust te võtate sellise õiguse. Miks te arvate, et sibulamaitset pole tunda, kui seda teie arust on “peidetud”. Kui ei maitse, siis ei maitse, milleks vägisi suruda peale oma maitset. See on täpselt sama nõme kui mõne tiraad, mida tema kõike ei söö. Mõlemad olete samaväärselt ebaviisakad.

Einoh, kui talle (mu mehele) poleks mu karri, kus oli sees mitu-mitu-mitu sibulat maitsenud, oleks ju kõik teisiti. Kuna tõesti kogemata panin need sinna, oleksin oih öelnud ja talle muud pakkunud. Kuna aga sõi ja kiitis ja võttis juurde, siis proovisin ka järgmisel korral. Kui õigesti mäletan, talle hakkliha kotlettidega ja tzatzikiga. Ka seal kotletis ei tuvastanud ta sibulat, kuigi paar päeva varem oli külas peol iga salati ja roa kohta pärinud, ega seal OMETI sibulat pole ning kinnitanud, et talle mitte ainult ei maitse see, vaid tal hakkab sõna otseses mõttes paha.
Ma ei näinud vähimatki põhjust teist korda talle öelda, et sa sööd ju mitu korda nädalas sibulat. Et ära jaura, sa sööd sibulat rohkem kui keskmine sibulasööja (sest teised pereliikmed söövad väga palju, eriti suuremad lapsed), seega lõpeta see enese huvitavakstegemine ja ole vait. Kedagi ei huvita külas, mida sa sööd ja mida sa ei söö. Võta siis laualt asju, milles ei saa olla sibulat ja ära pane tervet lauatäit inimesi arutlema, kas ja kus salatis või marinaadis oli sibulat. Kõike seda arvestades, et näiteks eelmisel õhtul sõid teleka ees praeleibu, mis olid tugevasti sibulamahlaga üle tripsutatud.
Kui tal tõesti sibulast paha hakkaks, saan täiega aru. Aga ei hakka, kuna see idee mittesöömisest on tal kahe kõrva vahel.
Mõistan, et suurt sibulatükki ei taha, nagu paljud ei taha suurt keedupeki tükki. Aga siis pole mõtet jaurata, et kohe üldse sibulamaitse okserefleksi esile toob ja jube vastik on, kui ise seda kümnete kilode viisi sisse ajad. Aga see “seda ma küll ei söö, see on vastik” on 90% kordadest on puhas epataaž. Naljakas 🙂
Põhimõtte ja allergia pärast – nagu keegi juba ütles, see on juba teine värk.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi Aasia toite sööd, siis rõhuvas enamuses kõik need kastmed söögikohtades on tummiseks aetud sibulaga. Või muidugi ka mingite keemiliste paksendajatega.

Enamsti siiski tärklisega ????

Jah, ka seda on palju. Tõsi, unustasin, vabandust! Meie kandis, kus elasime 1,5 aastat 25 aastat tagasi Aasias, siiski enamasti paksendati sibulaga. Siin Eestis jah 🙂 tärklis ilmselt söögikohtades peamine.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea näide neist nn “demonstratsioonesinemistest”, nagu keegi tabavalt märkis, oli mul kord aastaid tagasi ühe oma tookordse sõbrannaga. Esimesel korral, kui ta mul külas oli ja ma kotlette tegin, ta ei öelnud mulle, et ärgu ma kotlettide sisse sibulat pangu, sest tema ei söö. Vaid ta oli juba pool kotletti ära söönud, kui pisike sibulatükike tal hamba alla jäi. See kougiti siis välja ja tehti sihuke draama sellest, kuidas tema ikka sibulat ja küüslauku ei söö ja kui ööksid need ikka on ja teist-kolmat-moodi. Praesibul on natuke teise maitsega, aga ei aidanud ka see, kui ma sibula enne kotleti või hakklihakastme sisse panekut klaasjaks lasin. Ja ma tean, et olen üle keskmise söögitegija, niiet asi ei saanud olla ka minu nirudes oskustes. Aga isegi kui sibulat ennast ei olnud, aga juhtus olema maitseainesegu, mis sibulat sisaldas, siis ta juba “sures” ja keeldus söömast.

Samal ajal uhas igale poole kaasavõetud aroomisoola (sest mina seda ei kasutanud) ja propageeris seda aina. Kui ma talle ütlesin, et sealgi on sibul sees, siis üritas kuidagi välja vingerdada, aga no need ettekäänded olid ikka väga otsitud ja napakad. Sibulakrooksud olid tal ka, aga seda, et need olid ka aroomisoola peale, ta keeldus uskumast.

Krooni pani asjale pähe see, kui ma kord jälle kotlette tegin, aga seekord olin unustanud sibulat osta ja kodus ka ei olnud. Juhtumisi ei olnud ka ühtki sibulat sisaldavat maitseainet, olid ainult tavaline sool, must jahvatatud pipar, estragon ja till. Mina tegin süüa, tema vaatas telekat, ja korraga huilgab jälle, et mida sa seal teed, paned jälle!!! sibulat kilode viisi. – Ei pane, vastan mina, – mul polegi täna sibulat, unustasin osta.

Aga tema ei usu, aina õiendab ja õiendab ja aina kaagutab sel teemal, KUI ÖÖKS ikka sibul on, kuidas see kõik toidud ära rikub (pikad kirjeldused neist nn rikutet toitudest), kui ärarääkimata sitasti see tema tervisele mõjub ja kuidas kõik sibulasööjad on jobud. Kui siis viimaks ikka söömiseni jõudsime, ei aidanud mingid minu kinnitused, et sibulat ei ole. Ta harutas mitu kotletti peeneks lahti, et neid olematuid tükke leida, uuris mu maitseainepurke ja lausa isegi kontrollis prügikasti, et ega ma ei ole sinna juhtumisi sibulakoori visanud. No sõi siis lõpuks need lahtiprepareeritud kotletid ära, sonkis terve taldriku segamini nagu kolmeaastane, aga nägu oli ikka sihuke peas ja mokk vingus, et mina ikka alatul kombel petan ja nurikohtlen teda, peidan sibulat ja ikka kõik tema kiusamiseks. Kohe surmani solvunud, ja et no onononon sibul, tema tunneb selle lõhna ja maitset, milleks ma valetan. Lõpuks ma juba vihastasin, sest see trall oli ligi tund aega kestnud juba ja visati seda mulle veel hulk aega hiljemgi nina alla, kui ometi aknad olid ka vahepeal pikalt lahti olnud, et praadimise lõhna välja saada. Tema ikka tundis siis veel mingit müstilist sibulalõhna. Veidral kombel ei olnud tal endal seekord ka seda aroomisoola purki kaasas, et selle kaela oleks võinud ajada. Aga vat tavaline kotletipraadimise lõhn assotsieerus temal kohe automaatselt sibulalõhnaga ja sinna ei saanud mina midagi parata. Aga no krt see polnud siis ometi ju minu süü! Ja mingeid sibulakrookse tal ka ei olnud seekord. Ei saanudki ju olla.

Veel palju hiljemgi ta tuletas seda alati meelde ja kaebas veel ühistele tuttavatelegi, kuidas mina espetsiell kiusu olin ajanud ja teda alatult sibulaga orki üritanud tõmmata ja poolteist ära mürgitada. Eks muidugi selline asi pani meie sõprusele üpriski põõna – tundus, et äkki oligi see lambist käima tõmmatud saag lihtsalt ettekääne, kuidas minust lahti saada. Noh, aga selle peale oli ka minul hea meel, et ma temast lahti sain. See, mis ta tegi, oli ikka alatu ja ääretult ebameeldiv, ja eks oli korjunud ka hulk muid asju, mis pika aja peale ärritasid, niiet rohkem ma teda igatahes enda poole ei kutsunud ja suhtleminegi piirdus vahetevahel telefonikõnedega.

Ja hiljemgi, nii kui tuli jälle kuskil kellegagi toiduvalmistamisest juttu, siis ta iga kord mainis, kuidas va nurjatu hatik oli teda kord oma sibulakotlettidega ära mürgitada üritanud, ja seda isegi siis, kui ma ise sealsamas kuuldekauguses olin. Ja et sõber võiks ju teada, et tema juuuuu sibulat ei söö. Teised ka juba teadsid seda ja aasisidki, et ära võta seda salatit või muud asja, seal on sibul sees. Aga kui ta siis võttis ja kiitis, et ei ole, siis pilgutas valmistaja mulle silma ja ütles pärast, et oli ikka küll ja mitte vähe. Nojah.

Ühesõnaga – hea oli, et sitast lahti sai. Sihukeste lume-, kaera-, maisi- või pudruhelbekestega pole miskit tettä.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näh, krt see eelmine postitus oli minu oma, muuta kahjuks enam ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tunduvad uskumatud need perekoolikate lood, kus nad suudavad sibula toidu sisse niimoodi ära peita, et sibulat mitte sööv inimene arugi ei saa. Sibulal on ju nii spetsiifiline lõhn ja maitse, hakki või püreesta seda kuidas tahad. Mina ei söö sibulat, pole kunagi söönud. Ema sõnul tekkis okserefleks mul juba titena, kui sibula tükid toidu sees olid. Eks mind on ka üritatud ümber kasvatada ja mingeid salatrikke sibulaga teha, aga no pole ju võimalik, kui sibul haiseb toidu sees juba kaugele ja varjutab kõik muud lõhnad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga no pole ju võimalik, kui sibul haiseb toidu sees juba kaugele ja varjutab kõik muud lõhnad.

Minu jaoks on ka sibulalõhn kõige ebameeldivam lõhn üldse, mis ette võib kujutada. Kuna lastel on väga hea haistmine, on võimalik, et see ongi nende jaoks liiga tugev ja ebameeldiv. Ja see hais ei ole peidetav.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tunduvad uskumatud need perekoolikate lood, kus nad suudavad sibula toidu sisse niimoodi ära peita, et sibulat mitte sööv inimene arugi ei saa. Sibulal on ju nii spetsiifiline lõhn ja maitse, hakki või püreesta seda kuidas tahad. Mina ei söö sibulat, pole kunagi söönud. Ema sõnul tekkis okserefleks mul juba titena, kui sibula tükid toidu sees olid. Eks mind on ka üritatud ümber kasvatada ja mingeid salatrikke sibulaga teha, aga no pole ju võimalik, kui sibul haiseb toidu sees juba kaugele ja varjutab kõik muud lõhnad.

Kas sa mingit karrit oled kunagi söönud? Isegi nendes kõige tavalisemates karripastades, mis poes müüakse, on sibul sees. Rääkimata restoranitoidust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa mingit karrit oled kunagi söönud?

Ah, isegi peaaegu kõigi pelmeenide, pikkpoisside sees on sibulat. Igasuguste marinaadide ja marinaadisegude seas on sibulat. St see võib olla eemaldatud koos muude maitseandjatega ja puhas luha tõstetud pakendisse, aga maitse on ju šašlõkil ikka küljes. Santa Maria maitseainesegudes on suures osas sibul. Isegi Põltsamaa kurkide enamusel on kurke marineeritud koos sibulaga, et maitsvam oleks – aga sibulat ennast purgis pole.

Marineeritud kalad – suures osas samamoodi. Taldrikus sa sibulat näha ei pruugi, aga OI_OI_OI kui palju nad tööstuses sibulat on saanud.

Restoranis. Väga paljudes suppides on puljongis keedetud sibul. Tõstetakse välja enne serveerimist osades (näiteks tavaliselt kanaga) suppides. Menüüs sa seda ei näe, sest toit ei sisalda lihtsalt tehniliselt võttes enam sibulat. Ainult sibula maitset ja lõhna 🙂 Soustidest ja kastmetest rääkimata.
Maitseainesegudest rääkimata.

Kas need kõik ajavad kohe laksust oksele?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need kõik ajavad kohe laksust oksele?

Jah, ajavad, sest ei meeldi sibula maitse ega lõhn.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need kõik ajavad kohe laksust oksele?

Jah, ajavad, sest ei meeldi sibula maitse ega lõhn.

Selge, restorani sa siis minna ei saa. Mitte kunagi. Kui sa muidugi ainult magustoitu ei võta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, restorani sa siis minna ei saa. Mitte kunagi. Kui sa muidugi ainult magustoitu ei võta.

Ega restoranis nüüd päris igale poole ka sibulat ei topita. Mingeid marineeritud kalasid tõesti poest ei osta ja mis need sinu näited kõik olid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, restorani sa siis minna ei saa. Mitte kunagi. Kui sa muidugi ainult magustoitu ei võta.

Ega restoranis nüüd päris igale poole ka sibulat ei topita. Mingeid marineeritud kalasid tõesti poest ei osta ja mis need sinu näited kõik olid.

Sibulat on lihtsalt restoranides roogade valmistamisel kasutatud rohkem, kui sa arvatagi oskad. Lihtsalt enamasti on tükid kastmepõhjast ja puljongitest välja sõelutud. Seega seda menüüs ei ole, aga sibulat – õigemini selle maitset – on võimatu olla elus mitte söönud, kui olla üle kahe korra restoranis käinud. Isegi Bolognese kastmes on 60% juhtudel väljas süües sibulat kasutatud. Ja lisaks maitseainesegudest ärme üldse räägimegi. Ilmselt oled sa elus söönud kümme kilo sibulat ikka, sest kui sa ei tea, siis sa sööd. Kui ettekandjalt küsid, kas siin supis on sibulat või siin kastmes, siis saad ju vastuseks, et pole, kui sibula tükke seal enam pole.

Jutt ülipeenest lõhna- ja maitsemeelest on aga lihtsalt naljakas, sest kui sul see oleks, teeniksid sa praegu kümneid tuhandeid kuus kuskil maaailma suurtootmises parfüüme nuusutades või tooteid maitstes.

Isegi friikatele piserdatakse paljudes, aga muidugi mitte kõikides, Eesti pubides sibulamahla, sest see parandab maitset ja sibulapõlgurid kiidavad.

Nagu eesmpool kirjutati, karri maitse seest sa sibulat ära ei tunne, kui seni pole tundnud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tunduvad uskumatud need perekoolikate lood, kus nad suudavad sibula toidu sisse niimoodi ära peita, et sibulat mitte sööv inimene arugi ei saa. Sibulal on ju nii spetsiifiline lõhn ja maitse, hakki või püreesta seda kuidas tahad. Mina ei söö sibulat, pole kunagi söönud. Ema sõnul tekkis okserefleks mul juba titena, kui sibula tükid toidu sees olid. Eks mind on ka üritatud ümber kasvatada ja mingeid salatrikke sibulaga teha, aga no pole ju võimalik, kui sibul haiseb toidu sees juba kaugele ja varjutab kõik muud lõhnad.

Kas sa mingit karrit oled kunagi söönud? Isegi nendes kõige tavalisemates karripastades, mis poes müüakse, on sibul sees. Rääkimata restoranitoidust.

Olen, aga teen ise otsast lõpuni ja ilma sibulata. Väljas söön äärmiselt harva ja siis enamasti valin toidu, kus on kindlapeale minek, et seal sibulat ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa mingit karrit oled kunagi söönud?

Ah, isegi peaaegu kõigi pelmeenide, pikkpoisside sees on sibulat. Igasuguste marinaadide ja marinaadisegude seas on sibulat. St see võib olla eemaldatud koos muude maitseandjatega ja puhas luha tõstetud pakendisse, aga maitse on ju šašlõkil ikka küljes. Santa Maria maitseainesegudes on suures osas sibul. Isegi Põltsamaa kurkide enamusel on kurke marineeritud koos sibulaga, et maitsvam oleks – aga sibulat ennast purgis pole.

Marineeritud kalad – suures osas samamoodi. Taldrikus sa sibulat näha ei pruugi, aga OI_OI_OI kui palju nad tööstuses sibulat on saanud.

Restoranis. Väga paljudes suppides on puljongis keedetud sibul. Tõstetakse välja enne serveerimist osades (näiteks tavaliselt kanaga) suppides. Menüüs sa seda ei näe, sest toit ei sisalda lihtsalt tehniliselt võttes enam sibulat. Ainult sibula maitset ja lõhna ???? Soustidest ja kastmetest rääkimata.

Maitseainesegudest rääkimata.

Kas need kõik ajavad kohe laksust oksele?

Kes sulle ütles, et ma kõike seda tarbin? Ei, ma ei osta poest pelmeene ega pikkpoisse, ei osta valmis marineeritud tooteid, vaid marineerin ise küüslauguga (mida ma söön). Santa Maria maitseainesegusid ei kasuta juba selle pärast, et nendes oli väga pikalt sees maitsetugevdaja E621 ja üldiselt oskan ma pakenditelt lugeda ka seda, kas seal on sibul või mitte. Kurkidest ostan Salvesti Küüslaugukurki või mõni sügis teen ise, kuidas viitsimist on. Kalast eelistan värsket kala või näiteks soolaheeringat või naturaalseid kalakonserve.

Ei, muidugi ma ei oksenda, aga sibulaga toidu jätan söömata küll.

Ma saan aru, et sibulat söövatel inimestel on võimatu uskuda, et keegi tõesti sibulat süüa ei soovi ja et ta tunneb ära toidud, kus on sibul sees, sest nemad ju sibula maitset ei tunne või peavad seda hoopis meeldivaks. Aga jätke sibulat mitte söövad inimesed rahule ja ärge püütke neid kuidagi õnge võtta jutuga, et “nagunii sööd salaja sibulat ja ei saa arugi” või veel hullem, ärge pange nende toidu sisse meelega sibulat ja ärge jääge siis huviga vaatama, et mis nüüd siis saama hakkab. Viisaka inimesena võin tõesti ampsu sellest toidust võtta, aga olengi harjunud külas tõstma esialgu väikesi portse, mida pole piinlik taldriku servale lükata, kui osutub, et perenaine on üritanud sulle sibulat sisse sööta. See on siis jutt nende võõrustajate kohta, kes teavad, et külaline sibulat ei söö, aga ikka on vaja trikitada ja katsetada.

Ma ei ütle, et sibulat mitte sööva inimese elu kerge oleks, sest sibulat on tõesti paljudes toodetes ja just valmistoodetes ning nii mugav oleks osta valmistooteid ja neid süüa ning perele pakkuda. Teisest küljest lohutan end sellega, et ise toitu tehes söön ehk tervislikumalt.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega minagi ei arva, et iga inimene peaks sibulat sööma.

Olles aga väga palju aastaid väga mitmetes kohtades näinud, kuidas sibulavihkajad, kes enda sõnul tunnevad sibula ära igast asendist, söövad mõnuga kastet, kus on muude asjade seas nagu vein ja sool ka redutseeritud sibulamahl. Ja seda rooga pärast taevani kiidavad. Või need lõpmatud supid just ja karrid. Ja salatid, kuhu sageli läheb tavalise küüslaugupressiga pressitud sibulamahla ka restoranides, sest kliendid kiidavad.

Sa vist ei kujuta ette, kui palju sadu inimesi on toitlustustöötajate silmad näinud, kes küsivad, ega toidus pole sibulat, sest neile on see maitse vastuvõetamatu ja pärast sibulaga maitsestatud puljongist suppi kiidavad, on näinud. Sadu ja tuhandeid.
Ka meie perepidude laudade taga on neid paar kuni kaheksa nähtud ja kas sa arvad, et grilli-aiapeo puhul keegi neist ärevalt küsis, ega marinaadi tegemisel pole sibulat kasutatud, et nad kohe saavad aru? Null. Me eemaldame enne marinaadi, kuigi seal oli kilo liha kohta 300g sibulat.

Jutt jutuks hea küll.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sibulat on lihtsalt restoranides roogade valmistamisel kasutatud rohkem, kui sa arvatagi oskad. Lihtsalt enamasti on tükid kastmepõhjast ja puljongitest välja sõelutud. Seega seda menüüs ei ole, aga sibulat – õigemini selle maitset – on võimatu olla elus mitte söönud, kui olla üle kahe korra restoranis käinud. Isegi Bolognese kastmes on 60% juhtudel väljas süües sibulat kasutatud. Ja lisaks maitseainesegudest ärme üldse räägimegi. Ilmselt oled sa elus söönud kümme kilo sibulat ikka, sest kui sa ei tea, siis sa sööd. Kui ettekandjalt küsid, kas siin supis on sibulat või siin kastmes, siis saad ju vastuseks, et pole, kui sibula tükke seal enam pole. Jutt ülipeenest lõhna- ja maitsemeelest on aga lihtsalt naljakas, sest kui sul see oleks, teeniksid sa praegu kümneid tuhandeid kuus kuskil maaailma suurtootmises parfüüme nuusutades või tooteid maitstes. Isegi friikatele piserdatakse paljudes, aga muidugi mitte kõikides, Eesti pubides sibulamahla, sest see parandab maitset ja sibulapõlgurid kiidavad. Nagu eesmpool kirjutati, karri maitse seest sa sibulat ära ei tunne, kui seni pole tundnud.

Kas pole võimalik aru saada, et ma ei söö neid asju? Mingeid friikaid ega bolognese kastet pole elus restoranis söönud. Kuivatatud sibulal pole sellist maitset, seda välja ei praagi. Ei kiida sibulapõlgurid su sibulatoite, kuidas mõnele see üldse pähe ei mahu. Midagi ei juhtu, kui maitsen sellist toitu, aga see ei maitse mulle, ongi kõik. Minu jaoks ei ole sibula lõhn ega maitse meeldivad nagu sulle. Aga näe, inimene raiub ja raiub ikka sama. Ja eriti nõme, kui hakkab sibulat siis sibula mittearmastajatele salaja sisse toppima. Karri seest muidugi ei tunne sibulat, sest karri maitse varjus võib inimestele ka halvaks läinud liha või lausa mürki sisse sööta, kui tahtmist on, sest see maitse on nii tugev.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Karri seest muidugi ei tunne sibulat,

🙂

kui hakkab sibulat siis sibula mittearmastajatele salaja sisse toppima

sest see jälestamine on ainult poos

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Karri seest muidugi ei tunne sibulat,

????

kui hakkab sibulat siis sibula mittearmastajatele salaja sisse toppima

sest see jälestamine on ainult poos

Enamik inimesi ei söö väljaheiteid ja tunneb selle spetsiifilise lõhna kohe ära. Kindlasti on võimalik maitseainetega peita väljaheidete maitset ja lõhna ning sööta seda igale inimesele sisse. Kas see tähendab, et väljaheidete mitte söömine on ainult poos?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest see jälestamine on ainult poos

Sina tead muidugi paremini, mis see on. Millegipärast näiteks oliivide, krevettide, maksa vms puhul saadakse aru, et ei maitse, aga sibul on midagi sellist, mis teatud isikute arvates lihtsalt peab maitsema. Kummaline inimene.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest see jälestamine on ainult poos

Sina tead muidugi paremini, mis see on. Millegipärast näiteks oliivide, krevettide, maksa vms puhul saadakse aru, et ei maitse, aga sibul on midagi sellist, mis teatud isikute arvates lihtsalt peab maitsema. Kummaline inimene.

Keegi pole öelnud, et peab maitsema. Räägitakse, et sibalavihkajad ju sövad reaalelus sibulat. Kas just iga päev, vaevalt. Aga kümneid kordi aastas. Kas kuskile toidu peae on mahla piserdatud, kuskil puljongis keedetud ja välja võetud, kastmes püreestatuna või mahlana kasutatud, maitseainetes kuivatatuna, marinaadides jne.

Ütesin ka mina ju, et ei pea maitsema. Kust pagan s aüldse sea võtad? Lihtsalt kui sa just üksi metsas ei ela ja oled kunagi külas või reisil või restoranis söönud, siis sa OLED elus kümme või paarkümmend kilo sibulat juba ala neelanud. Seega ei maksa seda naeruväärset “alati tunnen ära ja kohe tuleb üles” ajada. See lihtsalt on nali, saad isegi aru.
Kui sa näiteks juba tead, et karri tapab sibulamaitse, siis oled sa järelikult karrit söönud. Seega 99% kindlusega oled söönud sibulat seda tundmata. Maitseainetest rääkimata.

Mina näiteks vihkan varssellerit. Lapsest saadik. Sellest hoolimata ma pole nii loll, et väita, et ma seda kunagi ei söö. Muidugi söön. Raudkindlalt on seda mõnes supis keedetud ja eemaldatud enne serveerimist. Raudselt on mõnes garneeringus seda olnud, kuskil rohelises salatis imepeenena, kuskil pirukas mahlana või hautises. No ja siis. Järelikult ma söön, aga ei eelista varssellerit.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamik inimesi ei söö väljaheiteid ja tunneb selle spetsiifilise lõhna kohe ära. Kindlasti on võimalik maitseainetega peita väljaheidete maitset ja lõhna ning sööta seda igale inimesele sisse. Kas see tähendab, et väljaheidete mitte söömine on ainult poos?

Vaata, väljaheited ei kuulu ei maitseainete koostisesse ega lisata neid maitse parandamiseks toiduainetele. Su näide ei päde absoluutselt. Kui sitta ei kasutata ei kastmepaksendaja ega supileeme maitsestajana, siis sibulat küll.

Mine Selverisse, võta üks riiulivahe ette ja loe kokku, mitme toiduaine koostises näed sa imepisikeses kirjas sibulat ja mitme koostises väljaheiteid?

Ma ei tea, kas sa näed vahet või kas sa saad aru. Proovin nagu oma noorimale – 3 aastasele – sitta ei panda kunagi söögi sisse ei tööstustes, restoranides ega poodides. Küll aga sibulat. Miks just nii? Sest sitt ei ole söögiaine ega selle maitse ka lisa toidule midagi. Küll aga lisatakse väga paljudesse roogadesse sibulat erineval kujul, sageli mahlana või kuivatatut-peenestatult, kuna see lisab maitsele palju. Ka need, kes ütlevad, et ei söö sibulat, söövad tegelikult sibulat, lihtsalt neile ei maitse see teatud kujul. Näiteks mõni ei armasta toorena, aga sööb sibulamarinaadis liha või punast sibulat, kui borš laual ja sibul seal sees imepeeneks hakitud. Jne.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust võiks selle tobeda jauramise lõpetada. Mina olen üks kirglikest sibulajälestajatest.

Tuleks teha asjadel vahet – kõik need karrid, sibulamahlaga piserdatud tooted, sibulamaitselised kartulikrõpsud, mingid köögiviljapuljongid, kus on vaid leem, muu välja tõstetud jne kõik need näited siin – see on hoopis teine maailm kui need toidud, kus sibul on lahtiselt sees ja nähtav ja kus maitse on tunda. Kotletid, pikkpoiss, guljašid-hakkliha-, maksa- ja muud lihakastmed, praetud maks sibulaga, sealiha prantsuse moodi, seljanka, borš ja teised tükilised supid jne – need on toidud, mida sibulavihkaja tõesti süüa ei suuda, see ei ole poos. Peidetud maitse – näiteks kartulikrõpsud – see ei ole ju sibulamaitse selles mõttes, mida inimene tunneb kui sibulamaitset. Kartulikrõps ju ei lõhna sibula järele, eks, kuigi sisaldab seda? Kõik need karrid ja puljongid ja marinaadid ei lõhna sibula järele ju.

Minu arust siin teemas räägivad inimesed erinevatest asjadest. Kui sibulavihkaja väidab, et teda ei saa sellega petta ja ta tunneb kohe, on see mõeldud just nende toitude kohta, kus sibul on konkreetselt toidu ühe osana sees, mitte et mingit redutseeritud mahla on valmistamise ajal kuhugile piserdatud. Need on erinevad toidud.

Mina leian, et tükkidena kusagile koduse toidu sisse sibulat panna, kui mõni pereliige seda süüa ei suuda, on kiusamine ja ahistamine. Eriti kui seda harrastatakse laste peal. See ei ole argument, et näe, tegin mingi terava möksi ja seal ta sibulat ei tundnud, sõi ja kiitis – järelikult söögu sibulatega hakklihakastet ka, tal ju kõigest poos?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud restoranid ja kodukokadki kasutavad sibulapulbrit või sibulagraanuleid… raske on nende foobikute elu. Ma muidugi loodan, et nad reaalelus pole nii hüsteerilised kui siin teemas.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina leian, et tükkidena kusagile koduse toidu sisse sibulat panna, kui mõni pereliige seda süüa ei suuda, on kiusamine ja ahistamine. Eriti kui seda harrastatakse laste peal. See ei ole argument, et näe, tegin mingi terava möksi ja seal ta sibulat ei tundnud, sõi ja kiitis – järelikult söögu sibulatega hakklihakastet ka, tal ju kõigest poos?

Kui sõi ja kiitis, järelikult suutis süüa. Maitses.

Kui olen nahka pistnud kilo koorejäätist, on koomiline pärast väita, et ma piimatooteid ei söö.

Sinu teooria meenutab mu onutütart, kes otsustas gümnaasiumi viimasel aastal loobuda lihast. Ta ei söö liha. Selge. Kõik valmistasid talle eraldi roogi jne. Kuni paar aastat hiljem, ta võis ola 21-22, avastasime ta pakse juustuvorstiviile saiale lõikamas. Maitseb! Ta polnud selle peale mõelnud, et vorst on ka liha. Nuttis, tema meelest olime meie pahad, lastes tal 3-4 saia vorstiga ära süüa enne ütlemist.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu teooria meenutab mu onutütart, kes otsustas gümnaasiumi viimasel aastal loobuda lihast. Ta ei söö liha. Selge. Kõik valmistasid talle eraldi roogi jne. Kuni paar aastat hiljem, ta võis ola 21-22, avastasime ta pakse juustuvorstiviile saiale lõikamas. Maitseb! Ta polnud selle peale mõelnud, et vorst on ka liha. Nuttis, tema meelest olime meie pahad, lastes tal 3-4 saia vorstiga ära süüa enne ütlemist.

Räägid ju hoopis millestki muust. Kui need sibulavihkajad lihtsalt mingi seisukoha pärast sibulat ei sööks, kuigi tegelikult maitseb, oleks su näide omal kohal, aga hetkel räägid aiaaugust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõi ja kiitis, järelikult suutis süüa. Maitses.

Saa ometi aru – kui sibula maitset ega lõhna ei ole tunda, siis on see selline söök, mida sibula mittesööja saabki süüa. Sest selles toidus ei ole sibulat tunda.

Neid toite, kus see on tunda, sibulavihkaja süüa ei suuda. Miks ei saada aru sellest- sibula MAITSE ja LÕHN loevad, mitte sibula esinemine toidus, kui teda pole organoleptiliselt tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõi ja kiitis, järelikult suutis süüa. Maitses.

Saa ometi aru – kui sibula maitset ega lõhna ei ole tunda, siis on see selline söök, mida sibula mittesööja saabki süüa. Sest selles toidus ei ole sibulat tunda.

Neid toite, kus see on tunda, sibulavihkaja süüa ei suuda. Miks ei saada aru sellest- sibula MAITSE ja LÕHN loevad, mitte sibula esinemine toidus, kui teda pole organoleptiliselt tunda.

Just! Siis maksabki nii öelda, et ma söön sibulat vägagi. Aga ainult siis, kui see maitse annab kombole juurde ja ma eraldi sibulamaitset ei tunne ja tekstuuri ei taju. Mitte et sibulat mingil kujul ei söö ja kohe ajab oksele ja tunnen igal juhul seda maitset ning ropsin välja.

Te sööte sibulat. Olete söönud kümneid kilosid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )


Esileht Kodunurk Sibulapõlgur ja söögi valmistamine