Esileht Kodunurk Sibulasaagi koristamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Sibulasaagi koristamine

Postitas:

Millal võtate üles sibulamugulad? Googldades annab väga ebamäärast infot. Kuskil soovitatakse seda teha augustis, teises kohas alles septembris.

Ma ise vaatan, et sibulapealsed hakkavad ära väsima. Tipud on pisut kolletunud ning roheline osa ei ole enam nii krõmps.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 09:46; 09.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõime eile oma talvevarud 15 kilo sibulateelt. Nad tahavad veel mingid päevad kuivamist ja tuuldumist, aga valmis nad on jah.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:55; 09.08 13:42; 11.08 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal võtate üles sibulamugulad? Googldades annab väga ebamäärast infot. Kuskil soovitatakse seda teha augustis, teises kohas alles septembris.

Ma ise vaatan, et sibulapealsed hakkavad ära väsima. Tipud on pisut kolletunud ning roheline osa ei ole enam nii krõmps.

Korjame siis, kui sibulapealsed on kõik kolletanud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googldades annab väga ebamäärast infot.

Google robot läks ilmselt hulluks, et leida üles seda kuupäeva, millal sa nad omale maha panid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googldades annab väga ebamäärast infot.

Google robot läks ilmselt hulluks, et leida üles seda kuupäeva, millal sa nad omale maha panid.

Ma ei märkinud üles jah, mis kuupäeval sibulad maha panin. Isegi ei mäleta, kas see oli mai lõpp või juuni algus. Pigem vist juunis.

Mõtlesin, et on mingid kindlad välised märgid, mille järgi saab otsustada, et nüüd on paras aeg võtte.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 09:46; 09.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik pealseid peaks olema kolletanud. Kui ise veel kasvatasin, siis täielikku kolletumist ei ootanud. Aga tippude kolletumisest läheb ilmselt 7-15 päeva veel. AGA sa võid nad üles võtta ka praegu, lihtsalt pead lisakuivatama. Saagikuses kaotad minimaalselt ja võidad selles, et praegu on kuiva ja sooja kerget tuult ehk kuivatamine suju ilusti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:55; 09.08 13:42; 11.08 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pealsed peaksid lamanduma ja kolletuma ka juba.

Ma Harjumaal ja hetkel võtan ainult kohe tarbimiseks. Hinnanguliselt nädal kindlasti on veel peenras, vb ka kaks. Sõltub ka ilmast – kui kuiv, pole vaja kiirustada. Kui kogu aeg sajab, siis ei tasu üle aja hoida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise ei lamandu, tuleks augusti keskel pealsed maha rullida, väiksema peenra rehaga näiteks. Kolletunud pealsetega sibulad tõmbad mullast välja ja jätad peenrale kuivama, kui on ilusad ilmad. Aeg-ajalt segad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõime eile oma talvevarud 15 kilo sibulateelt. Nad tahavad veel mingid päevad kuivamist ja tuuldumist, aga valmis nad on jah.

Oli palju pakkujaid ja mis kilost taheti? Ma arvasin, et veel on vara ja plaanin paari nädala pärast minna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:54; 11.08 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõime eile oma talvevarud 15 kilo sibulateelt. Nad tahavad veel mingid päevad kuivamist ja tuuldumist, aga valmis nad on jah.

Oli palju pakkujaid ja mis kilost taheti? Ma arvasin, et veel on vara ja plaanin paari nädala pärast minna.

Oli palju pakkujad jah. Mina võtsin ühelt, kellelt võtame alati. Ma võtsin lahtist 5,5 kilo ja see maksis 12,55 eur kaalu järgi, aga võtsid 12 eur. Kilo hind siis oli algselt mingi 2 eur 30 senti vist. Mees ostis ka kaks patsi, aga ma ei vaadanud, mis ta maksis. Ta pole ka praegu küsimiseks saadaval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:55; 09.08 13:42; 11.08 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah, selge siis. Laupäevaks lubab ilusat ja sooja ilma, võtame siis vast selle sibulareisi ette ja saab ka Peipsis suplemas käia. Mul ka omad kohad kus tavaliselt käime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:54; 11.08 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googldades annab väga ebamäärast infot.

Google robot läks ilmselt hulluks, et leida üles seda kuupäeva, millal sa nad omale maha panid.

Ma ei märkinud üles jah, mis kuupäeval sibulad maha panin. Isegi ei mäleta, kas see oli mai lõpp või juuni algus. Pigem vist juunis.

Mõtlesin, et on mingid kindlad välised märgid, mille järgi saab otsustada, et nüüd on paras aeg võtte.

Vahet pole, millal maha panid. Kui pealsed kolletunud, siis üles. Septembris on neid kindlalt hilja üles võtta, sest siis pole enam kuumust, mis neil kuu aega kuivada aitaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin eile kõik üles. Nii need, mis mais maha said kui ka need, mis jaanipäeval panin. Viimased olid veel suuremadki. Maha jäid juulis pandud 2 satsi, neilt ei ootagi mugulat, kasutan ainult rohelist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Sibulasaagi koristamine