Esileht Kodunurk sibullillede kasvatamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: sibullillede kasvatamine

Palun, rohenäpud, tehke nüüd algajale puust ja punaseks 🙂
Kuidas te toimite sibullilledega, kui nad on ära õitsenud? Kas teil on nende jaoks eraldi peenar/peenraosa või õitsevad samal peenral suvel muud lilled?
Mismoodi te neid rohite või istutate, kui sibulad on ees? Millal sibulad välja võtate, kui üldse? jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 20:55; 13.06 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul isiklikult on sibullilled segamini teiste lilledega ja talveks midagi üles ei võta. Kui on ära õitsenud, siis lõikan juba kollaseks tõmbunud varred-õied ära, jättes umbes 5 cm jupi alles, et siis on rohimise käigus näha, kus lilled olid, et kogemata üles ei tõmbaks. Ja enam-vähem muidugi tean ka, kus mis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad sibulad on niisama üksikult, pärast jääb must maa (viljapuude alune) ja osad on peenras, nt tulbid iiriste vahel. Kuna mul on peenrad nii korralikult ette valmistatud, et juurumbrohtu pole, siis seemnetega levivat umbrohtu kitkun korra kahe nädala tagant ja need pole nii suured, et läheksid sibullilledega segamini.
Lõikan maapinna lähedalt ära juba kolletunud lehed. Tegelikult pole seal midagi lõigatagi, tulevad tõmmates, kui õige aeg on.
Ma ei istuta uusi taimi juba sibullillede peale, sest ma ju tean, kus nad on, praegu hästi näha.
Kas sa rohid labidaga? Kui on väga umbrohtunud, siis on targem kõik lilled välja kaevata, maa puhastada väga korralikult ja tagasi panna taimed. Praegu pole selleks just sobivam aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sibullilled elavad mul püsilillepeenras, sest varakevadel pole püsililled veel kasvama hakanud ja kui sibullilled on ära õitsenud ja koledad kuivavad lehed silma riivavad, siis parasjagu kasvuhoo saanud püsikud varjavad ilusti selle koleduse ära. Midagi ma seal ei kaeva ega istuta enam. See sai tehtud peenart rajades. Sibulaid üles ka ei võta, pole kunagi võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sa rohid labidaga? Kui on väga umbrohtunud, siis on targem kõik lilled välja kaevata, maa puhastada väga korralikult ja tagasi panna taimed. Praegu pole selleks just sobivam aeg.[/tsitaat]

Osaliselt jah peab lausa labidaga, osalt aitab see umbrohunuga või kuidas seda vidinat nimetatakse. Eelmisel aastal tegin suurema kaevamise, aga vist oli ikka vähe :S Naat ajab end ikka igale poole ja mõned muud umbrohud ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 20:55; 13.06 23:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk sibullillede kasvatamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.