Esileht Ilu ja tervis sidekoe nõrkus?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: sidekoe nõrkus?

Postitas:

Tahan natuke arutleda ja ehk leidub kedagi siin, kes oskab kaasa rääkida või miskit soovitada.

17 aastane tütar, kellega olen nahaarstil käinud muredega(venitusarmid, näole tekivad armid), ortopeedil liigese muredega(põlveliigesega) ja nüüd siis soolte kirurgil(diagnoos on veritsev hemmoroid). Kõik kolm arsti on ütelnud, et tütrel on sidekoe nõrkus.

Peale viimase arstil käiku, kui kuulsin jällegi sõna sidekoe nõrkus, tulin koju ja googeldasin natuke. See jutt mille leidisn on kõike muud kui meeldiv. Mingi sidekoehaiguse segavorm. Selle haigusega võivad kaasatud saada ka kopsud, neerud….

Haiguse tunnused on ka sellised nagu mu lapsel kunagi tekkisid ja arstid ei leidnud selgitust neile. Ehk siis sagedased kõrged palavikud, lümfisõlmede suurenemised üle keha, lõmfotsüütide kõrge tase veres.

Lugesin, et seda sidekoehaiguse segavormi saab kindlaks teha kui teha analüüs autoantikehadele. Kas mul on õigust minna perearstile ja nõuda, et tehtaks see analüüs tütrele? Ma ei taha, et tal varsti ilmneks juba mingisugune järgmine häda ja tegelikult olen väga mures.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 19:24; 06.07 22:24; 30.07 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.

Aga perearstil on ka õigus mitte nõustuda

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 21:53; 06.07 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.

Aga perearstil on ka õigus mitte nõustuda

Miks ometi on õigus keelduda?

Kui perearst keeldub, siis synlab raha eest kindlasti testib sellist asja.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 23:33; 06.07 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ometi on õigus keelduda?

Sest ta on arst. Ja arstidele ei meeldi dr. Google, isegi kui tollel õigus on.

Kui perearst keeldub, siis synlab raha eest kindlasti testib sellist asja.

Võimalik.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 21:53; 06.07 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see ei ole, et “arstidele ei meeldi google”. Pigem on asi selles, et kui google diagnoosimisel nii efektiivne oleks, ei käiks inimesed pool oma elust arstiteadust õppimas, vaid avaks kohe pärast gümnaasiumi lõpetamist kliiniku ja hakkaks iga patsiendi puhul guugeldama.

Perearsti juurde võid sellegipoolest pöörduda ning selgitada, mida tütrel leitud on ja küsida, kas oleks selline test näidustatud või mida üldse arst asjast arvab. Võib-olla on hoopis mingi muu test või ravi asjakohasem. Kaotada ei ole perearstiga konsulteerimisest küll midagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Venitusarmid ja liigesehädad – kas kehakaal ja toitumine on korras?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidekoe nõrkus ja sidekoehaiguse segavorm on siiski kaks täiesti erinevat asja. Sidekoe nõrkus ei ole autoimmuunne, vaid hoopis geneetiline. Raskem vorm sellest on nt Marfani sündroom.  Seetõttu ei ole ka mõtet perearstilt autoantikehade analüüse “nõuda”. Mine parem küsi perearstilt, mida sidekoe nõrkus tähendab ja mida selle puhul teha, googeldamine sind ilmselgelt ei aita.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidekoe nõrkus pole haigus, see on keha eripära ja seotud pärilikkusega ning on kaasa sündinud. Ilmselt teie suguvõsas on seda kellelgi veel, alati ei pruugi see nii tugevalt väljenduda kui sinu tütrel. Tihti väljendub lapse heas painduvuses ja vanematel hea meel, et nii plastiline laps. Halb on ainult see, et sidekude võib nõrk olla igal pool kehas. Ka elutähtsad organid nagu näiteks südameklapid on sidekoest ja probleem võib välja lüüa kus iganes ja millal iganes. Ravi on sümptomaatiline, põhjust ravida tänapäeval veel ei osata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jah geneetiline eripära, mis mõjutab kollageeni omadusi. Näiteks Ehlers-Danlos Hypermobile on üks kergeimaid variante. On armid, varajased liigeseprobleemid, silmapõhja irdumist (vmt) aga muud surmavalt hullu mitte. On mul, emal, oli vanaemal – tugevalt geneetiline. Diagnoos pannakse väliste sümptomite alusel. Kallis geenitest võib, aga ei pruugi seda tuvastada. Muud asjad seda sündroomi ei näita.

Nagu öeldi, “ravi” on nö ennetav, enda kehaga õrnalt käitumine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Murede loetelu põhjal pakuks, et selline üle keskmise sidekoe nõrkus. Ühest küljest leiaksid FBst vastava tugigrupi, aga teisest küljest – kui sul hetkel niigi närvid pingul sel teemal, siis saaksid tugigrupist end ilmselt hulluks lugeda, sest seda va sidekoe nõrkust on seinast-seina. Kergelt painduvatest teise äärmuseni.

Põhiline juhis ongi see, et tugevad lihased ja vältida olukordi, kus saaks end kahjustada. Mu lapsel nt on reegel, et kui füüsiline seis pole parasjagu piisavalt hea (tugevad lihased käte ja õlgade piirkonnas), siis palli viskamisega seotud mänge ei mängi jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 21:14; 30.07 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Venitusarmid ja liigesehädad – kas kehakaal ja toitumine on korras?

 

 

Lapse kaal on täiesti normis. 174 cm pikk ja kaalub 57 kilo. Pikk ja sale tüdruk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 19:24; 06.07 22:24; 30.07 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, mul on reumaatiline autoimuunhaigus diagnoositud viimased 5a ja see on ka eelkõige soetud sidekoega. Lihased, liigesed, nahk jne.
Ma olen terve oma elu olnud ülikõhn. Ja ülimalt painduv.
Nüüd siis 32a vanusena suunas reumatoloog mind alaseljavaluga füsioterapeudi juurde ja seal öeldi, et ma olevat ülipainduv. Just nagu su tütar.
Mul õlad näiteks käivad liigesest välja, selg on ülinõgus… Rüht seetõttu vale.
Lihast ei ole, kuna olen alati alakaalus olnud ja jõutrenni pole kunagi vajadust olnud teha.
Ka minu haigusega võib süda, neerud ja aju haigeks jääda aga ma hetkel veel ei mõtle sellele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 23:33; 06.07 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Murede loetelu põhjal pakuks, et selline üle keskmise sidekoe nõrkus. Ühest küljest leiaksid FBst vastava tugigrupi, aga teisest küljest – kui sul hetkel niigi närvid pingul sel teemal, siis saaksid tugigrupist end ilmselt hulluks lugeda, sest seda va sidekoe nõrkust on seinast-seina. Kergelt painduvatest teise äärmuseni.

Põhiline juhis ongi see, et tugevad lihased ja vältida olukordi, kus saaks end kahjustada. Mu lapsel nt on reegel, et kui füüsiline seis pole parasjagu piisavalt hea (tugevad lihased käte ja õlgade piirkonnas), siis palli viskamisega seotud mänge ei mängi jms.

Milline on see FB grupp millega liituda? Üritasin otsida aga no ei suuda leida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 19:24; 06.07 22:24; 30.07 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Inglise keeles peab otsima. Eesti keeles on ainult levinumate haiguste grupid või suuremate aktivistide tehtud grupid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 21:14; 30.07 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi perearstiga oma murest ja palu saatekirja reumatoloogile. Perearst ei oskagi õigeid analüüse teha ja isegi kui tellib ehku peale õiged, siis ei pruugi osata neid õigesti interpreteerida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale viimase arstil käiku, kui kuulsin jällegi sõna sidekoe nõrkus, tulin koju ja googeldasin natuke. See jutt mille leidisn on kõike muud kui meeldiv. Mingi sidekoehaiguse segavorm. Selle haigusega võivad kaasatud saada ka kopsud, neerud….

Sul on kõik segamini nagu puder ja kapsad. Need on kaks täiesti erinevat haigust. Nii juhtub, kui meditsiinivõhik hakkab guugeldama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis sidekoe nõrkus?