Esileht Sünnitus sidemed

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: sidemed

Postitas:

Palun kogemusi, kas pärast sünnitust saaks ka hakkama Alwaysi või Libresse Night sidemetega? Esimesed sidemed antakse nagunii haiglast ju? Eelmine sünnitus oli mul ammu ja täpselt enam ei mäleta, palju ma neid spetsiaalseid apteegist ostetud sidemeid ära kasutasin, kuid mäletan, et suurem osa pakist jäi alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 19:07; 02.02 00:11; 09.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kogemusi, kas pärast sünnitust saaks ka hakkama Alwaysi või Libresse Night sidemetega? Esimesed sidemed antakse nagunii haiglast ju? Eelmine sünnitus oli mul ammu ja täpselt enam ei mäleta, palju ma neid spetsiaalseid apteegist ostetud sidemeid ära kasutasin, kuid mäletan, et suurem osa pakist jäi alles.

mu jaoks olid küll haiglasidemed jubedad (see küll polnud eesti haigla), õnneks olin ise võtnud kaasa enda öösidemed, mingi always sensitive ehk oli. väga hea, et võtsin, sest täitsa piisas, ja oli mugavam. ma muidugi ei tea, kas mõnel võib olla palju suurem verejooks. neid uriinipidamatuse omi, nagu mõni soovitab, küll pole mu arust vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 19:40; 10.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Pole võimlaik, et sellist asja ei mäleta? Aga asja ajavad ära suurema nr. lastemähkmed. Neid läheb nagunii lapsele edaspidi kunagi vaja ja kui üle jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minule poleks küll mitte kuidagi tavalised poes müüdavad sidemed piisavad olnud. Haiglast saadavad sidemed olid suured ja võtsin neid koju kaasagi (apteegist saab ka).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nagu meeles, et need apteegi sidemed olid jube ebamugavad minu jaoks ja ma läksin üsna ruttu üle tavalistele sidemetele. Minu meelest jäi mul neid apteegi omasid palju üle. Haiglas anti ju nagunii neid nii palju kui vaja.
Küsingi siin, kuidas teistel sünnitajatel oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 19:07; 02.02 00:11; 09.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta ole individuaalne. Mul kulus neid suuri apteegisidemeid mingi 3-4 tk, kunaolid ikka väga ebamugavad. Ainult sünnitusmajas kasutasingi neid, seal ikka jagati väga nadilt. Ka öösidemeid kasutasin vist 1-2 päeva, ikka ebamugav 24/7 nendega olla, miski on koguaeg tagumikuvahes, sest just see nendega juhtuski 😀

Lisaks avastasin, kui mees oli poest toondu mingi hetk valesid sidemeid, tõi ilma tiivakesteta (ma ikak ei osanud õiget kogust varuda), siis lõpuks leidsingi, e t kui ikka kuua ega peab sidemeid kandma, siis ilma tiivakesteta ongi paremad, ei nühi miski kintsu sisekülge 🙂

Samas sõbranna olevat ikka mitu päeva neid übersuuri kasutanud, sets verd tuli väga palju. Tal muidugi paar nädalat hiljem avastati, et paltsenta tükk oli sees ja see võis põhjustada suurema verejooksu….mina sain veel sünnitusega samal õhtul manuaalse puhastuse, kuni sinnamaani ma terve päeva pm lesisin vereloigus, mida siis aegajalt käidi puhastamas ja verekaotust kaalumas :/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus oktoobrist 2017 ja ITK’st. Mõned suuremad sidemed anti kaasa sünnitustoast ja peretuppa sünnitusjärgse osakonna ämmaemand tõi 2 (loe: kaks!!!) sidet öeldes, et ülejäänud peavad omal olema. Olin ise kaasa võtnud igaks juhuks tiba suuremaid Tena sidemeid, mis olid palju mugavamad kui haigla omad. Need kohe olid sellised paksud ja ülipikad vatti täis padjad. Esimesed päevad peale sünnitust oli suuremaid vaja, aga siis juba sai tavaliste always sidemete ja pesukaitsmetega hakkama.
Siin keegi soovitas osta paki suuremaid laste mähkmeid ja panna aastaks ajaks tallele, no ma ei tea, minu arvates pakk või kaks sidemeid ikka lihtsam osta ja ära kasutada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid suuri sidemeid läks mul vaja vaid esimesel õhtul, ööl ja hommikul. Edaspidi oleks täitsa tavalistega hakkama saanud, aga kasutasin need suured ikkagi enamuses ära, sest midagi muud nendega ka ei oleks teha olnud. Tagantjärgi mõtlen, et ostaks ikkagi neid suuri sidemeid uuesti, sest kunagi ei tea kui palju seda verd tuleb ning parem on olla valmistunud. Alati võib üle jäävad sidemed anda ära kellelegi, kes samuti sünnitama on minemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varu ikka 1 pakk spetsiaalseid sünnitusjärgseid sidemeid ka. Nt need https://www.looduspere.ee/toode/natracare-sidemed-parast-sunnitust-10tk/
Ära mingit alwaysi küll osta- õudne kilekompress ja nahk ei saa üldse hingata ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile arvamus eest. Libresse’i sidemed on varutud. Minu meelest saab esimesed sidemed haiglast. Kui siis ikka spetssidemeid vaja, eks siis saadan mehe ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 19:07; 02.02 00:11; 09.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varu ikka 1 pakk spetsiaalseid sünnitusjärgseid sidemeid ka. Nt need https://www.looduspere.ee/toode/natracare-sidemed-parast-sunnitust-10tk/
Ära mingit alwaysi küll osta- õudne kilekompress ja nahk ei saa üldse hingata ju.

alwaysil on ka “puuvillapinnaga” sensitive sari, ja mul isiklikult on see tavapoest ainukene, mida floora kannatab. muidugi tasub uurida loodustooteid, ja seda mitte ainult pärast sünnitust. igasugused tavasidemed, ja veel eriti tampoonid, on väga probleemse koostisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 19:40; 10.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

haiglast sai ühe suure lahmaka sideme sünnitustoast endale alla, edasi pidi juba ise end varustama (ITK 2017). ma kasutasin neid haigla poolt antud titemähkmeid – töötasid suurepäraselt. titele panin kaasavõetud muumid alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahjuks Eestis sünnitamisega kogemus puudub, aga vähemasti Soome haiglas on Tena sidemed ning ma ei arva, et need kuidagi ebamugavad oleks. Kasutasin ca esimesed 3 päeva. Neid oli haiglas sünnitusosakonnas nii wc’des kui sai eraldi hooldusõdede käest küsida. Mingit piirangut polnud. Kui peaksin ise kaasa võtma, siis ostaksin apteegist samasugused Tena sidemed. Kunagi ei tea, mismoodi või kui palju seda veritsust hiljem on – iga sünnitus on erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pärast mõlemat sünnistust alguses kasutusel olnud Tena sidemed. Haiglas toodi ka palatisse mingi ports suuri sidemeid (sünnitasin Pelgus 2011 ja 2013), aga täpset kogust ei mäleta, haiglasoleku jaoks jätkus. Aga kolmandal-neljandal päeval pärast sünnitust olen saanud hakkama juba tavalise suurema imavusega öösidemega. Need haigla või ka Tena suured sidemed olid üsna ebamugavad, suvel oli palavaga eriti hull (andis aimu, mida laps võib tunda palava ilmaga mähkmega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin esimesest sünnitusjärgsest päevast kasutama kõige suurema imavusega õhukesi öösidemeid.
Mul aitas see end paremini tunda ja n-ö kokku võtta, et panin ilusama kodust kaasa võetud pidžaama ja toetavama imetamisrinnahoidja selga, kammisin pea ära ning püksis ei olnud suur paks tuust. Justkui korralikum väljanägemine paneb ennast ka vähem haigena tundma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kogemusi, kas pärast sünnitust saaks ka hakkama Alwaysi või Libresse Night sidemetega? Esimesed sidemed antakse nagunii haiglast ju? Eelmine sünnitus oli mul ammu ja täpselt enam ei mäleta, palju ma neid spetsiaalseid apteegist ostetud sidemeid ära kasutasin, kuid mäletan, et suurem osa pakist jäi alles.

mu jaoks olid küll haiglasidemed jubedad (see küll polnud eesti haigla), õnneks olin ise võtnud kaasa enda öösidemed, mingi always sensitive ehk oli. väga hea, et võtsin, sest täitsa piisas, ja oli mugavam. ma muidugi ei tea, kas mõnel võib olla palju suurem verejooks. neid uriinipidamatuse omi, nagu mõni soovitab, küll pole mu arust vaja.

Minul just neid vaja läkski. Verejooks oli ikka päris tugev, vahetasin juba neid päris tihti. Mina soovitan ikka pigem neid osta. Täna just käisin apteekis haiglakoti tarbeks asju ostmas. MoliMed sidemed maksavad ainult 5 eurot ja pakis on 14tk. No pole ju ei tea mis väljaminek, et seda raha ette/taha ära nutta. Kindlasti keegi tutvusringkonnas kas sünnitab või on vanainimesi. Lihtsalt annadki siis ära. Mina eelmise lapse ajast jäägid andsingi sõbrannale ja osa vanaemale. Always on täielik keemiapomm ja ma ei kujuta ette seda endale peale sünnitust alla panemas. Ei kasuta niisamagi seda õudust. Ei mingit hingavust ja korralikult lõhnastatud ka. No mitte midagi head seal pole. Ja mida tihedamini sidemet vahetada, seda väiksem on bakterite vohamise oht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin korraliku sidemevaruga sünnitama ja… kõik jäi alles põhimõtteliselt. Suurema imavusega öösidemed olid all ainult esimene öö ja sealt edasi pesukaitsmed. Neid apteegisidemeid ei ostnud, sest olen näinud näidiseid ja tundusid väga suured ja ebamugavad + mul pole isegi nii laia paneeliga (:D) alukaid, millele neid kleepida. Mõte oli selline, et kui läheb tarvis, siis saadan mehe haigla alla korrusele apteeki ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus sidemed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.