Esileht Ilu ja tervis Siirded maksas-kas ongi kõik?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Siirded maksas-kas ongi kõik?

Postitas:

Lihtsalt matab hinge….
Isal eesnäärmevähk, luumetastaasid, nüüd siirded maksas, maks suurenenud ja nahk hakkab ka kollaseks muutuma. Sai neli korda keemiat aga näidud läksid nii halvaks, et rohkem ei tehta. Eile onkoloog ei öelnud suurt midagi (käisin kaasas)-ühesõnaga saatis koju surema-see oli nii jube, isegi ei küsinud, kas valuvaigisteid vaja.

Kas on kellegi lähedane läinud maksavähiga? Milleks ma pean valmis olema? Kaua meil aega võib olla ( jah ma tean, et igal oma lugu aga siiski)?

Olge teie terved!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 09:40; 07.05 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema oli kaksteistsõrmikuvähiga haige, see läks üle maksa.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kahjuks see jutt erilist optimismi ja lootust ei anna. Kui kaua läheb, ei tea keegi (üle poole aasta ei julge küll pakkuda, kuid see on lihtsalt minu subjektiivne arvamus). See sõltub sellest kui tugev nt süda on ja ka muu organism, kuid kui asjad juba nii kaugel on, siis on kõige parem kiire lõpp. See tundub küll julm, kuid see on kõigile (eriti su isale) lihtsam. Vähki suremine on siiski suhteliselt piinarikas, kuigi tänapäeval hoitakse rohtudega ikka inimene ilma valuta niipalju kui võimalik, kuid minu jaoks oli jube oma vanaema pidevalt morfiumiuimas näha. See on ju täielik narkouimas olemine.
Positiivne selle asja juures on see, et saate isaga kõik jutud lõpuni rääkida, teha kõike, mida ta veel teha tahab (kui vähegi jaksu on) ja olla tema jaoks olemas. Samuti suudab mõte selle paratamatusega pisut leppida (niipalju kui see üldse lähedase surma puhul võimalik on). Samuti on aega ülevaadata nt päranduse teemad ja ka need paberid jõuab veel korda ajada, et isa süda rahul oleks.
Lihtsalt olge üksteisele toeks ja ärge haletsege isa, vaid püüdke see lõpuaeg võimalikult rõõmsalt ja mõnusalt üheskoos veeta. Usu mind, isa tahab teid õnnelikuna näha, mitte nutmas…. see on raske, kuid võimalik.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui aktiivravi enam ei tehta, siis on valikuks valuravi ja toetusravi. Selleks tuleb pöörduda valuraviarsti poole. PERHis oli neil aasta tagasi kuidagi ühtne süsteem, et eraldi saatekirja ma küsima ei pidanud, panin registratuurist aja kirja.
Hooldusküsimused peaksite läbi mõtlema.

Kontakte, mille kaudu teavet ja abi saada:
http://cancer.ee/?op=body&id=6

Raske ja karm teema. Hoidke kokku. Olge tugevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:09; 05.05 09:35;

Oi kui kahju, teemaalgataja! Ma arvan, et selle põhjal, mis sa kirjutad, max 4 kuud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu isal oli ka eesnäärmevähk, samamoodi oli lõpuks siirdeid täis, kui viimane trombotsüütide ülekanne tehti haiglas,(mis tegi ta 1 päevaks uskumatult kõbusaks) ütles arst mulle, et tema ennustab paar nädalat, tegelikult oli isa veel 1,5 kuuks. Viimane nädal kustus ta ikka iga minutiga.

0
0
Please wait...
Postitas:

meie arsti käest ajalist prognoosi ei küsinud, ei tundnud selleks vajadust.
märtsis öeldi, et maksas on väga suured kolded ning et arvatavasti olid siirded maksas juba ka aasta tagasi, mil tehti operatsioon (soolevähk).
elutee sai mälestuseks juulis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:09; 05.05 09:35;
Postitas:

Palun vaata kindlasti ka seda foorumit: http://www.kaev.ee/phpBB3/

0
0
Please wait...
Postitas:

Kurb. Võin vaid öelda, et maksavähi diagnoosist muldasängitamiseni ca 8 kuud.

0
0
Please wait...
Postitas:

meil oli diagnoosist 2 kuud 🙁

0
0
Please wait...
Postitas:

Lõpus on väga oluline valust lahti saamine.Enamasti morfiiniga plaastrid.Ka oksendamine võib saada probleemiks,siis peaks olema süstitavad rohud (Cerucal)Mõni kuu kuni pool a.Püüa ise tugev olla ja positiivne.Teha ei saa ju midagi muud kui nautida veel koos jäänud aega nii palju kui seda nautida annab.Meenutage ilusaid aegu ja öelge südamest tulnud sõnu.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oi kui kahju, teemaalgataja! Ma arvan, et selle põhjal, mis sa kirjutad, max 4 kuud.
[/tsitaat]

Täiesti halb on lugeda sellist tsitaati – sa tuled foorumis loetud paari rea põhjal diagnoosi panema, et max 4 kuud… See pole bingo, kus peaksid meelelahutuseks pakkumisi tegema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 22:08; 07.05 07:50;
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täiesti halb on lugeda sellist tsitaati – sa tuled foorumis loetud paari rea põhjal diagnoosi panema, et max 4 kuud… See pole bingo, kus peaksid meelelahutuseks pakkumisi tegema![/tsitaat]
No tõesti!
Mul isa kolmanda staadiumi kopsuvähiga keemia- ja kiiritusravil. Siirded on, aga ma ei tea, kus täpselt. Arst ei ütle mitte mingit prognoosi. Vaid seda, et kuniks talub ravi, nad seda teevad.

Mul emal oli soolestikus vähk ja siis külamutid levitasid juttu, et nii vähki täis polevat keegi olnud, kohe sureb, arstid neile rääkinud. Ema tuli sellest välja ja on 20a täisväärtuslikku elu elanud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Täiesti halb on lugeda sellist tsitaati – sa tuled foorumis loetud paari rea põhjal diagnoosi panema, et max 4 kuud… See pole bingo, kus peaksid meelelahutuseks pakkumisi tegema![/tsitaat]
Vabandust, et sekkun teemasse – aga diagnoos on juba pandud arsti poolt. Teemaalgataja küsis prognoosi ja seda paraku sinu \”paha-lugeda-kägu\” pakkuski.
Maks on väga tähtis organ ja kui see enam ei funktsioneeri, siis on ka elul lõpp. Paraku. Mingeid lillelisi lootusi pole ka mõtet anda, pigem ongi hea, kui lõpp kiirelt tuleb. Minu tädil läks kopsuvähi diagnoosist sumani vaid 3 kuud – ja see oli 3 kuud pidevat lämbumishirmu, istukil magamist ja kiirabisid. Lõppjärgus vähile keemiaravi tegemine kustutas lihtsalt inimese viimasegi jõuraasu ja viis kiire lõpuni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 00:02; 07.05 11:13; 07.05 11:16;
Postitas:

On kõik jah, siiretega vähki ei ole võimalik opereerida ja keemiaravile ei allu.

Paras aeg pärandi pärast kaklema hakata suguseltsiga.

0
0
Please wait...
Postitas:

Teemaalgataja küsis prognoosi ja seda paraku sinu \”paha-lugeda-kägu\” pakkuski. [/tsitaat]

Ei, teemaalgataja küsis isiklikke kogemusi, ta ei palunud, et inimesed hakkaksid huupi pakkumisi tegema.

Ka minu pereliige on pikalt vähiga võidelnud. Kui öeldi, et siirded on maksas, ütles ka tuttav arst, et see on lõpp ja pange end valmis halvimaks. Jah, haige nägi väga halb välja, kollane, siniste silmaalustega, tugevalt maha võtnud jne. Aga läks aastaid ja praeguseks on ta terveks tunnistatud. Ka nii võib minna. Kahjuks paljudel ei lähe nii hästi 🙁

Tahan öelda seda, et ennustamine on väga tänamatu tegevus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 22:08; 07.05 07:50;
Postitas:

ennustamine tõesti tänamatu tegevus.
minu emale (maovähk) keemiat ei tehtud enam, siis läks 2 nädalat, ainult 1 päeva veetis morfiiniplaastriga. keemiat ei tehtud, sest jäi sisuliselt voodisse, enam püsti ei jaksanud tulla.

Mis puutub testamendi tegemisse, siis kindlasti arutage koos läbi haigega ja vajadusel kutsuge haiglasse notar. Meie ema rääkis meie kõigiga läbi ja ennetas probleemid ära, nüüdseks kõik said mis tahtsid ja hoiame üksteist rohkem kui varem.
See on vanemate tegemata töö, kui lapsed kisklema lähevad.

Hakkan vaikselt sellest kõigest toimuma (6 kuu ema surmast) ja soovin teemaalgatajale palju jõudu ja tugevust!

0
0
Please wait...
Postitas:

Ei, teemaalgataja küsis isiklikke kogemusi, ta ei palunud, et inimesed hakkaksid huupi pakkumisi tegema.

[/tsitaat]
Taeemaalgataja kirjutas: \”Kaua meil aega võib olla ( jah ma tean, et igal oma lugu aga siiski)?\”
See on just huupi pakkumise küsimine. Inimesed vastavad, nagu vastavad – kes sind veebipolitseinikusk määras?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 00:02; 07.05 11:13; 07.05 11:16;
Postitas:

[tsitaat]On kõik jah, siiretega vähki ei ole võimalik opereerida ja keemiaravile ei allu.

Paras aeg pärandi pärast kaklema hakata suguseltsiga.[/tsitaat]

Siiretega vähi ainus ravi ongi keemiaravi – see, kas allub või mitte, pole küll sinu otsustada. Siiretega vähki ka opereeritakse ja tehakse siis siiretele keemiat. Iga juhtum otsustatakse individuaalselt ja iga inimese allumine ravile on ka individuaalne.

Pärandi pärast pole vaja kakelda, kui inimene testamendi teeb.

0
0
Please wait...
Postitas:

Oehh, ärge palun rääkige mingist pärandusest. Kas inimesed enam muule ei mõtlegi…Ma räägin isa surmast aga suudetakse ikka ära nõelata…või oli see mingi nali?

Täna käis kiirabi, pole midagi teha, haiglasse viia ei lasknud. Las isa läheb kodus…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 09:40; 07.05 12:24;
Postitas:

pärandist tulebki justnimelt praegu rääkida, pärast on juba hilja ja palju rohkem jama.

0
0
Please wait...
Postitas:

meil läks sugulane nädalaga, peale seda,kui kollaseks läks.

0
0
Please wait...
Postitas:

Olukorrad ja inimesed on erinevad. Mu emal siiretega maovähk, IV staadium, opereerida polnud võimalik. Küll tehti aga keemiaravi ja tänaseni (2,5 aastat diagnoosi saamisest) pole asi hullemaks läinud, pigem paremuse poole. Pealtnäha elab igapäevast tavainimese elu (käib väljas, sööb enam-vähem kõike – ehk küll väiksemate portsjonite kaupa), aeg-ajalt siis kontrollis ja 1,5-aastase vahe järel sai hiljuti veel kergema keemiaravi juurde. Arstid ka imestavad, et on seni ilusasti vastu pidanud (prognoositava eluea ennustused olid algul üsna masendavad).

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Olukorrad ja inimesed on erinevad. Mu emal siiretega maovähk, IV staadium, opereerida polnud võimalik. Küll tehti aga keemiaravi ja tänaseni (2,5 aastat diagnoosi saamisest) pole asi hullemaks läinud, pigem paremuse poole. Pealtnäha elab igapäevast tavainimese elu (käib väljas, sööb enam-vähem kõike – ehk küll väiksemate portsjonite kaupa), aeg-ajalt siis kontrollis ja 1,5-aastase vahe järel sai hiljuti veel kergema keemiaravi juurde. Arstid ka imestavad, et on seni ilusasti vastu pidanud (prognoositava eluea ennustused olid algul üsna masendavad).[/tsitaat]

Mul oli vanaisaga sama lugu. Läks ühel päeval aga korralisse kontrolli ja üllatus üllatus, olukord oli nii hulluks läind, et enam lootust ei antud. 3 kuud hiljem olid matused 🙁 Kusjuures, tal opereeriti 2/3 magu ära, peale seda oli 3a ok kõik.

0
0
Please wait...
Postitas:

olen täpselt sama läbi teinud isaga. maovähk. siirded, kollasus … . jõudu! ole talle olemas, ka füüsiliselt ta juures. me ei küsinud kunagi, et kaua talle on antud. sai 8 keemiat ja pidas aasta vastu.

0
0
Please wait...
Postitas:

alati on lootus. Loe hiljuti ilmunud ja arstid poolt heaks kiidetud raamatut Vähi vastu- uus eluviis. Isegi toitumisega on võimalik elu pikendada, sest vähk on täna siiski krooniline haigus, millega on võimalik elada. Mitte muidugi alati, aga siiski.

0
0
Please wait...
Postitas:

Lugesin hiljuti üht ingliskeelset artiklit, kus üks vähihaigetega tegelev arst ise tunnistas, et ta ei teeks enamuse (lootusetute) vähiliikidega ise keemiaravikuure läbi. See pidi võimaliku saadava kasu kõrval niivõrd kurnav ja asjatu olema – no võidad 1-2 nädalat juurde, umbes sellises stiilis. Patsientidele nad seda aga öelda ei tohi… Kui aga arsti endaga nii läheks, siis keemiaravi(d) jätaks tegemata.

0
0
Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Ilu ja tervis Siirded maksas-kas ongi kõik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.