Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sildarude lugu

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 413 )

Teema: Sildarude lugu

Postitas:
Kägu

Siis tuleb tõesti nii välja, nagu Kelly intervjuus ütles, et tõmbas isale ja vennale koti pähe.

Kuidas vend üldse asjasse puutub? Mis teened temal Kelly saavutuste ees on? Küll tema teeb oma saavutused ja saab oma raha. Imetreener on tal ju olemas, tänu kellele Kellygi kõik oma raha teenis, nagu mõni siin pidevalt korrutab.

Me ei saa kunagi teada, et missugused saavutused oleks Kellyl siis olnud kui isa ei oleks teda nii kaua treeninud. Me vôime ainult oletada, et oleks olnud sama edu.

+9
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale ei meeldi musta pesu avalik pesemine, ometigi tõmbab perekoolis selle pesumasina ise tööle. Saa siis aru nendest vastakatest signaalidest.

Sildarude teemast – kurb on. Kurb on selle pärast, et nad on täiesti klassikaline näide sellest, kuidas pered lagunevad ja kuidas emotsioonid keevad igalt poolt üle. Pidevalt välismaal käimised, ühise aja puudumine, lahku kasvamine, suhtesse kolmanda leidmine, selle väljatulek, kaasnevad emotsioonid, ebastabiilsus kõigi pereliikmete jaoks, poolte valimine vanavanemate poolt jne. Kakeldakse raha pärast, sest see on justkui vahend, millega teist poolt karistada. Tegelikkuses tundub, et selle rahateema taga on siiski suur hulk emotsionaalset valu.

+36
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui minu isa oleks minuga pooltki nii rämedalt sõimanud, ei suhtleks ma temaga enam.

+46
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Isa kõnepruuk oli küll karm. See näitab nüüd, et nii oligi.

Küsisin just oma mehe käest, kas ta üldse kunagi mõtleks meie 15-aastase tûtrega selliseid sõnu kasutada…noorele neiule ütleb isa korduvalt “tûra, fucking, ma vihkan sind” – no segane, m7s segane!

+40
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isa mainis selles saates midagi, et Henry oli Kelly abitreener.

See oligi ju päris loll jutt, et väike laps on õe abitreener. See oli ainult selleks, et isa juttu seltsingust kuidagi tõestada, aga väike laps ei olegi mingisugune abitreener.

https://sport.postimees.ee/4072247/treener-henry-sildaru-ajas-fisi-ametnikud-totaalselt-segadusse

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsisin just oma mehe käest, kas ta üldse kunagi mõtleks meie 15-aastase tûtrega selliseid sõnu kasutada…noorele neiule ütleb isa korduvalt “tûra, fucking, ma vihkan sind” – no segane, m7s segane!

Igatpidi lubamatu. Isana lubamatu. Treenerina lubamatu. Treenerina veel eriti lubamatu, sest sealt kumab läbi eneseõigustus, et oma tütrele võib ju öelda, mis sülg suhu toob. Perest väljaspool asuva treeneri peale oleks ju olnud loomulik teha päevapealt ametlik kaebus ning igasugused inetud/vägivaldsed suhted päevapealt lõpetada.

+45
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina pakuks puusalt, et Kelly saavutused on ekstreemsus/viha/adrenaliiniga kooskõlastatult.

inimene on jõulisem kui tal adrekas/viha sees.

+6
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas iganes asjad tegelikult ka pole, on selline avalik musta pesu pesemine võigas.

Ei ole mingit võigast! TA soovib igas  eesti majas toimuva ülekohtu ärasummutamist. Vat see inetuste vaigistamise püüd on võigas e õõvastav e mölaklik. Veel oleks vaja olnud vaikida Hiiumaa aasta ema-lapsepiinaja tegudest ja Pärnu koerapiinajast. Inimesed ei pea midagi halba teadma, mis nende ümber toimub

+21
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks nende must pesu võikam on kui teistel? Alati on pestud ja pestakse edaspidigi, siiani nagu küll pole keegi nurisenud. Topeltstandardid?

Intelligentsed inimesed nii ei käitu. Kunagi pole käitunud. See et ema ja õde lähevad alaealise venna vastu meediasõtta, olgu siis isaga mis on, ei mahu mulle pähe, see on võigas.

+12
-40
Please wait...

Postitas:
Tahetolm

Minu jaoks on see kole lugu suur löök peremoraalile. Paljud vanemad teevad nüüd selle “ennast eeskujuks sättinud” Kelly näitel järelduse, et oma lastesse pole mõtet panustada, sest need tänamatud tõmbavad lõpuks niikuinii koti pähe. Õudne. Loodetavasti sellist järeldust tugevad pered ikkagi ei tee.

Jah. Sama meelt.

+5
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole ikkagi Kelly ja ema poolt. Usun,et see oligi ühine otsus,et isa pühendaks enda elu Kelly võistlustele jne. See petmise teema jäi ka kuidagi poolikuks seal? Täiesti vabalt võib olla ka kättemaksuga tegu ema poolt. Miks ta varem oma last ei kaitsnud siis? Just ema ei tundunud mulle siiras ja olen enda arust hea inimeste tundja.

+13
-42
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oligi ju päris loll jutt, et väike laps on õe abitreener. See oli ainult selleks, et isa juttu seltsingust kuidagi tõestada, aga väike laps ei olegi mingisugune abitreener.

https://sport.postimees.ee/4072247/treener-henry-sildaru-ajas-fisi-ametnikud-totaalselt-segadusse

On veel siis mingeid tõestusi vaja?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siit kommentaare lugedes arvasin, et see pidi midagi võigast olema mis isa ütles. Vaatasin saate järgi ja sellise asja pärast nüüd ”shokis” olla…

Teil kõigil on toredad lapsed kes alati reegleid järgivad, distsipliin paigas ja kunagi pole närvi/vihaseks oma lapse/laste peale läinud või 😀 Surute viha alla ja oi kallis lapsuke arutleme rahus selle asja üle, ära siis järgmine kord nii tee. Hah. Teismeliste puhul veel eriti.

Tänapäeval on kuidagi tavaline, et ei või häältki tõsta, jumal hoia selle eest, et roppusi julged kasutada või emotsiooni näidata. Jah rihmaga kõrval seismine pole eriti normaalne enam (õigemini teismeliste puhul polegi, pigem nooremate puhul tehakse sellist asja), aga ainult ”heaga” ja pead silitades ka ei saa.

+12
-61
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://annestiil.delfi.ee/artikkel/92593629/kelly-sildaru-2019-aastal-isast-teadsin-et-ta-ei-laseks-mul-teha-midagi-sellist-millega-ma-hakkama-ei-saaks?preview=1

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siit kommentaare lugedes arvasin, et see pidi midagi võigast olema mis isa ütles. Vaatasin saate järgi ja sellise asja pärast nüüd ”shokis” olla…

Teil kõigil on toredad lapsed kes alati reegleid järgivad, distsipliin paigas ja kunagi pole närvi/vihaseks oma lapse/laste peale läinud või 😀 Surute viha alla ja oi kallis lapsuke arutleme rahus selle asja üle, ära siis järgmine kord nii tee. Hah. Teismeliste puhul veel eriti.

Tänapäeval on kuidagi tavaline, et ei või häältki tõsta, jumal hoia selle eest, et roppusi julged kasutada või emotsiooni näidata. Jah rihmaga kõrval seismine pole eriti normaalne enam (õigemini teismeliste puhul polegi, pigem nooremate puhul tehakse sellist asja), aga ainult ”heaga” ja pead silitades ka ei saa.

Minul on 3 teismelist ja tunnistan,et olen küll halvasti öelnud nende käitumise peale. Tegelikult ju isa isegi saab aru ja ütleb,et” oma tütrele ei tohiks nii öelda”.

+14
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui minu isa oleks minuga pooltki nii rämedalt sõimanud, ei suhtleks ma temaga enam.

Need süüdistavad sõnad sportlase isa vastu on õigustatud. Mina imestan, et täiega spordifanatt (ta peab ometi tark mees olema) läbi vasktorude pürgiv treener oma tütrega nii ropult räägib? Mida annab selline tekst üle jala lasknud tütre ergutamisele kaasa? Vene inimesed räägivad ju nii, et sõitsid huijova ja medalitega on pizdets, nahui sa trenni hilined. Aga et korralik pereinime, eesti mees sellist inspireerivat teksti kasutab, see näitab selle raevuka sporditreeneri uulitsapoisilikku kasvatust. Kahjuks pehmemad mehed kividest mitte kunagi läbi ei uurista

+17
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oligi ju päris loll jutt, et väike laps on õe abitreener. See oli ainult selleks, et isa juttu seltsingust kuidagi tõestada, aga väike laps ei olegi mingisugune abitreener. Isa ajas lolli juttu mitmes kohas, päris jabur oli veel vanaema avaldus, et Kelly oli tema vastu vägivaldne. See ju näitab seda, et isa ema on juba kiiksuga. Teeb mida iganes, et pojukese tegusid õigustada.

Isa pole juriidiliselt nii osav kui naispere. Kuid isa mõte Henry abitreeneriks nimetamisega on mulle selge: kõik, ka väike Henry, panustasid Kelly võitudesse, aga Kelly viskas nüüd “tänutäheks” meespere majast välja ja korraldas veel sellise näotu intervjuu.

+10
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina üles kasvades kartsin oma isa, sest ta oli nii range ja võis vihastades käratada. Roppusi kasutas samuti. MITTE KUNAGI ei öelnud ta mulle, et ta vihkab mind ja mitte kunagi ei sõimanud ta mind lihtsalt niisama mitu minutit järjest, end muudkui vihasemaks kerides. Ei olnud minu isa käituminegi ideaalne, aga see on arusaadav, iga vanem vahel vihastab. Siin kirjeldatud käitumine on lihtsalt võigas.

+33
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, artiklid venna abitreeneriks olemisest olemas ja puha. Ja kui nüüd mõelda, kas ta poiss on üldse vennast, kes sünnist saati suuskadel olnud, pädevam. Tegu ju lihtsalt poisssõbraga.

Tergem oleks vist vend treeneriks palgata, kui isa ei sobi.

Aga lugu ise on kurb küll. Pole hea olla rikas. Ei ole. Jama kui palju.

+2
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin õigustas, et kui Kelly kannaga näkku tagus, siis järelikult ongi väärt kogu seda soppa. No ma ei tea, kannaga näkku antakse ikkagi kas mõnes Aasia võitluskunstide olukorras (kahtlen) või olukorras, kus kandu kasutav inimene on pikali ja teine inimene kummardab tema kohale. Sügavalt kahtlen, et pere vaatas koos diivani telekat ja Kelly hakkas heast peast kannaga isa näkku taguma, seal pidi olema pigem see teine olukord, ja sel puhul on igal juhul olnud võimalus teisel inimesel eemalduda ja selili olevale inimesele mitte enam edasi läheneda. Selles olukorras on kannaga tagumine puhas enesekaitse.

+28
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodan, et ema saab poja enda poolele. Ja siis saab vägivaldne mees rahus oma elu üle järele mõelda.

Kui Tõnis oleks esimesena “Pealtnägija” poole pöördunud ja siis Alpides treeenimise asemel stuudios koos pojaga pikka nutulaulu kedranud, kuda neid tahetakse Kelly miljonitest ilma jätta jne. Mida siis Perekooli Kägude bolševikud oleks asjast arvanud?

Tuletan meelde et, kui klipi viimases kaadris Kärmas Tõniselt küsis, et kas soovid kunagi oma tütre Kellyga südamest ära leppida. siis suutmata midagi asjakohast vastata, tüdruku isa (et mitte televaatajatele pisaraid näidata) puges välja televaatajate vaateväljast.

Perekoolikad oleks Tõnise sellise silmakirjalikkuse peale nagu üks mees kisendades tagajalgadele tõusnud

+8
-33
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodan, et ema saab poja enda poolele. Ja siis saab vägivaldne mees rahus oma elu üle järele mõelda.

Kui Tõnis oleks esimesena “Pealtnägija” poole pöördunud ja siis Alpides treeenimise asemel stuudios koos pojaga pikka nutulaulu kedranud, kuda neid tahetakse Kelly miljonitest ilma jätta jne. Mida siis Perekooli Kägude bolševikud oleks asjast arvanud?

Tuletan meelde et, kui klipi viimases kaadris Kärmas Tõniselt küsis, et kas soovid kunagi oma tütre Kellyga südamest ära leppida. siis suutmata midagi asjakohast vastata, tüdruku isa (et mitte televaatajatele pisaraid näidata) puges välja televaatajate vaateväljast.

Perekoolikad oleks Tõnise sellise silmakirjalikkuse peale nagu üks mees kisendades tagajalgadele tõusnud

ah käi põrgusse.

+26
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ah käi põrgusse.

Ei käi midagi. Siin laustopeltmoraal. Oled ka üks sellistest

+6
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole ikkagi Kelly ja ema poolt. Usun,et see oligi ühine otsus,et isa pühendaks enda elu Kelly võistlustele jne. See petmise teema jäi ka kuidagi poolikuks seal? Täiesti vabalt võib olla ka kättemaksuga tegu ema poolt. Miks ta varem oma last ei kaitsnud siis? Just ema ei tundunud mulle siiras ja olen enda arust hea inimeste tundja.

Ma küll ei usu, et üks naine on sellega vabatahtlikult nõus, et tema voodi on aastaid tühi ja laps on ka mujal.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin jagatakse justkui tõestuseks artikleid Henry Sildaru abitreeneriks olemise artikleid, mis tegelikult ju just näitavadki, et isa rakendas lapsed rahateenimise vankri ette. Kümneaastase poisi töö ei ole olla oma õe abitreener. Ühtlasi räägitakse, et kuidas Kelly küll oma venna vastu tõusis – saates oli juttu ikka isast. Pigem on vend õe vastu tõusnud hetkel, vähemalt avalikkuses.

Teine ja väga oluline teema on lapse teenistus, st kas lapsevanemal on õigus seda enda omaks pidada või ei. Asi on ju väga lihtne – oleks tegu võõra lapsega, ei tuleks kellelgi pähe öelda, et treener võib teha sellega mida tahab, võib ka treenitava koju kolida.

St mille üle Kelly oma isale tänulik olema peaks? Perekonna rahalehmaks olemise eest? Ei, see ei ole normaalne kalkulatsioon, et teeme raha neljaks. Mitte ühelgi juhul ei ole normaalne, et inimene teeb rasket tööd tänu oma unikaalsele andele, aga endale tohib ta jätta sellest 25%.

+50
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin Postimehest seda Pealtnägija kokkuvõtet ja see oli lihtsalt hirmuäratav. Isa lööb oma naist ja tütart näkku. Isa ähvardab tütart noaga. Ema tõmbab isa pikali ja peksab teda. Peretütar kägistab ja lööb kannaga näkku (jäi küll selgusetuks keda täpselt,  sama alapealkirja all on juttu, et ründas vanaema?) Isa tirib tütart juustest ja väidab, et tütar peksab oma venda. WTF? Terve perekond kaklejaid.

Ja siis on isal vaja jutustada, et tütar ka ju lööb ja kägistab. Khm-khm, ei tea, kes ta küll selliseks kasvatas? Kelly on 19, isa sai treeneriametist lahti vist kohe kui ta 18 sai. Seega enamus neid sündmusi pidi leidma aset ajal, mil ta oli alaealine. Laps kasvab üles ema-isa kraaklemist ja kaklusi pealt vaadates ja pärast on häda, et oi, aga mu laps on ise ka ju vägivaldne? No shit, Sherlock!

Mehe kõnepruuk lindistuses on ka muidugi märkimisväärne. Niisugust teksti ei tooda järsku inimene, kes muidu tsiviliseeritult räägib, sulaselge, et ta suhtlebki selliselt.

Vabandust, mees, aga mida sa siis konkreetselt oma lastelt ootasid, kui ise oled neid kasvatanud nagu oss? Saab poiss täisealiseks, läheb sama rada, veab kui lihtsalt uttu tõmbab ja isal nina puruks ei löö.

Mida külvad, seda lõikad.

+55
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et ta mäel passis, ei tee kümneaastast mingiks tõsiseltvõetavaks treeneriks. Tõnis oleks võinud abijõudu palgata, aga ilmselt tahtis ikka võimalikult vähe raha kulutada, et enda pott suurem jääks. Võib-olla pressis kuskilt tallegi treeneritasu välja.

+32
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kümneaastsne imetreener ja imemäärdemeister.

Miskipäras4 keegi seda ei usu.

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannaga saab küll vabalt igast asendist lüüa:).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vabandust, mees, aga mida sa siis konkreetselt oma lastelt ootasid, kui ise oled neid kasvatanud nagu oss? Saab poiss täisealiseks, läheb sama rada, veab kui lihtsalt uttu tõmbab ja isal nina puruks ei löö.

Ma mõtlesin täpselt seda sama. Et suur etõenäosusega läheb ka poiss.
Kas pole mitte nii, et kõik, mida on öelnud või kirjutanud “isa ja poeg” koos, on tegelikult öelnud isa nii iseenda kui ka poja eest?

+25
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 413 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sildarude lugu