Esileht Pereelu ja suhted Sillamäe õnnetus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sillamäe õnnetus

Postitas:

Vabandan, kui kedagi oma postitusega närvi ajan, kuid tahtsin teada anda, et leidsin eile Delfi kommentaaridest autoõnnetuses hukkunud tüdruku ema (üksikema!) konto rekvisiidid. http://www.seti.ee/modules/news/article.php?storyid=59689&start=40

Mul on sama vana tütar ning iga kord, kui teda vaatan, lõikab kui noaga südamesse, mõeldes lapsele ning lapse kaotanud emale 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:32; 11.12 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et on valus ja nii edasi, aga ma ei saa aru, miks on vaja talle raha kandma hakata? Kas ta jäi selle õnnetusega vaesemaks? Ok, autost ilma, aga ega siis teised inimesed ei pea ju talle veel uut autot muretsema. Matusetoetust vast ikka saab. Lapse kaotust ei kompenseeri miski. Ma saaks aru, et maja põleb maha ja kõik asjad sisse ja kindlustust pole jne, aga autoavarii…? Ärge saage must valesti aru, mul on ka lapsed, ilmselt sureksin ise ka, kui mu lastega midagi juhtuks, aga ma ei kujuta küll ette, et kaotan lapse ja siis inimesed hakkavad mulle raha kandma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes teeb matusetoetuse kogumise sellele vanale mehele kes suri tööõnnetuse tõttu Võru kandis??
See oleks nagu nii loomulik, et vanem inimene suri.
Tõesti ka mina ei mõista miks peaks raha koguma sellele emale. Rahaga last tagasi ei too!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Just eile mõtlesin sama, et milleks see raha. See on nagu mingi indulgentside lunastamine keskajal – keegi saab viga või õnnetuse osaliseks, siis kanname talle raha, et kompenseerida oma halba enesetunnet. Püüdsin ette kujutada, et kui minu lastega midagi juhtuks ning võõrad mu pangaarvele raha kannaks, kas ma rõõmustaks? Võib olla pole pole ma õige inimene ütlema, ma olen majanduslikult kindlustatud, aga mind ajaks vihale ja solvaks, kui mulle selliselt raha kantaks. Mis mõttes mul raha vaja on? Ostan kenama kirstu või? Halb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

las ostab asemele uue ja parema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba vabandasin ette, keda teema häirib, eks ole? Kel meeldib, lasku edasi ja pritsigu sappi.

Kui tegu oli kahe üksikemaga (ema, kes hukkus ning tema tütar, kes kaotas ka oma tütre), siis vaevalt, et nad raha sees suplevad/suplesid. Matuste korraldamine pole odav \”lõbu\”, tean seda omast käest, kahe matuse korraldamine ju veel kallim.

Ah, mõttetu koht see perekool. Mis ma teiega siin ikka vaidlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 10:32; 11.12 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kes teeb matusetoetuse kogumise sellele vanale mehele kes suri tööõnnetuse tõttu Võru kandis??
See oleks nagu nii loomulik, et vanem inimene suri.
Tõesti ka mina ei mõista miks peaks raha koguma sellele emale. Rahaga last tagasi ei too!![/tsitaat]

See Võru mees oli 48-aastane. Kui sa oled 18, siis mõistan, et ta võib üsna vana tunduda. (ei olnud irooniline muide)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd veidi toetaksin teemaalgatajat.
Esiteks – MIS MATUSETOETUS?! Sellist asja ei eksisteeri enam ammu ja isegi väga tagasihoidlikud matused on väga kulukad. Ma ei ole asjaga kuris, aga nagu aru saan, on lausa mitu inimest vaja maha matta? Loomulikult ei aita see inimesi tagasi tuua, aga aitab ehk ellujäänutel elus püsida. Ma ei saa sellisest kurjustamisest aru.
Ja võru mehe toetuseks korjab raha ehk keegi teine – või peab just teemaalgataja nüüd kõigega tegelema? Pealegi vastutab tööõnnetuse eest tööandja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te lähiajal kedagi õnneks matnud pole on tore aga minu kogemusest läksid matused maksma kuskil üle 900¤! jah 900 kui nüüd natuke mõelda siis miinimumpalk on meil 320 ¤. kohe kindlasti pole kõigil sea raha pangakontol ka olemas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ja võru mehe toetuseks korjab raha ehk keegi teine – või peab just teemaalgataja nüüd kõigega tegelema? Pealegi vastutab tööõnnetuse eest tööandja.
[/tsitaat]
Tööandja vastutab seaduse ees. Kas teate juhtumeid, kus on katnud tööõnnetuse puhul matusekulud? Kas see peaks olema kollektiivlepingus kirjas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Tööandja vastutab seaduse ees. Kas teate juhtumeid, kus on katnud tööõnnetuse puhul matusekulud? Kas see peaks olema kollektiivlepingus kirjas?[/tsitaat]
Mis \”vastutab seaduse ees\” – mis romantiline pläma see veel on? \”Vastavalt seadusele\” tahtsid öelda või mida?
Kui tööandja on jätnud tööohutuse tagamata, nii et mingid mullavallid töötajale peale langevad ja ta sel viisil õnnetult surma saab, siis loomulikult alustatakse asja suhtes ka kriminaalmenetlus. Aga lisaks on kannatanutel (ehk siis surnu pärijatel-perekonnal) nõuda tööandjalt matusekulude hüvitamist jms näiteks moraalse kahju hüvitamist (see Eestis kahtlane) tsiviilnõudena. Normaalne tööandja muidugi maksab sel juhul ise matusekulud, mitte ei hakka hagi ootama. Kahjuks enamik selliseid tööandjad, kes jätavad tööohutuse tagamata, ilmselt nii normaalsed pole, töölisedki võivad töötada pigem mustalt või üldse lepinguta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis õnnetus? link?
tegelikult võiks perekoolis teha koranduse kõikidele, kellel keegi surnud, haiglas, teise naise juure sjne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Sillamäe õnnetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.