Esileht Väikelaps Silmaarst – lapsel vist kerge pluss. Palun veidi abi!

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Silmaarst – lapsel vist kerge pluss. Palun veidi abi!

Postitas:

Tere!

Käisin 3 a lapsega silmaarstil. Mõlemal silmad olid veidi plussis.

OD(parem) +1,5 ja OS(vasak) +1,75.

Kõik muud näitajad olid korras.

Kui suur see pluss siis tegelikult on, õde ütles, et väike. Aga silmaarstil peame konsultatsioonil ära käima.

Milline peaks olema ideaalne number kolme aastaselt?

Ise endal oli 7 aastaselt parem +1 ja vasak +0,7. Ravi ei vajanud sel ajal, ainult jälgiti. Nüüd on kõik korras mul, silmad näevad hästi, läksidki normi umbes 8 eluaastaks.
Oleksin väga tänulik, kui jagaksite oma kogemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.11 10:15; 05.11 11:09; 05.11 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll silmaarst ütleb, kui prille on vaja. Mis sa saad sellest ideaalsest numbrist – muuta ei saa sa midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ootan ma silmaarsti vastust. Numbrist saan nii palju, et saan aimu kõrvalekalde suurusest.

Ja kui on vaja prille, siis ongi vaja ja kui ei, siis ei. Kuid minu jaoks on tõesti oluline teada võimalikult palju. Nt. mis on tavalised numbrid sellises vanuses, kuidas lapsed üldjuhul on prillidega kohanenud jne. Kas on teada, kui kiiresti harilikult pluss väheneb (tean, et lapsed sünnivadki + nägemisega) jne. See kõik on oluline teada, mis aitab mind kui lapsevanemat. Isiklikult mulle ei piisa harilikult vastusest arsti juures nt. vähe, korras, palju. Vaid tahan enamasti teada, millest tuleneb vähe, korras või palju. Ehk mis on ealine norm. Kuna silmaarstile on veel aega, siis kui kellelgi on kogemusi või teadmisi jagada, siis endiselt huviga loen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.11 10:15; 05.11 11:09; 05.11 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa su jutust aru, kas te siis käisite silmaarsti või optometristi juures? Mis õde?

Nii väikese plussiga minu teada prille ei kirjutata ja silmade vahe pole ka suur. Minu laps on 4 ja tal on 1,75 ja 3,75. Vott see on jama, kohe sai prillid ja silmaklapi, laisemat silma peab iga päev mõned tunnid treenima. Kusjuures, me ise ei saanud muhvigi aru, ta selle kobedama silmaga vaatas kõik ära, aga kui testis üks silm kinni pandi, siis… uups.

Aga sind huvitavad normid. Mulle öeldi, et 4-aastane peab nägema u 80%. Minu oma selle kehvema silmaga nägi ainult 30. Seda on testiga kohe aru saada, kui sinu laps nägi mõlema silmaga võrdselt kõiki pilte õigesti, siis ilmselt on kõik korras. Ma kahjuks täpselt ei mäleta, mingi kuus või kaheksa rida peaks nägema.

Plussist tõesti lapsed kasvavad välja ja prillid on selles vanuses raviprillid. St need konkreetselt ravivad nägemist mitte ei korrigeeri nagu täiskasvanute miinusprillid nt. Mulle öeldi, et ravi kestab kuni kooliminekuni. Aga ühe mu tuttava laps sai prillid ja 7 kuuga lendas laksti 3 dioptrit paremaks. Kontrollis tuleb käia iga 3-4 kuu tagant, aga nad ei ela Eestis ja seal oli neil üks jobu arst. Laps hakkas protestima prillide vastu ja lõpuks kaotas need ära. Käisid kuskil, laps oli isa kukil, virutas prillid minema nii keegi ei näinud millal või kuhu. Nad siis pressisid end kontrolli ja ohoo, silm oli nii palju paranenud. Lapsed ei ole lollid, nad saavad aru kuidas parem vaadata on. Minu oma ka kordagi ei protestinud oma prillide vastu ju sai aru, et pilt on selgem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ikkagi optometrist. Optometrist suunas siis edasi silmaarsti konsultatsioonile. Suur tänu, et jagasid oma kogemusi ja teadmisi. Just seda ootasingi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.11 10:15; 05.11 11:09; 05.11 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma oli küll 6-aastane, kui silmaarst prillid määras (mõlemad silmad olid +1,5). Siiani kannab prille (11a), aga siiski loodan, et kasvab välja..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Silmaarst – lapsel vist kerge pluss. Palun veidi abi!