Esileht Ilu ja tervis Silmade eest kaob vahel nägemine lühikeseks ajaks ja siis virvendab? Kellel kokkupuuteid?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Silmade eest kaob vahel nägemine lühikeseks ajaks ja siis virvendab? Kellel kokkupuuteid?

Postitas:

Päris sageli kaob mõneks ajaks 0,5 h nägemine ja siis virvendab, tekiks nagu siksakk….Millest see võib olla tingitud ja kuhu peaks pöörduma?
Kes on sellise probleemiga olnud hädas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud, aga sellele järgneb peavalu. Mul on selle vastu spetsiaalsed migreenirohud. Kui tablett õigel ajal sisse võtta, siis oksendamist enamasti ei järgne ja suurem peavalu jääb ära. Pöördu esmalt perearstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 16:55; 12.04 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auraga migreen on mul niimoodi. Tavaliselt peavalu ei ole järgnenud, kuigi võib järgneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

auraga migreen. Pöörduda saad neuroloogile. Minul oli mingil ajal väga tihti nii, aga hetkel pole 2,5 aastat midagi olnud. Tahan,et nii ka jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 13.eluaastast migreen. Nüüd olen 24.
Eile, so 3aprill 2012, saabus migreen peale 7 aasta jälle tagasi. Algas tööl sellega, et ühel hetkel kollegi ei näinud, v noh, oli selline poolik teine, nagu oleks päiksesse vaadanud ja siis ruumis ringi vaadanud – sellised laigud. Pea läks ka imelikuks, kuidagi paksuks. Läksin üsna närvi, tundsin migreeni alguse küll ära peale 7 aastat, aga hirm tuli ikkagi. Siis viskasin tööl pikali kolleegi kabinetti, nägemine tuli tagasi, siis läks vasak käelaba tuimaks, hammustasin seda, ei tundnud midagi, oli nagu surnud. Siis läks käelaba tuimus üle, aga tuimaks vedas vasak huulepool, siis vasak keelepool, siis vasak suulaepool.. korrutasin endale koguaeg \”rongi rattad ragisevad\” et keele tuimust leevendada. Sest teismelisena kadus mul 3 minutiks kõnevõime – peas oli normaalne lause aga välja tuli mingi eriline jorin. Peale seda saadetigi mind 13 aastaselt neuroloogiline, kes teatas et auraga migreen. ja kõik on OK.
Ja peale seda suu tuimust siis saabus peavalu, kõigepealt keegi silmakoopas nagu suskaks millegagi ja siis hakkas pea parem pool valutama. Imelik, tuimus oli vasakul aga parem peapool valutas.
Igatahes, jõle kogemus üle tüki aja. Aga pidi norm olema, aga no milleks… :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval oli ka nii ja sai lõpuks diagnoosiks multiskleroosi…
Hiljem muidugi avaldus veel teisigi nähtusid, mis multiskeroosile viitasid. Aga hakkas just nägemisprobleemidest pihta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka olnud. esimene kord ehmatasin väga ära. siis aga oli vaja minna silmakontrolli ja rääkisn arstile, et mul on selline nägemishäire olnud. tema ütles ka et see on migreeni aura.
mul on nii, et algul on peas nagu veider tunne. siis tekib vaatevälja sakiliste sädelevate äärtega ala. see liigub. nii et algul ei näe otse, kui vaatad. vaatad nagu asjast läbi. nt näen ma tänaval poolt autot. teist poolt ei näe. siis see ala nihkub ja nihkub nii, et edasi ei näe ma kõrvale, aga otse näen. see kestab u 20 min. nüüd ma juba tean et minuga nii juhtub. ei püüa enam paaniliselt koju jõuda. lihtsalt ootan selle aja ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on diagnoositud aurata (tavaline) migreen. Hiljuti oli aga ilma järgneva valuta lühiajaline virvendav nägemine, käe ning keele surin ja tundetus.
Kas see viitab, et migreen on \”muutunud\” auraga migreeniks (kas migreeniga üldse nii võib juhtuda) või peaks sellele hiljutisele kaebusele siiski muid põjusi otsima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele Kägule (22:02)

Tõenäoliselt ikkagi migreen muutus, ta avaldubki erinevalt ja leiutab erinevaid viise.
Mul sel nädalal tuli näiteks ainult nägemishäired ja peavalu, käetuimus jäi tulemata.
Nüüd lähen massööri juurde, mõtlsin et lasen mudida, äkki mul kehahoiak vale vms, et pea valutama kipub üle 7 aasta. ja esimene asi mida mu arst arvas on see, et ma ei joo piisavalt vett. migreen ju ongi verevarustus häire pm, v noh, migtreeni ajal veri ei suuda liikuda õiges tempos ja siis hakkab valutama. kusjuures, ma ei joo eriti üldse päeva jooksul. ja vereanalüüs näitas, et veri paksuvõitu ka, vedelikupuudusest. Nüüd võtan mõnda aega 1 südameaspiriin päevas (mul südamerike ka üks väike, aga ohutu) ja joon hullus koguses vett. Tahan näha, kas vere teadlik vedeldamine aitab migreeni vastu. Kahe nädala jooksul 2 korda mind tabanud.P.S ma ei propageeri südameaspiriini kasutamist vms, mul on selleks arsti ettekirjutus, et ma tohin seda võtta (see hoiab mul ka südamepuperdushood ära). Kusjuures, kas migreenikud, teil süda korras? Minul ilmusid nad käsikäes ja see pidi olema neil tavaline, et nad koos on..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandage minu võhiklikkust, aga kuidas siis ikkagi saab olla migreen, kui valu kui sellist tegelikult ei olegi?

Ka minul on olnud paar aastat tagasi selline episood, kus järsku ei suutnud voodist tõusta, keha hakkas surisema, käelabad läksid imelikult krampi ja keerasid tagurpidi ning keel muutus nii pehmeks, et enam ei saanud r-tähte öelda ja diktsioon muutus segaseks. See oli nii ehmatav kogemus. Olin kindel, et see on insult vmt. Kiirabi käis ka.
Seejuures ei tundnud ma mitte kuskil mingit valu. Lihtsalt oli hirmutunne ja need eespool loetletud tunnused.
Kas see võis siis olla migreenihoog ilma peavaluta? Pea valutab mul üldse väga, väga harva.
Õnneks (ptüi, ptüi, ptüi! üle vasaku õla) pole rohkem midagi sellist olnud, kuid mingi häirekelluke siiski peas heliseb, et äkki see oli mingi raskema haiguse esimene tundemärk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kuulnud, et võib olla migreen ilma valuta. Minul on ka aegajalt migreen (umbes korra kuus), mis tavaliselt algab nägemishäiretega. Alati on peavalu järgnenud, kui tabletti õigel ajal ei võta. Aga tavalist peavalu mul praktiliselt ei esine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 16:55; 12.04 21:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Silmade eest kaob vahel nägemine lühikeseks ajaks ja siis virvendab? Kellel kokkupuuteid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.