Esileht Beebi ja mitmikud Silmade/näo krimpsu tõmbumine

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Silmade/näo krimpsu tõmbumine

Postitas:
Kägu

Beebi sai alles hiljuti kuue kuuseks. Kaks päeva olen paar korda päeva jooksul märkanud siis sellist asja, et ta järsku ajab pea natuke rohkem kuklasse, pigistab silmad (ja suu) kõvasti kinni, silmad on arvatavasti pahupidi ka – ehk siis krimpsutab nägu mõne sekundi – ja siis on normaalne edasi. Ja seda juhtub 2 korda, viimati ka 3 korda järjest mõneminutilise vahega.

Olen näinud seda juhtumas igas asendis – istudes, kõhuli, pikali… Ja pigem on vast olnud tugevas valguses (päevavalgus, toa üldvalgus). Muus osas on see nagu olnud suvalisel ajal, ehk siis mitte kindlasti peale söömist või ärkamist.

Pigem juhtus nagu ärkveloleku aja keskel. Magamise ajal pole märkanud, kuigi viimasel ajal ta tihti eelistab magada natuke vibusse tõmbununa, ühel või teisel küljel.

PS olen seda suutnud korra ka filmida, et näidata perearstile, kui nähtus jätkub (või süveneb) vahepeal enne järgmise kuu visiiti).

Kas kellelgi on sellise nähtusega mingisugust kogemust? Võib see tulla nt hammaste tulekust (lõikumise valusärtsakad vms?) Kas nt epilepsiaga ei peaks mingeid nähtavaid kõrvalekaldeid normaalsusest veel olema?

Ette tänades…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli umbes pooleaastaselt selline grimass, et ta naeratas laialt ja kissitas samal ajal silmi. Krimpsutas kogu nägu ja hingas ka tugevalt sisse. Tegi seda mitu korda järjest ja paar korda päevas. Erilist seaduspära sellel polnud, vahel tegi söögi ajal, vahel niisama oleskledes.

Tegin sellest video, mida õnnestus näidata neuroloogile. Kui laps tegi neid nägusid ka veel aastasena (siis juba palju harvem), tehti kõikvõimalikud uuringud, alustades uneuuringust ja lõpetades vereproovidega. Kõik oli korras.

Põhiline asi, mida neuroloog vaatas, oli see, kas laps on teadvusel – kui ta pilk klaasistuks või teda tabaks mingi krambihoog vms, oleks ilmselt põhjust muretsemiseks.

Oletan, et äkki oli tal nina tatine ja see grimass aitas tal paremini sisse hingata (või lõhna tunda). Või harjutas oma naeratust – lapsed ju teevad igasugu nägusid. Või olidki hambavalud.  Praeguseks (laps on nüüd 1,5 a) ta neid grimasse enam ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Beebi ja mitmikud Silmade/näo krimpsu tõmbumine