Esileht Ilu ja tervis silmalaol miski mügarik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: silmalaol miski mügarik

Postitas:
Kägu

Silmalaole on tekkinud millalgi miski muhu laadne asjandus. Ei ole ripsmepiiril, et võiks olla odraiva. See muhuke on keset silmalaugu. Oskab keegi öelda millega võiks tegu olla äkki.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmalaole on tekkinud millalgi miski muhu laadne asjandus. Ei ole ripsmepiiril, et võiks olla odraiva. See muhuke on keset silmalaugu. Oskab keegi öelda millega võiks tegu olla äkki.

No kuidas ometi käändub laug-lao?!

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta on näha ka või lihtsalt tunned, et on? Mõni putukas ei või olla hammustanud? Ei sügele, ei valuta?

Aga jah, silmalaug, silmalau, mitte -lao.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmalaug-silmalau

Ladu-lao

 

Terviseküsimustes aitab perearst.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ksantelasm? Ksantelasmid tekivad kõrgest kolesteroolist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

Siis peaks mingi valge täpp peal olema? Mul selline kõrgem muhuke. Natuke naha toonist roosakam. Kuidas ma aru saan kas on rahetera?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta on näha ka või lihtsalt tunned, et on? Mõni putukas ei või olla hammustanud? Ei sügele, ei valuta?

Aga jah, silmalaug, silmalau, mitte -lao.

Ei sügele, ei valuta. On ikka näha ka. Silmi pestes tundsingi, et miski punn on silmalaul. Ei tea küll, et mõni putukas oleks hammustanud.

Ma ei tea ka kas võin seda viinaga tupsutada, äkki kaob ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

Siis peaks mingi valge täpp peal olema? Mul selline kõrgem muhuke. Natuke naha toonist roosakam. Kuidas ma aru saan kas on rahetera?

Mul pole valge täpiga seda esinenud, lihtsalt nagu muna naha all. Perearst kirjutas igasuguseid salve, aga need mul kunagi ei aidanud, isegi kui rahetera alles tekkimas oli. Kodused tegevused (masseerimine jms) täiesti tulutud. Alati pidin lõpuks operatsioonile minema. Pane omale Digiloos aeg silmaarstile ja ta ütleb sulle, millega on tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan silmaarsti juurde minna. Silmaarst on neid erinevaid mügarikke kõige rohkem näinud ja kui peaks olema vajalik seda kuidagi ravida või eemaldada, siis ka seda teeb silmaarst. Kuna silmaarstide juurde on pikad järjekorrad, siis nõu võib küsida ka perearstilt. Võibolla on midagi lihtsat ja levinut, kuigi kui ei sügele, ei valuta, ei puneta, siis tõenäoliselt ei ole see midagi, mida perearst saaks ravida. Minul oli lihtsalt koevedelikuga täidetud põieke, mille silmaarst eemaldas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

Siis peaks mingi valge täpp peal olema? Mul selline kõrgem muhuke. Natuke naha toonist roosakam. Kuidas ma aru saan kas on rahetera?

Raheteral ei pea valge täpp olema. Rahetera on pigem nagu kapsel naha all, selline sõrme all tuntav kerakene, ei ole mingit tippu või mädapead vmt. Igal juhul soovita silmaarstile minna. Mul lapsel oli, pikalt tuli rohtu panna ja masseerida, siis alles hakkas vähehaaval kaduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laovärvid.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmalaole on tekkinud millalgi miski muhu laadne asjandus. Ei ole ripsmepiiril, et võiks olla odraiva. See muhuke on keset silmalaugu. Oskab keegi öelda millega võiks tegu olla äkki.

Mul tekkis umbes 3 nädalat pärast koroonat, selline muhuke, kadus ära umbes 2-3 nädalaga (perearst kirjutas mingi salvi, ei mäleta enam millise)

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi silmalaugu samamoodi venitada. On pilt midagi sarnast? https://sa1s3optim.patientpop.com/assets/images/provider/photos/2274491.jpg

Raheterasid on erinevas suuruses ja need võivad igal pool ülemise ja alumise silmalau peal asetseda. Tekivad tavaliselt punetuse, põletiku ja paistetusega. Kui äge faas möödas, siis jääb selline valutu mügarik naha alla. Kui ravimid ja masseerimine olukorda ei päästa, on võimalik operatsiooni käigus kapseldunud rasu eemaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

Siis peaks mingi valge täpp peal olema? Mul selline kõrgem muhuke. Natuke naha toonist roosakam. Kuidas ma aru saan kas on rahetera?

Raheteral ei pea valge täpp olema. Rahetera on pigem nagu kapsel naha all, selline sõrme all tuntav kerakene, ei ole mingit tippu või mädapead vmt. Igal juhul soovita silmaarstile minna. Mul lapsel oli, pikalt tuli rohtu panna ja masseerida, siis alles hakkas vähehaaval kaduma.

Silmaarstile sain aja alles veebruariks 🙁

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

Siis peaks mingi valge täpp peal olema? Mul selline kõrgem muhuke. Natuke naha toonist roosakam. Kuidas ma aru saan kas on rahetera?

Raheteral ei pea valge täpp olema. Rahetera on pigem nagu kapsel naha all, selline sõrme all tuntav kerakene, ei ole mingit tippu või mädapead vmt. Igal juhul soovita silmaarstile minna. Mul lapsel oli, pikalt tuli rohtu panna ja masseerida, siis alles hakkas vähehaaval kaduma.

Mis rohi see oli, kas mäletate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi silmalaugu samamoodi venitada. On pilt midagi sarnast? https://sa1s3optim.patientpop.com/assets/images/provider/photos/2274491.jpg

Raheterasid on erinevas suuruses ja need võivad igal pool ülemise ja alumise silmalau peal asetseda. Tekivad tavaliselt punetuse, põletiku ja paistetusega. Kui äge faas möödas, siis jääb selline valutu mügarik naha alla. Kui ravimid ja masseerimine olukorda ei päästa, on võimalik operatsiooni käigus kapseldunud rasu eemaldada.

Laugu venitades läheb see muna nagu hoopis madalamaks.

Kui silmi pesen, siis on tunda nagu oleks naha all väike kõva täpikene. Peeglist vaadates on see muna aga suurem kui näpuga seda kõva  tükikest tunda on.

ei julge ju lampi masseerima ka hakata, sest ma ju ei tea mis see on. Mul on kodus aga antibiootikumiga silmatilkasid, kas äkki võin seda proovida sinna lau peale tupsutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmaarstile sain aja alles veebruariks ????

Kui sa Eestis elad, siis pane aeg digilugu.ee kaudu. Seal asub üleriigiline digiregistratuur. Klikkad peale ja vajutad “Otsi saatekirjata aeg”. Teenuste valdkond on “oftalmoloogia” ja teenuseks “silmaarsti vastuvõtt”. Pakkus praegu üle Eesti 1717 vaba aega ajavahemikus 25.10-24.11.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmaarstile sain aja alles veebruariks ????

Kui sa Eestis elad, siis pane aeg digilugu.ee kaudu. Seal asub üleriigiline digiregistratuur. Klikkad peale ja vajutad “Otsi saatekirjata aeg”. Teenuste valdkond on “oftalmoloogia” ja teenuseks “silmaarsti vastuvõtt”. Pakkus praegu üle Eesti 1717 vaba aega ajavahemikus 25.10-24.11.

Harjumaal paraku ainult tasulised ajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Tallinnas ja panin endale möödunud nädalal digiloos silmaarsti aja novembri algusse. Haigekassa aegu oli lademes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

Siis peaks mingi valge täpp peal olema? Mul selline kõrgem muhuke. Natuke naha toonist roosakam. Kuidas ma aru saan kas on rahetera?

Raheteral ei pea valge täpp olema. Rahetera on pigem nagu kapsel naha all, selline sõrme all tuntav kerakene, ei ole mingit tippu või mädapead vmt. Igal juhul soovita silmaarstile minna. Mul lapsel oli, pikalt tuli rohtu panna ja masseerida, siis alles hakkas vähehaaval kaduma.

Mis rohi see oli, kas mäletate?

Rohu nime ei mäleta, lapsele kirjutati see silmakliiniku erakorralises välja. Perearst soovitas mitte silmaarsti aega lapsele otsimagi hakata (lastele on järjekorrad veel pikemad kui täiskasvanutele), vaid minna otse silmakliinikusse, sest lapsel oli rahetera üsna suur ikka juba. See salv oli retseptiga, käsimüügist seda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Tallinnas ja panin endale möödunud nädalal digiloos silmaarsti aja novembri algusse. Haigekassa aegu oli lademes.

No vot, mina olen mitu päeva jahtinud digiloos arstiaegu ja ei ole. Eelmine nädal pollikliinikusse helistades öeldi, et esmaspäevast hakkavad veebruarisse aegu andma. No ma siis esmaspäeval helistades sain veebruarisse aja. Nii on.

Kusjuures didhiregistratuuris ei näinud ma ise ühtegi isegi veebruari aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain perearstilt silmasalvi Tobrex. Seda määrin siis ju ikka väljapoole silmalaule sellele muhule? Silma siseselt ei pea ju kasutama lisaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain perearstilt silmasalvi Tobrex. Seda määrin siis ju ikka väljapoole silmalaule sellele muhule? Silma siseselt ei pea ju kasutama lisaks?

Kasutusjuhend ütleb, et just silma sisse. https://www.kliinik.ee/ravim/tobrex/id-14411

Kui ei mäleta, mis perearst või apteeker rääkis, siis Digiloos retseptide all on tavaliselt ka annustamise juhend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmalaole on tekkinud millalgi miski muhu laadne asjandus. Ei ole ripsmepiiril, et võiks olla odraiva. See muhuke on keset silmalaugu. Oskab keegi öelda millega võiks tegu olla äkki.

Mul tekkis umbes 3 nädalat pärast koroonat, selline muhuke, kadus ära umbes 2-3 nädalaga (perearst kirjutas mingi salvi, ei mäleta enam millise)

Salvi määrisid ju ainult silmalaule muhukese peale? Ei pannud salvi ka silma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki halaasion (rahetera). Mul on see muuhulgas keset silmalaugu olnud.

Siis peaks mingi valge täpp peal olema? Mul selline kõrgem muhuke. Natuke naha toonist roosakam. Kuidas ma aru saan kas on rahetera?

Raheteral ei pea valge täpp olema. Rahetera on pigem nagu kapsel naha all, selline sõrme all tuntav kerakene, ei ole mingit tippu või mädapead vmt. Igal juhul soovita silmaarstile minna. Mul lapsel oli, pikalt tuli rohtu panna ja masseerida, siis alles hakkas vähehaaval kaduma.

Mis rohi see oli, kas mäletate?

Rohu nime ei mäleta, lapsele kirjutati see silmakliiniku erakorralises välja. Perearst soovitas mitte silmaarsti aega lapsele otsimagi hakata (lastele on järjekorrad veel pikemad kui täiskasvanutele), vaid minna otse silmakliinikusse, sest lapsel oli rahetera üsna suur ikka juba. See salv oli retseptiga, käsimüügist seda ei saa.

[/qu

Kuidas seda masseerida seal silma peal? Kuidas te tegite? Ja salvi panitegi ju ainult silmalaule, mitte silma sisse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan korra apteegist läbi käia. Mu abikaasal tekkis selline mügarik kevadisel kodust töötamise perioodil – ehk probleem tekkis tavapärasest tihedamast arvuti taga istumisest. Apteegis öeldi, et nad näevad seda tihti ning tuli lihtsalt silma puhastada spets lappidega, kergelt masseerida ning ka silmatilku usinalt kasutada. Kadus lõpuks ise ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

silmaladu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmalaole on tekkinud millalgi miski muhu laadne asjandus. Ei ole ripsmepiiril, et võiks olla odraiva. See muhuke on keset silmalaugu. Oskab keegi öelda millega võiks tegu olla äkki.

Mul tekkis umbes 3 nädalat pärast koroonat, selline muhuke, kadus ära umbes 2-3 nädalaga (perearst kirjutas mingi salvi, ei mäleta enam millise)

Peale haigust tihtipeale võivad raheterad tkkida kuna immuunsus langeb.

Minul on aidanud Blephageli geel ja Blephaclean lapikesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silmaarst ei tegele ladudega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Ilu ja tervis silmalaol miski mügarik