Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Silmanägemine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Silmanägemine

Postitas:
Kägu

olen üritan otsida teemat mis puudutaks halvasilmanägemisega .. aga ei leia midagi kuskil .. mul nimelt silmanägemine suht halb (-4,5 ja-4) käsin nüüd silma arsti juures ja nägemine raseduseajaga halvemaks läind aga muret teeb see et kas mu nägemine võib sünnitamisel veel halvemaks minna .. kuulsin kunagi ühel sõbrannalt et need kellel nägemine nii halb ei tohi ise sünnitada .. kas see vastab tõele või on see mingi müüt ?? on kellegil kogemusi või oskab kaasa rääkida

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Silmanägemine

Kui sa oleksid silmaarsti käest küsinud, oleksid ilmselt oma küsimustele vastused saanud.
Tänapäeval tihtipeale enam ei räägi ämmakad, et silmaarsti kontrollis peab enne sünnitust käima ja silmaarst võib ka nn \”pahandama hakata\”, et sellise asja pärast tema juurde lähed (kuna rasedatelt ju visiiditasu võtta ei tohi). Tõenäosus on väike, kuid aeg-ajalt juhtub, et ka silmaarsti soovitusel tuleb tavalise sünnituse asemel keiser. See on minuteada peamiselt seotud silmarõhuga. Kui käisid silmaarsti juures, siis ilmselt sinuga kõik korras. Kui poleks, oleks ta seda sulle maininud (eeldan, et suur kõht juba kaugele paista).
Raseduse ajal ja ka pärast sünnitust võibki nägemine kõikuda, üldiselt see taastub endiseks. Ei pruugi muidugi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
murueit

kui silmapõhjad kahjustunud, Sa oled sünnituseks ettevalmistamata, sünnitus venib ja Sulle satub ämmaemand, kes harrastab lõpus pressima sundimist siis on tõenäoline, et silmapõhjakahjustus suureneb. Iseenesest ei ole sünnitus silmadele kuidagi ohtlik, kui riskifakrorid välistada!
Kui soovid ise sünnitada, siis
Mine joogasse ja vii end kurssi sellega, mis tähendab lapse välja hingamine!
Ära sünnita selili!
Otsi sünnituse ämmaemand, kes ootab rahulikult ära loomuliku pressifaasi saabumise ja lubab Sul pressida omas tempos !

Please wait...
Postitas:
Kägu

küsisin sellelt silmaarstilt et kas võib nägemine veel halvemaks minna siis ta vastas et jah võib küll aga muud ta ei öelnud .. tundub et nad olid rohkem selle peale väljas et ma raha välja käiks ja uued prillid ostaks endale neńde ärist .. peaksin vist minema mõne teise silmaarstilt ka nõu küsima .. kindlasti küsin ka oma arstilt kui nüüd järgmine kord lähen .
Aitähh sellegi poolest teile 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul silmaarst ütles, et kolm kuud enne ja kolm kuud pärast sünnitust ei ole mõtet prille/läätsesid määrata, kuna muutused enamasti tõesti ajutised. Seega kui sul nägemine ei ole muutunud nii palju, et see su igapäevaelu häiriks, siis jäta prillivahetus praegu ära ja oota natuke.
Samas ütles arst ka, et EI SOOVITA kanda läätsesid kolm kuud enne ja pärast sünnitust. See oli mulle uudiseks. Põhjus jäigi mulle natuke ebaselgeks, seotud organismi vähenenud vastupanuvõmega vms.

Veel selline küsimus sulle: kui käisid prillipoe silmaarsti juures, siis oled ikka kindel et tegemist oli silmaarsti, mitte optometristiga? Siin ka suur vahe.
Selleks, et teada saada kas silmad on ikka korras ja saad ise sünnitada, peab arst vaatama silmapõhjasid. Selleks tilgutatakse sulle miskit tilku silma, mille tagajärjel pupillid suurenevad ja nägemine selle päeva jooksul on häiritud, kuna rohkem valgust jõuab suurenenud pupillide kaudu silma.
Julgen kahelda selles, et prillipoe silmaarst sulle sellist põhjalikku kontrolli tegi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin ka just nädala eest just nimelt silmaarsti juures, vaatas ka silmapõhjad üle, aga midagi silma küll ei tilgutatud. Lihtsalt väga eredat valgust lasi silma ja pärast tunnike oli nägemine seetõttu häiritud. Et alati ei pea silma tilgutama midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siis see, kel olnud silmade tõttu kaks keisrilõiget ja kolmas tulekul. Mulle on silmaarstid seletanud asja sedasi, et otseselt halb nägemine pole näidustus, oluline on silmapõhjade olukord, sellega on aga nii, et mida tugevamad prillid (mul miinust teemaalgatajast poole rohkem), seda õrnemad on tavaliselt ka silmapõhjad. Enne esimest keisrit käisin kahe silmaarsti konsultatsioonil (esimene suunas autoriteedist kolleegi juurde edasi), mõlemad olid ühel meelel. Kui on probleeme kõrge silmarõhuga, siis küllap arvestatakse sedagi (üldiselt pidavat küll silmarõhk raseduse ajal olema tavapärasest mõnevõrra madalam). Mul kahe esimese lapse ajal silmarõhuga probleeme polnud, aga noh, see häda on hiljem lisandunud, nii et tagantjärele tarkusena olen põhjalikele silmaarstidele ikka väga tänulik. Prillipoodi arsti vastuvõtule ses küsimuses ei läheks, mis aga puudutab silmapõhjade uuringut, siis jah, saab ka ilma tilkadeta, kuid see nö. tilkadega variant võimaldab silmapõhju ikka tunduvalt põhjalikumalt uurida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on nägemine -5 ja eelmise rasedusega läks see lausa -6.25 peale, sünnitasin ise, kuna silmapõhjad olid korras ja ka nägemine taastus peale lapse sündi endisele tasemele. Hetkel ootan teist ja veel ei ole nägemine enda arvates halvemaks läinud.

Please wait...
Postitas:
kiti29

Minul läks ka rasedue ajal halvemaks silmad. Aga taastusid pärast märkamatult mingi aja jooksul. Samas mul ei olnud ka nii suur miinus. Laseksin uurida sinu asemel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina just täna käisin, midagi silma ei tilgutatud, aga uuriti põhjalikult. Endine nägemine pidi taastuma hiljem ja soovitas pisaratilkasid kasutada. Kindlasti lase silmapõhjad üle kontrollida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Opereeritud silmadega (mitte lasik) sünnitamise kogemust on kellegil? Kas sellisel juhul võiks riski olla? Peaks kindlasti ennast silmaarstile enne näitama?

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Silmanägemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.