Esileht Ilu ja tervis silmanärv tõmbleb juba nädal aega

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: silmanärv tõmbleb juba nädal aega

Postitas:

täpsemalt siis silma all olev mingi närv. no täitsa marru ajab. olen proovinud küll kummeli kompressi küll aaloe geeli rahustuseks, ei midagi. silmaarsti teema see vist ka pole. kodused naeravad et lahe, teen silma, tegelikult pole üldse naljakas, väga häiriv hoopis. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, kui vastik see on. Mõni aasta tagasi tõmbles mul silmalaug nii öösel, kui päeval 2 kuud. Mitte miski ei aidanud ja täiesti magamata olin ka. Aga kadus ise ära, siis kui enam unistadagi ei osanud. Pea vastu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 07:06; 03.06 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

magneesiumipuudus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]magneesiumipuudus[/tsitaat]Olen esimene vastaja. Pean kohe mainima, et kuna samaaegselt tehti mulle (hoopis muul põhjusel) hulk analüüse, sealhulgas kontrolliti ka magneesiumitaset vere, siis selgus, et vähemalt sellega on kõik korras. Pigem oli seda isegi rohkem, ehk selle näit oli ülemisel piiril. Nii et vähemalt mul ei saanud see põhjuseks olla. Küll aga ütles neuroloog, et see on tavaline vegetatiivse närvisüsteemi häire. Ei tulnud kohe varahommikul meelde seda mainida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 07:06; 03.06 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka aegajalt seda esinenud. Aga olen tähele pannud, et see tekib just siis, kui on mingil põhjusel pikemaajaliselt väga raske, pingeline, stressiperiood elus.
Tunnen, kuidas silmanurgas koguaeg väriseb. Õnneks kõrvaltvaatajatele eriti silma ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 11:24; 03.06 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Olen esimene vastaja. Pean kohe mainima, et kuna samaaegselt tehti mulle (hoopis muul põhjusel) hulk analüüse, sealhulgas kontrolliti ka magneesiumitaset vere, siis selgus, et vähemalt sellega on kõik korras. Pigem oli seda isegi rohkem, ehk selle näit oli ülemisel piiril. Nii et vähemalt mul ei saanud see põhjuseks olla.[/tsitaat]Muide, magneesiumi taset organismis ei saa hinnata selle testi järgi, mis näitab magneesiumi hulka vereseerumis. Kudedes võib Mg tase olla väga madal samal ajal kui veretest on OK. Mg on niivõrd eluliselt tähtis mikroelement, et kui seda veres või teatud kriitilistes kudedes hakkab väheks jääma, siis tõmmatakse seda teistest kudedest verre.
Kahjuks ei ole praeguseni välja töötatud usaldusväärset ja lihtsalt Mg testi. Kuna Mg organismi ei kogune, siis on selle üleannustamine pea võimatu – enne seda läheb lihtsalt kõht lahti. Seega võib Mg juurde võtmist alati provida närvi-, vererõhu-, südame rütmihäirete, astma-, diabeedi jt. hädade puhul, kui seda hakkab liiga palju saama siis läheb väljaheide liiga pehmeks, mis ongi märgiks, et annustust tuleb vähendada. Õigeks annuseks peetakse umbes 6 (kuni 8) mg kehakaalu kg kohta. Muidugi tuleb osa Mg ka toiduga, kuid tänapäeval on seda toidus kahjuks väga vähe (põllud on tühjaks kurnatud).

Tähtis on aga tähele panna, et ei võetaks neid Mg vorme, mida inimese keha ei suuda omastada (ja annab sellest siis kõhulahtisusega kohe märku) – need on siis need odavad magneesiumoksiidid, -karbonaadid jne. Ka Magne B6 jm tavapärased Mg-preparaadid on just sellised mitteimenduvad – magneesiumoksiidist imendub ca 4%!. Võtta tuleb kas Mg-tsitraati (mis paraku mõnedel jällegi kõhu lahti teeb) või veelgi parem, mõnda kelatiseeritud Mg vormi (vältida küll aspartaati). Eesti apteekides on saada soome toodangut, Kelasin-sarja Mg-kelaati, mis on väga kõrge imenduvusega (ca 85%).

Tegelikult kõige parem vorm oleks veel nahakaudne vedelik, magneesiumkloriid, kuid seda pole Eestis vist üldse saada, tuleb väljaspoolt osta. Optimaalseks peetakse et 50% lisa-Mg-st tuleks nahakaudselt ja 50% mõne kelaadina.

Lugemiseks:
(ostmiseks) http://www.bookdepository.co.uk/Magnesium-Miracle-Dean-Carolyn/9780345494580
(arvustused) http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss/177-6411878-6044756?url=search-alias%3Daps&field-keywords=9780345494580+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seda on mul ka olnud, aga see on teine asi. Teemaalgatajal on ilmselt sama, mis mul oli – teistele paistsin ikka närvihaige välja, kaugele paistis :(. Silmalaug tõmbles nähtavalt ja silma all klõmmis lihas vastu luud, vähemalt selline tunne oli.[/tsitaat]Need on vist siis tikid ning ikkagi närvisüsteemi häirega seotult tekib selline asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 11:24; 03.06 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tean, kui vastik see on. Mõni aasta tagasi tõmbles mul silmalaug nii öösel, kui päeval 2 kuud. Mitte miski ei aidanud ja täiesti magamata olin ka. Aga kadus ise ära, siis kui enam unistadagi ei osanud. Pea vastu![/tsitaat]
Ma küll magasin täitsa hästi oma tõmbleva silmaga:)
Kestis kuskil kolm nädalat või veidi rohkem ja kadus sama ootamatult kui tekkis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama lugu. 2 nädalat tõmbles, siis jäi järgi. Ka kontrollisin magneesiumi taset veres, oli korras perearsti sõnul. Siis paari nädala pärast hakkas uuesti tõmblema. Siis ostsin Kelasin Mg tabletid ja lahmisin neid sisse mitu korda rohkem kui lubatud. Ja ime küll, juba mõne päevaga tõmblus kadus. Siis jäingi seda Kelasini võtma, võtan nüüdseks juba aasta. Vähemaks on jäänud migreenid ja, ime küll, vererõhk, mis kogu aeg oli 140/90 on nüüdseks jälle 115/80. Magneesiumi võtan edasi ja väidan surmkindlalt, et verest seda analüüsi võtta ei saa, st. see pole adekvaatne. Ah jaa, magama hakkasin ka paremini peale magneesiumi võtma hakkamist. Mida enam rafineeritud toitu sööd, seda suurem magneesiumipuudus tõenäoliselt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis silmanärv tõmbleb juba nädal aega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.