Esileht Väikelaps silmapõletik, palun nõu

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: silmapõletik, palun nõu

Postitas:

7-aastasel tekkis koos köha-nohuga esimest korda ka silmapõletik. mis sel puhul teha?
1. Joosta silmakliiniku valvearstile, lasta diagnoosida ja siis tilgad kirjutada?
2. helistada perearstile, kirjeldada olukord ja lasta tilgad kirjutada?
3. küsida apteegi käsimüügist mingeid (bakteriaalse?) põletiku vastaseid silmatilku?
Ja kaua see asi üldse kestab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 21:01; 29.09 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt alusta puhastamist füsioloogilise lahusega ja homme helistaks ma perearstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu lapsel oli silmapõletik (ilma mädata, oli lihtsalt silm punane) siis pidin loputama silma soolalahusega, mis sai eraldi silmade jaoks ostetud, aga võis ka kummeliteega. Paranemine võtis 1.5 nädalat. Mäda puhul pidi aega rohkem võta. Rohkem peab muretsema kui silm läheb paiste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval ei soovitata mingit kummeliteega loputamist. Silmi tuleb puhastada füsioloogilise lahusega või siis keedetud veega, kui selline asi ootamatult tabab ja apteek kaugel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapse lasteaias silmapõletik levis siis saadeti vanematele selline infokii. Teen copy-paste.

Konjunktiviit on silma sidekesta põletik, tavaliselt healoomulise kuluga kiiresti mööduv haigus.

Sidekest ehk konjunktiiv on õhuke läbipaistev kest, mis katab silmamuna eesmist osa ja silmalaugu seestpoolt.
Sidekesta aitab puhastada ja hoiab niiskena pisaravedelik.
Sidekesta põletikku põhjustavad viirused (adenoviirus), bakterid (streptokokk, stafülokokk, gonokokk), allergia, silma sattunudkeemilised ained, suits ja teised silmi ärritavad ained.

Viiruslik ja bakteriaalne konjunktiviit on nakkav. Viirusliku või bakteriaalse põletiku korral on haaratud üks silm või mõlemad silmad.
(Allergilise konjunktiviidi puhul on haaratud mõlemad silmad.) Põletik põhjustab sidekesta veresoonte laienemist ning seetõttu muutuvad silmavalged ning silmalau sisemine pool punetavaks, tekib pisaravool või mädane eritis silmast.

Tunnuseks on ühe või mõlema silma kipitamine ja punetus ning tundub nagu oleks „prügi silmas“.
Allergia puhul esieb ka silmade sügelemine.
Silmad on mõnikord valgustundlikud ning nägemine võib olla veidi udune. Silmadest väljub limast eritist, mis võib olla mädane ja hommikul ärgates on silmad rähmased.

Raviks kasutatakse SULFAMETIZOL 4% silmatilgad, apteegis käsimüügis.

Prognoos on raviga hea. Konjunktiviit ei põhjusta nägemise halvenemist.

Kummeliga ei soovitata jah puhastada. Pigem läbi keedetud vesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh vastajaile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 21:01; 29.09 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt infoks, et Sulfametizoli pole praegu apteegist võimalik saada http://tarbija24.postimees.ee/2933103/lugeja-kusib-kuhu-kadusid-apteekidest-sulfametizoli-silmatilgad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan soomes. Mu mõlead lapsel on olnud silmapõletikke, kaasaarvatud mul endal ( lastelt saadud ). Kuna soomes on põhimõte, et vesi on vanim ravimeetod siis olengi lihtsalt leige veega koguaeg puhastanud ja on ise üle läinud. Nii soovitavad siin ka arstid kui silm just meeletult ei puneta ja mäda ei voola silmast. Viimane kord kui suuremal oli nohu ( 6.aastane ) ja ka silmapõletik siis arst ütleski, et see viirusest ja 2x päevas või vajaduse järgi puhastada veega lihsalt.
Soomes ju vastsündinutel puhastatakse leige KRAANIVEEGA silmasid, keegi ei tee keedetud veega ja samuti naba puhastatakse tavalise kraaniveega. Mina alguses esimestel päevadel üldse lapse naba ei puhastanud, kodus väheke veega tupsutasin ja ei olnud mitte midagi viga, arstil käies arst ütles, et naba on ilus ja puhas.
Puhasta pidevalt keeduveega ja see läheb ise üle ma usun 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama häda meil – hommikul oli silm rähmas. perearst andis retsepti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps silmapõletik, palun nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.