Esileht Ilu ja tervis Silmaprobleem – ei näe arvutiekraani teksti

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Silmaprobleem – ei näe arvutiekraani teksti

Postitas:
Kägu

Olen 49-aastane ja viimasel ajal on tekkinud ebamugav probleem. Mu töö käib arvutiga, aga ma ei näe ekraanile enam selgelt ühegi prilliga. Lugemisprillid on liiga kanged ekraanile vaatamiseks, kaugelenägemiseks mõeldud prillidega aga samuti ekraanile hästi ei näe. Tõsine fookustamisprobleem on tekkinud, pean pidevalt silmi pilgutama, et pilt enam-vähem paika läheks. Järgmisel nädalal on silmaarsti aeg, aga tahtsin uurida, kas siin mõnel eakaaslasel on samalaadne probleem ja kas olete sellele lahenduse leidnud.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli ka kevadel ka sedasorti probleem – raske fokusseerida ja hull nägemisväsimus. Põhjuseks mu silmade väga erinev nägemine + vanuselised muutused. Lahendusena sain +prillid, mille optometrist seadistas ekstra arvuti ekraani kaugusele. Ja ma näen jälle tööd teha!  Loen jätkuvalt ilma prillita ja niisama igapäeva elus ka prille ei kasuta. 46a.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugemisprille on igasuguses tugevuses. Ma ka silmaarsti poolt välja kirjutatud lugemisprille ei saa kasutada, näen nendega väikest trükikirja lugeda ja niiti nõela taha ajada, aga arvuti kasutamiseks on nad silmale ebamugavad. Arvuti taga töötan siiani oma eelmiste prillidega, mis peaks juba ammu liiga nõrgad olema (no ja on ka tegelikult), nendega ei pea ma õigelt lugemiskauguselt vaatama et tekst terav oleks.

Soovitaks teemaalgatajal nõrgemaid prille proovida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raamatu lugemiseks ja arvutiga töötamiseks on jah vaja erineva tugevusega prille, sest need asetsevad silmadest erineval kaugusel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on kolmevaatelised priliklaasid.

Seega saan samade prillidega sõita autoga, teha tööd ja lugeda raamatut.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järgmisel nädalal on silmaarsti aeg, aga tahtsin uurida, kas siin mõnel eakaaslasel on samalaadne probleem ja kas olete sellele lahenduse leidnud.

See on väga levinud  ealine iseärasus ja lahendus on mitmefookuselised prillid, mille määrab optometrist suvalises prillipoes. Ei ole mingit vajadust silmaarsti koormata.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli ka kevadel ka sedasorti probleem – raske fokusseerida ja hull nägemisväsimus. Põhjuseks mu silmade väga erinev nägemine + vanuselised muutused. Lahendusena sain +prillid, mille optometrist seadistas ekstra arvuti ekraani kaugusele. Ja ma näen jälle tööd teha! Loen jätkuvalt ilma prillita ja niisama igapäeva elus ka prille ei kasuta. 46a.

Mul, teemaalgatajal, on täpselt sama olukord, et silmad on väga erinevad. Mul on olnud lapsest saadik üks silm kaug- ja teine lühinägelik, viimaste aastate jooksul on aga kaugenägeliku silma pluss kõvasti suurenenud, seetõttu on erinevus kahe silma vahel kasvanud ja ongi probleemid tekkinud.

Tundub, et pean ka laskma endale spertsiaalselt arvuti taga töötamise prillid teha või siis tõesti kolmevaatelised.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igas prillipoes on silmaarsti vastuvõtt. Lisaks prilliretseptile vastab üle silmapõhjad  ja mõõdab silma siserõhu. Pole mõtet raha optometristi peale raisata, kui saad arstilt täisteenuse

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igas prillipoes on optometrist, kes silmapõhjasid vaatab ja siserõhku mõõdab. Reeglina tasuta, kui prillid samast poest ostad. Silmaarste on meil nii vähe, et neid ei jätku ammu enam prillipoodidesse. Ja prillide määramine on ilmselgelt silmaarsti pädevuse väärkasutamine, jätkem silmaarstile ikka haiguste ja traumadega tegelemine.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igas prillipoes on optometrist, kes silmapõhjasid vaatab ja siserõhku mõõdab. Reeglina tasuta, kui prillid samast poest ostad. Silmaarste on meil nii vähe, et neid ei jätku ammu enam prillipoodidesse. Ja prillide määramine on ilmselgelt silmaarsti pädevuse väärkasutamine, jätkem silmaarstile ikka haiguste ja traumadega tegelemine.

Kust peaks inimene teadma, kas silmanägemine pole ehk halvenenud justnimelt mõne haiguse (nt rohe- või hallkae) tõttu?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust peaks inimene teadma, kas silmanägemine pole ehk halvenenud justnimelt mõne haiguse (nt rohe- või hallkae) tõttu?

No seda oskab ka optometrist ju öeda, kas on mingi haigus ja kas tuleb silmaarsti poole pöörduda. Milleks ta sinu arust seal siis 3,5 aastat õpib sinu arust.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvuti ekraani on hea vaadata +1 või +1.25 prillidega.Kangemad prillid kahjuks ei sobi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No minule õpetati nägemisorganite ehitust ja seda, millised ealised muutused nendes aset leiavad, põhikooli anatoomiatundides. Seda, et teatud vanuses nägemine loomulikult nõrgeneb, peaks tesdma iga inimene, kel vähegi keha loomulikust talitlusest aimu on. Samuti on enam kui loogiline, et optometrist suunab inimese arsti poole pöörduma, niipea kui selleks vähegi põhjust on kahtlustada.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin ka suvalises prillipoes optometristi juures, enam ei lähe. See ei osanud olemasolevate prillide pealt järele vaadata, kummal klaasil mul silinder on ning kirjutas üldse uued prillid ilma silindrit, sest ei osanud muidu ka nägemist kontrollides seda määrata. Ütles, et tema arust pole mul enam silindrit vaja. Jäin uskuma, otsin siis prillid selle uue retsepti järgi ning üsna esimeste päevadega sai mulle selgeks, et ikka täitsa valed prillid kirjutati, nägemine topelt.

Läksin siis silmakliinikusse silmaarsti juurde, kas vaatas ja uuris silmi, kuid jah prille silmaarstid enam ei kirjuta. Silmaarsti saatis mu silmakliiniku optometristi juurde vastuvõtule ning sain väga korralikud prillid ja ikka silindriga nagu terve elu olnud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka probleem tööl. Kahevaatelised prillid, arvutiekraani vaadata ei saa – ehk siis selgem on alumise prilli poolega, aga väsitav on pidevalt pead kuklasse ajada. Ilma prillideta näen seda kõige selgemini. Tegelikult päris häiriv, sest samas kohe paberite lugemiseks oleks jälle prille vaja. No võimatu on neid pidevalt ette ja eest ära kiskuda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on arvutiga töötamiseks tööl +1 prillid, sest ekraan on kaugel, ekraan on valge ja ka kontori valgus on tugev ja kvaliteetne. kodus lugemiseks on +1,75, sest kodus on hämar ja raamat on lähedal. ja kahevaatelised on mul ka, et hakkama saada koolitustel, seminarides, koosolekutel ja restoranis (et oleks normaalne menüüd lugeda ja samal ajal teistega vestelda).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma laseks veresuhkrut ka kontrollida, diabeediga võib ka nägemine hägustuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma laseks veresuhkrut ka kontrollida, diabeediga võib ka nägemine hägustuda.

Veresuhkur on korras. Silmaarsti juures käisin nüüd ka – mingit silmahaigust ei ole, nii et ikkagi ealine iseärasus + silmade erinevus. Jama ikka see vananemine, igasugused tüütud probleemid hakkavad tekkima. Nüüd siis nagu naljatilk muudkui vaheta erinevaid prille, sõltuvalt sellest, kas vaja kaugele vaadata, ekraanile vahtida või lugeda.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd siis nagu naljatilk muudkui vaheta erinevaid prille, sõltuvalt sellest, kas vaja kaugele vaadata, ekraanile vahtida või lugeda.

Jumala eest, lugesid ka, mis sulle vastati siia või? Lahendus on multifokaalsed prillid.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd siis nagu naljatilk muudkui vaheta erinevaid prille, sõltuvalt sellest, kas vaja kaugele vaadata, ekraanile vahtida või lugeda.

Jumala eest, lugesid ka, mis sulle vastati siia või? Lahendus on multifokaalsed prillid.

Jah, lugesin, aga see ei ole ilmtingimata optimaalseim lahendus, kui arvuti taga on vaja pikalt töötada. Mul on ühed praegused prillid ka multifokaalsed – küll kahe, mitte kolme erineva osaga – ja ei ole mugav nendega pikemalt vaadata, sest sobiv vaatamisväli on vaid osa klaasist. Multifokaalsetega peab ikkagi pead teatud asendis hoidma.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei oska arvutis fondi suurust muuta?
Juba ammu nämmutatakse töötervishoiu kontrollis, et mitu korda tunnis vaatate kaugusesse (see umbes nagu suitsetajatel suitsupausid).

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ilu ja tervis Silmaprobleem – ei näe arvutiekraani teksti