Esileht Ilu ja tervis silmarõhu mõõtmine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: silmarõhu mõõtmine

Postitas:

kuidas seda tehakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmaarsti juures aparaadiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastakse aparaadiga sutsakas õhku silma. Suht ebameeldiv protseduur.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin just töötervishoiu kontrollist. Optometrist mõõtis ühe osana silmakontrollist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal pole tehtud, aga loomaarst mõõtis loomal. Loom, kes muidu midagi ei salli ei teinud mõõtlmisele teist nägugi (tuli küll pead kinni hoida). Seda, et mingit õhku oleks tulnud ei märkanud, pigem tundus, et oleks mingi kiirega mõõdik olnud? Igatahes kui loom ei teinud teist nägugi ma arvan, et ei miskit väga ebameeldivat seal olla ei saa 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevaid aparaate on selleks. Õhuga masinad on minu arvates suht ebameeldivad, valus ei ole aga ehmatavad. Puutega aparaadi puhul läheb väga õrnalt üks väike peenike otsik silma pihta, seda on vaevu tundagi. Enamasti saab ka optika poodides seda tasu eest mõõta. Ülemiste Eesti Optik kaupluses nt 6 euri. Instrus peaks ka saama mõõta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks seda on vaja teha? ???? Kas mul ka on vaja teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just mõõdeti silmaarsti juures õhuga. Ei olnud ebameeldiv. Kui ma nüüd võrdlen tänase kapillaaride eemaldamisega, siis ikka lausa meeldiv protseduur.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see puutevaba (õhuga) on ikka tunduvalt vähem ebameeldiv, kui need vanad aparaadid.
mõõdetakse, sest kõrgenenud silmarõhk on suur risk glaukoomi tekkeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Glaukoom teeb pimedaks. Sarvkesta paksusest sõltub kui halvasti silmarõhk mõjub (mida õhem sarvkest, seda väiksem peab olema silmarõhk, et mitte kahjustada silma). Osadel inimestel on juba noorena rõhk kõrge, vanemas eas hakkab see kõigil tõusma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõõdeti esimest korda ja oli liiga kõrge mõlemas silmas. Mõõdeti ka niiskust ja silmad kuivad. Kuivuse tunne on olnud mingi aasta aega+, ma ei teadnud, et sellest midagi olla võiks, aga see pidi näitama, et silmad kuivad ja see kahjustab ja tekitab kõrge silmarõhu, mis omakorda kahjustab silma ja tekitab glaukoomi. Nii ma aru sain. Kuivuse tunne on nagu oleks silmad väga rasked, liiv silmas ja silm ad hakkavad kinni vajuma.
Nüüd niisutan silmi arsti soovitusel ja varsti lähen uuesti mõõtma. Niisutan iga mõne tunni tagant., aga ikka on see tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis silmarõhu mõõtmine