Esileht Ilu ja tervis Silmasisese läätse vahetus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Silmasisese läätse vahetus

Postitas:

Tere
Kes on teinud silmasisese läätse vahetuse,millal see oli,kuidas olete edasi elanud,kas on olnud tagasilõõke, kus operatsioon oli ja kaua aega tagasi.
Nimelt et prillidest vabaneda pakuti mulle refokuses er peaksin laskma mõlemad oma silma läätsed eemaldada ja sinna panannake tehis lääts. Kardan väga seda operatsiooni,kuigi tahaks paremini näha kyll,olen pluss prilli kandja ja silmanägemine väga kehva.
Jagagae oma kogemusi palun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga paljudel pensionäridel on see tehtud ühes või mõlemas silmas. Eestis tehakse ilmselt kümneid lõikusi päevas. Tavaliselt tehakse seda hallkae korral. Tehakse kohaliku tuimestusega, haiglas viibitakse mõned tunnid, side on peal järgmise päevani. Edasi 5 nädalat tilku. Küsi mõne vanema inimese käest. Tundub kökimöki, aga kindlasti on ka seal tüsistusi, eriti kui pärast re¸iimi ei järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 20:10; 31.07 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll väga lihtne operatsioon, mul pea kõik tuttavad vanainimesed on selle läbi teinud. Ei kartnud küll keegi. Mina viisin isa kohale ja 2 tunni pärast läksin järgi. Isegi ei valutanud, paar korda ütles, et justkui torkis natuke silmas, ja kõik. Pärast muidugi nägi, mis oli ikka tõeline õnn tema jaoks. Aga tutvusringkonnas riburadapidi käivad vanurid seda tegemas, ei ole küll miskit kurtmist või ebaõnnestumist kuulda olnud. Teevad ju ka 1 silma korraga, nii et mingit ohtu pole. Mine südamerahuga ja head nägemist sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah tänud vastamast,vanad inimesed jah teevad,nemad on ju kõik 50 vi 60 ja yle sellegi,kuid mina olen 35 aastane ja ei taha kymne aasta pärast uuesti minna,sest mul yhel noorel tuttaval vahetati 30 aastates ja nyyd kui 10 aastat mõõdas siis hakkas silma kapsel seest armistuma ja tehti laser peale.
Eks pean ise mõtlema kas tahan prille edasi kandma jääda või koguda raha ja teha see operatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka “vanadel” üle 50-aastastel inimestel vahetatakse vajadusel lääts uue vastu või puhastatakse laseriga. Ega sa enne oma elukvaliteedi muutusest aru ei sa, kui see op tehtud on. Ja ma usun et seda tehakse ka haigekassa rahadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 20:10; 31.07 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tehtud, aga mul ei läinud see üritus hästi, ma ei ole rahul. Nägemine on väga kehv.
Mul on multifokaalsed silmasisesed läätsed, mis tähendaks teoorias, et nägemine peaks olema hea nii kaugele kui lähedale. Tegelikkus – kontrastitundlikkus on väga langenud, hämaras ja pimedas ma ei näe mitte midagi. Hämaruse all mõtlen tavalist pilves ilma või meie Eesti sügis-talve, mida on sisuliselt 9 kuud aastas – kõik need kuud ma olen lihtsalt pime. Pean ringi käima pealambiga (nö kaevurilamp), siis on võimalik tööl midagi näha, ilma selleta on kõik laialivalguv ja hall, ilma piirjoonteta. Kusjuures enne operatsiooni nägin samades valgustingimustes prille kandes täiesti hiilgavalt. Kodu pidime ringi ehitama ning valgustust kolm korda tugevdama köögis ja kabinetis, et ma üldse midagi näeksin.
Lisaks pandi (Tallinnas Katusepapi tn eelmisel aastal) vale tugevus, ehk siis panin oma raha eest ja multifokaalsed (mis pole odav lõbu), millega arst lubas supernägemist nii kaugele kui lähedale. Tegelikkus – ei näe nüüd ei lähedale ega kaugele (ja keskdistantsile näha ei võimalda läätse optika), enne operatsiooni oli mõõdukas miinus, aga pärast operatsiooni sain välja reklaamitud 0,00 asemel hoopis ülekorrigeeritud +1,0 nägemise – nii mööda mõõtis arst läätse tugevuse. Ehk siis kui enne operatsiooni nägin ühtede prillidega igale distantsile ja suurepäraselt, siis nüüd peavad olema kahed erinevad prillid – ühed, et vaadata lähedale ja kaugele, ning teised, et vaadata keskdistantsile (arvutiekraan). Aga madalat kontrastitundlikkust ei kompenseeri mitte miski, hämaruses lihtsalt ei näe ja kõik, vahet pole, mitu paari prille on.
Kogu see läätsevahetamiskogemus ja arsti suhtumine operatsioonijärgselt vääriks ajaleheartikli kirjutamist, nii negatiivne kogemus.
Arvan, et kui läätsede tugevus oleks õige, siis võib-olla oleksin mingil määral rahul, aga kuna see läks arstil nii metsa, siis on minu elukvaliteet väga, VÄGA palju langenud tänu sellele operatsioonile ja ebakompetentsele arstile.
Ainult nägemise parandamiseks (juhul kui prillid või läätsed nägemist hästi korrigeerivad) ma ei soovita seda operatsiooni ühelgi juhul. Kui aga on juba tekkinud kae, siis muidugi tuleks operatsioon ära teha; kae puhul ei aita prillid ning läätsevahetus annab elukvaliteedile kindlasti palju juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalusin ka seda oppi…käisin isegi tutvustaval loengul, aga googeldades leidsin tohutul hulgal ingliskeelset negatiivset vastukaja.
Tänud viimasele vastajale, kuna Eesti kogemus on väike, siis ka siinset vastukaja on vähe.
Äkki keegi oskab veel kommenteerida omast kogemusest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Silmasisese läätse vahetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.