Esileht Pereelu ja suhted Silvia Ilvese 8 last

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Silvia Ilvese 8 last

Postitas:
Kägu

Kuigi Silvia on koroonavastane, siis ometi väärib ta tunnustust. 4 lapsega on raske olla üksikema, 8 last paneks keskmise naise juukseid kitkuma! Kas olete mõelnud, et teil võiks olla 4 või 8 last?

 

https://elu24.postimees.ee/7420451/silvia-ilves-ma-ei-valista-et-40selt-lahen-teisele-ringile-unistus-oli-saada-kaheksa-last-olen-tapselt-poole-peal

 

+3
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole mõelnud ja mulle piisab täielikult ka minu kahest lapsest. Ma ei ole n.ö. lasteaiakasvataja tüüpi, kellele nii hullult lapsed meeldiksid, et ma neid rohkelt tahaks.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõtelnud. Mul on 6 last.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi Silvia on koroonavastane, siis ometi väärib ta tunnustust. 4 lapsega on raske olla üksikema, 8 last paneks keskmise naise juukseid kitkuma! Kas olete mõelnud, et teil võiks olla 4 või 8 last?

https://elu24.postimees.ee/7420451/silvia-ilves-ma-ei-valista-et-40selt-lahen-teisele-ringile-unistus-oli-saada-kaheksa-last-olen-tapselt-poole-peal

Tema keha, tema otsus. Olles teda pisut instas jälginud, siis selle põhjal tundub, et ta saab oma nelja lapsega suurepäraselt hakkama. Lapsed tunduvad hästi kasvatatud ja tegusad. Ilmselt saaks ta ka kaheksaga hakkama.

Minu ise olen piirdunud ühe lapsega ja põhjusi siin lahkama ei hakka. Tunnen sügavat austust paljulapseliste perede ees. Nii mitu last sünnitada ja tublideks kasvatada on suur töö ja pühendumine. Laps ei kasva ise, teda tuleb teadlikult arendada ja suunata, aidata tal leida ta oma tee.

Loen huviga EPL sarja laste vaesusest ja sellest, mida selline elustiil kaasa toob ja kuidas laste elusid tulevikus mõjutab. Olen ise üles kasvanud peres, kus lõhuti tööd teha, aga laste vastu armastust üles ei näidatud. Mu vanemad õpetasid mulle töö tegemist ja rahast lugupidamist, aga nad ei osanud mulle õpetada inimeseks olemist. Majanduslikku vaesust ma tunda ei saanud, küll aga sügavat armastuse puudust ja see mõjutab mind tänaseni, hoolimata, et olen endaga palju tööd teinud ja tasakaalu leidnud.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4 on olemas ja rohkem ei planeeri, kuid ise kujutaksin vabalt 8 ette. Mees nii palju ei jaksa. Oleksin hea meelega elanud kas sellises kultuuris või ajastus, kus nii palju lapsi poleks ühiskondlikku hukkamõistu tekitanud.

Muidu see “koroonavastane” on jube kummaline sõna, justnagu keegi oleks koroonapooldaja?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleksin hea meelega elanud kas sellises kultuuris või ajastus, kus nii palju lapsi poleks ühiskondlikku hukkamõistu tekitanud.

Päriselt? jätad lapsed sünnitamata, sest naabri Sirjele ei meeldi.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 2 last ja olen oma valikuga rahul, aga olen valinud lastele isa, kellega olema õnnelikus abielus juba 20 aastat.  Minule sobib  peremudel – lapsed ühe mehega.

Põdesin ka koroona läbi, jäin tõhususdoosiga hiljaks ja ei ole küll selle üle õnnelik.  Kuigi haigus oli kerge (3 päeva peavalu ja natuke nohu), siis ikka olen väsinud, jõetu. Soovitan – tehke vaktsiinid ära, põete ikkagi kergemini ja ei haigestu nii kergelt – mees, isa,lapsed,  töökaaslased, kelle 3 doosi käes, ei jäänud üldse haigeks.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleksin hea meelega elanud kas sellises kultuuris või ajastus, kus nii palju lapsi poleks ühiskondlikku hukkamõistu tekitanud.

Päriselt? jätad lapsed sünnitamata, sest naabri Sirjele ei meeldi.

Jah, täpselt. Olen madala valulävega ja mulle ei meeldi silma torgata. Naabri Sirjes polegi asi, tema teeb muidugi head nägu, aga kogu see ühiskonnast kaelasadav pa**rahe käib üle jõu. Nii et jah, igasuguseid inimesi on olemas, jõuad elu jooksul veel korduvalt üllatuda.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina ootan teist last ja 7 aastat kulus selle otsuse vastuvõtmisele, siiani mõtlesin, et ühest piisab küll ja veel.  Niisiis hetkel kindlasti ei kujutaks end ette ei 4 ega 8 lapse emana. Võib-olla kui on hobusekannatus, lapsed nagu inglid, sünnitus kerge ning tugivõrgustik olemas, siis miks mitte 😀

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul 3 last ja kujutaksin 4 ette, aga liiga vana. 3. laps alles beebi ja juba rasedana tundsin, et vist ei jaksa – kuigi enne rasedaks jäämist oli mõte, et kuni lapse 1a kaitsevahendeid ei kasuta, et annan vaba tee seni. Aga jah, niiväga kui mulle meeldiks, peale beebi sündi oli enam kui selge, et mul poleks beebimajanduse jaoks enam energiat.

Vb, kui ma oleksin nt 30 alles, siis kujutaks ka 5. ja 6. last ette nii, et 4. lapsega jääks ka vähemalt 5a vahet.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole ühtegi last. Olen alati sellist elu soovinud ja igati rahul. Olen õnnelik, et elan ajal kui raseduse vältimine on lihtne.
Oleksin sündinud 100 a varem, oleks tõenäoliselt 4-5 või palju enam lapsi, tahad neid või ei.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oleks rikas ja elaks hiigelsuures mõisas nagu mõned USA mormoonid, siis miks ka mitte. Vaja oleks siis koristajat, au pairi, mitut autot ja autojuhti jne. Köök peab olema ka hiigelsuur, walk-in külmkapiga, mitme nõudepesumasinaga muidugi. Sellise majapidamise korraldus olekski täiskohaga töö ja teeksin seda tööd küll, kui saan kindlustatud endale tööga samaväärse materiaalse turvalisuse ja pensioni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oleks rikas ja elaks hiigelsuures mõisas nagu mõned USA mormoonid, siis miks ka mitte. Vaja oleks siis koristajat, au pairi, mitut autot ja autojuhti jne. Köök peab olema ka hiigelsuur, walk-in külmkapiga, mitme nõudepesumasinaga muidugi. Sellise majapidamise korraldus olekski täiskohaga töö ja teeksin seda tööd küll, kui saan kindlustatud endale tööga samaväärse materiaalse turvalisuse ja pensioni.

Ei pea nii äärmus olema. Laps2d võivad tube jagada – jah, mitte kõik 6. Aga kahekaupa toas mahub 5toalisesse 6 last. Kui läheb veel hästi ha samasoolised on väikse vahega.

Koristamine – iga laps koristab oma tuba! Jah, kasvatuslikult on seda keeruline saavutada, et bad ilma täniramiseta seda teeks. Ekutuba on ikka üks ja üks hetk on suuremad lapsed juna nii auured, et aitavad (ka 2lapseluses peres oeaksid lapsed üks hetk aitama kogu elamises koristada, nagu ja jasutavad kogu elamist). Nõudepesumasinasse mahuvad ikka 8liikmelise pere ühe toidukorra nõud ära küll. Külmik ei pea olema kitsas, kus all on spgavkülm. Vaid laiem, lus sügavkülm ja külmik kõrvuti täies kõrguses – see pole miskit ebaharilikku mõistliku suurusega köögis.

Kõige kitsam ongi ehk wc/vannitubade arv ja kohad diivanil. Aga jälke, see ei nõua ülusuurt elamist vaid head ja läbimõeldud planeeringut ja mööblipaigutust

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vau, 14.13 tegi küll nüüd vigaderekordi. Kas kordagi teksti üle ei loe?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest selleks, et tänapäevastele standarditele vastavalt üles kasvatada rohkem kui 3 last, peab olema kindlasti keskmisest tunduvalt jõukam. Jah, niikaua kuni lapsed on veel väikesed, võib tunduda, et õhust ja armastusest piisab küll, aga tegelikkuses ikka ei piisa.

Lugege ka suurperede vaesusest: https://epl.delfi.ee/artikkel/95497063/suur-lugu-talus-suures-peres-kasvanud-naine-see-oli-nagu-19-sajand-olin-taiesti-mustas-augus

Esimeses peres, kus lapsed on praegu väikesed, tundub nendega kõik veel tõesti päris hästi (imeilusad fotogeenilised lapsed, ausalt, sobiksid kogu kambaga modellideks mu meelest!). Aga teine lugu näitab, kuidas laste kasvades kõik hoopis keerulisemaks läheb… no loomulikult olid seal muud probleemid ka, aga paratamatu on see, et teismelistele mingil hetkel ei piisa enam ainult sellest, et päike paistab, vanemad armastavad ja maja taga on mänguväljak.

Ma artiklit ei lugenud, aga kui Silvia plaan on jätkata niimoodi, et igal lapsel on erinev isa, siis see võibolla isegi töötab, vähemalt on nii võimalik suuremat elatist saada. Ja kahtlemata on Silvia ise väga võimekas ja hakkaja naine ning suudab ka lastekampa hallata, vähemalt kuni nad veel teismelised pole.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Suure tõenäosusega muydab ta meelt kui esimesed on suuremaks saanud. Aga ehk ka mitte. Need paljulapselised keda tean, on oma 6-8 valmis saanud kui vanim pole veel teismeline.

Aga võimalik, et ma ise olen väikese võimekusega, aga mul läheb reaalselt teismeliste peale rohkem aega kui väikeste peale. Kui nad olid väikesed  oli mingi põhiline ajakulu see kui pidi kõigil eraldi juukseid pesema. Vannis olid koos. Suuremaks ssid, siis korraga tekkis probleem. Kõigil trennid-värgid, meil ei olnud sooja vett ja vannitube piiramatult, aga 13-17 vanad enam kolmekesi koos vannis ja duši all ei käi. Aga peamine ajakulu läheb vestluste peale. Kõigil on vaja isiklikke kõnelusi ja kord kui märkasin, et üks lastest pahas tujus oli raske tekitada neljasilmsolukorda, et temaga rääkida. Tihti on nii, et see vaikne hetk tekib kui teised on magama läinud. Ja ma siis olen järgmisel päeval tööl zombi nagu väikelapse ema, kes öösel magada ei saa. Kuna ma ise oma vanematega selliseid vestlusi ei pidanud, ei osanud oodata ka, et suurte peale nii palju aega kulub.

Mingil ajal oli seoses hobidega maru palju ringisõitmist ka. Toidukorvist ei räägigi, vanim on juba pesast lennanud ja raha hakkas yoidu peale märgatavslt vähem minema.

Ei, ma ei kujuta ette, et mul oleks 6 või 8 last.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püstirikkana tahaks küll palju lapsi. Tavalise kodanikuna ei kujuta ette seda närutamist. Nojah mitte nii rikkana on mitme erinevad isaga lapsed parim riskide hajutamine. Kui üks elatist maksta ei jõua, siis teised ikka jõuavad. Ei tasu ainult ühe firma aktsiaid osta.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Silvia Ilvese 8 last