Esileht Ilu ja tervis Sinikatest

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Sinikatest

Postitas:
Kägu

On see muidu tavaline asi, et tihtipeale kehalt avastatakse sinikas või mitu sinikat ja pole aimugi, et kuidas need on tulnud? Ei meenu, et oleks end ära löönud. Enamasti esinevad jalgadel ja kätel.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui selline asi on viimasel ajal nii ja pole eluaeg rabistaja või kohmakas olnud, siis maksahaigus võib olla üks põhjus. Kas maksapuhastust olete teinud?

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vana oled?

https://tervis.postimees.ee/4139731/eriarst-iris-koort-millal-voib-sinikas-olla-mark-ohtlikust-haigusest

https://tervis.postimees.ee/6747807/kaheksa-pohjust-miks-naed-nahal-sageli-sinikaid

Kui selline asi on viimasel ajal nii ja pole eluaeg rabistaja või kohmakas olnud, siis maksahaigus võib olla üks põhjus.

Mis asi on “maksahaigus”? Ja “maksapuhastus”?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sööd-jood ja mis toidulisandeid tarvitad? Nt verd vedeldava toimega on kalaõli, omega3 õlikapslid jms, pead mingit dieeti?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

On see muidu tavaline asi, et tihtipeale kehalt avastatakse sinikas või mitu sinikat ja pole aimugi, et kuidas need on tulnud? Ei meenu, et oleks end ära löönud. Enamasti esinevad jalgadel ja kätel.

Sinikas ei ilmu kohe peale enda ära löömist. Oled sa 100% kindel, et pole end kuhugi vastu ära löönud eelmisel päeval?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui viimasel ajal tekkinud, st pole terve elu olnud, ja tegemist pole üksikjuhtumitega, vaid ikka tihti, siis kindlasti arsti juurde kontrolli. Võib tähendada igasuguseid terviseprobleeme.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin kunagi, et petersell pidi veresoonte seinu tugevdama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vana oled?

https://tervis.postimees.ee/4139731/eriarst-iris-koort-millal-voib-sinikas-olla-mark-ohtlikust-haigusest

https://tervis.postimees.ee/6747807/kaheksa-pohjust-miks-naed-nahal-sageli-sinikaid

Kui selline asi on viimasel ajal nii ja pole eluaeg rabistaja või kohmakas olnud, siis maksahaigus võib olla üks põhjus.

Mis asi on “maksahaigus”? Ja “maksapuhastus”?

Olen 39. On ka muid igasuguseid terviseprobleeme, mille kõrvalt ausalt öeldes pole süvenenud sinikate teemasse. Pigem olen lihtsalt vaadanud, et ohoh, mingi sinikas ja kehitanud õlgu, et ei tea, kuidas tulnud. Kui olen end ära löönud või kuhugi pihta tugevamalt läinud, siis sel puhul tean juba ette, et sinikas võib tulla ja ei ole midagi imestada. Need jäävad ikka meelde. Tihedamini tuli neid mõni aasta tagasi ja neid oli erinevat värvi ja kui veel mingeid toidulisandeid ei kasutanud. Nüüd on harvem, aga ikkagi saab imestada aegajalt ja olen hakanud mõtlema, et kuidas ja millest need ikkagi tulevad siis. Toidulisanditest tarbin praegu Detoxit, Neuro vitamiine ja Ocuteini silmadele. Lisaks õhtuti panen ka silmatilku. Saledusteed joon vahest, mis on selleri ja kadakaga taimetee. Hiljuti tarbisin B-vitamiinide kompleksi, aga karp sai tühjaks ja uut pole ostnud. Depremini võtan ka vahest vastavalt vajadusele, et mitte iga päev.

Söömine on ikka selline, nagu tavaliselt. Sooja toidu kõrvale ikka värsket salatit ja üritan ikka aina tervislikumalt toituda. Tööl muidugi ei õnnestu, siis söön lõunaks valmistoite.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnikord on sinikad sellised olnud, et mõni võiks arvata, et koduvägivald on, aga seda loomulikult ei ole. Mõnikord tuleb neid sinikaid peita, et nii ei arvataks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult viimasel ajal ka higistan rohkem ja on imelikke pearingluseid ja kohati natuke tasakaaluhäireid. Kohati iiveldab, aga mitte nii, et oksendama minna tahaks. Pearinglus on selline, et tuleb ootamatult, järsku paigal seistes ja on selline nagu hästi kiirelt teeks pea 360 kraadise ringi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult viimasel ajal ka higistan rohkem ja on imelikke pearingluseid ja kohati natuke tasakaaluhäireid. Kohati iiveldab, aga mitte nii, et oksendama minna tahaks. Pearinglus on selline, et tuleb ootamatult, järsku paigal seistes ja on selline nagu hästi kiirelt teeks pea 360 kraadise ringi.

Arstile oleks mõistlik pöörduda sellega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärevushäire.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pakuks aneemiat. Lase vereanalüüs teha.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saledusteed joon vahest, mis on selleri ja kadakaga taimetee. Hiljuti tarbisin B-vitamiinide kompleksi, aga karp sai tühjaks ja uut pole ostnud. Depremini võtan ka vahest vastavalt vajadusele, et mitte iga päev.

Söömine on ikka selline, nagu tavaliselt. Sooja toidu kõrvale ikka värsket salatit ja üritan ikka aina tervislikumalt toituda. Tööl muidugi ei õnnestu, siis söön lõunaks valmistoite.

Saledustee keetmise asemel paki endale järgmise päeva lõunasöök kaasa, siis õnnestub tööl ka.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pakuks aneemiat. Lase vereanalüüs teha.

Või madal vererõhk või madal vererõhk ja aneemia ehk madal vere hemoglobiin koos.

Samas kui mul endal oli kunagi väga madal vereõhk + kerge aneemia, siis mu pearingluse/nõrkuse hood tundusid teistsugused – et silmi ees läks valgeks ja põlvist nõrgaks, kui ise poleks pikali läinud, siis oleks võib-olla minestanud – sellised, pöörlemist polnud. Samas ei tea midagi, inimesed on erinevad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või madal vererõhk või madal vererõhk ja aneemia ehk madal vere hemoglobiin koos.

Samas kui mul endal oli kunagi väga madal vereõhk + kerge aneemia, siis mu pearingluse/nõrkuse hood tundusid teistsugused – et silmi ees läks valgeks ja põlvist nõrgaks, kui ise poleks pikali läinud, siis oleks võib-olla minestanud – sellised, pöörlemist polnud. Samas ei tea midagi, inimesed on erinevad.

Madal vererõhk põhjustab sinikaid?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin kunagi, et petersell pidi veresoonte seinu tugevdama.

Aa ja lisaks petersellile veel vitamiin P (ehk rutiin). Mitte see harjumus rutiin, vaid ühe vitamiini nimi on ka rutiin 😀 .

Netis oli kirjas, et kergesti tekkivate sinikate puhul või C-vitamiini ja rutiini puudus olla. Mul pole aimugi, kas järsku tekkinud sinikad viitavad mõnele terviseprobleemile.

Mul kunagi on mingid ajaperioodid olnud, kus sinikad tekivad. Nt üksinda voodis magades hommikul on jalgadel sinikad järjest reas ja ei mäleta, et kuhugi peksnud oleks öösel end 😀 Nt mingi 6-8 kirsi kuni ploomisuurust sinikat kummalgi jalal, peaaegu reas. Siis üritasin valida endale multivitamiine, kus rutiin ka sees oleks. Näksisin peterselli. Rutiin äkki mõjus, mingi aeg aastaid enam polnud sinikaid. Paar aastat tagasi ükskord jälle ärkasin naljakate sinikatega ja peale seda jälle pole olnud. Ei tea 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle peale:
“Tegelikult viimasel ajal ka higistan rohkem ja on imelikke pearingluseid ja kohati natuke tasakaaluhäireid. Kohati iiveldab, aga mitte nii, et oksendama minna tahaks. Pearinglus on selline, et tuleb ootamatult, järsku paigal seistes ja on selline nagu hästi kiirelt teeks pea 360 kraadise ringi.”

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selle peale:

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle peale:

Mina pakuks kilpnäärme ületalitlust.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läheksin laseksin tasuliselt vereproovid teha ja vaadata kõik, mis võib põhjustada sinikaid.

0
-1
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ilu ja tervis Sinikatest