Esileht Ilu ja tervis Sinise valguse kaitse

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Sinise valguse kaitse

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal jookseb mu sotsiaalmeedia feedi mitme erineva brändi pakkumine prillidele, mis peaks kaitsma ekraanidest tuleva sinise valguse eest.

Olen hädas peavalude ja sügelevate silmadega ning põhimõtteliselt valmis proovima, aga ei raatsi enne raha välja käia kui olen teiste arvamust ka küsinud. Veedan töö pärast terve päeva arvuti taga ja vabal ajal loen e-raamatuid otsa. Kas nendest prillidest nagu nt Darmati vms võiks olla kuidagi kasu või on see lihtsalt praegu mingi mõttetu trendikaup?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu atvates need saab teha samal ajal kui uued prillid ostad. Minul on nii jälle, et ekraanile näen ilma prillideta js autoga sõites on prillid ees. Peaksin siis eraldi need  sinisevalguse prillid laskma teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitan sul minna lähimasse prillipoodi ja seal asja uurida. Sinise valguse kaitsega prilliklaase pakutakse juba ammuilma, saad sellised prilliklaasid enda prillidele valida prille tellides.  Kui uusi raame vaja ei ole, saad lihtsalt lasta uued klaasid olemasolevatele raamidele sisse panna.

Ma arvan, et parem ära osta kuskilt sotsiaalmeedia reklaami kaudu.

Mina olen tellinud prille küll, siit: saab tellida siis kui sul on prillide retsept olemas. Aga see eeldab siis seda, et sa oled selle retsepti endale silmaarsti/optometristi juurest saanud.  https://www.selectspecs.com/

Sügelev silm viitab silma kuivusele, selle vastu aitavad niisutavad silmatilgad ja vähem ekraani vaatamine, valguskaitsega klaas ei ole abiks, kui sa silmi liiga vähe pilgutad.

Muidu siin on sellest ka veidi pikemalt: https://www.selectspecs.com/eye-health/computer-eye-strain/

Selle artikli lõpus on link, mis viib omakorda pikema jutuni, mis räägib digivalguse kaitsekihiga klaasidest.

Kui sul on arsti või optometristi juures käidud, alles siis võid mõelda kuskilt veebi kaudu tellimisele. Silmaarsti juurde ei ole saatekirja vaja. Aga võid alustada ka optometristist, sinna saab kiiremini.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neid sinise valguse kaitsega prilliklaase on vist enam-vähem igas prillipoes võimalik lasta panna.

Pidev arvuti passimine teeb muidugi silmad ka kuivaks. Selle vastu klaasid ei aita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen hädas peavalude ja sügelevate silmadega ning põhimõtteliselt valmis proovima, aga ei raatsi enne raha välja käia kui olen teiste arvamust ka küsinud.

Kui sa oled sama kaua (8h siis ilmselt) ilma päikseprillideta suvel päikese käes ja samamoodi õhtul kipub pea valutama ja silmad sügelema, siis võiksid nende prille proovida.
Päike annab ju kordi rohkem seda sama sinist valgust välja, kui su pisike telefon või läpakas.

Aga üldiselt on teadlased nende suhtes üsna üksmeelsed, et – tegu on raha raiskamisega. Laborikatsed näitavad, et nad peavad kinni vaid 15% sellest sinisest ja tavainimese jaoks pole vahet.
Vblla kui, siis ainult siis ülitundlikele, sest inimeste silmad on ju kõigil erinevad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igal arvuti ja mobiili kuvaril on profiil mis keelab ära sinise tooni.Minu arvuti kuvaril on selle profiili nimi “Paper”
Miks sa seda ei kasuta?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siuke arvutiprogramm nagu NegativeScreen võib abiks olla… või muu samalaadne. Probleemiks pole ainult sinine toon, vaid üleüldine valgel taustal must tekst. Probleemiks on valge taust. Taust just peab olema must ja tekst valge, sest siis ei pea silmad pidevalt nii intensiivset valguskogust endast läbi ajama, sest musta puhul teadagi pole just palju valgust. Võimalikult palju musta-tumedat ja võimalikult vähe valget-eredat.
Ja magneesiiumkloriidi vett juua, mineraali magneesiumi pärast, ja kõrvitsat süüa… need ka aitavad silmadel püsida vastupidavamad ja tugevamad.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ilu ja tervis Sinise valguse kaitse