Esileht Kodunurk Sinu kodu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Sinu kodu

Postitas:

Kas olete oma koduga (selle suurus, sisustus, funktsionaalsus) rahul?

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 00:16; 18.11 13:27; 18.11 21:03; 18.11 23:37;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah. Rahul. Aga koristada oleks vaja. Palju kola on kogunenud. Asjade sortimine ja neist loobumine on mulle keeruline ettevõtmine. Ideaalis tahaks ehk lagedat õhurikkamat elamist, aga samas asjad on mulle olulised ja turvatunnet loovad. Mingi suurem elupind mind ka ei aitaks.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaaegu.

50m2- Avatud elutuba köögiga, 2 magamistuba ja wc/dušširuum. Elame kahekesi.

1 magamistuba on remonditud selle piirini, et kruntvärv on seinas, lagi ja põrand tehtud, et kui beebi peaks tulema siis tema järgi saab tuba lõppviimistluse.

Ehk siis veits poolik on veel ja vannituba on mu maitse jaoks liiga kitsas. Aa ja see ka, et mul pole seda silma, et kodu hubasemaks muuta. Mind häirib, kui pleed on diivanil või vaibad on maas ja need ei sobi ylejäänud värviga või on mööbli suhtes vale suurusega vms. Mees ytleb, et mu meelest on kodu korras siis, kui see näeb välja selline, nagu keegi ei ela siin. Kahjuks see pmt nii ongi. Mul on kõik ära pandud, et pinnad oleks puhtad ja koristada oleks kerge. Hubasem võiks olla.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Rahul. Aga koristada oleks vaja. Palju kola on kogunenud. Asjade sortimine ja neist loobumine on mulle keeruline ettevõtmine. Ideaalis tahaks ehk lagedat õhurikkamat elamist, aga samas asjad on mulle olulised ja turvatunnet loovad. Mingi suurem elupind mind ka ei aitaks.

Kas oled lugenud raamatut “Jaapani korrastuskunst”? Kui ei, soovitan.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole enam rahul maja suurusega, 8 tuba koos köögiga ja pinda 210m2 Sama palju siis keldrikorrusel. Oleme mehega kahekesi, lapsed täiskasvanud. Nüüd võiks olla pisike 3 toaga maja, et ei peaks meest telefoniga mööda maja taga otsima. Aga kuna on endal nullist ehitatud, siis on nagu ka raske lahti lasta. Muidu olen rahul.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 07:03; 18.11 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen – maja on paraja suurusega – 5 tuba, köök, WC,  vannituba, saun. Asub logistiliselt heas asukohas. Kuna kasutan robottolmuimejat – siis on asju minimaalselt, ei salli kola ega üleliigseid asju.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 08:02; 18.11 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kodu on kombo Tln südalinna (70m2) korterist ja talust-suvekodust (15ha) karu pees. Mulle väga sobib just nii. Elame ka kahekesi, lapsed suured.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuleb rahul olla, sest teistsuguse eluaseme peale hammas ei hakka. Valisin enda ressursside juures parima võimaliku.

Asukoht on hea, naabrid on normaalsed, oma hoov, kus saab suvel grillida. Remontinud olen jõudumööda, mingis jubedas saras just ei ela, kuhu külalisi kutsuda ei julgeks. Maja on väike ja korda tehtud, paneelikarajoonis ei ela.

Miinusteks on see, et veidi väike (43 ruutu) ja köök vajab sanitaarremonti. Aga küll ma selleni ka jõuan. Juhul kui saaksin kohe täna loteriivõidu, siis püüaks küll esimese asjana mingi teise elamise leida. Aga praegu on nagu on, oma valikuga (oma eelarve raames) olen küll rahul. Sisustusega nüüd juba samuti. Kui siia kolisin, siis mul polnud üldse midagi. Arvuti, palmipuu ja kass. Sellest seisust on praeguseks ikka kõva hüpe edasi.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole rahul. Sai ligi 10 aastat tagasi ostetud. Maja on heas kohas, korterelamu, aga ruute ainult 44 ja kaks magamistuba + köök + wc/vannituba. Ehk siis, probleem on selles, et puudub elutuba. 🙁 Külalisi külla kutsuda ei saa, selle kohta tegi 18aastane tütar just etteheiteid, et nii vähe ruumi ja mitte keegi ei elavat enam nii. Polevat varem öelnud, sest ei tahtnud mind kurvastada. Elame kahekesi. Saan ise ka aru, et ruumi on vähe ja pead-jalad koos. Või noh, isegi ei oleks tegelikult probleemi ja pole need pead-jalad koos siiski, on eraldiseisvad toad ja nende vahel köök. Aga üks tuba, elutuba, on jah selgelt puudu. Selle saab perspektiivis lahendada nii, et võtta üks sein maha ja jätta 1 magamistuba + avatud köök-elutuba. Seega sobib elamiseks kas ühele inimesele v paarile. Aga mitte kahele eraldi inimesele, jah. 🙁

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 00:16; 18.11 13:27; 18.11 21:03; 18.11 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole enam rahul maja suurusega, 8 tuba koos köögiga ja pinda 210m2 Sama palju siis keldrikorrusel. Oleme mehega kahekesi, lapsed täiskasvanud. Nüüd võiks olla pisike 3 toaga maja, et ei peaks meest telefoniga mööda maja taga otsima. Aga kuna on endal nullist ehitatud, siis on nagu ka raske lahti lasta. Muidu olen rahul.

Ja meid abikaasaga 2 kahejalgset + 2 kassi, maja 240 m2 (meie magamistuba, 2 võõrastetuba, elutuba, kontor, minu käsitöötuba, köök-söögituba, majapidamisruum, wc, wc-duširuum, keldrikorrusel saun wc- ja puhkeruumiga, garaaž, sahver, katlaruum) ja tunnen, et väiksemasse küll ei mahu. Tähendab, mahuks muidugi, aga harjumuse jõud on nii suur. Ilmselt ka miskitsorti lapsepõlvetrauma, kui elasime 3 põlvkonda ehk 7 inimest 3-toalises korteris. Unistasin 200x päevas, kuidas mul on OMA TUBA, oma isiklik riidekapp ja puhvet, kus peal 7 portselanist elevanti (maagiline pilt ühest ammusest filmist). Vähene ruumilahendus saabus alles siis, kui sain 18. Paraku sain seda väga lühikest aega nautida, sest aasta hiljem kolisin ise iseseisva elu peale (muidugi tikutoosisuurusesse üürituppa) ja nii ta läks. Sellest tõenäoliselt siis vajadus ruumi, õhu, valguse ja helguse järele. Ümber maja maadt laeni aknad-uksed oligi üks minu soov – et ma näeks ja tunnetaks a-va-rust.

Vanust 40+, aga vähemalt paarkümmend aastat ei mõtle ma kindlasti millegi väiksema peale. Mida elu reaalselt teeb ja toob, seda muidugi ei tea, ja ega ei mõtle ka nii pikalt ette.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 13:50; 18.11 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

korter ja suvekodu on mõlemad tahaks veidi kõpistemist, samas põhiline remont tehtud. Ise näen vigu aga külalised ütlevad et armas ja hubane ja see on põhiline. Mitte Ikea ega Jyski väljanäitus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise näen vigu aga külalised ütlevad et armas ja hubane ja see on põhiline.

Näed, ja minu jaoks on kodu mugavus-hubasus endale/perele oluline (põhiline), mitte külaliste jaoks.
Inimesed on ikka nii erinevad!

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 13:50; 18.11 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole enam rahul maja suurusega, 8 tuba koos köögiga ja pinda 210m2 Sama palju siis keldrikorrusel. Oleme mehega kahekesi, lapsed täiskasvanud. Nüüd võiks olla pisike 3 toaga maja, et ei peaks meest telefoniga mööda maja taga otsima. Aga kuna on endal nullist ehitatud, siis on nagu ka raske lahti lasta. Muidu olen rahul.

Ja meid abikaasaga 2 kahejalgset + 2 kassi, maja 240 m2 (meie magamistuba, 2 võõrastetuba, elutuba, kontor, minu käsitöötuba, köök-söögituba, majapidamisruum, wc, wc-duširuum, keldrikorrusel saun wc- ja puhkeruumiga, garaaž, sahver, katlaruum) ja tunnen, et väiksemasse küll ei mahu. Tähendab, mahuks muidugi, aga harjumuse jõud on nii suur. Ilmselt ka miskitsorti lapsepõlvetrauma, kui elasime 3 põlvkonda ehk 7 inimest 3-toalises korteris. Unistasin 200x päevas, kuidas mul on OMA TUBA, oma isiklik riidekapp ja puhvet, kus peal 7 portselanist elevanti (maagiline pilt ühest ammusest filmist). Vähene ruumilahendus saabus alles siis, kui sain 18. Paraku sain seda väga lühikest aega nautida, sest aasta hiljem kolisin ise iseseisva elu peale (muidugi tikutoosisuurusesse üürituppa) ja nii ta läks. Sellest tõenäoliselt siis vajadus ruumi, õhu, valguse ja helguse järele. Ümber maja maadt laeni aknad-uksed oligi üks minu soov – et ma näeks ja tunnetaks a-va-rust.

Vanust 40+, aga vähemalt paarkümmend aastat ei mõtle ma kindlasti millegi väiksema peale. Mida elu reaalselt teeb ja toob, seda muidugi ei tea, ja ega ei mõtle ka nii pikalt ette.

????????????.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, aga parema peale hammas ei hakka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen rahul. Uus 3-magamistoaga maja, täpselt paraja suurusega, et ei kulutaks liialt aega koristamisele.  Ainuke mure, et kui teine laps mingi hetk oma tuppa kolib, siis peab mõtlema, kuhu enda kontorinurk teha. Külalisi ka palju korraga ära ei mahuta, aga külalisi käib meil üldse harva.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne koroonat olin rahul, nüüd on tunne et võiks 2 tuba rohkem olla, et mehega mõlemad oma kodukontori toa saaksime.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 14:38; 20.11 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole enam rahul maja suurusega, 8 tuba koos köögiga ja pinda 210m2

8 tuba ühel korrusel? Mis keldri 210 m2 otstarve on?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 15:00; 24.11 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole enam rahul maja suurusega, 8 tuba koos köögiga ja pinda 210m2

8 tuba ühel korrusel? Mis keldri 210 m2 otstarve on?

Keldris on saun pesruumi ja suure puhketoaga, katlamaja, mehel puiduga töötamise nurk, hoidiste nurk ja siis garaaž kahele autole ja murutraktor ning ka tema miljon tööriista. Loomulikult on ka üks väike ruum kola all, mis lihtsalt ootab likvideerimist.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 07:03; 18.11 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib mu kodu, aga ei teeks paha natuke suurem pind. Samuti mõni meeldivam piirkond. Nii et oma kodu ja selle hubasusega olen rahul küll, aga kui raha oleks rohkem, siis muretseksin parema. Mul oleks kap.remonti ka vaja teha…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olete oma koduga (selle suurus, sisustus, funktsionaalsus) rahul?

Üldiselt väga rahul. Oleks vaja siseviimistlust uuendada ja kanalisatsiooni peals ka tuleval aastal korraks üle vaatama.

Sisustus on maksimaalse mugavuse sisustus. Ehk siis meie maja on sisustatud nii, et just mugavus oleks esikohal.

Funktsionaalsus on hea. Mugavuse alla läheb ka minu kindel soov, et tualette oleks mitu ja dušivõimalusi ka. Et oleks kaks välisust. Et magamistuppa elutoast tavaline telekavaatamine ei kostuks. Et oleks võimalik kuskile isoleerida koer-kass, kui see peaks olema vajalik. Et saaks valgel ajal päevavalgust osaliselt kasutada ka duširuumis ja WCs. Et oleks läbi mõeldud, kuidas ja kas mahub uksest või aknast sisse näiteks suur kummut või ühest tükist suur voodi. Et oleks lisaks elektrile ka alternatiivne soojusallikas/söögitegemisvõimalus. Saun. Eraldi panipaigad ja nende õige temperatuur. Mitu veesaamisvõimalust. Ja veel palju pisiasju.
Mis ei ole funktsionaalselt õigesti, on pistikute asukohad. Kuna see pole meie ehitatud maja, siis kahjuks pole olnud nende asukohtade vahetamine prioriteet. Seepärast on kasutusel ka kaks pikendusjuhet, mis küll on peidetud, aga ei ole siiski nii…mugavad.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 16:19; 18.11 17:29; 18.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea viitsimine oma majapidamistest ja ruutmeetritest pikalt laialt jahvatada. On ikka kodukanad.

+8
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 17:04; 18.11 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea viitsimine oma majapidamistest ja ruutmeetritest pikalt laialt jahvatada. On ikka kodukanad.

Hea viitsimine käia foorumis lugemas teemat, mis sind ei huvita ja siis seda veel kommenteerida.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea viitsimine oma majapidamistest ja ruutmeetritest pikalt laialt jahvatada. On ikka kodukanad.

Mõnele ei ole mõtlemine ega kirjutamine rasked.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 16:19; 18.11 17:29; 18.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea viitsimine oma majapidamistest ja ruutmeetritest pikalt laialt jahvatada. On ikka kodukanad.

Hea viitsimine käia foorumis lugemas teemat, mis sind ei huvita ja siis seda veel kommenteerida.

Tahtsin lugeda, kas inimesed on rahul, mitte lugeda pikki kirjeldusi katlamajadest ja ruutmeetritest. Ime veel et seda ei kirjeldata mitu  nagi seinal ja moosipurki hoidiste riiulil.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 17:04; 18.11 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lugeda, kas inimesed on rahul, mitte lugeda pikki kirjeldusi katlamajadest ja ruutmeetritest. Ime veel et seda ei kirjeldata mitu  nagi seinal ja moosipurki hoidiste riiulil.

Selge, jah-ei vastused oleks need, mida sa tahaksid. Ja ainult neid. Kohe, palun. Kujutan ette, kui põnev oleks sulle lugeda sellist postituste rida:

jah
ei
enamvähem
enamasti
ei
ei
ei
peaaegu
jah
muu jah, funktsionaalsus ei
ei
ei
ei
olen

Palun, siin sulle piisav nimekiri sinu jaoks piisavalt lühikestest vastustest küsimusele, kas olete oma koduga rahul.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 16:19; 18.11 17:29; 18.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väga rahul. Meie võimaluste juures enam-vähem parim. Väike maja kohe Tallinna külje all, pmst äärelinn.
Kolm tuba, köök, saun, pesuruum, esik. Kahele inimesele okei. Aed ja terrass, paras päikesevõtuks. Vaikne tupiktänav.

Väga tuttav tuli kellegi eelnev kirjeldus ette. Mina olen üles kasvanud emaga ühetoalises, ruumipuudus on hull asi küll.

Momendil olen mina üks paljudest koondatutest. Nüüd on hea meel, et kõrgema teenistuse ajal maksimaalset laenusummat ei võtnud:) Kõikideks olukordadeks peab valmis olema.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldises plaanis rahul, aga eks ikka on midagi, millega rahul ei ole.

Kodu on heas asukohas, väikeses ilusas uusarenduse majas. Naabrid head, midagi läbi ei kosta ega võõraid lõhnu ei tunne. Ilus hoov. Tubade põrandad meeldivad ja selline hele üldmulje.

Väiksem 4 toaline, kenasti sisustatud. Noorema lapse toaga rahul eriti pole, palju mänguasju, aga mõne aasta pärast saab enamus vidinatest lahti, siis saab ka uue mööbli (kui kooli läheb).

Võiks olla suurem terrass, koduhoid, aknaga pesuruum, rohkem ruutmeetreid.

Ei meeldi, kui kodu on asjadega koormatud, pidevalt tegelen sellega. Koristan muidugi pea koguaeg ????

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole (enam) rahul. Maja väikelinnas, asukoht super, vaikne tänav, ujumiskoht väga lähedal, aga see planeering… oijah. Panipaik puudub, köök väike, magamistubade suurused liiga erinevad (12 m2 vs 30 m2). Plaanime uue maja ehitada, krunt olemas, planeerimine töös.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:55; 18.11 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülirahul Sain lõpuks oma unistuse maja.

Kesklinna lähedal väga rohelises vanaarenduse rajoonis. Kesklinna rongiga 10 min.

240 ruutu + garaaz, katlaruum ja saun. 2 magamistuba 2 vannitub 1 eraldi WC. Suur krunt. Maja uus.

Elame kahekesi abikaasaga, vahest ka poeg külas.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 20:15; 18.11 22:25; 19.11 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

240 ruutu + garaaz, katlaruum ja saun. 2 magamistuba 2 vannitub 1 eraldi WC.

Kui suured need magamistoad on või kui palju teil neid tube veel on, mida magamistoana kasutada ei anna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:56; 24.11 01:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Kodunurk Sinu kodu